REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Opony

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak sprawdzać opony całoroczne?

Jak sprawdzać opony całoroczne? Bo choć nadają się na każdy sezon, nadal wymagają nieco uwagi od kierowcy. Powinien on pamiętać o...

Opony do samochodów elektrycznych: jak się je tworzy? Wywiad

Opony do samochodów elektrycznych? Mają wymagania. Tak można podsumować rozmowę z Emilio Tiberio – Chief Technology Officer Bridgestone EMEA.

Nowe oznakowanie i piktogramy na oponach

Od maja obowiązują nowe oznakowanie i piktogramy na oponach, które m.in. określają dostosowanie opon do ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni - przypomina w czwartek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przed sezonem zimowej zmiany opon.

Ściąganie samochodu przez opony. Z czego wynika?

Ściąganie samochodu przez opony może być wynikiem jednego z kilku błędów lub usterek. Co warto sprawdzić w aucie?

REKLAMA

Kiedy zmienić opony na nowe? Kryteriów jest kilka

Kiedy zmienić opony na nowe? Sygnałów świadczących o tym, że posiadane już ogumienie nie nadaje się do jazdy, jest co najmniej kilka.

Ferrari Roma i... opony Bridgestone. Utrzymają 620 koni!

Ferrari Roma otrzymała opony stworzone przez Bridgestone. Model powstał z myślą o tylnonapędowym coupe napędzanym 620-konnym V8.

Niskie ciśnienie w oponach a spalanie

Niskie ciśnienie w oponach a spalanie, czyli dziś opowiemy o tym jak duże znaczenie dla kosztów eksploatacji może mieć stopień napompowania opon.

Ile lat można jeździć na oponach?

Ile lat można jeździć na oponach? Żywotność ogumienia zależy od wielu czynników, z których wiek jest dopiero pierwszym z nich.

REKLAMA

Ciśnienie powietrza w oponach to podstawa bezpieczeństwa

Ciśnienie powietrza w oponach – to drugie zaraz za stanem ogumienia pojęcie, które ma szczególnie duże znaczenie z uwagi na warunki trakcyjne.

Kupowanie opon samochodowych: o czym pamiętać?

Kupowanie opon samochodowych to zadanie odpowiedzialne. Ogumienie gwarantuje bowiem bezpieczeństwo. O czym pamiętać w czasie wyboru opon?

Wymiana jednej opony? Ubezpieczyciel musi zapłacić za dwie

Wymiana jednej opony? To częsta propozycja w przypadku polis na ogumienie. Takie rozwiązanie nie ma sensu z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Historia opony: ogumienie wczoraj i dziś. Jak to się zaczęło?

Historia opony, czyli komu zawdzięczamy bezpieczeństwo jazdy na drodze? Jak wyglądały pierwotnie? Na czym polega proces ich produkcji?

Wibracje w samochodzie: skąd się biorą?

Wibracje w samochodzie, czyli dziś opowiemy o tym, skąd się biorą drgania w kabinie w czasie jazdy. A najczęstszym ich powodem są... opony!

Sprzedaż opon w Q1 2021. Wyraźnie widać wzrosty!

Sprzedaż opon w Q1 2021 z dwucyfrowymi wzrostami. Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego zaprezentował dane, które napawają optymizmem.

Jak założyć wyząbkowane opony? Czy się da?

Jak założyć wyząbkowane opony? To o tyle zasadnicze pytanie, że ząbkowanie oznacza uszkodzenie bieżnika w ogumieniu.

Wyząbkowane opony: naprawa jest możliwa?

Wyząbkowane opony: naprawa jest możliwa? W pewnym sensie tak. Dyskusyjna jest jednak skuteczność tej metody. Co zatem powinien zrobić kierowca?

Ząbkowanie opon

Ząbkowanie opon: czy ogumienie da się naprawić? Niestety nie - nadaje się do wymiany. Dlatego warto wiedzieć czym jest ząbkowanie i z czego wynika.

Głośność opon: czy kierowca ma na nią wpływ?

Głośność opon, czyli dziś zastanowimy się nad tym czemu koła głośno zachowują się w czasie jazdy i co kierowca może z tym zrobić.

Etykieta opon: jak czytać nową etykietę od maja 2021 roku?

Etykieta opon w maju 2021 roku przejdzie... lifting. Co się zmieni, jak będzie wyglądać nowa etykieta opon i jak czytać nową etykietę opon?

Opony do samochodów elektrycznych, czyli jakie?

Opony do samochodów elektrycznych są jednym z kluczowych elementów zeroemisyjnej rewolucji. Czemu ich rola jest tak ważna?

Jazda na oponach zimowych przez cały rok. To dobry pomysł?

Jazda na oponach zimowych przez cały rok - to sposób na oszczędności, na który często decydują się kierowcy. Tylko czy taka metoda jest bezpieczna?

Opony zimowe latem: pomysłowe czy głupie?

Opony zimowe latem, czyli kierowca nie potrzebuje dwóch kompletów ogumienia. To świetny pomysł czy element filozofii Janusza Wąsacza?

Zmiana opon na letnie 2021 r. Kiedy moment jest idealny?

Zmiana opon na letnie 2021 r. Czyli dziś opowiemy o tym czy ogumienie warto zmienić już teraz, czy może poczekać jeszcze kilka tygodni? A więc?

Nowa etykieta opon: od maja 2021 r. będzie łatwiej?

Nowa etykieta opon zacznie obowiązywać od maja 2021 r. Na ile zmieni się europejskie oznaczenie ogumienia i na ile ułatwi kierowcy zakup? Sprawdźmy.

Mandat za brak zimowych opon 2021 r.

Mandat za brak zimowych opon? 2021 r. zmienia stan prawny? Czy kierowca musi obawiać się kary? To postanowiliśmy sprawdzić dziś.

Różna wysokość bieżnika na jednej osi. Czy to problem?

Różna wysokość bieżnika na jednej osi może stanowić poważny problem. Przykład? Często powoduje, że samochód ściąga podczas jazdy!

Zimówki na przód czy tył? Sprawdźmy!

Zimówki na przód czy tył? To pytanie, które zadają sobie kierowcy poszukujący oszczędności. Tylko czy dwie opony zimowe są bezpieczne?

Czy można założyć różne opony na przód i tył? Odpowiadamy!

Czy można założyć różne opony na przód i tył? Czyli dziś będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie jazdy i sposobach kierowców na oszczędności.

Opony zimowe: powinny być obowiązkowe w Polsce?

Opony zimowe? 82 proc. kierowców w Polsce jest zwolennikiem obowiązku ich stosowania. Jednocześnie aż 6 mln aut jeździ bez zimówek w sezonie.

Opona całoroczna a zimowa. Są takie same?

Opona całoroczna a zimowa: czym się różnią, jakie mają parametry i jak wygląda ich klasyfikacja prawna? O tym opowiemy w tym materiale.

Jak odczytać rozmiar opon? Podpowiadamy.

Jak odczytać rozmiar opon? To dość proste. I choć oznaczenie łatwo rozszyfrować, ma ono ogromne znaczenie chociażby dla spalania silnika!

Europejska etykieta: opony z nowymi oznaczeniami od 2021 roku

Europejska etykieta opony została wprowadzona w roku 2012. Teraz włodarze UE chcą rozszerzyć pojawiające się na niej właściwości ogumienia.

Opona kierunkowa: źle założona będzie... No właśnie co?

Opona kierunkowa: źle założona nie tylko zniszczy się dużo szybciej, ale i powoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jak uniknąć błędów?

Jak przechowywać opony? Pamiętaj o tych zasadach!

Jak przechowywać opony? Sezonowa wymiana ogumienia za pasem, co oznacza że to pytanie zyskuje szczególny sens. Sprawdź najważniejsze zasady!

Lepsze opony na przód czy tył? Poszukajmy odpowiedzi.

Lepsze opony na przód czy tył? To pytanie, na które poszukamy dziś odpowiedzi. Sprawdzimy stereotypy, ale i opinie specjalistów.

Kiedy założyć zimowki? Podpowiadamy.

Kiedy założyć zimówki? Przygotowaliśmy dla kierowców poradnik dotyczący stosowania opon zimowych w samochodach.

Europejska etykieta: opony z pakietem koniecznych informacji?

Jak wiedzieć, który model ogumienia wybrać? W tym kierowcom ma pomóc europejska etykieta. Opony wskazują na niej główne parametry.

Zużyte opony: objawy, które powinny zwrócić uwagę

Jak zobaczyć czy w twoim aucie lub aucie używanym są zużyte opony? Objawy świadczące o końcu życia ogumienia omówimy w tym materiale.

Opony wielosezonowe a przepisy. Co mówi prawo?

Czy każdy kierowca powinien mieć dwa komplety opon sezonowych? No właśnie nie. Dobrym rozwiązaniem mogą być opony wielosezonowe.

Kto wyprodukował pierwszą zimówkę? Odpowiedź zaskakuje!

Pytanie na dziś brzmi: wiecie kto wyprodukował pierwszą zimówkę na świecie? Odpowiedź jest zaskakująca, bo nie był to Goodyear, Bridgestone, Pirelli czy nawet Continental. Pierwsze ogumienie dedykowane sezonowi zimowemu i samochodom osobowym stworzyli inżynierowie… Semperita! Zaraz po nich na taką samą innowację zdecydował się Nokian. Jak dalej przebiegała historia opon przeznaczonych na sezon chłodny? O tym w naszym materiale.

Drgania kierownicy po wymianie opon. Co oznaczają?

Byłeś u wulkanizatora i zauważyłeś, że po wizycie na kierownicy pojawiły się drgania? To może wskazywać na błędy popełnione przez mechanika. Gdzie szukać źródła problemu? Podpowiadamy.

Bezpieczeństwo na motocyklu? To kwestia… opon.

Dwa kurze jajka – to wielkość powierzchni punktów styku motocykla z drogą. A fakt ten jest o tyle kluczowy, że powinni pamiętać o nim wszyscy ci właściciele jednośladów, którzy właśnie kupują nowe opony.

Zrób to sam: jak wymienić oponę? Instrukcja krok po kroku

Każdemu kierowcy może zdarzyć się sytuacja, w której w wyniku najechania na ostry przedmiot, przebije koło w samochodzie. Co wtedy? Konieczny jest montaż zapasu znajdującego się w bagażniku. Jednak jak wymienić oponę? Dziś opowiemy o tym.

Indeks nośności opony: co powinieneś o nim wiedzieć?

Ogumienie samochodowe to nie tylko rozmiar i technologia. Ogumienie to także indeksy. Jednym z kluczowych jest indeks nośności. Co on tak właściwie oznacza i jaki powinien mieć wpływ na decyzję o wyborze nowych opon?

Indeks prędkości - bierzesz go pod uwagę przy zakupie?

Podczas zakupu opon znaczenie ma nie tylko rozmiar. Kluczowy jest też indeks prędkości! Zmiana wartości określonej przez producenta może doprowadzić w czasie jazdy do sytuacji potencjalnie niebezpiecznej!

Top 10: Opony całoroczne - główne wady i zalety wielosezonówek!

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do... niczego? No właśnie okazuje się, że nie. I choć opony całoroczne sprawdzają się w naprawdę zróżnicowanych warunkach, nadal nie są dobrym pomysłem dla wszystkich kierowców. Zatem kiedy warto kupić wielosezonówki?

7 lat gwarancji na opony Continental. Niemcy mają nowy standard!

Opony Continentala będą dostępne na rynku z nowym standardem. Od teraz producent obejmie je ochroną gwarancyjną na 7 lat!

Continental pracuje nad nowymi technologiami!

Poziom inteligencji samochodów będzie rósł. A dzieje się tak za sprawą m.in. nowych rozwiązań opracowywanych przez inżynierów Continentala. Teraz mają oni dwa ciekawe pomysły.

Certyfikat Oponiarski PZPO - wiedz że wybierasz dobrego wulkanizatora!

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) wspólnie z TÜV SÜD postanowił pomóc kierowcom w wyborze właściwego warsztatu wulkanizacyjnego. Dobre punkty są od teraz oznaczane Certyfikatem Oponiarskim.

Opony run flat - co to jest?

Przebita opona wcale nie musi popsuć podróży. A wszystko zależy od tego, czy kierowca dobrze przygotuje swoje auto. Remedium? Tym bez wątpienia mogą się stać opony run flat. Co to takiego?

REKLAMA