REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Poszukiwanie pracy, Logistyka

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

W Katowicach praca w niemal każdym zawodzie

W Katowicach praktycznie nie ma profesji nadwyżkowych. Pracę można znaleźć niemal w każdym zawodzie.

Rywalizacja na pozapłacowe benefity dla pracowników

Małe i średnie firmy muszą w jakiś sposób przekonać do siebie najlepszych pracowników. Nie zawsze mogą rywalizować z dużymi korporacjami w kwestii podwyżek wynagrodzeń, ale coraz częściej oferują pracownikom różnego rodzaju pozapłacowe benefity.

Gdzie szukać pracy w sezonie wakacyjnym?

W III kwartale 2019 r. najwięcej pracowników będą poszukiwały firmy z sektora: transportu, logistyki, produkcji przemysłowej oraz przemysłu wydobywczego. W którym regionie Polski firmy będą zwiększały zatrudnienie w sezonie wakacyjnym? Gdzie przewiduje się redukcję etatów?

Dyrektor ds. sprzedaży (branża FMCG) - zarobki, obowiązki 2019 r.

Dyrektor do spraw sprzedaży w branży FMCG tworzy długoterminową politykę handlową przedsiębiorstwa i nadzoruje jej wykonywanie. Od efektywności działu, którym zarządza, zależy rentowność całej firmy. Co należy do obowiązków dyrektora ds. sprzedaży? Ile zarabia się na tym stanowisku w Polsce w 2019 r.? Na jakie premie można liczyć?

REKLAMA

Praca w logistyce - BHP w magazynie

Branża logistyczna jest obecnie bardzo popularna wśród osób poszukujących pracy. W magazynach pracują głównie ludzie młodzi do 25 roku życia. Powinni przejść szkolenia BHP uzupełnione o praktyczne ćwiczenia. Jak wpłynąć na zmniejszenie liczby wypadków przy pracy?

Jakie warunki powinien spełniać lekarz chcący rozpocząć pracę za granicą?

Swobodny przepływ ludzi i usług w obrębie krajów Unii Europejskiej sprawia, że lekarze coraz częściej rozważają rozwijanie swojej kariery zawodowej w szpitalach i przychodniach zlokalizowanych w krajach skandynawskich czy Wielkiej Brytanii. Jakie warunki i formalności powinni spełnić, zanim zdecydują się na tak duży krok, jak wyprowadzka do innego kraju?

Program rozwoju talentów informatycznych na lata 2019-2029

Program rozwoju talentów informatycznych na lata 2019-2029 został ustanowiony przez rząd. Ma na celu rozwój młodzieży o dużych zdolnościach z obszaru algorytmiki, programowania i projektowania gier komputerowych.

Praca w marketingu - wyzwania

Marketing jest obecnie w dobie intensywnej transformacji spowodowanej wprowadzaniem nowych technologii. Praca w marketingu polega więc na umiejętnym wykorzystywaniu innowacyjnych narzędzi przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Jakie wyzwania stoją przed marketerami?

REKLAMA

Specjalista do spraw zakupów poszukiwany

Specjalista do spraw zakupów to jeden z zawodów poszukiwanych przez pracodawców. Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry ekspert do spraw zakupów? W których branżach brakuje kupców i gdzie zarabia się najwięcej?

Praca w branży motoryzacyjnej - jakich pracowników brakuje?

Branża motoryzacyjna rozwija się w bardzo szybkim tempie. Część procesów związanych z pracą ulega automatyzacji. Jakich pracowników w związku z postępem poszukuje się w branży automotive?

Najbardziej poszukiwane zawody szkolnictwa branżowego 2020 - dofinansowanie

Lista MEN dotycząca najbardziej poszukiwanych zawodów szkolnictwa branżowego budzi wiele kontrowersji. Nie uwzględnia takich zawodów tak zegarmistrz czy zdun. Jaka jest wysokość dofinansowania dla pracodawcy za szkolenie młodego pracownika deficytowej profesji?

Jakich pracowników poszukuje się na Pomorzu?

Na Pomorzu odnotowuje się deficyt kadrowy na poziomie 8700 wakatów. Jakich pracowników brakuje w tym regionie kraju? Kogo pracodawcy chętnie zatrudnią oprócz specjalistów branż technicznych, pracowników transportu i logistyki?

HR to dziś dużo więcej niż rekrutacja

Już około 20 mln Polaków (aż 47 proc. całej populacji kraju) wykorzystuje portale społecznościowe do poszukiwania pracy. W stwierdzeniu, że polski rynek pracy przeniósł się do portali społecznościowych nie ma więc wiele przesady. Z tak ogromnym kanałem komunikacji musi się liczyć każdy, kto chce skutecznie konkurować pozyskiwać pracowników. To nie jedyna ważna zmiana, jakie zdaniem ekspertów będą wyznaczać trendy w obszarze nowoczesnego HR.

Program "Zwiedzaj i pracuj!" m.in. w Chile, Argentynie, Australii, Nowej Zelandii

Program "Zwiedzaj i pracuj!" obejmuje takie kraje jak Chile, Argentyna, Korea Południowa, Japonia, Australia, Nowa Zelandia i Tajwan. Kto może skorzystać z programu i na jakich warunkach?

Projekty OHP w 2019 r. - "Od szkolenia do zatrudnienia - EFS i YEI"

W 2019 r. Ochotnicze Hufce Pracy w dalszym ciągu realizują program "Gwarancje dla młodzieży". W ramach projektów "Od szkolenia do zatrudnienia - EFS" i "Od szkolenia do zatrudnienia - YEI" aktywują zawodowo osoby niezatrudnione, niekształcące się i nieszkolące się w wieku 18-24 lat.

Rekrutacja zgodna z RODO

Aby rekrutacja była zgodna z RODO, należy zapoznać się z rodzajem danych osobowych, których pracodawca może żądać od kandydata do pracy. Istnieje również katalog danych, jakie pracodawca musi udostępnić na etapie rekrutowania pracownika. Kiedy pracodawca może brać pod uwagę CV w kolejnych rekrutacjach, a kiedy powinien usunąć dane osobowe kandydata?

Brak pracowników - rezygnacja z inwestycji

Wzrost bezrobocia nie wpływa na problemy z pozyskiwaniem pracowników przez pracodawców. Część z nich ogranicza z tego powodu swoje plany inwestycyjne.

Umowa na czas określony - okres wypowiedzenia

Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy. Jak liczyć okres wypowiedzenia liczony w tygodniach i miesiącach?

Wymarzona praca dla informatyka - raport

Pracownicy z branży IT są poszukiwani przez wielu pracodawców. Jak zachęcić ich do pracy w swoim zespole? Raport "Cztery osobowości, jeden rynek pracy" podpowiada jak wygląda wymarzona praca dla informatyka.

Rozwój osobisty ważniejszy od wynagrodzenia - sondaż Randstad

Z sondażu Randstad wynika, że możliwość rozwoju osobistego jest ważniejsza dla pracowników od wyższego wynagrodzenia za pracę. Polacy średnio szukają nowej pracy 2 miesiące. Kto najczęściej zmienia pracodawcę? Czy polscy pracownicy są zadowoleni ze swojej pracy?

Zawody poszukiwane w 2019 r.

Sprawdź, jakich pracowników będzie brakowało w 2019 r. w zawodach budowlanych, branży produkcyjnej, transportowej, gastronomicznej, medyczno-opiekuńczej, usługowej i finansowej. Przewiduje się, że w nowym roku tylko ekonomiści będą mieli problemy ze znalezieniem pracy.

Początek roku dobry na zmianę pracy

Początek roku jest dobrym czasem na zmianę pracy. Wiele firm planuje zatrudniać pracowników i ma problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. W poszukiwaniu pracy pomaga regularne przeglądanie ofert pracy oraz wypełnienie testu osobowości.

Więcej pracowników branży produkcyjnej w pierwszym kwartale 2019 r.

Co piąta firma z branży produkcyjnej zwiększy liczbę pracowników. Tak wynika z raporty "Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia" na pierwszy kwartał 2019 roku.

Zatrudnienie w pierwszym kwartale 2019 r. - jakie plany mają pracodawcy?

Swoje plany na 2019 r. pracodawcy zdradzili w raporcie ManpowerGroup. Kto chce powiększać zespół pracowników, a kto planuje redukcję etatów?

Ulepszanie CV i symulowanie rozmowy kwalifikacyjnej na portalu Zielona Linia

Ulepszanie CV i symulowanie rozmowy kwalifikacyjnej to rodzaj bezpłatnej pomocy portalu Zielona Linia dla osób poszukujących pracy. Za pośrednictwem portalu można zrobić testy osobowości i predyspozycji. Jak stworzyć profesjonalne CV? Jak nie dać się zaskoczyć rekruterowi?

Zmiana pracy łatwiejsza w dużych miastach

Z badań rynku pracy wynika jasno, że zmiana pracy w dużych miastach jest łatwiejsza. Może wskazywać na to większa dostępność innych miejsc pracy. W jakim kierunku rozwija się rynek pracy w Polsce?

Od 2019 r. kontrole kierowców bez zatrzymywania pojazdów

Od 15 czerwca 2019 r. kierowcy wykonujący usługi transportowe na terenie UE będą kontrolowani przez tzw. inteligentne tachografy. Na jakie zmiany muszą się przygotować?

VAT – rozliczenie usługi spedycji związanej z importem

Usługi spedycyjne związane z importem towarów do Polski mogą być opodatkowane VAT w sposób korzystny dla podatnika. Warto wskazać jakie przesłanki należy w tym przypadku spełnić.

Czy wykupione loty Air Berlin będą realizowane?

Linie lotnicze Air Berlin złożyły w sądzie wniosek o upadłość. Czy w związku z tym wykupione już loty Air Berlin będą realizowane? Dzięki kredytowi od niemieckiego rządu przewodnik utrzyma połączenia lotnicze.

Przewóz paliw i alkoholu etylowego będzie monitorowany elektronicznie

Przewóz m.in. paliw, czy wyrobów zawierających alkohol etylowy będzie monitorowany elektronicznie. Za brak wyposażenia pojazdu w lokalizator są przewidziane wysokie kary pieniężne.

Jakie zmiany na rynku usług logistycznych zajdą pod wpływem innowacji?

Innowacje zmieniają każdą branżę. Także logistyczną. Jakie zmiany na rynku usług logistycznych zajdą pod wpływem innowacji?

Rozwój projektu Citylogin

Citylogin to ciekawy projekt FM Logistic, który ma na celu ograniczenie negatywnych skutków dostaw towarów w centrach miast. Na czym polega i jak się rozwija ta ciekawa koncepcja?

Własna działalność gospodarcza w pracy kierowcy – wady i zalety

Zawodowi kierowcy coraz częściej stają przed dylematem, czy decydować się na samozatrudnienie. Jakie są zalety i wady prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej w branży transportowej?

Nowe połączenie LOT Kraków – Chicago

PLL LOT wprowadziło do oferty nowe połączenie lotnicze łączące Kraków i Chicago. Rejsy trwają około 9 godzin i są obsługiwane przez najnowsze we flocie PLL LOT samoloty jest Boeing 787 Dreamliner.PLL LOT wprowadziło do oferty nowe połączenie lotnicze łączące Kraków i Chicago. Rejsy trwają około 9 godzin i są obsługiwane przez najnowsze we flocie PLL LOT samoloty jest Boeing 787 Dreamliner.

Odliczenie podatku ze zbyt wcześnie wystawionej faktury zaliczkowej z tytułu usługi transportowej

Czy można odliczyć podatek naliczony związany z zaliczką, w przypadku gdy faktura zaliczkowa została wystawiona zbyt wcześnie (przed 30 dniem od wpłaty)?

DTW Logistics i ProDeck rozszerzają współpracę

DTW Logistics i ProDeck rozszerzają współpracę w zakresie logistyki. Jest to związane z ekspansją ProDeck do krajów Europy Południowej.

Senat za ustawą w sprawie przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Do 12,5 m głębokości zostanie pogłębiony tor wodny Świnoujście-Szczecin. Dzięki nowym przepisom uproszczeniu ulegną procedury środowiskowe w zakresie potwierdzania ich zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Usługi transportu towarów na rzecz kontrahenta spoza UE

Polscy przedsiębiorcy mogą świadczyć usługi transportu towarów na rzecz firm spoza UE. W takich przypadkach należy rozpatrzyć, w jaki sposób takie transakcje są traktowane z puntu widzenia podatku VAT.

Ustawa regulująca czas pracy na statkach śródlądowych została przyjęta przez sejm

W myśl nowej ustawy przyjętej przez sejm, pozostawanie w stanie gotowości do pracy, będzie się liczyć jako czas pracy.

Czynniki, które ukształtują rynek nieruchomości logistycznych w 2017 r.

Jakie czynniki będą kształtowały rynek nieruchomości logistycznych w 2017 r.? Na pewno kluczową kwestią mogą być zawirowania gospodarcze w związku z Brexitem oraz wyborami w ważnych krajach UE. Co jeszcze?

Skonto przy świadczeniu usługi transportowej

Firma logistyczna (polski podatnik VAT) wykonała 15.1.2017 r. na rzecz innego polskiego podatnika usługę transportową. Usługodawca przewidział rabat w formie 5% skonta, jeśli zapłata nastąpi do 10.3.2017 r. Podatnik powziął wątpliwość, czy może ująć na fakturze z tytułu sprzedaży należność z uwzględnieniem skonta oraz, jak powinien rozliczyć skonto z punktu widzenia VAT, jeżeli usługobiorca zapłaci w przewidzianym terminie.

Rozliczenie VAT w transakcji łańcuchowej

Polska Spółka A dokonała sprzedaży towaru (maszyny) na rzecz niemieckiej Spółki B na warunkach Incoterms 2010: FCA Wrocław. Przy czym, towar ten został przetransportowany z Polski bezpośrednio do ostatecznego nabywcy – Spółki C (również z siedzibą w Niemczech), która nabyła tę maszynę od B. Transakcja pomiędzy B i C została zrealizowana na warunkach DAP wg Incoterms 2010. Za transport maszyny z Polski do Niemiec odpowiedzialny był podmiot B. Według jakich zasad Spółka A powinna rozliczyć dostawę towaru realizowaną na rzecz podmiotu niemieckiego B?

System monitorowania drogowego przewozu towarów

W dniu 25 stycznia 2017 roku do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Projekt zakłada monitorowanie drogowego przewozu paliw płynnych, alkoholu skażonego i suszu tytoniowego. System monitorowania przewozu towarów będzie obejmował gromadzenie i przetwarzanie danych o przewozie towarów, w szczególności z zastosowaniem środków.

Zasady jazdy po węgierskich drogach - poradnik dla przewoźników

W wyniku wprowadzenia na drogach węgierskich opłat e-toll (lipiec 2013) polskie firmy transportowe ponoszą spore koszty związane z błędną interpretacją węgierskich regulacji przez polskich przewoźników.

Przyspieszony zwrot VAT w przedsiębiorstwie transportowym po zmianach od 1 stycznia 2017 r.

W praktyce działalności podatników podatku od towarów i usług (podatników VAT) z branży transportowej może pojawić się sytuacja nadwyżki naliczonego podatku VAT nad podatkiem należnym.

Kres dokumentacji papierowej w branży transportowej?

Czy, w ciągu 3-5 lat może nastąpić całkowite wyeliminowanie dokumentacji papierowej z branży transportowej? Według ekspertów jest to możliwe, a całość będzie oparta na wykorzystaniu urządzeń telekomunikacyjnych.

VAT- transport w Polsce wykonany przez firmę zagraniczną

Polscy podatnicy niejednokrotnie nabywają usługi transportu towarów od zagranicznych podmiotów (nieprowadzących działalności w Polsce i niezarejestrowanych na potrzeby VAT w Polsce). Usługi te mogą dotyczyć transportu wykonywanego w całości na terytorium Polski. W takich przypadkach należy pamiętać o właściwym rozliczeniu VAT.

Przewozy do Rosji w 2017 r. Znamy liczbę zezwoleń

Znamy liczbę zezwoleń na transport do Rosji w 2017 r. W porozumieniu Polski i Rosji na 2017 r. zostało przyznanych Polsce więcej zezwoleń na transport do krajów trzecich niż w 2016 r.

Grunty rolne będące w posiadaniu przedsiębiorcy z branży logistycznej a podatek od nieruchomości

Posiadanie przez przedsiębiorcę z branży logistycznej nieruchomości gruntowych sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne nie zawsze wiąże się z koniecznością zapłaty podatku od nieruchomości. Nieruchomości, o których mowa powyżej, podlegają opodatkowaniu podatkiem rolnym, o ile na ich obszarze nie jest prowadzona działalność gospodarcza inna niż działalność rolnicza. Obowiązek zapłaty podatku od nieruchomości powstaje dopiero na skutek faktycznego rozpoczęcia wykonywania czynności gospodarczych na terenie nieruchomości.

Problemy polskich przewoźników na granicy z Rosją - nowe ustalenia

Polska i Rosja podpisały instrukcję w sprawie wykonywania przewozów drogowych. Czy to już koniec problemów polskich przewoźników z wjazdem na terytorium Rosji?

REKLAMA