REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Prawo, Internet

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sprzedaż lawinowa i łańcuszki finansowe – zakazane czy dozwolone

Sprzedaż lawinowa to znany sposób sprzedaży bezpośredniej, polegający na oferowaniu korzyści w zamian za znalezienie kolejnych odbiorców. System sprzedaży lawinowej został uznany za sprzeczny z zasadami uczciwej konkurencji, jednak pod pewnymi warunkami jest dozwolony.

Regulacje prawne dotyczące spammingu

Tzw. spamming jest już każdemu znanym typem reklamy. Jednakże jest to reklama nielubiana – zapycha skrzynki elektroniczne, spowalnia pracę Internetu, a jeśli nie dysponujemy stałym łączem, dodatkowo obciąża nas kosztami połączenia. Właśnie dlatego ustawodawca zdecydował się włożyć spam w ramy prawne.

Jaka reklama narusza prywatność

Reklama rządzi się specyficznymi prawami. Nakłanianie konsumenta do zakupu danego produktu może przybierać wiele form i postaci. Niekiedy jednak wkracza ona zbyt mocno w prywatność odbiorcy.

Kiedy reklama porównawcza jest dopuszczalna

Reklama porównawcza ukazuje produkt w taki sposób, że rozpoznanie konkurenta jest możliwe w sposób pośredni lub bezpośredni. Jest ona dopuszczalna tylko pod pewnymi warunkami.

REKLAMA

Dlaczego reklama nie może nadmiernie odwoływać się do uczuć odbiorcy

Podstawowym elementem reklamy jest odwołanie się do wyobrażeń konsumenta. Marki tworzą odpowiedni wizerunek, w taki sposób, by ich produkty kojarzone były z luksusem, łatwiejszym sprzątaniem i lepszą jakością życia. W jakich przypadkach tego typu działania posuwają się za daleko?

Jak uzyskać więcej informacji wyświetlanych przez aplet Programy i funkcje?

Aplet Programy i funkcje w Panelu sterowania środowisk Vista i Windows 7 lub w przypadku Windowsa XP - Dodaj lub usuń programy, wyświetla tylko najbardziej podstawowe informacje o zainstalowanym oprogramowaniu. Bardzo często przydałoby się dowiedzieć stąd nieco więcej o poszczególnych aplikacjach, na przykład wzmianka o nazwie folderu, w którym jest zainstalowana dana aplikacja, a także jego ścieżka dostępowa. Jak uzyskać takie informacje?

Jak automatycznie zmniejszyć wiele zdjęć wysyłanych pocztą elektroniczną?

Bardzo często chcemy wysłać kilka zdjęć z wakacji swoim znajomym lub rodzinie. Niestety zdjęcia z nowoczesnych aparatów fotograficznych często mają po 2 MB i więcej. Przesłanie, np. 20 zdjęć to 40 MB danych, a to jest dość kłopotliwe. Pewnym rozwiązaniem jest kompresja, ale nie jest tajemnicą, że zdjęcia kompresują się bardzo kiepsko, więc niewiele zyskamy tą metodą. Dlatego pozostaje ich zmniejszenie, co jest czasochłonne przy większej liczbie zdjęć. Jak sobie poradzić z taką sytuacją?

Jak wyłączyć funkcję AeroSnap w Windows 7

Funkcja AeroSnap pozwala w wygodny sposób zmieniać rozmiary okien oraz zestawiać je poprzez przeciągnięcie na lewą, prawą lub górną krawędź ekranu. Wypada przyznać, że funkcja ta bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Jeśli jednak AeroSnap w jakiś sposób przeszkadza nam w rozmieszczaniu okien, możesz je wyłączyć.

REKLAMA

Jak zmienić pasek zadań w Windows 7?

Jedną ze zmian, która bardzo szybko rzuca się w oczy, to zmiana pasku zadań w Windows 7, a konkretniej sposób wyświetlania przycisków. Domyślnie na pasku zadań pokazywane są duże ikony pozbawione etykiet tekstowych. Niestety nie każdy użytkownik jest zadowolony z takiego rozwiązania. Na szczęście można zmienić ustawienia Windows 7 tak, żeby na pasku zadań zagościły z powrotem podłużne przyciski wraz z nazwami otwartych okien.

Jakie profesje nie mogą korzystać z reklamy

Dlaczego nie widujemy reklam, promujących usługi kancelarii prawnych, ani gabinetów lekarskich? Dlaczego w polskiej prasie i telewizji brak jest haseł typu „Najlepsze metody walki z łuszczycą” lub „Z nami najkorzystniejsze rozwody”?

Jak usunąć niepotrzebne czcionki?

Zazwyczaj wraz z instalacją programów graficznych, takich jak np. Adobe Photoshop czy Corel Draw, w systemie pojawia się wiele dodatkowych czcionek, które są zbędne zwykłemu użytkownikowi. Ponadto zbyt duża ilość niepotrzebnych czcionek może doprowadzić do spowolnienia uruchamiania się systemu. Aby temu zapobiec, możemy w łatwy sposób usunąć nieużywane przez nas czcionki.

Na czym polega merchandising

Merchandising to komercjalizacja popularnych symboli w promocji towarów i usług. Jest to konstrukcja stosunkowo młoda w Polsce, jednak doskonale się przyjęła. Dziś w każdym sklepie bez trudu znajdziemy chusteczki z postacią Disneya i wody mineralne reklamowane przez znane aktorki.

Jak obsługiwać serwer FTP korzystając z systemowego Eksploratora?

Zazwyczaj na komputerach przeciętnych użytkowników ciężko znaleźć zainstalowanego klienta FTP. Bywa, że korzystając z cudzego komputera musimy jednak dostać się na serwer. Jak to zrobić nie instalując dodatkowego oprogramowania? Okazuje się, że korzystając z systemu Windows, możemy uzyskać dostęp do konta FTP używając w tym celu systemowego Eksploratora.

Czym zajmuje się IAA

IAA to skrót od Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy – organizacji, która ma na celu propagowanie kwestii odpowiedzialności za przekazy reklamowe, a także podnoszenie ich jakości. Organizacja powstała w 1938 r. w Nowym Jorku i obecnie ma ponad sto przedstawicielstw na całym świecie.

Jakie przepisy prawne dotyczą reklamy w prasie

Reklama w prasie polega przede wszystkim na przyciągnięciu uwagi klienta poprzez atrakcyjną szatę graficzną. Kwestie tego typu reklam uregulowane są w ustawie Prawo Prasowe.

Kto odpowiada za treść reklamy prasowej

Kwestię odpowiedzialności za treść reklamy prasowej reguluje ustawa Prawo Prasowe. Już od kilku lat regulacja ta budzi wiele wątpliwości i sporów, bo w istocie generuje tzw. błędne koło.

Regulacje prawne dotyczące reklamy alkoholu

Reklama alkoholi jest bezwzględnie zakazana. Wyjątek stanowi piwo, jednak i taka promocja obwarowana jest szeregiem ograniczeń. Kwestie te, bardzo restrykcyjnie, reguluje ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Jakie regulacje prawne obejmują reklamę tytoniu

Tytoń jest uznawany za środek niebezpieczny dla zdrowia. Rząd wprowadza różnego rodzaju regulacje, dotyczące produkcji, sprzedaży, a także reklamy tytoniu.

Czy przepisy prawne ograniczają reklamę internetową

Bez wątpienia Internet jest najsilniej rozwijającym się medium. W chwili obecnej może on pełnić funkcję telewizji, radioodbiornika oraz tzw. okna na świat. Nic dziwnego, że reklamodawcy chętnie wykorzystują ten środek przekazu.

Jakie regulacje prawne rządzą reklamą radiową i telewizyjną

Kwestie regulujące reklamę w radiu i telewizji zostały określone w ustawie o radiofonii i telewizji. Określa ona jakie reklamy są zabronione, jakie dozwolona, a jaki procent całego czasu antenowego mogą zająć przekazy reklamowe.

Jak usunąć strzałkę przy skrótach?

Dla wielu użytkowników, strzałka przy skrótach jest kompletnie niepotrzebna. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozbyć się wszystkich strzałek. Niestety wymaga to odrobiny wysiłku i czasu. Warto również pamiętać, że po usunięciu strzałki trudniej rozpoznać, który plik jest skrótem, a który nie. Jeśli jednak te drobne niedogodności nam nie przeszkadzają, poniżej znajdziemy wskazówki, jak wyłączyć strzałki przy skrótach oraz jak je później przywrócić.

Jak zmienić nazwę systemowego Kosza?

O ile zmiana nazwy folderu lub pliku to kwestia kilku kliknięć myszą, to już zmiana nazwy Kosza systemowego nie jest tak łatwa. Między innymi, dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę i zmienić nazewnictwo, co z pewnością wyróżni nasz komputer wśród innych.

Jak otworzyć wybrany folder, jako nowy proces?

W najnowszych przeglądarkach internetowych każda z kart ze stroną internetową otwiera się, jako osobny proces. Jest to wbrew pozorom bardo przydatne, szczególnie wtedy, gdy jedna ze stron np. się zawiesi. Wtedy, zawiesi się tylko dana karta, natomiast przeglądarka z pozostałymi witrynami będzie działać dalej. Co ciekawe, to samo można zrobić z folderami systemowymi. W ten sposób da się zwiększyć stabilność systemu. To rozwiązanie przydaje się szczególnie wtedy, gdy miewamy problemy z działaniem systemu.

Jak skalibrować obraz w Windows 7?

Poprawne ustawienie korekcji gamma, jasności oraz barw w znacznym stopniu poprawia komfort podczas pracy przy komputerze. W systemie Windows 7 w celu korekcji poszczególnych ustawień, nie musimy korzystać z oprogramowania dostarczonego przez producenta karty graficznej. Zamiast tego, możemy skorzystać z narzędzia wbudowanego w system. Jak to zrobić?

Jak stworzyć niewidzialną ikonę?

Czasami nie chcemy, aby niepowołane osoby widziały na naszym pulpicie skróty do gier, prywatnych folderów czy stron internetowych. Co prawda można je schować w folderach, jednak o wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest stworzenie niewidzialnej ikony. Jak to zrobić?

Jak synchronizować różne instalacje przeglądarki Google Chrome?

Jak kasować pliki z pominięciem kosza?

Jak uzyskać arkusze o identycznej strukturze w Excel’u?

Często zdarza się, że pracując z programem Excel chcielibyśmy utworzyć skoroszyt z arkuszami o identycznej strukturze. Chodzi głównie o elementy formatowania i komórki o takiej samej zawartości powtarzające się we wszystkich arkuszach. Jak to zrobić?

Jak włączyć płynne przewijanie w Firefox?

Jak wyłączyć żądanie o hasło po włączeniu komputera?

Jak usunąć całą komórkę wraz z formatowaniem w Excelu?

Kiedy w prawie pracy zastosujemy prawo cywilne?

O tym, że prawo pracy jest ściśle związane z prawem cywilnym świadczy przede wszystkim art. 300 Kodeksu pracy, który odsyła w sprawach nie unormowanych przepisami prawa pracy do odpowiedniego stosowania przepisów kodeksu cywilnego, jeżeli nie są one sprzeczne z zasadami prawa pracy. Co to oznacza?

Jak wyłączyć automatyczną defragmentację dysków?

Czy instalowanie wielu programów ochronnych poprawia bezpieczeństwo komputera?

Istnieje wielu użytkowników komputerów, którzy z jakiegoś niewyjaśnionego powodu również w przypadku programów zabezpieczających stosują w praktyce powiedzenie: Im więcej tym lepiej. Oczywiście po części to prawda, że obecnie do zapewniania bezpieczeństwa komputera niezbędnych jest kilka narzędzi zabezpieczających, jednak przesadzanie z ilością takich programów może odbić się nie tylko na samym, ale i na wydajności całego systemu.

Jak opanować wystający tekst w Excelu?

Jeśli często pracujemy z pakietem Excel na pewno zdarzyło się nam wpisywać treści tekstowe w komórkach arkuszy Excela. Niestety zazwyczaj tekst jest dłuższy od domyślnego rozmiaru komórki i wykracza poza jej granice. Jeśli mamy już dość ciągłego ręcznego rozciągania kolumn na żądaną szerokość możemy ułatwić sobie pracę. Jak dostosować szerokość komórki do wpisanego tekstu i odwrotnie?

Jak zmienić domyślną ścieżkę instalowania programów?

Bardzo wiele osób posiadając dysk twardy o sporej pojemności, dzieli go na partycje. Na jednej może być zainstalowany system Windows, na drugiej programy i gry, na trzeciej filmy etc. Niestety przy instalacji uciążliwa jest zmiana ścieżki, gdyż instalatory programów kierują nas zawsze na partycję systemową. Jak zatem zmienić tę domyślną ścieżkę instalatora? Wystarczy mała zmiana w rejestrze systemowym.

Jak korzystać z automatycznego wypełniania komórek w programie Excel?

Jak uporządkować otwarte okna na pulpicie?

Jak wymyślić bezpieczne hasło?

Korzystając z Internetu wciąż napotykamy na konieczność rejestracji na różnych serwisach. Podajemy przynajmniej część naszych danych osobowych, potem udzielamy się na forach czy portalach społecznościowych. Z pewnością nie chcielibyśmy, by ktoś się pod nas podszył. W ochronie naszych danych pomoże nam dobre hasło.

Jakie sankcje karne grożą za stosowanie nieuczciwych praktyk

Na przedsiębiorcę, stosującego nieuczciwe praktyki rynkowe czekają dwojakie konsekwencje – na gruncie cywilnym i karnym. Przepisy karne są bez wątpienia dotkliwsze, jednak dotyczą zaledwie dwóch praktyk.

Jakie sankcje cywilne grożą za stosowanie nieuczciwych praktyk

Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym z założenia jest unormowaniem prawa prywatnego. Jednak szereg sankcji cywilnych grożących przedsiębiorcy nie pozwala jej bagatelizować.

Czym są systemy argentyńskie

System konsorcyjny, znany też jako system argentyński jest zakazany w polskim porządku prawnym. Art. 10 ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym wprowadza zakaz prowadzenia samego systemu, jak również organizowania grupy osób (konsumentów) w celu finansowania zakupu w tym modelu.

Czym są agresywne praktyki rynkowe

Agresywne praktyki rynkowe dopiero niedawno zostały wprowadzone do prawa krajowego, jak i unijnego. Nie wyklucza to faktu, że szybko zostały uznane za najcięższą formę nieuczciwych praktyk rynkowych.

Czym jest czarna lista agresywnych praktyk rynkowych

Agresywne praktyki rynkowe są uważane za najcięższą postać naruszenia wolności konsumenta. W ustawie wyodrębniono listę ośmiu najcięższych zachowań, które stanowią tzw. czarną listę agresywnych praktyk.

Przykłady zaniechania wprowadzającego w błąd

Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym wprowadza przykładowy katalog zaniechań wprowadzających w błąd, jednak oczywiście najlepszym źródłem jest samo życie, czyli decyzje Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Zaniechanie wprowadzające w błąd - charakterystyka

Niepodanie lub przemilczenie istotnych z punktu widzenia konsumenta informacji niewątpliwie stanowi jedno z najpoważniejszych naruszeń obowiązków przedsiębiorcy. Ponadto pogwałca podstawowe prawo konsumenta – prawo do uzyskania pełnej informacji o produkcie.

Czarna lista praktyk wprowadzających w błąd – cz. 2

Czarna lista praktyk wprowadzających w błąd jest bardzo długa – obejmuje aż 23 pozycje. Mimo to, przepisy są jasne, a takie uregulowanie pomaga w lepszym zrozumieniu obowiązującego prawa.

Jak zmniejszyć obciążenie pamięci RAM przez przeglądarkę Firefox?

Czarna lista praktyk wprowadzających w błąd – cz. 1

Praktyki wprowadzające w błąd to kategoria bardzo obszerna. Tak szeroki zakres ułatwia nadużycia, dlatego też ustawodawca zdecydował się wprowadzić listę praktyk bezwzględnie zakazanych.

Działania wprowadzające w błąd – przykłady

W pełniejszym zrozumieniu problematyki działań wprowadzających w błąd pomoże nie tylko uważne studiowanie przepisów ustawy, ale także analiza orzecznictwa UOKiK.

REKLAMA