REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Programowanie neurolingwistyczne (NLP)

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

NLP (programowanie neurolingwistyczne)

NLP, czyli Programowanie Neurolingwistyczne (z ang. Neuro-Linguistic Programming) to podejście do komunikacji, rozwoju osobistego i psychoterapii. Założenie NLP opiera się na połączeniu postrzegania świata przez jednostkę z jej zachowaniami. Zostało to stworzone w latach 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych.

Programowanie neurolingwistyczne w biznesie i życiu osobistym - przykłady zastosowania. Zmień swoje „oprogramowanie” na nowsze i lepsze!

Programowanie Neurolingwistyczne, znane jako NLP, to nie tylko skomplikowana nazwa, lecz także potężne narzędzie pozwalające ulepszyć nasz sposób myślenia i komunikowania się. Podobne do programowania komputera, NLP umożliwia nam wpływ na własne "oprogramowanie", otwierając drzwi do większych sukcesów, lepszej efektywności i większej pewności siebie. W rozmowie z ekspertem Markiem Wzorkiem, dowiadujemy się, jakie konkretnie zastosowania ma ta metoda w życiu codziennym oraz biznesie, jakie szanse niesie ze sobą, a także jak ustrzec się przed ewentualnymi nadużyciami. 

NLP – czym jest programowanie neurolingwistyczne? Gdzie i jak je zastosować?

Współczesna wiedza z dziedziny psychologii i psychiatrii daje nam niezwykłe możliwości, które pomagają nam lepiej radzić sobie z życiem i przyczyniają się do naszego osobistego rozwoju. Te rozwijające się dziedziny nauki znalazły szerokie zastosowanie nie tylko w poprawie jakości życia prywatnego, ale także w sferze zawodowej. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób i firm otwiera się na wykorzystanie takich rozwiązań w biznesie. Zatrudnianie coachów, dbanie o dobrostan pracowników, rozwijanie działów HR w dobrze prosperujących przedsiębiorstwach jest już standardem i nikt nie dziwi się tym praktykom. Z tego powodu, zainteresowanie pracodawców skierowane jest coraz częściej w stronę NLP (programowanie neurolingwistyczne), które przez niektórych menedżerów, liderów, dyrektorów bywa często jeszcze nieznane, niedoceniane, chociaż od wielu już lat wnosi wiele wartościowych korzyści zarówno dla pracowników, liderów, jak i dla tysięcy organizacji na całym świecie. 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA