REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Mieszkanie, Ubezpieczenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

DGP: „Rodzina na swoim” ale tylko w nowym mieszkaniu

Szykują się zmiany w zasadach programu „Rodzina na swoim” – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej. Jak wynika z nowych założeń ze środków przeznaczonych na ten program będzie można finansować zakup mieszkań tylko z rynku pierwotnego.

Ekspert radzi: jakie działania podjąć po stwierdzeniu szkody?

Kradzież z włamaniem, zalanie lub pożar mieszkania – są to szkody od których najczęściej wykupujemy ubezpieczenie majątkowe. Samo ubezpieczenie to jednak nie wszystko. To jakie działania podejmiemy, a jakich zaniechamy może mieć wpływ na wypłatę odszkodowania.

Radzimy w jaki sposób wybrać polisę

Dla większości kierowców w momencie ubezpieczania samochodu najistotniejszym czynnikiem jest wysokość składki. Zanim jednak dokona się wyboru, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych elementów, które mogą mieć wpływ na wypłatę odszkodowania w przypadku szkody.

Szkoda całkowita z AC – jak to działa?

Dzięki wykupieniu ubezpieczenia AC czujemy się bezpieczni, ponieważ w razie wyrządzenia szkody, ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy. Podpowiadamy, jak działa zasada szkody całkowitej w przypadku AC.

REKLAMA

Jaki jest zakres ubezpieczenia mieszkania?

Zakres zdarzeń, jakie obejmuje umowa ubezpieczenia mieszkania może dotyczyć m.in. ochrony przed uszkodzeniem, zniszczeniem, jak również zdarzeniami losowymi. Standardowo ochroną obejmuje się także ruchomości domowe.

Ubezpieczenia majątkowe: wartość odtworzeniowa a rzeczywista

Ubezpieczenia majątkowe mogą mieć formułę wartości odtworzeniowej lub też wartości rzeczywistej. W zależności od wyboru jednej z nich różnie mogą kształtować się świadczenia odszkodowawcze.

Zmiany w ubezpieczeniach OC i AC w 2011 roku

W 2011 roku wzrośnie cena składek OC i AC. Zmiany nie dotyczą jednak wyłącznie kosztów ubezpieczenia. Kierowcy więcej zyskają niż stracą. Ustawa regulująca prawo ubezpieczeniowe w tym zakresie, wejdzie w życie w połowie 2011 roku.

Kto zapłaci za koszty ratowania ubezpieczonego majątku?

W razie wypadku ubezpieczeniowego ubezpieczający jest obowiązany użyć dostępnych mu środków w celu ratowania przedmiotu ubezpieczenia. Obowiązkiem ubezpieczyciela jest refundacja kosztów wynikłych z działań minimalizujących szkodę.

REKLAMA

Na ilu IKE można gromadzić oszczędności na emeryturę?

Indywidualne konto emerytalne może założyć każda osoba, która ukończyła 16 lat, mieszka w Polsce i jest zobowiązania do płacenia podatku dochodowego w Polsce. Każdy posiadacz IKE może w danym czasie gromadzić oszczędności tylko na jednym koncie.

Ubezpieczyciele zweryfikują prawo do zniżek OC


Od 2011 roku ubezpieczyciele będą mieli możliwość sprawdzania, czy klienci nie oszukują ich na zniżkach za polisy komunikacyjne. Weryfikacja deklaracji klientów może przynieść zysk około 300 milionów złotych rocznie.

Wybór OFE tylko do 10 stycznia

Osoby, które powinny dokonać wyboru OFE mają coraz mniej czasu. Jeżeli nie dokonają tego do 10 stycznia, wyboru za nich dokona Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Przydział do konkretnego funduszu nastąpi w drodze losowania.

Waloryzacja świadczeń z ubezpieczeń sprzed transformacji ustrojowej

Moja mama zawarła z Państwowym Zakładem Ubezpieczeń 20 lat temu na moją rzecz umowę ubezpieczenia zaopatrzenia dzieci. Teraz zakład ubezpieczeń proponuje mi świadczenie w wysokości 400 zł. Czy mam szansę uzyskać wyższe świadczenie?

Co to jest indeksacja składki ubezpieczeniowej?

Indeksacja składki oznacza podwyższenie składki i sumy ubezpieczenia o wskaźnik inflacji proponowany przez zakład ubezpieczeń. Klient może zaakceptować proponowaną indeksację lub z niej zrezygnować.

Jak odzyskać lokal przy pomocy komornika

Zawarcie umowy najmu okazjonalnego daje właścicielom mieszkań możliwość zwrócenia się do komornika o eksmisję uciążliwych lokatorów bez konieczności uzyskania wyroku eksmisyjnego.

Wieszjak.pl rozpoczyna współpracę z Rzecznikiem Ubezpieczonych

Porzecze – osada z charakterem

Jeżeli podróżujemy samochodem po okolicach rzeki Łeby, w dolinie z morenowymi wzgórzami usytuowana jest osada Porzecze. Nie jest to skansen na miarę Biskupina, lecz jego indywidualny charakter na pewno przypadnie nam do gustu.

Jak uchronić się przed eksmisją?

Eksmisja jest wynikiem długotrwałego niewywiązywania się z obowiązków lokatorskich, przede wszystkim z opłat za mieszkanie. Częstą przyczyną długów lokatorów jest ich trudna sytuacja finansowa oraz brak świadomości jakie konsekwencje niesie za sobą zadłużenie.

Ubezpieczenie na życie. Jaką sumę ubezpieczenia wybrać?

Ubezpieczając się na życie po raz pierwszy każdy ma problem jaką wybrać sumę ubezpieczenia? Jak go rozwiązać? O tym przeczytasz w felietonie Macieja Lichońskiego – specjalisty ds. ubezpieczeń.

Góry Świętokrzyskie: Jaskinia Raj


Góry Świętokrzyskie wraz z bogactwem lasów bukowo – sosnowych plasują się na czołowej pozycji w rankingu najbardziej atrakcyjnych regionów Polski. Poparcie tej tezy stanowi Jaskinia Raj, która jest jedną z bardziej okazałych form krasowych w Polsce.

Ubezpieczyciele tracą przez zimę


Pierwsze dni opadów śniegu przyniosły wzrost liczby wypadków i kolizji nawet o 30 procent. Ostra zima może zaważyć na wynikach wszystkich firm ubezpieczeniowych.

Raport Rzecznika Ubezpieczonych w sprawie skarg w I półroczu 2010 r.

Dnia 4 sierpnia 2010 r. na oficjalnej stronie internetowej Rzecznika Ubezpieczonych ukazał się raport w sprawie skarg kierowanych do Rzecznika, dotyczących problematyki ubezpieczeń gospodarczych oraz zabezpieczenia społecznego w I półroczu 2010 r. (dalej „raport”), który jest dla nas okazją do przedstawienia instytucji Rzecznika i możliwości wniesienia do niego skargi.

Warunki przyznawania dodatków mieszkaniowych

Dodatek mieszkaniowy przysługuje osobom, które nie są w stanie pokryć kosztów korzystania z lokalu z własnej kieszeni. Jednak, aby go otrzymać należy spełnić ściśle określone warunki.

Kiedy można liczyć na zwrot pieniędzy z ubezpieczenia?

W sytuacji, gdy zamierzamy sprzedać samochód, możemy ubiegać się o zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Czy można zrezygnować z ubezpieczenia? Poradnik

Nawet jeśli podpiszemy umowę z firmą ubezpieczeniową, mamy prawo zrezygnować z ubezpieczenia OC. Warto o tym wiedzieć, szczególnie gdy np. inny ubezpieczyciel zaproponuje nam korzystniejsze cenowo warunki.

Jak rozpocząć przygodę z paralotnią?

Jeśli chcemy nauczyć się łatać na paralotni to najlepszym wyjściem będzie zapisanie się na kurs. Wszelkie samodzielne próby nauki tego sportu są zbyt niebezpieczne i odradzamy prób ich wykonania.

Skąd potrzeba ubezpieczenia na życie?

Wprawdzie ubezpieczenia na życie znane są w Europie od ok. 400 lat, ale dopiero od kilkudziesięciu lat nastąpił ich burzliwy rozwój i wzrost popytu.

Małżonek ma prawo do korzystania z mieszkania w trakcie małżeństwa

Małżonkowie są obowiązani do wspólnego pożycia, do wzajemnej pomocy i wierności oraz do współdziałania dla dobra rodziny, którą przez swój związek założyli. Wypełnienie tych obowiązków jest ułatwione, gdy małżonkowie mieszkają razem.

Co z mieszkaniem po rozwodzie?

W wyroku orzekającym rozwód sąd rozstrzyga istotne kwestie dotyczące obojga małżonków, m.in. dotyczące korzystania z mieszkania, które wspólnie zamieszkują.

Czy po zderzeniu ze zwierzęciem należy nam się odszkodowanie? Poradnik eksperta

Tylko w nielicznych przypadkach możemy liczyć na odszkodowanie po zderzeniu ze zwierzęciem. Zazwyczaj trzeba będzie pokryć likwidację szkody z polisy AC.

Jaka jest odpowiedzialność właściciela parkingu?

Pozostawienie samochodu na płatnym parkingu nie zawsze oznacza, że ktoś będzie go pilnował. Czym zatem różni się parking płatny strzeżony od parkingu płatnego niestrzeżonego?

Co zrobić gdy sprawca kolizji ucieknie? Poradnik

Jeżeli sprawca kolizji drogowej zbiegł z miejsca zdarzenia możemy starać się o odszkodowania z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Przedstawiamy na jakie działanie firm ubezpieczeniowych skarżą się kierowcy

Do Biura Rzecznika Ubezpieczonych w okresie III kwartałów 2010 r. wpłynęło 8665 pisemnych skarg z zakresu ubezpieczeń gospodarczych. Najliczniejsza grupa skarg, odnosiła się do ubezpieczeń komunikacyjnych – 4837 (55,8%).

Jak krok po kroku ubezpieczyć samochód w systemie direct?

Sprzedaż polis komunikacyjnych w systemie direct cieszy się coraz większą popularnością. Kupując ubezpieczenie przez telefon i Internet, a nie u agenta warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Czynsz za najem regulowany usługami

Bardzo często zdarza się, że właściciel lokalu zgadza się, aby czynsz za najem lokalu wyrażony był nie w pieniądzu, lecz w postaci świadczenia usług na jego rzecz. Mamy z tego rodzaju umowami wzajemnymi bardzo rzadko do czynienia nie mniej jednak wymiana tego rodzaju świadczeń jest możliwa.

Jakie są obowiązki remontowe najemcy lokalu

Najemca i właściciel od zawsze toczą i pewnie będą toczyć spory obejmujące kwestie remontowe wynikające z użytkowania lokali. Zgodnie z przepisami prawa najemca lokalu zobowiązany jest jedynie do pokrycia drobnych nakładów związanych ze zwykłym używaniem nieruchomości.

Zimowy wypoczynek inaczej cz. II


W osobnym artykule pisaliśmy o wyjazdach na narty w rejony nie zawsze kojarzące się z turystyką zimową. Dla zwolenników innych rozrywek niż narciarstwo czy iceboating proponujemy alternatywne rozwiązania spędzania zimowych weekendów.

Mazury zimą: Mrągowo


Jeśli wydaje Wam się, że Mazury są atrakcyjne tylko latem to powinniście zrewidować swoje poglądy na tę kwestię. Mrągowo jest jednym z miejsc, które oferuje sztucznie naśnieżane stoki. Zapraszamy na przejażdżkę na nartach w aurze jezior.

Jak przygotować się do podróży samochodem na stok?


Przed corocznym wyjazdem rodzinnym na narty powinniśmy jak najlepiej przygotować swój samochód do tej eskapady. Często zakup bagażnika do sprzętu narciarskiego bądź zamiana go na uchwyt do nart, wpływa na komfort i bezpieczeństwo w podróży.

Jak działa ubezpieczenie Assistance? Ekspert radzi

Wydaje się, że ubezpieczenie Assistance jest zbędnym wydatkiem. Tak jest dopóty, dopóki się nic nie stanie. Jeśli musimy z niego skorzystać, warto wiedzieć, na co można liczyć.

Czy można wybrać się w daleką podróż pożyczonym autem? Poradnik

Wydawałoby się, że oświadczenie woli właściciela pozwala spokojnie korzystać z pożyczonego auta. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy samochód nie został sprowadzony jako mienie przesiedleńcze.

Jak uzyskać odszkodowanie za zalanie po powodzi? Poradnik

Biorąc pod uwagę anomalie pogodowe, właściciele terenów, które znalazły się pod wodą wiosną 2010 roku powinni zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia AC. To pozwoli ograniczyć straty.

Koszty napraw mieszkania

Kwestie kosztów napraw i odbioru mieszkania zostały poruszone w ustawie kodeks cywilny. Naprawy są nierozerwalną częścią niemal każdego odebranego mieszkania. Jak pokazuje praktyka usterki i zaniedbania są w tej materii ogromne.

Jak korzystać z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego? Poradnik eksperta

Z sondażu firmy GfK Polonia wynika, że tylko 20% kierowców wie, jak ubiegać się o odszkodowanie w razie wypadku z osobą nieubezpieczoną lub kiedy sprawca zbiegł z miejsca wypadku. Również w razie wypadku z obcokrajowcem ubezpieczonym w swoim kraju łatwo jest uzyskać odszkodowanie.

Jak odebrać mieszkanie od dewelopera

Odbiór nieruchomości od dewelopera jest istotną czynnością prawną, której skutki możemy odczuć dopiero po jakimś czasie.

Co to jest świadectwo energetyczne

1 stycznia 2009 r. wszedł w życie obowiązek sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. Świadectwo energetyczne to dokument mówiący o zużyciu energii przez budynek lub mieszkanie.

Jak wpisać hipotekę do księgi wieczystej

Hipoteka jest ograniczonym prawem rzeczowym. Praktyka pokazuje, że problemy z hipoteką dotyczą coraz większej liczby nieruchomości.

Zakup nieruchomości a hipoteka

Przed zakupem nieruchomości zainteresowani powinni sprawić księgi wieczyste danej nieruchomości i ustalić czy istnieje na niej hipoteka.

Co grozi za niefachowo udzieloną pierwszą pomoc?

Często słyszymy o konsekwencjach, które możemy ponieść udzielając pierwszej pomocy w sposób nieprofesjonalny. Czy warto zatem próbować? Co grozi nam za ewentualne pogorszenie stanu ofiary na skutek naszych działań w trakcie udzielania pierwszej pomocy?

Darowizna samochodu - krok po kroku

Przeniesienie praw własności samochodu może się odbyć nie tylko drogą kupna, ale również darowizny. W obu przypadkach trzeba ściśle przestrzegać obowiązujących zasad i terminów.

Z czym wiąże się wykupienie polisy OC? Poradnik

Obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC dotyczy wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zobacz na jaki czas można je zawierać i jak to zrobić.

REKLAMA