REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Oferta pracy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kontroferta dla pracownika - co to jest?

Kontroferta dla pracownika - co to jest i w jakim celu się ją stosuje? Czy warto przyjąć kontrofertę?

Jesienna rekrutacja w logistyce - jak zachęcić do pracy w firmie?

Startuje jesienna rekrutacja w logistyce. Jakich pracowników brakuje? Jak zachęcić do pracy w danej firmie? Co przyciąga pracowników?

Popyt na pracowników w 2021 r. wyższy niż w 2019 r.

Popyt na pracowników w 2021 r. mamy wyższy niż w 2019 r. czyli przed pandemią COVID-19. Jakich pracowników poszukują rekruterzy? Jakie zachęty stosują?

Żeńskie nazwy stanowisk - co na to mężczyźni?

Żeńskie nazwy stanowisk czyli feminatywy - co o nich myślą mężczyźni? Sprawdź wyniki badania "Język ofert pracy".

REKLAMA

Więcej ofert pracy po pandemii niż przed

Oferty pracy - po pandemii jest ich więcej niż przed COVID-19. Gdzie brakuje pracowników, a gdzie liczba ogłoszeń spadła?

Prezeska, prawniczka, psycholożka - kobiety o feminatywach

Feminatywy - jakim językiem pisane są oferty pracy? Jak kobiety oceniają żeńskie nazwy stanowisk, np. prezeska, prawniczka, psycholożka? Oto wyniki badania.

Wzrost aktywności rekrutacyjnej firm [RAPORT]

W I półroczu 2021 r. widoczne było wyraźne ożywienie aktywności rekrutacyjnej firm. Tak wynika z raportu „Rynek Pracy Specjalistów H1 2021”, przygotowane go przez Pracuj.pl.

W USA to pracownicy dyktują warunki pracodawcom

USA - tutaj pracownicy dyktują warunki pracodawcom. Jak wygląda amerykański postcovidowy rynek pracy?

REKLAMA

Praca dla informatyka 2021 - zarobki i praca zdalna [ANALIZA]

Praca dla informatyka w 2021 r. - liczba ofert pracy dla informatyków wciąż rośnie. Dla pracowników z branży IT liczą się zarobki i praca zdalna. Analiza przedstawia obecną sytuację informatyków na rynku pracy.

Rekrutacje w czasie pandemii

Rekrutacje w czasie pandemii w niektórych branżach zostały wstrzymane. Jak zmienił się rynek pracy? Gdzie jest najtrudniej o nową pracę, a gdzie liczba ofert pracy wzrosła? Jakie wartości cenią pracownicy zmieniający pracę? Co dzięki epidemii docenili pracodawcy?

Topowe zawody 2020/2021 - specjalista ds. BHP i ekspert e-commerce

Topowe zawody w 2020 i 2021 r. to specjalista ds. BHP i ekspert e-commerce. Wygląda na to, że koronawirus znacząco zmienił rynek pracy. Dużo większą uwagę przywiązuje się do bezpieczeństwa pracy. Jakie jeszcze zawody są w czołówce?

Teoria trzech kolorów mózgu pomaga w rekrutowaniu odpowiednich pracowników

Teoria trzech kolorów mózgu (pień mózgu - zielony, kresomózgowie - czerwony, międzymózgowie - niebieski) pomaga w rekrutowaniu pracowników. Należy stworzyć ogłoszenie o pracę w taki sposób, aby zgłosiły się osoby odpowiednie na dane stanowisko. Jak przydzielić zrekrutowanych ludzi do zespołów w firmie?

Czym jest Centralna Baza Ofert Pracy (CBOP)?

CBOP czyli Centralna Baza Ofert Pracy to wspólna baza powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy z całej Polski. Prowadzi ją i udostępnia ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej.

Liczba ofert pracy zdalnej wzrosła o 30%

W czasie epidemii koronawirusa liczba ofert pracy zdalnej wzrosła o średnio 30%. Kandydaci do pracy chętniej wybierają te propozycje, które umożliwiają im częściowe lub całkowicie wykonywanie pracy w systemie home office.

Bezrobocie w czerwcu 2020 r.

Bezrobocie w czerwcu 2020 r. nieznacznie wzrosło w porównaniu do maja. Wygląda na to, że sytuacja na rynku pracy się stabilizuje.

Liczba ofert pracy w maju wyższa o 25%

Liczba ofert pracy w maju 2020 r. wzrosła w porównaniu do kwietnia o 25%. Pomimo epidemii koronawirusa są firmy poszukujące nowych pracowników.

Dlaczego nie powinno być nakazu ujawniania wynagrodzenia w ofertach pracy?

Nakaz ujawniania wysokości wynagrodzenia w ofertach pracy to, zdaniem Konfederacji Lewiatan, zły pomysł. Dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan tłumaczy, dlaczego nie należy regulować tej kwestii.

Rynek pracy w 2020 r.

W 2020 r. będzie mniej ofert pracy, co wiąże się z trudnością w znalezieniu pracy. Jaki wpływ na rynek pracy będzie miał wyższy wzrost płacy minimalnej, wprowadzenie PPK oraz postępująca robotyzacja procesu pracy?

Projekt nowelizacji Kodeksu pracy - jawność wynagrodzenia w ofertach pracy

Jawność wynagrodzeń w ofertach pracy - taką propozycję przedstawiono w projekcie nowelizacji Kodeksu pracy. Za brak umieszczenia w ogłoszeniu o pracę informacji o proponowanym wynagrodzeniu ma grozić grzywna do 30 tys. zł.

Praca w Agencji Wywiadu

Agencja Wywiadu wystawiała się na targach pracy "Absolvent Talent Days". Jakich osób poszukuje? Na jakie zarobki mogą liczyć kandydaci do pracy?

Gdzie najłatwiej, a gdzie najtrudniej znaleźć pracę?

Sprawdź, gdzie w IV kwartale 2019 r. najłatwiej znaleźć pracę w Polsce, a gdzie najtrudniej. Zapoznaj się z najnowszym raportem rynku pracy.

Jak prawidłowo określić widełki płacowe w ofercie pracy?

Podanie widełek płacowych w ofercie pracy powoli staje się standardem. Nie ulega wątpliwości, że warto już na tym etapie wskazać wysokość oferowanego wynagrodzenia. Jak prawidłowo określić w ogłoszeniu o pracę widełki płacowe?

Rekrutacja przez agencję pracy – co może zyskać kandydat?

Możemy wyróżnić dwa rodzaje procesów rekrutacji: prowadzone bezpośrednio przez wewnętrzne działy HR w firmach oraz prowadzone przez agencje zatrudnienia. Czym różnią się te dwa procesy z perspektywy kandydata, który ubiega się o pracę?

Praca w branży motoryzacyjnej - jakich pracowników brakuje?

Branża motoryzacyjna rozwija się w bardzo szybkim tempie. Część procesów związanych z pracą ulega automatyzacji. Jakich pracowników w związku z postępem poszukuje się w branży automotive?

Wysokość wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - opinia Konfederacji Lewiatan

Projekt nowelizacji Kodeksu pracy zakłada obligatoryjność określania wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę. Podanie wysokości wynagrodzenia na etapie ogłoszenia o pracę ułatwia rekrutację i wzmocnia zaufanie pomiędzy stronami stosunku pracy. Jednak opinia Konfederacji Lewiatan na temat ustawowego uregulowania obowiązku i ustanowienia kar za jego nieprzestrzeganie jest negatywna.

Wysokość wynagrodzenia w ofertach pracy - zmiany w Kodeksie pracy

Czy wynagrodzenia w ofertach pracy będą jawne? Trwają prace nad zmianami w Kodeksie pracy. Jak ta zmiana wpłynęłaby na rynek pracy?

Jawność wynagrodzenia w ofertach pracy - zmiany w prawie pracy

Kandydaci do pracy już na etapie przeglądania ofert zatrudnienia będą znać wysokość wynagrodzenia proponowaną przez pracodawców - przewiduje poselski projekt nowelizacji kodeksu pracy.

Wysokość wynagrodzenia w ofercie pracy - nowy obowiązek pracodawcy?

Obecnie bardzo rzadko pracodawcy podają wysokość wynagrodzenia w ofertach pracy. Powstał projekt ustawy zmieniającej Kodeks pracy, zgodnie z którym pracodawcy mieliby obowiązek podawania wysokości proponowanych na danym stanowisku zarobków.

W jakich branżach znajdziemy najwięcej ofert pracy w wakacje?

Produkcja przemysłowa, budownictwo i przemysł wydobywczy to sektory gospodarki, w których pracodawcy spodziewają się największego wzrostu zatrudnienia w okresie wakacyjnym. Kto może liczyć na zatrudnienie?

e-Zamówienia – nowy etap elektronizacji zamówień publicznych

Pełna elektronizacja zamówień publicznych nastąpi już 18 października 2018 r. Z uwagi na to, że termin ten zbliża się nieubłaganie, rząd podejmuje działania mające na celu stworzenie odpowiedniej infrastruktury sieciowej. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło przetarg na budowę narzędzia e-zamówienia.

Wzrost liczby ofert pracy w lutym 2016 r.

Pracodawcy zgłosili w lutym 2016 roku do urzędów około 129 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej - wynika z szacunków resortu pracy. W porównaniu do stycznia 2016 r. to wzrost o 48 proc.

Bezrobocie we wrześniu 2015 r.

Bezrobocie we wrześniu 2015 r. zmniejszyło się do 9,9%. Tymczasem w sierpniu tego roku wynosiło 10%. To najlepszy wynik od 7 lat. Ponadto rekordowa była liczba ofert pracy zgłoszonych przez pracodawców.

Rekord ofert pracy - lipiec 2015 r.

W lipcu 2015 r. padł rekord ofert pracy od 2001 r. Pracodawcy w urzędach pracy zgłosili 117 tys. ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej. To aż o 22% więcej niż w lipcu 2014 r. Jednocześnie najsilniej od 5 lat spadła liczba bezrobotnych.

Wzrost ofert pracy w księgowości w II kwartale 2015 r.

Analiza ofert pracy w II kwartale 2015 r. pozwala stwierdzić duży wzrost ofert pracy w księgowości i finansach. Najwięcej pracowników poszukiwano w dużych miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu.

Oferty pracy w drugim kwartale 2015 r.

Oferty pracy w drugim kwartale 2015 r. wskazuje, że pracodawcy większości branż otwierają się na zatrudnianie nowych pracowników. Najpopularniejsze branże to IT, branża produkcyjna, handel, telemarketing, budownictwo. Gdzie szukać pracy? Kto poszukuje pracy?

Rekord ofert pracy

W czerwcu 2015 r. padł rekord ofert pracy zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi takie statystyki od 2001 r.

5 najpopularniejszych branż - gdzie znaleźć pracę?

5 najpopularniejszych branż, w których pracodawcy poszukują pracowników to sprzedaż, informatyka/programowanie, finanse/ekonomia, inżynieria/elektronika/ technologia oraz obsługa klienta/call center. Gdzie można znaleźć pracę w tych branżach?

Wakacyjne oferty pracy dla młodocianych w McDonald's

McDonald's Polska poszukuje pracowników młodocianych. Stworzono w tym celu wakacyjne oferty pracy. Jest zgoda Państwowej Inspekcji Pracy.

Kogo szukają pracodawcy? Na jakie stanowiska aplikują kandydaci?

Zgodnie z badaniem serwisu rekrutacyjnego GoldenLine.pl w I kwartale 2015 r. pracodawcy poszukiwali najczęściej pracowników z branży IT. Natomiast kandydaci do pracy aplikowali w szczególności na stanowiska związane ze sprzedażą.

Bezrobocie w marcu 2015 r.

Bezrobocie w marcu 2015 r. zmniejszyło się do 11,7%. Tymczasem w lutym tego roku wynosiło 12%, a w marcu roku poprzedniego 13,5%.

Więcej ofert pracy w urzędach

Pracodawcy zgłosili w styczniu do urzędów pracy blisko 71 tys. ofert zatrudnienia. To o 29 proc. więcej niż miesiąc wcześniej - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Kogo pracodawcy poszukiwali w październiku 2014 roku?

Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl pokazuje, że najczęściej poszukiwanymi przez pracodawców pracownikami byli specjaliści z branży IT. Kolejną kategorią z licznymi ofertami pracy była obsługa klienta. Należy zwrócić również uwagę na logistykę, zakupy i transport, gdzie odnotowano dynamiczny wzrost.

Mniej bezrobotnych, więcej ofert pracy - wrzesień 2014 r.

We wrześniu 2014 r. bezrobocie zmniejszyło się do poziomu 11,5%. To już ósmy miesiąc z rzędu spadku liczby bezrobotnych. Na rynku pojawia się też więcej ofert pracy.

Pozapłacowe bonusy dla pracowników

Pozapłacowe bonusy dla pracowników stają się normą w ofertach pracy. Zwykle funkcjonują w dużych sieciach handlowych. Wpływają na budowanie lojalności i podnoszenie satysfakcji z pracy.

Centralna Baza Ofert Pracy

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało nową wersję serwisu Oferty Pracy. Nowy serwis zawiera oferty pracy, staży i praktyk oraz kalendarz targów, giełd i szkoleń.

Praca tymczasowa - pomysł na wakacje

Podjęcie pracy tymczasowej to jeden z pomysłów na wakacje 2014. Potwierdza to wzrost popularności ofert pracy tymczasowej. W okresie wakacyjnym wzrasta także zainteresowanie pracą sezonową oraz zapotrzebowanie na krótkoterminowy wynajem mieszkań.

Jak czytać oferty pracy

Osoby, które poszukują pracy przez dłuższy okres czasu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie tylko uczciwi pracodawcy zamieszczają oferty pracy. Czasem ogłoszenie jest skonstruowane tak, że nie jest jasne, o jaką pracę może chodzić, a czasem pracodawca celowo wprowadza w błąd, aby jak najwięcej osób odpowiedziało na jego ofertę w nadziei, że któryś z tych kandydatów jednak zdecyduje się na zatrudnienie.

Obowiązek informowania o wolnych stanowiskach pracy (art. 94(2))

Pracodawca ma obowiązek informować wszystkich swoich pracowników o możliwości zmiany rodzaju zatrudnienia.

Jak sprawdzić pośrednika pracy?

Oprócz metod samodzielnego poszukiwania zatrudnienia, osoby bezrobotne coraz częściej korzystają z pośrednictwa pracy. Jest to bardzo dobra forma, ponieważ zazwyczaj w firmach zajmujących tego typu usługami jest wiele ofert, które mogą odpowiadać kwalifikacjom osoby i wszystkie są w jednym miejscu.

Praca przez znajomych – czy warto?

Od jakiegoś czasu panuje ogólne przekonanie, że dobrą pracę można znaleźć tylko i wyłącznie przez znajomości, układy. Taki pogląd jest powszechny w niektórych środowiskach, obszarach zawodowych, małych miastach czy niewielkich miejscowościach – tam, gdzie panuje duże bezrobocie. Niestety często wcale nie mija się to z prawdą i wtedy osoby poszukujące pracy tracą nadzieję, że ją zdobędą, jeśli nie będą miały jakiegoś poparcia ze strony innych.

REKLAMA