Lampka do pokoju dziecka powinna być nie tylko ładna, ale także prawidłowo oświetlać wnętrze. Lampka wpływa na zdrowie oczu i innych zmysłów i powinna być dostosowana do wieku i potrzeb dziecka. W pokoju dziecka powinno być kilka lampek, gdyż każde miejsce – do zabawy, pisania, czytania czy rysowania, potrzebuje innego źródła światła.
Większe prace w ogrodzie zazwyczaj wykonujemy wiosną, choć nie każdy wie, że wiele prac aranżacyjnych w ogrodzie można wykonać jesienią oraz tuż przed nadejściem mrozów. Montaż ogrodzenia, oświetlenia lub układanie chodnika to prace, które możemy wykonać jesienią, aby zimą czuć się bezpiecznej i nie brodzić w błocie. Jeśli wszystko dokładnie zaplanujemy, zakończymy prace jeszcze przed nadejściem mrozów.
Duże stojące lampy stały się prawdziwym hitem, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Zapanowała moda na gigantomanię, dlatego przeskalowaniu uległy nawet tradycyjne lampy. Idealna lampa w rozmiarze XL musi mieć co najmniej metr wysokości, okazałą nogę i niezwyczajnie wydatny klosz. Radzimy, jak wybrać dużą lampę, by pasowała do wnętrza Twojego mieszkania.
Niezależną jadalnię, powinno się zupełnie inaczej oświetlać, niż kuchnię połączoną z miejscem przeznaczonym do jedzenia. W takim samodzielnym wnętrzu, nie możemy zapomnieć o podstawach – górnym oświetleniu, dostępie do naturalnego światła i poszczególnych elementach doświetlających – ważną rolę spełnia także dekoracyjne światło. Chcąc ocieplić wizerunek wnętrza, stosujmy diody LED do podświetlenia mebli, świece pozwolą nam zbudować nastrój w trakcie posiłku.
Lampy dekoracyjne, zwłaszcza w pokoju dziecka, pełnią kluczową rolę. Od tego, jak usytuujemy dekoracyjne lampy w pokoju naszej pociechy, zależy samopoczucie dziecka i jego zdrowy wzrok. Pamiętajmy jednak, że funkcjonalność urządzeń nie musi, a nawet nie powinna wykluczać ich estetyki.