REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Olej opałowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Aktualizacja zgłoszenia rejestracyjnego uproszczonego w zakresie podatku akcyzowego

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację indywidualną dotyczącą aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego uproszczonego w zakresie podatku akcyzowego. W skrócie, jeżeli zużywający podmiot olejowy nie przekroczy w roku kalendarzowym przewidywanej ilości oleju opałowego ujętej w zgłoszeniu, nie ma konieczności aktualizacji tego zgłoszenia.

Co zmieni się w zakresie gospodarki zużytymi olejami?

Opłata depozytowa a także ogólnokrajowy system zbiórki olejów zużytych - to m.in. planowane zmiany w ramach projektu ustawy. Projekt powstał we współpracy: Inicjatywy ONZ - UN Global Compact Network Poland (GCNP); administracji rządowej - ministerstw rozwoju, klimatu oraz finansów; URE; organizacji pozarządowych - Polskiej Izby Gospodarczej „Ekorozwój” oraz przedstawicieli branży paliwowej zrzeszonych w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego

Uszczelnienie obrotu olejem opałowym od 1 września 2019 r.

14 maja 2019 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra finansów. Projekt ten zawiera rozwiązania, które umożliwią wykorzystanie narzędzi informatycznych do odbiurokratyzowania obrotu olejem opałowym i uszczelnienia systemu obrotu tym paliwem.

Nowelizacja ustawy o monitorowaniu i kontroli jakości paliw

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Ma ona pozwolić kontrolować jakość lekkiego i ciężkiego oleju opałowego, co do tej pory nie było możliwe w świetle prawa.

REKLAMA

Zakup i sprzedaż oleju opałowego - przepisy

Prawo zabrania wykorzystywania oleju opałowego jako paliwa do zasilania silników samochodowych. Służba celna opublikowała komunikat, w którym wyjaśnia, jakie obowiązki nakłada prawo na sprzedawcę i kupującego olej opałowy. Treść komunikatu poniżej.

Skąd pochodzi energia?


Energię można czerpać z wielu źródeł. Z którego Państwo skorzystają – zależy z jednej strony od potrzeb. Z drugiej strony, jest to zależne od zaopatrzenia i uwarunkowań technicznych.

Który nośnik energii jest najlepszy: gaz ziemny, olej opałowy czy energia elektryczna?


Gaz ziemny, olej opałowy czy energia elektryczna? A może jeszcze trochę energii słonecznej? Wybór właściwego nośnika energii zależy w głównej mierze od wymogów i życzeń użytkownika instalacji. Ale częściowo także od warunków budowlanych i możliwości zaopatrzenia.

REKLAMA

REKLAMA