REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Mandat, Samochód

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 1

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 3

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 2

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Prawo łagodne dla piratów drogowych

Kierowca straci prawo jazdy za przekroczenie 48 punktów karnych w ciągu dwóch lat. Świeżo upieczeni kierowcy, jeżeli nie będą ostrożnie jeździć mogą stracić uprawnienia za pięć wykroczeń.

REKLAMA

Jak sprawdzić liczbę posiadanych punktów karnych?

Liczbę punktów karnych można sprawdzić zgłaszając się na komendę policji właściwej dla miejsca naszego zameldowania. Policja prowadzi ewidencję kierowców, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego.

Czym różni się leasing operacyjny od najmu długoterminowego

Gdy przedsiębiorca słyszy słowo leasing, jego pierwsze skojarzenie to wynajem samochodu. Dzieje się tak, ponieważ w kategorii działalności gospodarczej częstym zabiegiem racjonalizacji kosztów, stosowanym przez przedsiębiorców, jest właśnie branie samochodu w leasing. Nie jest to jednak jedyny wariant, bowiem alternatywnym rozwiązaniem wobec leasingu jest najem długoterminowy. Która opcja jest lepsza? Jakie są różnice?

Konsekwencje ucieczki z miejsca wypadku

W 2009 roku w Polsce doszło do 44 196 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4572 osoby. Dużą część tych wypadków spowodowali nietrzeźwi kierowcy. Część z nich uciekła z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanym pierwszej pomocy.

Koniec z atrapami fotoradarów, na autostradzie pojedziemy szybciej


Podpisana prze Prezydenta Bronisława Komorowskiego nowelizacja ustawy dotyczącej Prawa o ruchu drogowym pozwala na zwiększenie dozwolonej prędkości na autostradach i drogach ekspresowych. Przepisy te wejdą w życie 1 stycznia 2011 roku.

REKLAMA

Taryfikator policyjny: za co grozi nam mandat? Poradnik

Na drodze publicznej ruchu strzegą Policjanci i straż miejska lub gminna. Jeśli popełnimy wykroczenie drogowe, zostaniemy ukarani mandatem wg obowiązującego taryfikatora. Podpowiadamy, co nam grozi za dane wykroczenia.

Przerabianie ciężarówek na samochody osobowe bywa opodatkowane akcyzą

Jak powszechnie wiadomo, ustawa o podatku akcyzowym nakłada podatek akcyzowy na samochody osobowe, omijając jednocześnie szerokim łukiem samochody ciężarowe, które nie są objęte tym podatkiem.

Szkolenie „Punkty karne”

Policja prowadzi ewidencję kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, obliguje ich do tego Kodeks Drogowy. Otrzymane i zewidencjonowane punkty karne usuwane są po upływie roku od dnia naruszenia.

Gdzie obowiązuje zakaz palenia?

Nowa ustawa, która weszła w życie 15 listopada 2010 r. zakazuje palenia w restauracjach i barach. Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie nie wolno już palić. Sprawdź gdzie jeszcze nie puścisz dymka.

Jak nie dać się oszukać sprzedawcy aut poleasingowych

Szukasz funkcjonalnego, a jednocześnie niedrogiego samochodu, oglądasz auta w komisach, wertujesz serwisy internetowe… Wreszcie znajdujesz swój „ideał” – auto poleasingowe, jest w dobrym stanie technicznym, a do tego ma promocyjną cenę. Myślisz: „Super okazja!”. Poczekaj. Sprawdź, czy oferta nie jest podszyta oszustwem.

Jak stosować eko driving w firmie – opony

Zanim przejdę do samej techniki jazdy eko przypomnijmy sobie zasadniczy cel eko drivingu. Oczywiście jest nim oszczędność finansowa zarówno ta chwilowa obserwowana przez nas na stacji benzynowej, jak i ta długofalowa dotycząca układu jezdnego, hamulcowego itd.

Eko driving – moda czy konieczność

Czym jest eko driving? To nowoczesne pojęcie kojarzy się większości kierowców najogólniej rzecz ujmując z ekologią. I trochę w tym racji jest. W tym jednak przypadku głównie chodzi o to, co w obecnych czasach jest jednym z istotniejszych elementów funkcjonowania przede wszystkim przedsiębiorstw. Tym elementem jest szeroko pojętą ekonomia.

Kto odpowiada za bagaż zniszczony w czasie podróży?

Za rzeczy, które podróżny przewozi ze sobą pod własnym nadzorem, przewoźnik ponosi odpowiedzialność tylko, o ile szkoda powstała z jego winy. Pamiętaj zawsze o tym, by udokumentować fakt zniszczenia bagażu.

Nowy sposób na nietrzeźwych kierowców: alkoskaner

Od środy stołeczna policja ma nową broń w walce z nietrzeźwymi kierowcami. Jest nim alkoskaner.

Podróż na Wszystkich Świętych – uważaj na niespodzianki

Na początku listopada Polacy przemierzają setki kilometrów, aby zapalić symboliczny znicz. Co się jednak stanie, jeżeli przygotowane do podróży auto odmówi posłuszeństwa lub popsuje się w trasie? Sprawdź, co można zrobić, aby taka sytuacja nie stała się przyczyną powrotu do domu.

Policjanci zmuszani do dawania mandatów zamiast pouczeń


Funkcjonariusze policji są rozliczani z liczby mandatów. Zbyt mała ich ilość rodzi podejrzenia o korupcję i prowokuje kontrolę ze strony biura spraw wewnętrznych.

Assistance i IT – wzajemna współpraca

Nowe technologie, które niemal codziennie pojawiają się na światowym rynku, nieustannie wpływają na jego kształt. Rolą IT w firmach assistance stało się więc wsparcie działalności w kilku kluczowych obszarach: realizacji pomocy, rozwoju oferty i prowadzeniu analiz, decydujących o kierunku działalności całej firmy.

Wyjazd samochodem do Wielkiej Brytanii cz.I

Wielka Brytania to kraj o ogromnym potencjale gospodarczym. Ruch lewostronny obowiązujący na wyspie może utrudniać poruszanie się po jego terytorium nawet najlepszym kierowcom, przyzwyczajonym do systemu prawostronnego.

Operatorzy fotoradarów to "sztab wyrafinowanych oszustów"


Były oficer radiolokacji złożył skargę do rzecznika praw obywatelskich. Uważa, że fotoradary wystawiane przy drogach błędnie mierzą prędkość samochodów.

Szybciej na autostradach

Senat przyjął w piątek (22 października) projekt nowelizacji ustawy o ruchu drogowym. Limit dozwolonej prędkości na autostradach zostanie zwiększony do 140 km/h.

Senat RP: na autostradach pojedziemy szybciej, straż miejska nas nie ruszy


Prędkość maksymalna na autostradach wyniesie 140 km/h, Straż Miejska nie otrzymała większych uprawnień, zaś mandat z fotoradaru będzie nam groził przez 180 dni od momentu zrobienia przez urządzenie zdjęcia.

Fotoradar i samochód firmowy – kto płaci mandat

Za wykroczenia drogowe pracownika nie odpowiada pracodawca. Co więcej, w razie potrzeby, pod groźbą kary grzywny, musi on wskazać winnego.

140 km/h na autostradzie i mniej fotoradarów


Podwyższenie maksymalnej dopuszczalnej prędkości do 140 km/h, o 10 km/h więcej niż obecnie, proponuje w nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym Senat RP. Prędkość maksymalna, do 120 km/h, miałaby wzrosnąć też na dwujezdniowych drogach ekspresowych.

Jak przygotować się do wyjazdu do Pragi? Cz.I

Do Czech możemy się wybrać samolotem i w mgnieniu oka dostać się z nad Wisły nad Wełtawę. Inną możliwością jest przejazd pociągiem z czeskiego Cieszyna prosto do stolicy, która była niegdyś areną I etapu wojny trzydziestoletniej.

Jakie mamy kredyty samochodowe – przegląd ofert

Szukając kredytu samochodowego, którym będziemy chcieli sfinansować zakup nowego pojazdu, kieruj się nie tylko ceną kredytu – niektóre banki samochodowe oferują bowiem specjalne rabaty na zakup konkretnych marek, a „zwykłe” – interesujące zniżki i promocje.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Serbii?

Podróżując po Bałkanach na pewno odwiedzimy Serbię – państwo, które nie tak dawno zostało odłączone od Czarnogóry i dziś jest już niezależnym organizmem politycznym. Warto znać obowiązujące tam przepisy drogowe zanim przekroczymy granicę tego kraju.

Jak się ma rynek wynajmu długoterminowego

Pierwsze półrocze 2010 roku było dla wynajmu aut firmowych okresem przegrupowań na rynku oraz porządkowania „własnego portfela”. Jak podaje Instytut Keralla Research - zmniejszyła się liczba klientów, nastąpiła migracja z zarządzania do full service leasingu.

Czym jest ubezpieczenie od utraty wartości auta

GAP (Guaranteed Asset Protection) ubezpiecza ryzyko poniesienia straty finansowej wynikającej z różnicy pomiędzy ceną zakupu nowego pojazdu a jego wartością rynkową w momencie wystąpienia szkody całkowitej (kasacji lub kradzieży).

Kradzież samochodu finansowanego poprzez leasing – i co dalej

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i postanowiłeś zawrzeć umowę leasingu musisz liczyć się z tym, iż kradzież auta pociąga za sobą dodatkowe formalności wobec leasingodawcy. Spoczywa na Tobie m.in. obowiązek zawiadomienia leasingodawcy o kradzieży samochodu. Jak to wygląda w praktyce?

Kiedy włączyć halogeny bez ryzyka otrzymania mandatu?

Wielu kierowców uważa, że w nocy przednie światła przeciwmgielne pomagają oświetlić pobocze, zauważyć dziury w drogach czy nieoświetlonych rowerzystów. Niewielu wie, kiedy można z nich korzystać zgodnie z prawem.

Czym jest ewidencja przebiegu pojazdu

W razie braku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu wydatki, które ponosi podatnik nie są kosztem uzyskania przychodów. Dlatego też warto wiedzieć czym ewidencja jest, jak ją prowadzić i co powinna zawierać.

Jak prawidłowo rozliczyć używanie prywatnego samochodu osobowego

Prowadzisz działalność gospodarczą i wykorzystujesz w tej działalności prywatny samochód osobowy? Zobacz jak rozliczyć jego używanie.

Jak przygotować się do wyjazdu do Kazachstanu?

Kazachstan to państwo, w którym panują trudne warunki atmosferyczne. Z powodu srogiej zimy, niewystarczającej ilości znaków drogowych oraz rozległych, niezamieszkałych przestrzeni, lepiej unikać podróżowania po Kazachstanie w zimie.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Hiszpanii?

Do słonecznej ojczyzny flamenco i mrożącej krew w żyłach korridy możemy się wybrać różnymi środkami transportu. Jeśli siedzi w nas zamiłowanie do przygód i jesteśmy nastawieni na zwiedzanie to powinniśmy pojechać tam naszym samochodem.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Bośni i Hercegowinie?

Republika Bośni i Hercegowiny została proklamowana w 1992 roku. Ten kraj powstały na gruzach byłej Jugosławii charakteryzuje się górzystym ukształtowaniem terenu. Cały kraj w 2/3 stanowi Bośnia a Hercegowina zajmuje 1/3 reszty powierzchni państwa.

Kiedy samochód może zostać odholowany?

Samochody, których używanie może zagrażać bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego albo utrudniających prowadzenie akcji ratowniczej mogą zostać usunięte przez upoważnione do tego organy.

Atrapy fotoradarów znikną z polskich dróg

Fotoradary spędzają sen z oczu polskim kierowcom, zwłaszcza że nie wiadomo kiedy można się ich na drodze spodziewać. Na odcinku 100 km może pojawić się ich nawet kilkanaście. Nie wszystkie jednak fotoradarami są w rzeczywistości, co najmniej połowa z nich to atrapy.

Jakie są i na czym polegają strategie realizacji logistyki w firmie?

Strategie realizacji logistyki w firmie określają wagę i podejście kierownictwa do kwestii zaopatrzenia, przepływu i transportu. Strategie logistyczne zwykle dopasowuje się do konkretnych klientów – a dokładniej, do ich wartości i opłacalności.

Jaki jest zakres kluczowej a jaki pomocniczej działalności logistycznej?

Znajomość różnicy między tymi dwoma rodzajami działań logistycznych pomoże ci w kilku ważnych momentach istnienia firmy. Na przykład: na początku istnienia firmy, kiedy masz mało pieniędzy, kiedy nie masz ochoty długo pracować.

Czym różni się łańcuch logistyczny od sieci logistycznej?

Różnica między tymi dwoma pojęciami wydaje się tak samo istotna jak to, czy w nocy idąc do łazienki (lub kuchni, jak kto woli) włączasz światło czy włanczasz światło.

Na czym polega ecodriving w trasie

Ekodriving to bardzo ceniona umiejętność w dzisiejszych czasach. Nie dość, że pozwala oszczędzać paliwo, to zmniejsza również niekorzystny wpływ silników spalinowych na środowisko. Odpowiadamy więc, jak jeździć oszczędnie i ekologicznie.

Jak stan samochodu firmowego wpływa na zużycie paliwa

Zużycie paliwa to zmora niejednego kierowcy. Przy obecnych cenach paliwa wielu z nas chciałoby je zmniejszyć. Możemy w tym celu podjąć kilka kroków, a jednym z nich jest baczna obserwacja stanu technicznego naszego samochodu. Podpowiadamy, jakie aspekty mogą być przyczyną zwiększonego zużycia paliwa przez firmowe auto.

Punkty karne a utrata prawa jazdy


Pozyskanie prawa jazdy nie jest łatwe. Najpierw trzeba ukończyć drogi kurs, a następnie zdać trudny egzamin. Dokument ten można też szybko stracić. Jak do tego nie dopuścić?

Mandat za wyrzucone baterie

Za wyrzucenie baterii lub akumulatora do śmietnika Inspekcja Ochrony Środowiska może nałożyć mandat karny w wysokości 500 zł.

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców jest systemem informatycznym obejmującym centralną bazę danych gromadzącą dane i informacje o pojazdach, ich właścicielach i posiadaczach. Celem budowy Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców była ochrona interesów Państwa i obywateli w zakresie bezpieczeństwa pojazdów i ich właścicieli oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działa od 1 stycznia 2002 r. na mocy ustawy prawo o ruchu drogowym. Jest to międzyresortowy organ doradczy i pomocniczy Rady Ministrów w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Komisja Europejska broni aut z kierownicą po prawej stronie

Komisja Europejska kolejny raz upomina Polskę, w której nie można zarejestrować samochodów przeznaczonych do ruchu lewostronnego. Jej zdaniem polskie prawo jest niezgodne z przepisami unijnymi.

REKLAMA