REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Prawo farmaceutyczne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sejm za nowelizacją Prawa farmaceutycznego zakładającą dostępność bez recepty tzw. tabletki dzień po

Uchwalona przez Sejm nowelizacja Prawa farmaceutycznego zakłada dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych - octanu uliprystalu - dla osób powyżej 15 lat.

Pigułka "dzień po" bez recepty. Projekt zostanie przesłany do Sejmu

Rada Ministrów sfinalizowała prace nad projektem ustawy o pigułce dzień po. Jak uściślił premier, chodzi o jej dostępność bez recepty dla zainteresowanych od 15. roku życia w górę.

Od listopada zmienione zasady dla NZ na receptach. Jak uzyskać tańszy zamiennik leku? Albo maść zamiast spraya zapisanego przez lekarza?

Od 1 listopada 2023 r. nowe zasady umieszczania adnotacji NZ na receptach. Jak uzyskać wbrew zapisom recepty maść zamiast spraya albo inny lek?

Prowadzisz aptekę? Urzędnik może ją zamknąć

Poprawki zgłoszone do projektu nad Ustawą o Zawodzie Farmaceuty mocno niepokoją przedsiębiorców. Umożliwią one Inspekcji Farmaceutycznej arbitralną decyzją urzędniczą zamknąć każdą hurtownię farmaceutyczną, aptekę i punkt apteczny w Polsce.

REKLAMA

Ustawa ograniczająca wywóz leków za granicę podpisana

Celem znowelizowanej ustawy Prawo farmaceutyczne jest rozwiązanie problemu niekontrolowanego wywozu leków, wyrobów medycznych za granicę. Według danych NRA w polskich aptekach brakuje leków przeciwzakrzepowych, przeciwastmatycznych, kardiologicznych.

Ograniczenie odsprzedaży leków za granicę – nowe restrykcyjne przepisy dla aptek i hurtowników

Za kilka miesięcy wejdzie w życie nowelizacja prawa farmaceutycznego przewidująca wysokie kary pieniężne i cofnięcie zezwolenia za nieprzestrzeganie przez hurtowników i apteki nowych przepisów dotyczących, między innymi, tzw. „odwróconej dystrybucji”.

Nowe zasady Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej w prawie farmaceutycznym

Z dniem 20 marca 2015 roku weszły w życie do polskiego porządku prawnego nowe regulacje tzw. „Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej” (DPD). Chodzi o rozporządzenie Ministra Zdrowia z 13 marca 2015 roku w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz.U. z 2015 r. poz. 381), wydane na podstawie delegacji z art. 79 ustawy Prawo Farmaceutyczne - stan prawny tego rozporządzenia na dzień 24 kwietnia 2015 roku wskazany został w niniejszym tekście jako „Rozporządzenie DPD”.

REKLAMA

REKLAMA