REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Zaczyna się nowy rok szkolny 2024/2025. Uczniowie otrzymają legitymacje szkolne sporządzone według nowego wzoru. Szkoły wydadzą tzw. e-Legitymacje i m-legitymacje. Czy będzie wymiana legitymacji szkolnych?
13 lipca 2024 r. wszedł w życie obowiązek zastąpienia papierowej legitymacji szkolnej wersją plastikową, tzw. e-Legitymacją. Szkoły będą musiały także wydawać m-Legitymacje, które są przeznaczone dla urządzeń mobilnych.
Wprowadzenie nowych legitymacji szkolnych to temat, który budzi zainteresowanie zarówno uczniów, nauczycieli, jak i samorządów. Wiele gmin jest jeszcze w powijakach, jeśli chodzi o wprowadzanie plastikowych legitymacji. Co dokładnie zmienia się w systemie legitymacji?
Już są nowe wzory legitymacji dla nauczycieli i uczniów, które uprawniają do ulgowych przejazdów komunikacją publiczną. Nowe wzory, które mają zacząć obowiązywać od 12 lipca, zaprezentowało Ministerstwo Infrastruktury.
REKLAMA
Po zakończeniu wakacji kilku uczniów zwróciło się do sekretariatu szkoły podstawowej z wnioskiem o wydanie duplikatu legitymacji. Czy pobierane z tego tytułu od uczniów opłaty należy opodatkować VAT?
Minister Edukacji i Nauki podpisał nowe rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów i innych druków.
Szykują się duże zmiany w edukacji. Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki, planowane jest wdrożenie nowych legitymacji, wzorów świadectw czy arkuszy ocen. Czego możemy się spodziewać i kogo będą dotyczyć nowe zasady?
Legitymacje szkolne nie będą zawierały numeru PESEL ucznia. Uczeń dostanie mLegitymację, chyba że rodzice wyrażą sprzeciw. Ułatwi to uczniom korzystanie z aplikacji mObywatel już od najmłodszych lat.
REKLAMA
Ustawa o aplikacji mObywatel zakłada zrównanie dokumentu elektronicznego z plastikowym dowodem osobistym. Zdaniem autorów projektu jest to zmiana rewolucyjna. Rząd zajmuje się projektem ustawy.
REKLAMA