REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Materiały elewacyjne i wykończeniowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

W sklepach budowlanych duże spadki ruchu

Monitoring ponad 600 marketów budowlanych w Polsce wykazał, że liczba wizyt w placówkach 5 sieci średnio zmalała dwucyfrowo rdr. – łącznie o blisko 26%. Najbardziej widać to w przypadku Leroy Merlin.

Ceny materiałów budowlanych - listopad 2022. Mniejsze podwyżki

Od szczytu cen materiałów budowlanych z tegorocznej wiosny, w listopadzie tempo drożyzny zniżkowało już do „zaledwie” jednej piątej. Półroczny trend hamowania parametrów materiałowej hossy jest już prawdopodobnie wystarczającym argumentem za powrotem rynku do choćby względnej normalności.

Dom z elewacją z klinkieru

Elewacja z klinkieru jest nie tylko ciekawa, ale i trwała. Zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych, jest gwarancją nie tylko atrakcyjnego wygląd budynku, zapewnia też dobrą termoizolacyjność i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia.

Ekspert radzi: Wybieramy fugę

Fuga, poza funkcją praktyczną pełni też funkcję estetyczną. Ponadto, fuga przenosi naprężenia, które powstają podczas eksploatacji płytek. W zależności od tego, gdzie dana fuga jest stosowana, musi ona być odporna na wiele czynników: wahania temperatury, obciążenia użytkowe, a także działanie wilgoci i środków czyszczących. Jak wybrać najlepszą zaprawę do spoinowania płytek – radzi ekspert Sopro.

REKLAMA

Ile powinien ważyć styropian grafitowy?

Jaka powinna być minimalna masa styropianu grafitowego? Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu poszerzyło zakres wg którego weryfikowana jest jakość styropianu – ocenia się ją na podstawie masy styropianu, o minimalne poziomy gęstości dla wyrobów grafitowych. Na podstawie przeprowadzonych analiz wykazano, że gęstość styropianów grafitowych o lambdach deklarowanych 0,033 i 0,031 W/(mK) powinna wynosić odpowiednio nie mniej niż 12 kg/m3 i 13,5 kg/m3.

Malowanie wnętrz – jaki wpływ mają kolory na nasz nastrój?

Planując remont, często zastanawiamy się na jaki kolor pomalować wnętrza? Kolory mają bardzo duży wpływ na to, jak się czujemy w danym pomieszczeniu. Inny kolor będzie nas relaksować, a inny poprawi nasz humor. Zobacz, na jaki kolor pomalować wnętrza?

Malowanie elewacji – jak wybrać najlepszy kolor

Elewacja jest pierwszym elementem, po którym ludzie oceniają nasz dom. Dobrze dobrane kolory elewacji, dachu, okien i innych, drobniejszych elementów powodują, że budynek wydaje się elegancki lub jeśli nam na tym zależy – przyciąga wzrok. Jak odpowiednio zestawiać ze sobą kolory? Który kolor najlepiej sprawdzi się na elewacji naszego domu?

Wykończenie elewacji. Poradnik

Gdy planujemy remont domu lub gdy chcemy się wprowadzić do nowo postawionego budynku, zastanawiamy się w jaki sposób wykończyć elewację aby wyglądała ładnie i nie wymagała częstej konserwacji. Do wyboru mamy tynki, płytki elewacyjne, panele czy cegły. Jaki rodzaj wykończenia elewacji jest najtańszy? Które z wykończeń będzie najtrwalsze?

REKLAMA

Tynki mineralne – rodzaje. Jaki tynk stosować do wewnątrz, a jaki na zewnątrz budynku?

Tynk jest rodzajem powłoki wykończeniowej, której zadaniem jest wyrównanie powierzchni ściany. Na runku dostępne są różne rodzaje tynków: cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, wapienne, gipsowo-wapienne, polimerowe , cementowo-polimerowe oraz strukturalne. Czym się różnią? Gdzie można je stosować. Zobacz przewodnik po tynkach mineralnych.

Tynki cienkowarstwowe. Jak wybrać ten najlepszy?

Tynk cienkowarstwowy do jeden ze sposobów na wykończenie elewacji budynku. Tynk cienkowarstwowy można stosować na ociepleniu. Zanim wybierzemy odpowiedni tynk zastanówmy się nad jego rodzajem. Do wyboru mamy: tynki mineralne, akrylowe, silikatowe, silikonowe i silikatowo-silikonowe. Który wybrać?

Wybór płytek do małej łazienki – czym się kierować?

Jakie płytki wybrać do małej łazienki? Które są lepsze: małe płytki, duże a może mozaika? Czy wybór rodzaju płytek ma wypływ na sposób ich układania. Zobacz, jakie płytki kupić do wykończenia małej łazienki.

Stegu – marka z dwudziestoletnią tradycją

Stegu – to marka, która jest już na rynku dwadzieścia lat. Założycielami firmy jest rodzina Skucików, która do dziś zarządza przedsiębiorstwem. Działalność firmy rozpoczęła się od produkcji płytek cegłopodobnych. W 1998 roku, zdecydowano się na rozszerzenie oferty o płytki kamieniopodobne. Okazało się to krokiem milowym w historii rozwoju firmy.

Układanie płytek klinkierowych – krok po kroku

Płytki klinkierowe to popularny i trwały materiał wykończeniowy. Klinkier bardzo często wykorzystywany jest do wykańczania elewacji budynku, efekt końcowy najczęściej jest nie do odróżnienia, w porównaniu z murem z cegieł.

Wykończamy sufit – sposoby aranżacji

Wielu projektantów dostrzegło potęgę sufitu określając go „piąta ściana”. Czy na pewno sufit zasłużył na tak wyjątkowe traktowanie? Eksperci marki Benjamin Moore nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Zobacz, jak w fajny sposób można wykończyć sufit.

Malowanie elewacji – 5 rzeczy, o których należy pamiętać

Malowanie elewacji budynku to dość złożony proces. Musimy rozstawić rusztowanie, wybrać farbę. JEst tez kilka innych rzeczy, o których powinniśmy malować np. dobra pogoda. Zobacz co jeszcze.

Środki ochrony drewna: oleje, lakiery, lakierobejce i emalie – co wybrać?

Czym zabezpieczyć drewno, aby jak najdłużej cieszyć się jego urokiem? Na dobrze zabezpieczonym drewnie nie pojawi się grzyb lub inne szkodniki. Zobacz przewodnik po środkach do ochrony i dekoracji drewna. Zobacz, który preparat wybrać do poszczególnych drewnianych elementów wewnątrz domu i mieszkania.

Jak malować pomieszczenia, aby nie były przytłaczające?

Zbyt ciemne lub intensywne kolory sprawią, że pomieszczenie będzie przytłaczające. Ciemnych i jaskrawych kolorów nie powinniśmy stosować na wszystkich ścianach, tylko np. na jednej lub w różnego rodzaju wnękach lub słupach. Jedyny wyjątek stanowi przedpokój, który jest pomieszczeniem przejściowym. Tutaj możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zastosować ciemniejszy lub intensywniejszy kolor, inaczej niż w pomieszczeniach w których spędzamy dużą ilość czasu.

Wykończenie wnętrz, samodzielnie czy z pomocą specjalistów – Poradnik

Kiedy już nabędziemy mieszkanie zastanawiamy się jak je wykończyć. Mieszkanie możemy wykończyć samodzielnie, zatrudnić architekta wnętrz lub skorzystać z oferty wykończenia pod klucz, oferowanej przez dewelopera. Która opcja jest najlepsza? Zobacz jakie są wady i zalety każdego z rozwiązań.

Mocne i luksusowe akcenty kolorystyczne we wnętrzach

Chcą urządzić mieszkanie w sposób wyrazisty i luksusowy, powinniśmy dobrze dobrać materiały wykończeniowe. Nie zapomnijmy też o wyrazistych kontrastach. Zobacz galerię.

Kolorystyczne akcenty we wnętrzach

Kolorowe wnętrza pełne intensywnych, kolorowych akcentów dają wiele pozytywnej energii. Zastanawiając się, jak pomalować poszczególne pokoje nie bójmy się wybierać z pośród intensywnych i energetycznych kolorów. Efekt może być zaskakujący.

Zalety sufitów podwieszanych i ich zastosowanie

Sufity podwieszane są coraz częściej stosowane, głównie z powodu na coraz większy zakres ich stosowania. Sufity podwieszane mogą poprawić komfort mieszkania, mogą też wpłynąć na koszty eksploatacyjne. Zobacz gdzie można zastosować sufity podwieszane.

Łazienka w kolorze bieli i czerni

Łazienka w kolorze bieli i czerni jest bardzo elegancka. Duży wpływ na to jak będzie wyglądać łazienka ma fakt, jakie materiały wybierzemy do jej wykończenia oraz jakie zastosujemy dodatki. Znajdź inspirację i obejrzyj zdjęcia biało-czarnych łazienek.

Kamień we wnętrzach – Marmur, Kwarcyt, Trawertyn, Onyx, Łupek oraz Otoczak

Kamień to naturalny, piękny i przyjazny człowiekowi materiał do wykańczania wnętrz. Naturalne materiały w aranżacji wnętrz stosowane są od tysiącleci. Kamień często stosuje się jest jako materiał budowlany, rzeźbiarski a także architektoniczny. W ostatnim czasie stał się również popularny w postaci modnych mozaik, płytek i rozet wykonanych z takich materiałów, jak: Marmur, Kwarcyt, Trawertyn, Onyx, Łupek a także Otoczak.

Drzwi przesuwane – elastyczne i komfortowe rozwiązania w małym mieszkaniu

Urządzanie małego mieszkania jest prawdziwym wyzwaniem. Na nasze szczęście wielu producentów wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, oferując różne rozwiązania, dzięki którym osiągamy estetyczne i komfortowe rozwiązania. W małym mieszkaniu liczy się każdy metr kwadratowy, dlatego bardzo ważne są detale. Jednym z rozwiązań są drzwi przesuwne, decydując się na to rozwiązanie do dyspozycji mamy dwa rodzaje montażu.

Jak przygotować parkiet przed lakierowaniem?

Zanim polakierujemy parkiet, musimy wykonać szereg prac przygotowawczych. Prawidłowe przygotowanie parkietu przed lakierowaniem pozwoli uzyskać efektowną podłogę.

Malowanie elewacji budynku

Odnawianie elewacji jest bardzo skomplikowanym i czasochłonnym przedsięwzięciem. Jeśli już zdecydujemy się na tego rodzaju prace, warto abyśmy zainwestowali w dobrej jakości materiały takie, które maksymalnie wydłużą czas do kolejnego remontu.

Drewno w łazience

Drewno w łazienkach najczęściej jest stosowane jako materiał, z którego wykonuje się podłogę i dekoracje. Drewno w łazience jest bardzo stylowe, jednak czy jest to praktyczne rozwiązanie?

Profesjonalne tynkowanie – poradnik

Popękany i odpadający ze ściany tynk, a także różne odkształcenia i odbarwienia ścian to częste problemy, z którymi musimy się zmierzyć wykańczając ściany domu. Jak prawidłowo przygotować ścianę do tynkowania? Czego unikać podczas tynkowania ścian? Jak dobierać materiały budowlane do budowy ściany? Jeśli będziemy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, unikniemy wielu błędów wykonawczych.

Czy można zostawić na zimę ocieplony, ale nie otynkowany budynek

Co zrobić kiedy kończymy budowę domu a zastała nas zima. Ociepliliśmy budynek ale nie zdążyliśmy go otynkować. Czy przed zimą można zrezygnować z otynkowania wykonanego ocieplenia?

Tynk na elewacji

Tynk na elewacji będzie służył nam długo tylko wtedy, jeśli dokonamy jego właściwego wyboru. Na rynku dostępne są tynki w różnych wzorach i kolorach. Żeby tynk na elewacji był trwały, powinien go wykonać specjalista, który zna się na tynkowaniu.

Wykańczanie elewacji za pomocą desek elewacyjnych

Prawidłowo wykończona elewacja zdobi dom. Ponadto, jest odporna na niszczące działanie czynników atmosferycznych. Innowacyjnym rozwiązaniem wykańczania elewacji są deski elewacyjne.

Niedrogi i profesjonalny remont

Remont mieszkania może być tani, pod warunkiem że dobrze się do niego przygotujemy. Należy sprawdzać ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych w różnych sklepach. Pomóc mogą internetowe porównywarki cen, dzięki którym remont mieszkania może być nawet o 30% tańszy.

Zastosowanie cegły we wnętrzach

Cegła cieszy się coraz większą popularnością nie tylko jako materiał do budowy i wykańczania elewacji. Coraz częściej cegłę wykorzystuje się w salonie, kuchni lub sypialni. Odpowiednio dopasowana cegła świetnie wpasowuje się w klimat każdego domu i nadaje mu wyjątkowy styl.

Na czym polega system ochrony mikrobiologicznej?


Jak uchronić elewację przed glonami? Jak czyścić elewację? Producenci oferują środki, które odpowiadają za mikrobiologiczną ochronę budynków. Tego typu produkty oczyszczają elewację z zanieczyszczeń i jednocześnie zabezpieczają powierzchnię przed glonami, grzybami i porostami.
Zobacz, jak w prosty sposób pozbyć się zanieczyszczeń z elewacji.

Jak unikać błędów przy wykańczaniu elewacji?


Przy wykańczaniu elewacji łatwo popełnić błędy, które mogą popsuć efekt końcowy. Aby ich uniknąć, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, jak wykończyć elewację i jak osiągnąć zamierzony efekt.

Deski elewacyjne z cedru czerwonego


Nowością na rynku jest cedr czerwony, wykorzystywany do produkcji desek elewacyjnych. Deski z cedru czerwonego stosowane są w zewnętrznych aranżacjach budynków, głównie dlatego, że są trwałe i estetyczne. Deski z cedru czerwonego stanowią doskonała ochronę izolacyjną budynku.

Jak efektownie połączyć drewno z nowoczesnymi materiałami budowlanymi?


Popularność drewna jako materiału do wykończenia fasad domów jednorodzinnych na jakiś czas zmalała. Jednak dzięki temu, że na rynku dostępnych jest coraz więcej egzotycznych gatunków drewna, właściciele domów coraz częściej decydują się na łączenie drewna z innymi materiałami budowlanymi.

Czy tynk może chronić ściany zewnętrzne?


Bezpieczny i fachowo wykończony dom może jednocześnie ładnie wyglądać. Aby to osiągnąć, należy dobrze dobrać tynk i wykonać profesjonalną elewację, która zabezpieczy ściany zewnętrzne przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak wykończyć elewację budynku?

Zielona, błękitna a może czerwona – jaki kolor elewacji wybrać? Do wyboru mamy wiele rodzajów farb elewacyjnych. Warto zwrócić uwagę, jakie mają one właściwości, bowiem wykończenie elewacji to nie tylko kolor, ale i ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych.

Odśwież swoje ściany na święta


Doskonałą metodą na pozbycie się nierównych ścian są gipsowe produkty. Takie drobne prace remontowe nie wymagają dużych nakładów finansowych ani pomocy specjalistów. Warto wykorzystać wolny czas przed Świętami Wielkanocnymi i naprawić uszkodzone powierzchnie.

Jakie są techniki malowania ścian zewnętrznych?


Zewnętrzne ściany budynków malujemy, aby nadać im estetyczny wygląd oraz zabezpieczyć je przed działaniem czynników atmosferycznych. Wybór techniki malowania zależy od stanu technicznego ściany, rodzaju materiału i przewidzianego stopnia ochrony ściany zewnętrznej. Jakie są zatem techniki malowania?

Gdzie można stosować tynki cienkowarstwowe?


Tynki cienkowarstwowe stosować można zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Tynki cienkowarstwowe posiadają bogatszą ofertę kolorów i faktur i są prostsze w wykonaniu w odróżnieniu od tynków tradycyjnych, oprócz tego są od nich znacznie cieńsze gdyż ich grubość wynosi od 2 do 10 mm. Ze względu na rodzaj spoiwa wyróżniamy tynki cienkowarstwowe mineralne i organiczne, od ich składu zależny będzie wybór odpowiedniego tynku gdyż nie wszystkie tynki możemy położyć na każdej powierzchni.

Jakie rodzaje kamienia naturalnego można stosować na elewacji?


Rodzajów kamieni naturalnych które możemy stosować na elewacji jest bardzo wiele, w zależności od ich wyboru możemy liczyć że nasza elewacja z kamieni naturalnych będzie elegancka, gustowna i bardzo trwała. Kamienie naturalne najczęściej stosowane na elewacjach to piaskowiec, granit, wapień ale spotykane są też elewacje wykonane z bazaltu, kwarcytu, łupka, marmuru czy onyksu.

Płytki elewacyjne – z kamienia naturalnego czy sztucznego?


Płytki elewacyjne z kamienia nadają budynkowi elegancji i gustowności. Wybór pomiędzy naturalnym a sztucznym kamieniem głównie odbywa się w sferze ekonomicznej i estetycznej, gdzie estetyką wygrywa kamień naturalny a w rozrachunku ekonomicznym kamień sztuczny, który jest zdecydowanie tańszy. Oba są także trwałymi rozwiązaniami lecz z większym wskazaniem na elewację wykonaną z kamienia naturalnego.

Czym są suche elewacje?


Suche elewacje nazywane też elewacjami na ruszcie są powszechnym rozwiązaniem na wykończenie ścian zewnętrznych, zapewnienie budynkowi odpowiedniej izolacyjności termicznej, jak i uatrakcyjnienie jego wyglądu. Suche elewacje zapewniają ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, przy czym zachowują przez długie lata swój atrakcyjny wygląd. Elewacje suche wykonuje się niezależnie od pory roku, co jest wielkim plusem w stosunku do elewacji w systemie BSO i jej wykończenia.

Czym jest elewacja na ruszcie?


Elewacja na ruszcie jest popularnym rozwiązaniem wykańczania ścian zewnętrznych. Składa się z rusztu, termoizolacji i okładziny zewnętrznej. Taką elewację szybko się montuje, a do tego można ją wykonywać o każdej porze roku. Elewację na ruszcie cechuje długa żywotność. W razie uszkodzenia elementu elewacji, można wymienić jedynie jej cześć.

Dlaczego farba na elewacji się łuszczy?


Powody łuszczenia się farby zależne są od czasu, który minął od pomalowania elewacji. Jeśli farba łuszczy się zaraz po pomalowaniu, to błędy popełniliśmy już przed malowaniem i w trakcie malowania. Natomiast jeśli farba na naszej elewacji złuszczyła się po długim czasie, przyczyną może być wilgoć, wysoka zmienność temperatur czy wysokie nasłonecznienie.

Skąd się biorą wykwity na elewacji z klinkieru?

Białe wykwity na elewacji z klinkieru szpecą ściany, a powstawać mogą zaraz po jej wzniesieniu. Przed wykwitami możemy się chronić już przed wymurowaniem ściany przez odpowiednie dobieranie materiałów i sposób wykonania. Można je też zwalczyć, gdy już się pojawią.

W jaki sposób dobrać materiał na elewację?


Odpowiedni wybór materiału na elewację nada naszemu domowi charakteru, jednocześnie będzie naszą wizytówką. Materiał elewacyjny powinien chronić izolację cieplną oraz mur konstrukcyjny przed czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi, dlatego powinien mieć odpowiednie parametry wytrzymałościowe. Estetyka, ochrona, technologia ścian i względy ekonomiczne będą decydowały o doborze odpowiedniego materiału na elewację.

Czym można wykończyć ściany wewnętrzne?

Ściany wewnętrzne możemy wykańczać przeróżnymi materiałami. Ważne przy tym jest stworzenie ciekawego estetycznego wnętrza, w którym będziemy się dobrze czuć. Ściany wewnętrzne możemy otynkować lub wygipsować. Kolejno możemy zdecydować się na malowanie, tapetowanie, obkładanie drewnem, kamieniem, płytkami ceramicznymi, tworzywem sztucznym a nawet płytami z korka.

REKLAMA