REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monarchia brytyjska

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Quiz o monarchii brytyjskiej. Wyzwanie dla entuzjastów historii Wielkiej Brytanii

Monarchia brytyjska jest jednym z najdłużej istniejących systemów rządów na świecie. Wielu monarchów, którzy rządzili Wielką Brytanią, miało decydujący wpływ na historię i kulturę kraju. W tym quizie będziemy testować Twoją wiedzę na temat monarchii brytyjskiej, pytając o fakty dotyczące królów i królowych, ich rządów, dziedzictwa i tradycji. Czy jesteś gotowy na wyzwanie? Zaczynajmy!

Karol III nowym królem Wielkiej Brytanii

Rada Akcesyjna formalnie proklamowała w sobotę przed południem Karola III nowym królem Wielkiej Brytanii. Deklarację następnie odczytano z balkonu Pałacu św. Jakuba, w którym odbyło się pierwsze od 1952 r. posiedzenie Rady Akcesyjnej.

Czy zmienią się brytyjskie paszporty, banknoty, mundury i hymn?

Czy po śmierci Elżbiety II zmianie ulegną banknoty i monety, mundury policyjne? Co z hymnem narodowym Wielkiej Brytanii?

Królowa Elżbieta była jednocześnie głową 14 państw

Elżbieta II, która zmarła w czwartek, była nie tylko królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Piastowała też godność głowy 14 innych państw. Tron obejmie po niej najstarszy syn, książę Walii Karol.

REKLAMA

Związki królowej Elżbiety II z Polską

Przez lata królowa Elżbieta II, jak i większość brytyjskich polityków dystansowała się od wizyt w krajach komunistycznych, w tym PRL. Królowa przyjęła jednak trzech kolejnych prezydentów RP i trzy razy odbyła spotkania z papieżem-Polakiem, Janem Pawłem II.

Banknoty z portretem zmarłej królowej Elżbiety II pozostają w użyciu

Banknoty z wizerunkiem zmarłej królowej Elżbiety II pozostają prawnym środkiem płatniczym - podkreślił Bank Anglii, dodając, że dalsze decyzje w tej sprawie zostaną podjęte po zakończeniu żałoby narodowej.

REKLAMA

REKLAMA