REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podatek, Auto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy podatnik opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek podlega zakazowi amortyzacji wynajmowanych lokali mieszkalnych?

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wyjaśnia, że spółki opodatkowane ryczałtem od dochodów nie podlegają zakazowi amortyzacji podatkowej wynajmowanych lokali mieszkalnych, zgodnie z art. 16c pkt 2a ustawy o CIT. Zamiast tego, stosują zasady amortyzacji bilansowej.

Czy po zakończeniu służby wojskowej można nadal opodatkować przychody podatkiem liniowym?

Interpretacja indywidualna wydana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdza, że emerytowany wojskowy może opodatkować swoją działalność gospodarczą podatkiem liniowym, nawet jeśli świadczy usługi na rzecz byłego pracodawcy wojskowego.

Czy należność główna i odsetki ustawowe powinny być ujęte w podstawie opodatkowania?

W artykule przedstawione zostają wnioski dotyczące ujęcia kwoty należności głównej, odsetek ustawowych i zwrotu kosztów sądowych w podstawie opodatkowania. Krajowa Informacja Skarbowa stwierdziła, że należność główna powinna zostać ujęta w podstawie opodatkowania za rok 2021, natomiast odsetki ustawowe i zwrot kosztów sądowych powinny zostać ujęte w podstawie w dacie ich otrzymania, czyli w maju 2022 roku. 

Czy sprzedaż działek budowlanych powstałych z gruntów rolnych podlega opodatkowaniu VAT?

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczyła kwestii obowiązku zapłaty podatku VAT w przypadku sprzedaży działek budowlanych, które powstały z gruntów rolnych. Według interpretacji, sprzedaż takich działek przez osobę nieprowadzącą działalności gospodarczej nie podlega opodatkowaniu VAT.

REKLAMA

Kiedy nabycie udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką pozwala uniknąć podatku od spadków i darowizn?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał 25 stycznia 2023 r. interpretację indywidualną dotyczącą skutków podatkowych (w podatku od spadków i darowizn) darowizny udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką. Zdaniem organu podatkowego jeśli wartość hipoteki przewyższa wartość nabywanego udziału i całej nieruchomości, nie ma konieczności opodatkowania. 

Czy licencja na logo międzynarodowego programu edukacyjnego podlega opodatkowaniu w Polsce? -

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczy pytania, czy wynagrodzenie za prawo do wykorzystywania logo IB w materiałach promocyjnych i informacyjnych, ujęte w rocznej opłacie abonamentowej uiszczanej przez Wnioskodawcę, będzie podlegać opodatkowaniu w Polsce podatkiem u źródła, stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT.

Czy gmina może odliczyć VAT od inwestycji w budowę obiektów małej architektury?

Gmina, będąca zarejestrowanym podatnikiem VAT, zrealizowała inwestycję polegającą na budowie obiektów małej architektury. Teraz ubiega się o dofinansowanie tej inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jednym z pytań, które się pojawiło, jest kwestia prawa gminy do odliczenia podatku VAT naliczonego związane z tą inwestycją. Czy gmina ma takie prawo, czy też nie? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w interpretacji KIS.

Czy lekarz po zmianie zatrudnienia może kontynuować rozliczenie na podatku liniowym?

Czy lekarz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą na podatku liniowym może kontynuować rozliczanie swojej działalności na tym samym podatku po zawarciu umowy z byłym pracodawcą? Interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej przynosi istotne wyjaśnienia dla osób pracujących w branży medycznej.

REKLAMA

Wspólne oszczędzanie partnerów a podatek od spadków i darowizn

Przelewy pieniężne dokonywane między partnerami na wspólne oszczędzanie przed zawarciem małżeństwa nie są uznawane za darowizny według ustawy o podatku od spadków i darowizn, a zatem nie wywołują skutków podatkowych dla odbiorcy tych środków - potwierdziła Krajowa Informacja Skarbowa. 

Opodatkowanie przeniesienia wierzytelności podatkiem od czynności cywilnoprawnych

Nabycie wierzytelności wymagalnych oraz wierzytelności dochodzonych na drodze sądowej nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT, ale umowa sprzedaży w części dotyczącej tych wierzytelności będzie podlegała opodatkowaniu PCC - taki wniosek wypływa z interpretacji Dyrektora KIS.

Czy udziałowiec w spółce maltańskiej musi opodatkować zwrot podatku w Polsce?

Problem dotyczył opodatkowania dywidend otrzymywanych przez polskiego udziałowca z maltańskiej spółki. Krajowa Informacja Skarbowa wydała interpretację, zgodnie z którą zwrot podatku zapłaconego przez spółkę nie jest opodatkowany w Polsce. Jednakże dywidendy podlegają opodatkowaniu zarówno w Polsce, jak i na Malcie, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z umowy między obydwoma krajami. 

Czy lekarz-chirurg może korzystać z opodatkowania liniowego 19 proc. po przejściu do poradni chirurgii onkologicznej?

Lekarz-chirurg z działalnością gospodarczą złożył wniosek do Krajowej Informacji Skarbowej w celu uzyskania interpretacji dotyczącej kontynuacji opodatkowania liniowego po przejściu do pracy w nowej poradni chirurgii onkologicznej. KIS potwierdziła, że podatnik może nadal korzystać z preferencyjnego opodatkowania 19% w związku z pełnieniem innej pracy dla tego samego pracodawcy. 

Czy projektowanie i wytwarzanie kostiumów dla artystów podlega zwolnieniu z podatku VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał 6 czerwca 2023 r. interpretację dotyczącą zwolnienia z podatku VAT dla usług artystycznych świadczonych przez indywidualnych twórców. Zdaniem organu usługi projektowania i wytwarzania kostiumów realizowane przez wnioskodawczynię nie korzystają ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT.

Jaka stawka ryczałtu dla testowania oprogramowania?

Interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczyła klasyfikacji usług IT według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) oraz zastosowania odpowiedniej stawki ryczałtu. Organ stwierdził, że usługi świadczone przez wnioskodawcę, sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 62.02.30.0, nie są związane z doradztwem w zakresie oprogramowania, a stawka ryczałtu wynosi 8,5%.

Czy usługi aktorskie w ramach tworzenia filmów lub seriali mogą być zwolnione z podatku VAT?

Przedmiotem interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z 9 czerwca 2023 r. była kwestia zwolnienia z VAT dla usług aktorskich. Wniosek dotyczył prowadzenia działalności gospodarczej w ramach PKD 90.01.Z, obejmującego udział w nagraniu aktorskim dla potrzeb filmów i seriali. Dyrektor KIS zgodził się, że realizowane przez podatnika usługi mogą być uznane za usługi kulturalne, pod warunkiem spełnienia odpowiednich kryteriów. A w konsekwencji, że są to usługi zwolnione z VAT.

Czy gmina ma prawo do odzyskania VAT związanego z budową placów zabaw?

Artykuł analizuje możliwość odzyskania podatku VAT przez gminę w kontekście budowy placów zabaw. W świetle stanowiska organów administracji skarbowej, gmina może nie mieć prawa do zwrotu podatku związanych z tym projektem, jeśli nie planuje prowadzenia sprzedaży opodatkowanej. Przedstawienie argumentów i konkluzji w tej kwestii ma kluczowe znaczenie dla właściwego rozliczenia podatku VAT przez gminy i może mieć implikacje dla podobnych przypadków w przyszłości.

Czy gmina ma prawo do odliczenia VAT z inwestycji?

W artykule omawiamy kwestię odliczenia podatku VAT przez Gminę w związku z realizacją inwestycji. Gmina, będąc podatnikiem VAT, poniosła wydatki związane z projektem i chce uwzględnić podatek VAT jako koszt kwalifikowany w budżecie inwestycji. Jednak zdaniem organu skarbowego, Gmina nie ma prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego ani jego zwrotu. Artykuł analizuje przepisy prawne i stanowisko KIS lub MF w tej kwestii, mając na uwadze istotne implikacje finansowe dla Gminy i konsekwencje dla organów administracji skarbowej.

Czy szpital ma prawo do odliczenia VAT od zakupów związanych z termomodernizacją budynków?

Szpital złożył wniosek o dofinansowanie termomodernizacji swoich budynków, ale organy podatkowe wydały interpretację, która może mieć negatywny wpływ na jego budżet. Według odpowiedzi udzielonej przez Krajową Informację Skarbową, szpital nie ma prawa do odliczenia podatku VAT od zakupionych towarów i usług związanych z projektem termomodernizacji budynków, ponieważ świadczone przez niego usługi medyczne są zwolnione od podatku. To oznacza, że szpital nie tylko nie może odliczyć podatku, ale także nie ma prawa do zwrotu podatku.

Czy gmina może odzyskać VAT z tytułu wydatków na budowę świetlicy wiejskiej?

Gmina nie będzie uprawniona do odzyskania podatku VAT z wydatków związanych z budową centrum społeczności wiejskiej (świetlicy wiejskiej) - takie jest stanowisko Krajowej Informacji Skarbowej. Według interpretacji organów administracji skarbowej, Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego nie będzie podatnikiem VAT w ramach zadań własnych, jakie wykonuje na podstawie ustawy o samorządzie gminnym, dla których nie stanowi ona podatnika VAT. 

70 lat temu zbudowano polski samochód Pionier

70 lat temu powstał prototyp samochodu Pionier. Po wojnie była to jedna z pierwszych prób stworzenia auta rodzimej konstrukcji.

Domy seniora z preferencyjną stawką podatku od nieruchomości

Zapadł ważny wyrok dla praktyki naliczania stawki podatku od nieruchomości dla działalności opiekuńczej (domów seniora). Chodzi o wyrok z dnia 23 maja 2023 r. Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie w sprawie o sygn. I SA/ Kr 250/23.

Spółka nie musi pobierać podatku przy wypłacie zaliczki na poczet zysku

Do obliczenia podatku od zysku wypłaconego komplementariuszowi konieczne jest poznanie wysokości podatku należnego od spółki. Skoro PIT od zysku komplementariusza pomniejszany jest o proporcjonalną część CIT zapłaconego przez spółkę komandytową, to pierwszy z wymienionych podatków będzie mógł zostać wyliczony i pobrany dopiero po złożeniu przez spółkę rocznego zeznania i podjęciu przez wspólników uchwały o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego i podziale zysku. Spółka, jako płatnik, nie ma więc obowiązku pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego przy wypłacie komplementariuszowi zaliczki na poczet zysku. Wyrok z 2 lutego 2023 r. Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu (sygn. akt I SA/Wr 394/22).

KRUS - do 31 maja 2023 r. termin na złożenie oświadczenia o podatku

Jak podaje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (dalej: KRUS) w dniu 31 maja 2023 r. upływa termin złożenia zaświadczenia lub oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za 2022 r. To ważny termin, należy o nim pamiętać, ponieważ konsekwencją może być ustanie ubezpieczenia społecznego rolników z dniem, do którego rolnik/domownik był zobowiązany złożyć takie zaświadczenie/oświadczenie w KRUS.

Ochrona firmy ważniejsza od natychmiastowej zapłaty podatku. Ważny wyrok dla przedsiębiorców dotkniętych kryzysem

Fisku zażądał od firmy natychmiastowej zapłaty 30 000 zł podatku za okres 5 lat wstecz. Przedsiębiorca wniósł o wstrzymanie wykonania tej decyzji wskazując na niebezpieczeństwo wyrządzenia tym nieodwracalnej szkody, pozbawienia go możliwości wypłacania pracownikom wynagrodzeń i dalszego prowadzenia działalności gospodarczej. Do jego wniosku przychylił się NSA stwierdzając, że wykonanie zaskarżonej decyzji może spowodować trudne do odwrócenia skutki. To bardzo ważny wyrok dla przedsiębiorców egzemplifikujący, że to prowadzona przez przedsiębiorców, dająca miejsca pracy działalność jest dobrem wyższym wobec interesu fiskusa.

Kiedy musisz złożyć deklarację PCC-3, kupując używane przedmioty?

Kupno przedmiotów używanych za minimum 1000 zł na Allegro czy OLX powoduje obowiązek złożenia deklaracji PCC-3. Dotyczy on nie tylko przedsiębiorstw, ale także prywatnych użytkowników. A kary za niewywiązanie się z niego sięgają dziesiątek tysięcy złotych.

Pożyczka od rodziny - kiedy trzeba zapłacić podatek?

Pożyczka a podatek. Co trzeci Polak pożycza pieniądze – częściej kobiety oraz mieszkańcy mniejszych miast. Najchętniej po wsparcie finansowe zwracamy się do banku, a dopiero w dalszej kolejności do rodziny i przyjaciół – to główne wnioski płynące z badania Blue Media. 

Podatek od grilla, basenu i cienia. Oto niecodzienne europejskie daniny!

W Polsce bardzo popularne stało się urządzanie grilla. Jednak w innych krajach nie jest to takie proste. Obywatele niektórych europejskich państw muszą płacić podatki za korzystanie z grilla, posiadanie basenu czy nawet zasłanianie słońca.

Nadpłata i niedopłata podatku PIT - co warto wiedzieć?

Wielu podatników mogło skończyć rok z nadpłatą podatku PIT, w związku ze zmianami Polskiego Ładu. Mogły też pojawić się przypadki, że podatnik otrzymał większy zwrot niż mu się faktycznie należy.

Wiek emerytalny a praca. O czym należy pamiętać zatrudniając emeryta?

Jaki jest w Polsce wiek emerytalny dla kobiet a jaki dla mężczyzn? Czy do emerytury wlicza się okres pracy za granicą? Praca w jakich państwach wlicza się do polskiej emerytury? Jakie są najważniejsze zasady związane z zatrudnieniem emeryta - rodzaj umowy, warunki, podatek, ulgi, obowiązki pracodawcy.

Umowa depozytu nieprawidłowego - kiedy podlega opodatkowaniu PCC?

Umowa depozytu nieprawidłowego podlega opodatkowaniu, ale przy spełnieniu określonych warunków przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z tego podatku. Czym jest umowa depozytu nieprawidłowego, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby przedsiębiorcy mogli skorzystać z zwolnienia z PCC?

Zwolnienia z podatku w PSI. Jakie znaczenie ma lokalizacja i wielkość firmy?

Zwolnienia z podatku w PSI. Polska Strefa Inwestycji (PSI) to instrument, dzięki któremu podatnik może uzyskać ulgę podatkową z tytułu realizacji nowej inwestycji. Polega to na zwolnieniu z podatku dochodowego, tj. dochodu osiągniętego z prowadzonej działalności gospodarczej, w związku z realizacją nowej inwestycji. Jak to wyliczyć?

Handel internetowy w Polsce zmienia się - nowy obowiązek raportowania sprzedawców i opodatkowanie

Od 1 maja 2023 r. na portale e-commerce takie jak Allegro, OLX czy Vinted, zostanie nałożony nowy obowiązek raportowania wykazu sprzedawców. Zmiany w handlu internetowym obejmą także opodatkowanie niektórych transakcji dotyczących przedmiotów używanych.

Opodatkowanie platform e-commerce. Jakie są przepisy?

Na poziomie unijnym i krajowym pojawiają się kolejne przepisy dotyczące platform internetowych (e-commerce). Pierwsze duże zmiany w zakresie opodatkowania VAT przy sprzedaży internetowej nastąpiły z dniem 1 lipca 2021 r. w związku z wdrożeniem pakietu e-commerce. W ustawie pojawiły się wtedy nowe definicje oraz nowy zakres podmiotowy opodatkowania podatkiem VAT. W szczególności bardzo duże zmiany dotyczyły platform internetowych pośredniczących w zawieraniu transakcji.

Podatek turystyczny w Europie 2023 - stawki. Ile zapłacisz na urlopie?

W Szwajcarii podatek turystyczny jest trzy razy większy niż we Francji? W wielu regionach Hiszpanii w ogóle nie jest pobierana taksa klimatyczna a w Dubrowniku płacisz podwójnie niż w pozostałej części Chorwacji. Wynika to jasno z raportu sporządzonego przez firmę Interhome specjalizującej się w wynajmie domów wakacyjnych. Raport przygotowano, aby poinformować klientów, którzy planują swój wakacyjny pobyt samodzielnie o wysokości podatku turystycznego, który trzeba zapłacić w najchętniej rezerwowanych wakacyjnych destynacjach.

To nie primaaprilisowy żart. Te historie z rynku moto są prawdziwe!

Prima Aprilis? 3-letni okres oczekiwania na dostawę auta, szyby „na korbki”, 24 tysiące złotych (MIESIĘCZNIE) za samochód, papierowa umowa leasingu w dobie rewolucji technologicznej  – to niektóre historie „z życia” rynku moto, jakie wytypowali analitycy Carsmile w okazjonalnym raporcie na 1 kwietnia. Choć do złudzenia przypominają one prima-aprilisowe żarty, w rzeczywistości są … prawdziwe. 

Jak rozliczyć PIT od kryptowalut? Poznaj zasady!

Przepisy podatkowe dotyczące rozliczania kryptowalut w Polsce mamy bardzo przyjazne . Rozliczenie należy przeprowadzić w ramach rocznej deklaracji PIT-38.

Jaki podatek od nieujawnionej darowizny?

Nieujawniona darowizna. W przypadku ujawnienia majątku niemającego pokrycia w wiarygodnych źródłach przychodu, organ skarbowy może wymierzyć sankcyjną stawkę opodatkowania w wysokości 75% wartości tego majątku. W celu ograniczenia stosowanej przez podatników praktyki uwiarygodniania pochodzenia posiadanego mienia zawarciem umowy darowizny lub pożyczki, wprowadzono 20% stawkę opodatkowania dla nieopodatkowanej dotąd umowy.

Jak uniknąć podatku od darowizny pieniężnej? Konieczne jest udokumentowanie wpłaty

Warunkiem zwolnienia z podatku darowizny gotówkowej między osobami najbliższymi jest udokumentowanie wpłaty tych środków pieniężnych na rachunek płatniczy w sposób zapewniający identyfikację stron umowy - wynika z poniedziałkowej uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Jak bezpiecznie kupić używany samochód? Oto kilka zasad

Przy zakupie samochodu używanego najważniejsza jest weryfikacja stanu technicznego, sprawdzenie stanu prawnego i jego pochodzenie. Zgromadzone informacje powinny pomóc w zbiciu ceny.

Praca zdalna - opodatkowanie i oskładkowanie świadczeń wypłacanych pracownikom

Praca zdalna. Nowe przepisy Kodeksu pracy wprowadzające pracę zdalną przewidują m.in. obowiązek zapewnienia przez pracodawcę niezbędnych narzędzi do wykonywania pracy zdalnej, a jeżeli pracownik korzysta z własnych narzędzi - pracodawca powinien mu z tego tytułu wypłacić ekwiwalent. Natomiast za zużycie prądu i usługi telekomunikacyjne pracownikowi przysługuje ryczałt. Zasady rozliczania kosztów związanych z wykonywaniem pracy zdalnej powinny wynikać z treści porozumienia, regulaminu lub polecenia. Wskazane świadczenia nie będą stanowiły przychodu ze stosunku pracy, a zatem nie będą także oskładkowane ZUS, przy spełnieniu określonych w ustawie warunków.

Ulga podatkowa na krew - QUIZ z najważniejszymi informacjami

Ulga na krew w Polsce to ulga podatkowa przysługująca osobom, które oddają krew w Polsce. Osoby, które regularnie oddają krew w Banku Krwi lub na zbiórkach organizowanych przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, mogą skorzystać z ulgi na podatek dochodowy od osób fizycznych. Ulga na krew jest jedną z wielu form zachęcania do oddawania krwi, która jest niezwykle cennym i niezastąpionym surowcem medycznym. Sprawdź, czy Ty też możesz skorzystać z tej ulgi, rozwiązując quiz!

Spółki coraz chętniej wybierają estoński CIT

Spółki wybierają estoński CIT. W zeszłym roku prawie 7,5 tys. spółek wybrało tzw. estoński CIT. W porównaniu z 2021 r. nastąpił wzrost aż o blisko 1,4 tys. proc. Najwięcej podmiotów przyjęło to rozwiązanie w styczniu – w ub.r. ponad 5 tysięcy, a dokładnie rok wcześniej – poniżej 400. W 2022 roku podejmowały ten krok głównie spółki z o.o. Eksperci uważają, że ww. wzrost to głównie zasługa nowelizacji przepisów. 

Podatek od loterii, konkursów, pokera online. Jaki, kiedy, ile?

Podatek od nagrody. Przedsiębiorcy organizują różnego rodzaju konkursy, loterie, sprzedaż premiową czy inne aktywności marketingowe mające na celu zwiększenie przychodów. Klienci otrzymujący te świadczenia powinni rozliczyć się z fiskusem, jednak niewielu z nich wie o tym obowiązku i nie jest świadoma ciążącego na nich ryzyka podatkowego.

Jakich samochodów szukają kobiety? RAPORT

Jakich samochodów szukają kobiety? Czarna Toyota, w nadwoziu typu SUV (lub crossover), z automatyczną skrzynią biegów i napędem benzynowym. Taki obraz najbardziej poszukiwanego auta wyłania się z konfiguracji sporządzanych przez kobiety – podaje platforma Carsmile. Panie nie mają natomiast skonkretyzowanych preferencji jeśli chodzi o modele samochodów. Ostatecznie wybierają pojazdy, które kosztują miesięcznie ok. 1900 zł netto. 

Wpływy z podatku Belki mocno w górę! Aż 5 mld zł Polacy zostawili fiskusowi w 2022

Podatek Belki. Zeszły rok okazał się wyjątkowo korzystny dla fiskusa pod względem wpływów z tzw. podatku Belki. Choć Ministerstwo Finansów udostępniło dopiero dane z pierwszych jedenastu miesięcy 2022 roku, to już widać, że w tym okresie nastąpił skok o prawie 32% w porównaniu do całego 2021 roku. Z kolei w zestawieniu z 2020 rokiem wzrost wyniósł aż 80%. Od stycznia do listopada ub.r. łączne wpływy z ww. daniny sięgnęły blisko 5,5 mld zł. W tym ponad 3,5 mld zł przyniósł podatek od zbycia papierów wartościowych lub pochodnych instrumentów finansowych. Z kolei 1,9 mld zł to dochód ze zryczałtowanego podatku od zysków z lokat bankowych i funduszy kapitałowych. 

Auta klasy premium – ranking

10 modeli aut klasy premium, za które miesięcznie należy zapłacić średnio 14 tys. zł netto. Zestawienie otwiera Mercedes AMG GT z ratą leasingu odpowiadającą aż 5 miesięcznym pensjom przeciętnego Polaka 

Najciekawsze Auto Motorsportowe - ruszyła druga edycja plebiscytu!

To już druga edycja plebiscytu jakiego dotychczas w branży motorsportu nie było. Najciekawsze Auto Motorsportowe - plebiscyt, w którym internauci głosują nie na zawodników a na ich motorsportowe auta. 

Kwota wolna od podatku w 2023 r. Ile wynosi i jak obliczyć?

Kwota wolna od podatku - niestety bardzo niewielka część podatników zdaje sobie sprawę z tego, czym jest kwota wolna od podatku oraz jaki ma wpływ na wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Właśnie dlatego w tym artykule wyjaśnimy kwestię tego, co kryje się pod tym pojęciem oraz dlaczego jest to tak istotne.

Co dziesiąty nabywca auta szuka elektryka

Już co dziesiąta osoba poszukująca nowego auta jest zainteresowana elektrykiem. Rośnie też udział samochodów elektrycznych w rejestracjach. W styczniu przekroczył on 3%. Wciąż jednak marzenia o elektryku przegrywają w Polsce z rzeczywistością.

Kupno auta 2023. Większa dostępność, wyższe ceny

Kupujący auta w 2023 roku będą musieli zmierzyć się ze wzrostem cen pojazdów oraz niepewnością w gospodarce.

REKLAMA