REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kupno mieszkania

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie warunki należy spełnić przy dokonaniu przekształcenia praw spółdzielczych do lokali?

Członek spółdzielni jest zobowiązany złożyć do spółdzielni stosowny wniosek w celu dokonania przekształcenia spółdzielczego prawa lokatorskiego w spółdzielcze prawo własnościowe.

Jak sporządzić umowę sprzedaży prawa własnościowego do lokalu?

Umowa sprzedaży prawa własnościowego do lokalu może być zawarta tylko i wyłącznie pomiędzy nabywcą – osobą, która zamierza nabyć prawa a sprzedawcą. Umowa ta przenosi automatycznie na nabywcę prawo własnościowe.

Jak sporządzić umowę o przekształcenie spółdzielczego prawa lokatorskiego w spółdzielcze prawo własnościowe?

Członek spółdzielni posiadający prawo lokatorskie ma prawo żądać od spółdzielni ustanowienia na jego rzecz prawa spółdzielczej własności do lokalu przez niego zajmowanego.

Jak prawidłowo napisać wniosek o przekształcenie spółdzielczego prawa lokatorskiego?

Umowa o przekształcenie spółdzielczego prawa lokatorskiego w spółdzielcze prawo własnościowe jest typem umowy konsensualnej. Oznacza to, iż umowa ta w sposób automatyczny tworzy spółdzielcze prawo własnościowe na rzecz nabywcy. Sam fakt zawarcia umowy w formie pisemnej powoduje nabycie prawa do tego lokalu przez nabywcę.

REKLAMA

Jakie obowiązki wynikają z umowy o budowę lokalu mieszkalnego?

Określenie obowiązków stron umowy o budowę lokalu mieszkalnego – spółdzielni mieszkaniowej oraz członka spółdzielni prowadzi do istotnego wniosku, iż umowa ta jest swego rodzaju umową przedwstępną – co oznacza, że jest wstępem do zawarcia umowy definitywnej.

Co warto sprawdzić przed zawarciem umowy o budowę lokalu?

Mając na uwadze fakt, iż funkcjonowanie spółdzielni mieszkaniowej opiera się na bardzo sformalizowanych zasadach warto przed zawarciem umowy o budowę lokalu pozyskać różnego typu niezbędne informację, które zostaną opisane poniżej.

Jakie postanowienia powinna zawierać umowa ustanawiająca prawo własności do lokalu mieszkalnego?

Umowa ustanawiająca prawo własnościowe na rzecz członka spółdzielni powinna zawierać precyzyjny opis przedmiotu umowy. Oznacza to, iż w umowie należy zawrzeć szczegółowe informacje dotyczące usytuowania lokalu, jego składu a także sposobu wykończenia.

Jak sporządzić umowę ustanawiającą prawo własności na rzecz spółdzielcy?

W umowie ustanawiającej prawo własności na rzecz członka spółdzielcy należy zamieścić szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu niniejszej umowy. W tym celu strony powinny określić w umowie szczegółowy opis dotyczący położenia lokalu oraz jego skład i sposób wykończenia.

REKLAMA

Co warto wiedzieć o umowie ustanawiającej spółdzielcze prawo lokatorskie?

Sporządzając umowę ustanawiającą spółdzielcze prawo lokatorskie należy pamiętać o tym, iż powinna być ona napisana w odpowiedniej formie, a także powinna zawierać stosowną treść.

Co wiąże się z zawarciem umowy ustanowienia prawa spółdzielczego?

Jednym ze skutków zawarcia umowy ustanawiającej prawo spółdzielczej własności lokalu spółdzielczego jest powstanie rękojmi za wady zmniejszające jej wartość albo użyteczność ze względu na cel w umowie określony lub wynikający z innych okoliczności.

Jakie skutki wywołuje umowa ustanawiająca prawo do lokali?

Umowa ustanawiająca prawo do lokali skutkuje przede wszystkim stworzeniem prawa do lokalu mieszkalnego na rzecz nabywcy w sposób automatyczny. Jest ona także typem umowy konsensualnej – co oznacza, że zaczyna ona obowiązywać po złożeniu stosownych podpisów przez strony umowy.

Jaki cel ma umowa ustanawiająca prawo do lokalu na rzecz członka spółdzielni?

Umowa o budowę spółdzielczego lokalu mieszkalnego składa się z umowy o stworzenie lokalu mieszkalnego oraz z umowy ustanawiającej prawo do lokalu na rzecz członka spółdzielni.

Czy przy ustanowieniu prawa spółdzielczego jest wymagany wpis do księgi wieczystej?

Umowa ustanawiająca prawo spółdzielczej własności lokalu spółdzielczego jest typem umowy konsensualnej. Sam fakt zawarcia umowy w formie aktu notarialnego tworzy prawo w sposób automatyczny na rzecz spółdzielcy. Oznacza to, iż wpis do księgi wieczystej nie wpływa na możliwość przeniesienia prawa własności.

Czy na spółdzielcy spoczywa obowiązek uiszczenia wynagrodzenia?

Fakt uiszczenia wynagrodzenia jest podstawowym obowiązkiem spoczywającym na spółdzielcy. Ponadto wynagrodzenie uiszczone przez spółdzielcę powinno być odpowiednikiem wartości nabytego prawa.

Jakie są warunki nabycia nieruchomości w Szwecji?

Znaczna część ograniczeń związana z nabyciem nieruchomości w Szwecji została zniesiona dnia 2 stycznia 1995 roku – moment przystąpienia Szwecji do Unii Europejskiej. Jednakże pozostało w tej kwestii wiele innych ograniczeń.

Gdzie kupić mieszkanie: na rynku wtórnym czy pierwotnym?


Decyzja zapadła. Kupujemy mieszkanie. Jednak zanim wybierzemy nowe M zastanówmy się czy wybierzemy lokal z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Czym jest apartament?

Apartament ma kusić wysokim standardem mieszkania, dużą powierzchnią, całodobową ochroną i bardzo dobrą lokalizacją. To tylko niektóre z cech, jakie powinien spełniać. Jednak na rynku nieruchomości określenie “apartament” jest nadużywane. Tylko kilka procent mieszkań spełnia wymogi apartamentu.

Czy warto inwestować w mieszkania za granicą?

Spadły ceny mieszkań za granicą, dlatego warto zwrócić uwagę na mieszkania wakacyjne w Europie. Jednak inwestycja w mieszkanie za granicą to rozwiązanie dla osób, które nie boją się ryzyka.

Warszawa - lepiej kupić niż wynająć?


Powszechna jest opinia, że zakup mieszkania na kredyt jest tańszym rozwiązaniem od najmu. Nie zawsze musi tak być, dużo zależy od miasta w którym kupujemy mieszkanie. Najbardziej opłacalnego zakupu dokonamy w Warszawie.

Jakie mieszkania sprzedają się najszybciej?

Na rynku nieruchomości najszybciej uda nam się sprzedać mieszkanie dwupokojowe. Cała transakcja trwa około 3 miesięcy. Co innego, gdy chcemy sprzedać kawalerkę lub mieszkanie czteropokojowe. Okres sprzedaży może się wówczas przeciągnąć nawet do 5 miesięcy.

Czego najbardziej potrzebujemy w okolicy naszego mieszkania?

Czego najbardziej potrzebujemy w okolicy naszego mieszkania? Najczęściej zwracamy uwagę na dostęp do komunikacji miejskiej i szybki dojazd do centrum. Co jeszcze bierzemy pd uwagę, kupując mieszkanie?

Jak wynajmujemy i kupujemy mieszkania?

Jak wynajmujemy i kupujemy mieszkania? Szukając mieszkania pod wynajem, zwracamy głównie uwagę na lokale w centrum miasta. Z kolei przy zakupie nieruchomości najbardziej pożądane są dzielnice oddalone od centrum.

O czym należy pamiętać podczas odbierania mieszkania?


Odbiór mieszkania zazwyczaj wiąże się z dużą ekscytacją. Kiedy w grę wchodzą emocje łatwo przeoczyć istotne szczegóły. Postarajmy się w takim momencie zachować zimną krew i czujność, aby nic nie umknęło naszej uwadze.

Czy umowa sprzedaży mieszkania musi mieć formę aktu notarialnego?

Jestem zainteresowanym zakupem mieszkania. Z obecnym właścicielem negocjujemy warunki sprzedaży i oczywiście cenę. Jest to mieszkanie spółdzielcze własnościowe. Chciałem umówić się ze sprzedającym na wizytę u notariusza w celu sporządzenia umowy sprzedaży. Jednak mój kontrahent twierdzi, że nie jest to potrzebne. Wystarczy jak sami spiszemy umowę. Czy to prawda?

Sprzedaż

Sprzedaż – jest to umowa między stroną, która chce coś zakupić, a stroną która chce coś sprzedać.

Sprzedaż

Sprzedaż – jest to umowa między stroną, która chce coś zakupić, a stroną która chce coś sprzedać.

Sprzedaż

Sprzedaż – jest to umowa między stroną, która chce coś zakupić, a stroną która chce coś sprzedać.

REKLAMA