REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kredyt, Przedsiębiorca

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rynek akcji w ujęciu rocznym – podsumowanie

Obawy rynków o czynniki makroekonomiczne nie pozostają bez znaczenia dla giełdy. Niepewna sytuacja rynkowa oddziaływała na zyski spółek. Kryzys w dalszym ciąga zagraża rynkom finansowym.

ZUS IWA 2012

ZUS IWA 2012. Do 31 stycznia 2012 r. przedsiębiorcy mają czas na złożenie druku ZUS IWA za 2011 rok. Dowiedz się w jaki sposób złożyć Informację o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS IWA za 2011 r.

Kody terytorialne jednostek terenowych ZUS

Kody terytorialne jednostek terenowych ZUS. Znajdź kod jednostki ZUS.

ZUS IWA – druk

ZUS IWA druk 2012. Pobierz druk ZUS IWA i dowiedz się w jaki sposób go wypełnić.

REKLAMA

Limity cen "Rodzina na swoim" 2012

Średnie wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych w programie "Rodzina na swoim" w 2012 r.

ZUS IWA – instrukcja

ZUS IWA - instrukcja. Dowiedz się w jaki sposób wypełnić druk ZUS IWA.

ZUS IWA złożysz do 31 stycznia

31 stycznia 2012 r. upływa termin na złożenie formularza ZUS IWA za 2011 r. Kiedy przedsiębiorca musi złożyć ZUS IWA?

Małe firmy szansą na wyjście z kryzysu

Małe i średnie firmy dają 85 proc. nowych miejsc pracy - wynika z badania Komisji Europejskiej (KE) nt. wkładu MŚP w tworzenie nowych etatów.

REKLAMA

Podatek od wydobycia niektórych kopalin

Rząd przyjął projekt ustawy wprowadzający nowy podatek obciążający przedsiębiorców - podatek od wydobycia niektórych kopalin.

CEIDG, czyli firma przez internet i z pomocą Youtube

Przedsiębiorcy doczekali się rewolucji. CEIDG umożliwia założenie firmy przez internet w ciągu jednego dnia, a jak to zrobić podpowiada Youtube.

Programy dla budowania globalnej gospodarki – zamówienia międzynarodowe dla polskich firm

W ramach PO Innowacyjna Gospodarka w latach 2007-2015 przewidziano około 77,8 mln zł na wsparcie centrów obsługi (COIE).

Stopa referencyjna programu "Rodzina na swoim" 2012

Kwota referencyjna stanowi podstawę ustalenia wysokości dopłat do oprocentowania kredytów w programie "Rodzina na swoim".

Banki udzielające kredytów „Rodzina na swoim” w 2012 r.

Gdzie w 2012 r. uzyskasz preferencyjny kredyt w ramach rządowego programu "Rodzina na swoim"? Poniżej lista banków.

Kto powinien odśnieżyć chodnik obok nieruchomości?

Śnieg, zalegający na chodniku przy prywatnych nieruchomościach, z reguły jest problemem właścicieli. Kiedy jednak osoba, dysponująca nieruchomością, zostanie zwolniona z usuwania śniegu? W jaki sposób zarządzający nieruchomościami mogą uniknąć odpowiedzialności cywilno-prawnej od wypadku na chodniku?

Międzynarodowe przetargi UNIDO dla polskich firm

UNIDO opiera swoją politykę na tworzeniu konkurencyjności i silnej gospodarki. Międzynarodowe przetargi UNIDO mogą być szansą dla polskich firm.

Dotacje inwestycyjne dla samorządów

Inwestycje i dotacje w samorządach muszą opierać się na potrzebach i celach dla wybranego obszaru. Efektywność inwestycji jest kluczowym wskaźnikiem przy wprowadzaniu firm na rynek, przy ich ekspansji oraz przy ubieganiu się o dofinansowanie.

E-faktura - jak ją przechowywać?

E-faktury podlegają zasadom archiwizacji. O przetrzymywaniu elektronicznych faktur musi pamiętać nie tylko wystawca, ale też odbiorca, i to w niezmienionej formie. Jak przechowywać e-faktury?

Rejestr pełnomocnictw CEIDG

Rejestr pełnomocnictw w CEIDG wystartował 1 styczni 2012. Dowiedz się w jaki sposób przedsiębiorca może skorzystać z rejestru pełnomocnictw w CEIDG.

Rejestr przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych

Rejestr przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych od 1 stycznia 2012 roku podlega regulacji przez nowe przepisy. Poznaj zasady tworzenia przedstawicielstw i uzyskania wpisu do rejestru przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych.

VAT-7, VAT-7K i VAT-7D – kiedy jaka deklaracja?

VAT-7, VAT-7K i VAT-7D. Każda z deklaracji VAT dotyczy rozliczenia podatku od towarów i usług.

Inflacja w grudniu 2011

Inflacja w grudniu 2011 roku osiągnęła poziom 4,6 proc.

Jaki biznes dla kobiet?

Kobiety zainteresowane założeniem własnej firmy mają możliwość sięgnięcia po franczyzę, która pozwala na skorzystanie ze sprawdzonych na rynku rozwiązań. Panie mogą też podjąć krok w stronę stworzenia własnego biznesu od przysłowiowego zera.

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego a zmiana wymiaru czas pracy oraz kwoty wynagrodzenia

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego pracownika, co do zasady ustalana jest na podstawie jego comiesięcznego wynagrodzenia za okres poprzedzający powstanie niezdolności do prac. Ustawodawca przewidział także inną możliwość ustalenia podstawy tzw. ,,chorobówki''.

Sposób dokonania oceny spełnienia warunków przez wykonawcę w Prawie Zamówień Publicznych

Ekspert opisuje sposób dokonania oceny spełnienia warunków przez wykonawcę w Prawie Zamówień Publicznych.

Warunki udziału wykonawcy w postępowaniu prowadzonym w celu udzielenia zamówienia publicznego

Ustawodawca określił warunki udziału wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w art. 22 ust. 1 oraz 24 ust. 1 uPZP. Spełnienie warunków określonych w niniejszych artykułach jest obowiązkiem wykonawcy, gdyż w innym wypadku podlega on wykluczeniu.

Odpowiedzialność karna osób wyłudzających kredyty

W obecnych czasach coraz trudniej jest uzyskać kredyt. Jest to związane z ogólną sytuacją rynku kredytowego oraz rosnącymi wymaganiami banków dotyczących zdolności kredytowej. Wiele osób przedstawia podrobione zaświadczenia o zarobkach, które umożliwiają im uzyskanie kredytu. Jaka jest odpowiedzialność za wyłudzenie kredytu?

Portale społecznościowe a poszukiwanie pracy

Czy posiadanie profilu na portalu społecznościowym zwiększa naszą szansę na zatrudnienie? Ekspert podpowiada jaką rolę w procesie rekrutacji odgrywają social media.

Kryzys będzie łagodny

Spowolnienie gospodarcze będzie miało łagodny przebieg - uważają eksperci PKPP Lewiatan. Dlaczego?

Przygotowanie stoku do sezonu narciarskiego – obowiązki przedsiębiorcy

Pomimo niesprzyjającej narciarzom aury, sezon narciarski trwa już od kilku miesięcy. Warto jednak pamiętać, że nawet słabe warunki jazdy, czy mała ilość śniegu nie zwalniają właścicieli stoków z obowiązków związanych z bezpiecznym wypoczynkiem swoich klientów. Jak powinien być przygotowany stok narciarski?

Monitor Sądowy i Gospodarczy - opłaty 2012

Monitor Sadowy i Gospodarczy – opłaty 2012. Ile wynoszą opłaty za zamieszczenie ogłoszenia lub obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym?

Wpłaty na PFRON 2012

Wpłaty na PFRON 2012. Ile wynoszą wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2012 roku?

Wymiana walut w Internecie – sposób na taniego franka

Kurs franka szwajcarskiego i spred walutowy to dla wielu osób cały czas aktualny temat. Ponad 730 tys. Polaków zadłużyło się w szwajcarskiej walucie i co miesiąc musi spłacać raty kredytów hipotecznych. Dlatego z dużą radością przyjęto ustawę antyspreadową, która daje możliwość spłacania kredytu walutowego w walucie, w jakiej został zaciągnięty.

Składka zdrowotna 2012

Składka zdrowotna 2012. O ile ubezpieczenie zdrowotne w 2012 roku wzrośnie w stosunku do kwoty z 2011 roku? Podajemy wysokość składki zdrowotnej na 2012 rok.

Ograniczenie egzekucji z rachunku bankowego w Niemczech

Od 1 stycznia 2012 r. chroni dłużnika, przeciwko któremu prowadzona jest egzekucja z rachunku bankowego tylko tzw. P-Konto (Pfändungsschutzkonto), które wprowadzone zostało już w lecie 2011 r. Dotychczasowe przepisy niemieckiego Kodeksu postępowania cywilnego, które dopuszczały sądowną ochronę rachunku bankowego straciły swoją ważność

W grudniu wzrosło bezrobocie

Bezrobocie na koniec grudnia wzrosło o 0,4 pkt proc. Wynosi 12,5 proc.

Adres mailowy w rejestrze KRS

Nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym wprowadza szereg zmian. Od 1 stycznia 2012 r. w rejestrze można zamieścić adres strony internetowej i poczty elektronicznej przedsiębiorcy.

Jednoosobowa działalność gospodarcza a ogłoszenie upadłości

Co do zasady, mówiąc o ogłoszeniu upadłości mamy na myśli duże przedsiębiorstwa. Ustawa Prawo upadłościowe i naprawcze nie zawęża jednak upadłości do wielkich spółek. Czy osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, np. właściciel sklepu, może ogłosić upadłość?

Raport plus z informacją o ocenie punktowej

Biuro Informacji Kredytowej sporządza różne raporty określające stan zaciągniętych zobowiązań klientów banków i innych instytucji udzielających kredytów. Raport plus z informacją o ocenie punktowej, poza danymi osobowymi i finansowymi, zawiera ocenę klienta pod kątem możliwości uzyskania przez niego kredytu.

Księgi wadliwe i księgi nierzetelne - co oznaczają?

Prowadzenie ksiąg niezgodnie z prawem lub stanem rzeczywistym może powodować powstanie ksiąg wadliwych lub nierzetelnych. Jedynie księgi rzetelne i niewadliwe stanowią dowód w postępowaniu podatkowym.

Informacja ustawowa i jej udostępnianie w BIK (Biurze Informacji Kredytowej)

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi, przechowuje, przetwarza oraz dystrybuuje informacje o historii kredytowej klientów banków i tzw. SKOK-ów w formie raportów kredytowych. System zarządzany przez BIK ułatwia wyżej wymienionym instytucjom ocenę klienta pod kątem jego zdolności do spłaty kredytu, a także ryzyko związane z udzieleniem mu takiego kredytu. Czym jest tzw. informacja ustawowa?

Informacja ustawowa a raport plus z BIK

Informacja ustawowa to podstawowa informacja, o jaką można wnosić do Biura Informacji Kredytowej. Poza tym można uzyskać tzw. raport plus, udostępniany odpłatnie na każde życzenie wnioskodawcy. Czym różnią się od siebie te dwa zestawienia?

Historia kredytowa – czy jej posiadanie pomaga w uzyskaniu kredytu?

Historia kredytowa to nic innego jak zaciągnięte przez nas zobowiązania finansowe oraz ich stan. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważne jest jej budowanie, zwłaszcza w sytuacji zwrócenia się do banku z wnioskiem o udzielenie kredytu. Możemy się wtedy spotkać z decyzją odmowną, ponieważ bank nie będzie w stanie ocenić ryzyka związanego z udzielonym zobowiązaniem.

Umiejętność pracy w zespole okiem rekrutera

Obecne czasy, kiedy o jedno miejsce pracy ubiegają się setki osób, stanowią spore wyzwanie dla rekrutera, który musi dołożyć wszelkich starań, by procesy rekrutacyjne kończyły się sukcesem. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Oprócz wiedzy i doświadczenia, musi on dokonać również analizy cech osobowych kandydata pod kątem umiejętność pracy w zespole.

Składki ZUS pracodawcy i pracownika 2012

Składki ZUS pracodawcy i pracownika w 2012 roku uległy zmianie. Od 1 lutego wyższa jest składka rentowa pracodawcy. Dowiedz się jakie są składki ZUS pracodawcy i pracownika w 2012 roku.

Ustawa refundacyjna - refundacja leków do korekty

Przedstawiciele organizacji zrzeszających lekarzy spotkali się z rządem. Trzygodzinna rozmowa toczyła się wokół zasad refundacji leków. Premier Donald Tusk zapowiedział, że istota ustawy refundacyjnej jest nie do ruszenia, ale że zasady refundacji mogą być poddane korekcie.

Zmiany dla przedsiębiorców w 2012 roku - plany rządu

W 2012 roku przedsiębiorców czeka nie tylko podwyższenie składki rentowej, ale również dalsza redukcja obciążeń administracyjnych - wynika z harmonogramu prac rządu na 2012 rok.

Zmiana składki rentowej 2012

Zmiana składki rentowej w 2012 roku. Od 1 lutego 2012 roku zmieni się składka rentowa. Wzrośnie o 2 pkt. proc.

Kiedy podatnik może wrócić do zwolnienia podmiotowego z VAT

150 tys. złotych - tyle wynosił w 2011 limit uprawniający do zwolnienia podmiotowego w VAT. Kiedy przedsiębiorca może ponownie skorzystać ze zwolnienia podmiotowego VAT?

Waloryzacja kwotowa rent i emerytur

Rząd potwierdził zapowiedzi dotyczące waloryzacji kwotowej rent i emerytur. Emeryci i renciści otrzymają po 71 zł więcej.

Składki ZUS przedsiębiorcy 2012

Składki ZUS przedsiębiorcy w 2012 roku objęła coroczna zmiana. Składki ZUS przedsiębiorcy w 2012 roku będą wyższe o co najmniej 873,24 zł w skali roku. Składka rentowa wzrośnie od lutego o 44 procent!

REKLAMA