REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Przelew wierzytelności

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Przeniesienie wierzytelności bez zgody konsumenta

Do przeniesienia wierzytelności nie jest wymagana zgoda dłużnika, a jedynie zawiadomienie go o dokonaniu transakcji. Wraz z przeniesieniem wierzytelności, na firmę windykacyjną przechodzą wszelkie prawa z nią związane.

Zmiana wierzyciela i jej skutki prawne

Jakie skutki wywołuje zmiana wierzyciela? Czy w każdej sytuacji jest możliwa? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.

Powiadomienie dłużnika o przelewie wierzytelności - WZÓR PISMA

Wierzyciel może dokonać przelewu wierzytelności, przysługującej mu względem dłużnika na osobę trzecią. Taka możliwość może być jednak wyłączona na mocy ustawy, umowy lub też wynikać z właściwości zobowiązania. Zbywca jest obowiązany powiadomić o cesji dłużnika.

Umowa przelewu wierzytelności - WZÓR UMOWY

W ramach umowy Cedent przenosi na Cesjonariusza określone w umowie wierzytelności. Umowa musi wyraźnie określać wierzytelności, które są przedmiotem umowy.

REKLAMA

Przelew wierzytelności hipotecznej - WZÓR PISMA

Zbywca przekazuje zbywcy prawo do zabezpieczenia hipotecznego na nieruchomości. Pobierz bezpłatny wzór pisma.

Umowa przelewu na zabezpieczenie - WZÓR UMOWY

W umowie Cedent, któremu Cesjonariusz udzielił pożyczki, przelewa na niego wierzytelność, przysługującą mu od osoby trzeciej. Celem przelewu jest zabezpieczenie spłaty pożyczki.

Umowa powierniczego przelewu wierzytelności - WZÓR UMOWY

W ramach umowy Cedent przekazuje Powiernikowi wierzytelności względem swoich dłużników. Powiernik zobowiązuje się do prowadzenia działań zmierzających do odzyskania wierzytelności w imieniu własnym, lecz na rachunek Cedenta.

Umowa sprzedaży wierzytelności - WZÓR UMOWY

Wierzytelność może być przedmiotem sprzedaży. Sprzedaż wierzytelności przez dłużnika nazywamy przelewem. Sprzedaż wierzytelności musi być zawarta na piśmie gdy sama wierzytelność jest również stwierdzona pismem.

REKLAMA

Umowa przelewu wierzytelności - WZÓR UMOWY

Wierzyciel może przelać wierzytelność na inną osobę bez zgody dłużnika, chyba że sprzeciwiałoby się to ustawie, zastrzeżeniu umownemu albo właściwości zobowiązania. Cesja następuje na podstawie umowy przelewu wierzytelności.

Czy bank może sprzedać kredyt bez zgody kredytobiorcy?

Banki mogą sprzedawać wierzytelności, jakimi dysponują względem swoich dłużników, innym podmiotom. Taka sprzedaż podlega jednak pewnym ograniczeniom. Jakim?

O czym pamiętać przy umowie cesji wierzytelności?

Co do zasady umowa przelewu wierzytelności może być sporządzona w dowolnej formie. Jeżeli jednak wierzytelność jest stwierdzona pismem, to również stwierdzona pismem powinna być umowa przelewu.

Jakich wierzytelności nie wolno sprzedawać?

Nie wszystkie wierzytelności mogą być przedmiotem cesji. Przelew wierzytelności może być wyłączony w umowie między wierzyciele a dłużnikiem. Niedopuszczalność przelewu może wynikać także z przepisów prawa.

Firma windykacyjna: płacić, czy nie płacić? – cz. 2

Przedsiębiorcy coraz częściej sprzedają swoje wierzytelności firmom windykacyjnym, odzyskując w ten sposób chociaż część pieniędzy. Ale co to oznacza dla dłużnika?

Firma windykacyjna: płacić, czy nie płacić? – cz. 1

Przejęcie długu przez firmę windykacyjną nie oznacza egzekucji komorniczej. Windykator by nasłać komornika, będzie musiał uzyskać najpierw wyrok sądowy.

Przelew wierzytelności

Dostałam właśnie wezwanie z jakieś firmy windykacyjnej. W doręczonym piśmie napisali, że kupili moje długi od firmy A. Czy mogli coś takiego zrobić? W końcu ja zalegam z pieniędzmi firmie A. a nie firmie windykacyjnej.

REKLAMA