REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że spółka pośrednicząca ma prawo do zwolnienia akcyzowego na dostarczane paliwo lotnicze, pod warunkiem spełnienia ściśle określonych warunków związanych z bezpośrednim dostarczeniem paliwa i właściwą dokumentacją.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że usługi techniczne związane z monitorowaniem mediów do identyfikacji naruszeń prawa własności intelektualnej oferowane przez spółkę kwalifikują się jako koszty uzyskania przychodów.
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) spółka ma prawo do odliczenia kwot kosztów limitowanych za lata 2018-2021 w ciągu pięciu kolejnych lat podatkowych (2022-2026) z zachowaniem określonego limitu.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że miejsce opodatkowania usług doradczych zależy od rodzaju usługi, nabywcy i spełnienia określonych warunków. W przypadku świadczenia usług dla wnioskodawcy, miejsce opodatkowania to siedziba działalności gospodarczej usługobiorcy. W kontekście klienta z Brytyjskich Wysp Dziewiczych, brak stałego miejsca działalności w Polsce i świadczenie usług na terytorium Polski powoduje, że usługi doradcze nie podlegają opodatkowaniu VAT.
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że brak przysporzenia majątkowego po stronie podatnika, wyklucza powstanie przychodu w przypadku likwidacji działu w spółce.
Gmina ma prawo do nabycia wybranych wyrobów akcyzowych bez konieczności płacenia akcyzy. To stanowisko zostało potwierdzone przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w interpretacji indywidualnej z dnia 10 marca 2023 r.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą opodatkowania wynagrodzenia z tytułu umowy najmu części nieruchomości. W skrócie, wynagrodzenie to nie generuje dla Spółki dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem jako ukryty zysk.
Spółka powstała z podziału spółki X. Spółka będzie uprawniona do zaliczania do kosztów uzyskania przychodu wydatków ponad limit przypadających na nią zgodnie z proporcją, przez pięć kolejnych lat podatkowych, niezależnie od osiągniętego wyniku podatkowego.
REKLAMA
REKLAMA