REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Przemysł 4.0

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Innowacje w szkoleniach zawodowych: Jak technologia zmienia procesy uczenia się na rynku pracy

W erze cyfrowej technologia zmienia wiele aspektów naszego życia, w tym sposób, w jaki pracujemy, komunikujemy się i zdobywamy wiedzę. Jednym z obszarów, który ulega znaczącym przekształceniom, jest edukacja zawodowa. Tradycyjne metody szkoleń i kursów są uzupełniane i czasem zastępowane nowoczesnymi technologiami, co ma ogromny wpływ na procesy uczenia się na rynku pracy. 

Czwarta Rewolucja Przemysłowa

Czwarta Rewolucja Przemysłowa to termin używany do opisania obecnych i przyszłych zmian w przemyśle i społeczeństwie, które wynikają z połączenia zaawansowanych technologii cyfrowych, fizycznych oraz biologicznych. 

Przemysł 4.0 i przyszłość zatrudnienia: Jak automatyzacja i robotyzacja wpływają na rynki pracy

Przemysł 4.0, znany również jako czwarta rewolucja przemysłowa, to era intensywnego rozwoju technologicznego, która kształtuje obecnie nasz świat. Automatyzacja, robotyzacja, Internet rzeczy (IoT), analiza danych i sztuczna inteligencja (SI) to tylko niektóre elementy tej rewolucji. Jednakże, pomimo korzyści wynikających z tych postępów technologicznych, pojawiają się także pytania dotyczące ich wpływu na rynki pracy i przyszłość zatrudnienia. 

Trochę więcej optymizmu w przemyśle

Wskaźnik PMI dla przemysłu w styczniu wyniósł 47,5 pkt. wobec 45,6 pkt. w grudniu - podał S&P Global.

REKLAMA

W czwartym kwartale nastąpi wyraźne spowolnienie w przemyśle

W czwartym kwartale czeka nas wyraźne spowolnienia w przemyśle – koniec roku przyniesie wyniki bliskie stagnacji. Wzrost cen energii przekłada się na koszty produkcji, co oznacza inflację – oceniają analitycy PIE w komentarzu do środowej publikacji indeksu PMI.

Przemysł 4.0. Od rewolucji przemysłowej zależy przyszłość naszej gospodarki – debata ekspertów

Przemysł 4.0 to nie przyszłość, a teraźniejszość światowej gospodarki. Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań pozwala na wysoce elastyczną automatyzację procesów, przekładając się tym samym na wzrost efektywności przedsiębiorstwa. Platforma Przemysłu Przyszłości wraz z Instytutem Staszica zorganizowała debatę ekspertów, którzy odpowiedzieli na pytanie jak innowacyjne rozwiązania przełożą się na rozwój lokalnej gospodarki i jakie wyzwania stoją przed przedsiębiorcami w tym zakresie.

Brakuje specjalistów od Przemysłu 4.0

Przemysł 4.0 - największym problemem jest tu nie COVID-19, a brak dostępu do kadr wykwalifikowanych we wdrażaniu rozwiązań nowoczesnego przemysłu. Już przed pandemią ich brakowało, a teraz praktycznie zniknęli z rynku - alarmują eksperci.

Co to jest Przemysł 4.0?

Produkcja zintegrowana w sieci to przyszłość branży. Inwestują w nią najwięksi gracze, m.in. Bosch, który zaprezentował serię produktów dla tzw. Przemysłu 4.0.

REKLAMA

REKLAMA