REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Praca w święto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rekompensata za pracę w Święta Bożego Narodzenia

Praca Święta Bożego Narodzenia, tak to w wielu zawodach typowa sytuacja. Warto znać więc kilka kluczowych zasad, w zakresie rekompensaty pieniężnej czy też dni wolnych od pracy za pracę w Święta.

Praca 24, 25 i 26 grudnia 2024 r. (w święta Bożego Narodzenia) – czy należy się dzień wolny lub dodatkowe wynagrodzenie?

W przypadku pracy w święto, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy – zgodnie z kodeksem pracy – pracownikowi przysługują określone prawa, chyba, że jest on zatrudniony w systemie czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i właśnie w święta. Jakie prawa mają zatem – w tym roku – pracujący w wigilię, a jakie pracujący w pierwszy lub drugi dzień Bożego Narodzenia?

Za pracę w święto przysługuje wynagrodzenie. Oprócz tego dzień wolny lub dodatek – albo dodatki - do wynagrodzenia

Przepisy jasno określają, kiedy możliwa jest praca w święto. Pracownikowi przysługuje wtedy, oprócz wynagrodzenia, czas wolny od pracy lub dodatek – albo dodatki - do wynagrodzenia. Jakie są zasady rekompensaty pracownikowi pracy w święto?

Praca w niedziele i święta [kiedy można pracować, jaka rekompensata, jaka zapłata]

W dni ustawowo wolne od pracy co do zasady pracownik nie powinien pracować. Jednak od tej zasady istnieją pewne wyjątki, dopuszczające pracę w niedziele i święta. Jak rekompensować taką pracę?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA