REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pomoc drogowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Awaria samochodu na drodze. Czy zawsze konieczne jest holowanie?

Awaria samochodu w trasie nie zawsze oznacza konieczność holowania do warsztatu. Nawet 50 proc. usterek można naprawić na miejscu zdarzenia. Jakie są najczęstsze typy awarii i które z nich można usunąć na miejscu?

Atak zimy w Polsce: 3-krotnie częściej wzywane assistance

Atak zimy w Polsce przyniósł tęgie mrozy i serię opadów śniegu. Skutek? Kierowcy nad Wisłą 3-krotnie częściej wzywali assistance. Jakie mieli problemy?

W jakiej wysokości można odliczać VAT od eksploatacji pojazdu pomocy drogowej?

Posiadam samochód Mercedes Benz Sprinter 313 CDI, kategoria pojazdu N1. Samochód jest wykorzystywany jako pomoc drogowa. Samochód ma dwa rzędy siedzeń, liczba miejsc siedzących to 5. Ile VAT mogę odliczać od wydatków związanych z jego eksploatacją?

Opłaty za usunięcie pojazdu z drogi w 2014 r.

Za nieprawidłowe pozostawienie pojazdu na drodze, utrudnianie ruchu czy zagrażanie bezpieczeństwu, właścicielowi grozi usunięcie pojazdu z drogi na jego koszt i odholowanie na parking strzeżony. Jaka będzie wysokość wskazanych opłat w 2014 r.?

REKLAMA

Czy apteczka samochodowa jest obowiązkowa?

Kierowca, który jest uczestnikiem wypadku drogowego zobowiązany jest do udzielenia pomocy osobom poszkodowanym. Czy ten obowiązek wymaga posiadania apteczki samochodowej?

Zestawy naprawcze w sprayu – czy to działa, kiedy można je stosować, kiedy nie uszczelnią opony

Zamiast 9 kilogramów gumy i stali 200-gramowy pojemnik z pianką i elektryczna pompka do kół. Zestawy do naprawy przebitej opony coraz częściej stanowią standardowe wyposażenie auta. Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Jakie ma wady i zalety?

Czy szybki samochód może być bezpieczny?

Współczesne, szybkie samochody mają wiele możliwości, dzięki którym jazda może być bezpieczna i przyjemna. Niestety, te same możliwości, wykorzystane w niewłaściwy sposób, mogą doprowadzić do tragedii. Zbawcą lub katem jest w obu wypadkach prędkość.

Najnowszy ranking awaryjności ADAC – 2010

Ceniony na całym świecie niemiecki automobilklub ADAC przygotował najnowsze zestawienie awaryjności aut osobowych w wieku do 6 lat. Poniżej lista 3 najlepszych modeli w każdej klasie aut.

REKLAMA

Jak wyciągnąć samochód z błota, sypkiego piasku i podobnych miejsc?

Podczas jazdy poza drogami o nawierzchni utwardzonej może się zdarzyć niemal wszystko. Bardzo łatwo o zakopanie się w piasku lub w błocie, albo o zjechanie z drogi na niżej położone pola. Zazwyczaj kontynuowanie jazdy bez pomocy z zewnątrz jest niemożliwe.

Czy wiesz jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Gdy w drodze przytrafi nam się awaria samochodu, będzie już za późno na wyszukiwanie najlepszej firmy oferującej pomoc drogową. Dlatego warto wcześniej znaleźć najbardziej odpowiadającą nam firmę, by w razie problemu móc się do niej zwrócić.

Jak awaryjnie otworzyć samochód?

Zdarza się, że w samochodzie zostaną kluczyki, a system automatycznie zamyka drzwi w kilkanaście sekund po ich zamknięciu. Wybicie szyby jest najprostszą opcją, ale są także inne, często tańsze. Najważniejsze to nie wpadać w panikę.

Jak odkręcić zapieczone śruby?


Śrubę, która pozornie stawia opór nie do złamania, może pokonać nieco chemii i czas. Lepiej jednak zapobiegać takim sytuacjom.

Co robić, gdy akumulator odmówi posłuszeństwa?

Coraz chłodniejsze noce mogą doprowadzić do obniżenia wydajności prądowej akumulatora. Kiedy nie damy rady samodzielnie uruchomić samochodu, istnieją trzy sposoby na rozwiązanie problemu: uruchomienie silnika z innego akumulatora, ruszanie z pychu, a także korzystanie z samostartów.

Jak obliczyć koszty podróży samochodem?

Planując wyjazd na urlop, czy choćby w tzw. podróż w interesach, warto zrobić wstępną kalkulację kosztów przedsięwzięcia, aby uniknąć potem niemiłych niespodzianek. Ile kosztuje wyprawa samochodem?

Żółte Anioły – czyli pomoc drogowa przyszłości

Czy długie oczekiwanie na pomoc drogową irytuje Cie od dłuższego czasu? Czy wypadek, bądź kolizja muszą pokrzyżować Ci wakacyjne plany? Okazuje się, że nie, ale tylko pod warunkiem, że na horyzoncie pojawią się „żółte anioły”.

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Wybierając profesjonalną pomoc drogową zwróćmy uwagę na obszar działania firmy, czas reakcji oraz zasób sprzętu jakim dana firma dysponuje.

Co robić, gdy samochód „ściąga”?

Przyczyn, z powodu których samochód nie utrzymuje kierunku do jazdy na wprost jest kilka. W niektórych przypadkach może być to dla kierowcy sygnał, że niedługo będzie trzeba sięgnąć do portfela.

Jak wyciągnąć samochód z rowu?

Są sytuacje, w których po niegroźnym wydarzeniu nie warto wzywać profesjonalistów z pomocy drogowej. Z wieloma problemami można poradzić obie samemu. Jednym z nich jest wyciąganie auta, które wpadło do rowu lub ugrzęzło w miękkim polu.

Jak często wymieniać świece zapłonowe w samochodzie z LPG?

Na pewno częściej niż w samochodach bez instalacji gazowej. Przyczyną takiego stanu rzeczy są gorsze warunki pracy silnika niż podczas spalania benzyny.

Czy wiesz jak prawidłowo holować?

Co zrobić, jeżeli auto się zepsuło i jedynym wyjściem jest holowanie.

Holowanie

Holowanie samochodu lepiej zostawić odpowiednim służbom czy firmom. Jeśli jednak chcemy komuś pomóc – warto wiedzieć jak nie narazić się przy okazji na mandat.

Jak ustawić trójkąt ostrzegawczy?

Właściwe oznakowanie miejsca wypadku pozwoli uniknąć dalszych kolizji na drodze.

REKLAMA