REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że świadczenie otrzymane na mocy ugody, wynikające z wypadku, w którym zginęła matka wnioskodawcy, korzysta ze zwolnienia podatkowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT).
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki na ubezpieczenie na życie dla prezesa zarządu mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, ale wydatki na ubezpieczenie współpracowników zatrudnionych na B2B nie.
Nie wszyscy wiedzą, że nagrobki można ubezpieczyć w ramach polisy mieszkaniowej. Zakres ubezpieczenia obejmuje ryzyka, takie jak: silny wiatr, deszcz nawalny, powódź, uderzenie pioruna, przewrócenie się drzewa oraz kradzież i dewastacja.
Ponad 1 mln - tyle szkód z obowiązkowych polis zlikwidowali w 20222 r. ubezpieczyciele - wynika z informacji Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). Na zgłoszenie szkody jest aż 3 lata, ale eksperci zalecają jak najszybsze zgłoszenie szkody. Jakie błędy przy zgłaszaniu zdarzenia najczęściej popełniają kierowcy?
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że regularne składki opłacane przez pracodawcę w ramach umowy ubezpieczenia na życie i dożycie wraz z umową dodatkową, mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
Gospodarki Europy Środkowej i Wschodniej próbują przetrwać burzę ekonomiczną związaną z gwałtownym wzrostem inflacji i eskalacją cen. Pojawiło się jednak nowe niepokojące zagrożenie - ryzyko niedoubezpieczenia. Z czym jest związane?
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że refaktura polisy ubezpieczeniowej nie korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. W uzasadnieniu podkreślono, że zwolnienie to nie dotyczy sytuacji, w której podatnik nabywa usługę ubezpieczenia we własnym imieniu i na własną rzecz.
REKLAMA
Ubezpieczenia turystyczne. Zadaniem tego rodzaju polis jest zabezpieczenie turysty podczas wyjazdu. Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia podróżnego? Jak z niego korzystać w razie potrzeby?
Najczęstsze odszkodowania z polisy mieszkaniowej. Zalanie domu bądź mieszkania to najczęstsza przyczyna szkód zgłaszanych ubezpieczycielom – stanowi ok. 60 proc. wszystkich przypadków. Drugie pod względem częstotliwości są pożary odpowiedzialne za ok. 15 proc. zgłaszanych szkód – wynika ze statystyk Compensy. Jednak lista nieprzewidzianych sytuacji jest dużo dłuższa – od przepięcia, które może zniszczyć wszystkie sprzęty elektryczne, po wybuch gazu. Do pewnego stopnia można się przed nimi zabezpieczyć, przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa, ale warto pomyśleć też o polisie mieszkaniowej, która już w podstawowym wariancie chroni nieruchomość przed zalaniem i pożarem. Wysokość wypłacanych przez ubezpieczycieli odszkodowań z tytułu pożarów i innych żywiołów dosyć istotnie rośnie.
REKLAMA