REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki ponoszone na utrzymanie zwierzęcia nie mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów, jeżeli nie mają ścisłego i niebudzącego wątpliwości związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że spółka miała prawo dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów z tytułu amortyzacji lokomotyw oraz z tytułu wydatków na używanie lokomotyw zastępczych, dokonanej w okresie, w którym zostało zawarte porozumienie.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że dodatkowe wpłaty wnoszone do Funduszu Wsparcia Kredytobiorców nie mogą zostać zaliczone przez bank do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że zapłacona kara umowna z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy z dostawcą na dostarczenie paliwa gazowego stanowi dla spółki koszt uzyskania przychodu, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki poniesione na studia psychologiczne oraz zakup podręczników mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej, o ile są bezpośrednio związane z rodzajem prowadzonej działalności.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że spółka ma prawo do podwyższenia stawek amortyzacyjnych do współczynnika maksymalnie 2,0 dla elektrycznych wózków nożycowych wykorzystywanych w ramach działalności gospodarczej.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki ponoszone na zakup produktów spożywczych udostępnianych pracownikom mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wynagrodzenie zapłacone rolnikom ryczałtowym za świadczone usługi rolnicze, wykazane w fakturze VAT RR, stanowi koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT).
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki związane z wynagrodzeniem ambasadora z tytułu umowy o współpracę nie mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów, ponieważ nie zostało wykazane bezpośrednie powiązanie wydatków z uzyskiwaniem przychodów przez spółkę.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki ponoszone przez spółkę na sporządzenie i zbadanie sprawozdania finansowego mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów, o ile są racjonalnie i gospodarczo uzasadnione oraz związane z działalnością gospodarczą podatnika.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że wydatki na usługi cateringowe, zajęcia sportowe oraz usługi masażu, z których korzystają pracownicy, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów spółki na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jako tzw. koszty pośrednie.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że mały podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może dokonać jednorazowej amortyzacji mikroinstalacji fotowoltaicznej, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów zawartych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatek na zakup aparatu słuchowego, niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej, może być zaliczony jako koszt uzyskania przychodu.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której potwierdził możliwość zaliczenia wydatków poniesionych na szkolenia pracowników i współpracowników b2b do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej przez spółkę działalności gospodarczej.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki na studia podyplomowe mogą być uznawane za koszty uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej.
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że kary umowne zapłacone za niewykonanie umowy mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, jeśli spełniają określone warunki.
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że zapłata odstępnego może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów, pod pewnymi warunkami, zależnymi od formy płatności i spełnienia przesłanek określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki poniesione na studia informatyczne pracownika mogą stanowić koszty uzyskania przychodów w działalności gospodarczej spółki.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że właściciel firmy transportowej ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wartość diet z tytułu podróży służbowych, w części nieprzekraczającej wysokości diet przysługujących pracownikom, określonej w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki eksploatacyjne pojazdu wyścigowego, używanego wyłącznie w działalności gospodarczej, mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów.
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki na usługi doradcze poniesione w związku z przygotowaniem IPO mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, ale tylko do momentu zmiany podmiotu planowanego do debiutu na giełdzie.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki na remont dachu kotłowni nie mogą być uznane za ulepszenie majątku trwałego, natomiast te na elewację – tak, pod warunkiem przekroczenia kwoty 10.000 zł.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zapłacone przez spółkę kary umowne w związku z wypowiedzeniem porozumień transakcyjnych nie stanowią kosztu uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że odpisy amortyzacyjne od budynków mieszkalnych nie kwalifikują się do kosztów uzyskania przychodów od 1 stycznia 2023 r., na mocy zmienionego art. 16c ustawy o CIT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatek na studia informatyczne pracownika, będącego jednocześnie wspólnikiem spółki, może stanowić koszt uzyskania przychodu, pod pewnymi warunkami.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki na ubezpieczenie na życie dla prezesa zarządu mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, ale wydatki na ubezpieczenie współpracowników zatrudnionych na B2B nie.
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) przy sprzedaży samochodu wygranego w loterii można odliczyć od przychodu wartość wygranej przyjętą do obliczenia podatku oraz nakłady zwiększające wartość pojazdu.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zakup zegarka mechanicznego z funkcją chronografu w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej związanej z inwestycjami w start- upy, gdzie odpowiedni wizerunek przedsiębiorcy odgrywa kluczową rolę nie może zostać zaliczony jako koszt uzyskania przychodu.
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że interaktywne książki dla dzieci produkowane przez polską spółkę nie kwalifikują się do ulgi na ekspansję w rozumieniu art. 18eb ust. 2 ustawy CIT.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że wydatki poniesione na aparaty słuchowe nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej, ponieważ stanowią wydatki o charakterze osobistym.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że zakup roweru szosowego nie może zostać bezpośrednio zaliczony do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, jednakże możliwe jest zaliczenie odpisów amortyzacyjnych od jego wartości początkowej do kosztów podatkowych.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że spółka nie mogła zaliczyć kosztów solidarnej odpowiedzialności za płatności na rzecz podwykonawcy do swoich kosztów uzyskania przychodów, ponieważ umowa między podwykonawcą a wykonawcą nie wiązała bezpośrednio wnioskodawcy.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatek poniesiony na współfinansowanie przebudowy drogi gminnej może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodu przedsiębiorcy.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że koszt zabiegu artroskopii poniesiony przez przedsiębiorcę nie może być zaliczony jako koszt uzyskania przychodu w prowadzonej przez niego działalności gospodarczej.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że kary umowne ponoszone przez spółkę za niewykonanie umowy sprzedaży drewna mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki poniesione na organizację eventu promującego usługi ESG mogą stanowić koszty uzyskania przychodu.
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że zakup owoców i warzyw dla pracowników i współpracowników spółki może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodu w CIT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że inżynier elektronik może zastosować podwyższone koszty uzyskania przychodów z pracy twórczej w swoim rozliczeniu podatkowym, która podlega ochronie prawem autorskim.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zakup specjalnych okularów biurowych przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą nie może być zaliczony do podatkowych kosztów uzyskania przychodu oraz nie można odliczyć VAT-u z faktury dotyczącej tego zakupu.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że escape roomy nie kwalifikują się jako środki trwałe, natomiast wydatki na ich tworzenie i utrzymanie są kosztami podatkowymi, które można potrącić w roku podatkowym, w którym zostały poniesione.
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydatki związane z opłatą operatorską zostały uznane za koszty uzyskania przychodów, ponieważ przyczyniły się do poprawy atmosfery pracy i zwiększenia efektywności pracowników, co ma wpływ na osiągnięcie większych przychodów przez spółkę.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że nałożone kary umowne, jeśli zostaną zapłacone, mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów, ponieważ były niezbędne do zachowania źródła przychodów i zabezpieczenia współpracy z dostawcą węgla.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wydatki ponoszone przez spółkę komandytową z tytułu uiszczonych składek na ubezpieczenie społeczne za adwokatów komplementariuszy mogą być uznawane za koszty uzyskania przychodów.
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydatki związane z pielęgnacją plantacji choinek nie mogą być uwzględnione jako koszty uzyskania przychodów podlegających opodatkowaniu CIT, ponieważ były związane z działalnością rolniczą, która jest wyłączona spod zakresu tego podatku.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził możliwość zaliczenia diet z tytułu podróży służbowych do kosztów uzyskania przychodów przez podatnika prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych, w związku z uchyleniem art. 21b w ustawie o czasie pracy kierowców i dodaniem art. 26f ust. 1 w ustawie o czasie pracy kierowców.
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) spółka nie może zaliczyć strat wynikłych z niewydanego towaru do kosztów uzyskania przychodów, ponieważ strata nie jest definitywna, nie wynika wyłącznie z okoliczności niezależnych od podatnika, a także nie jest wystarczająco udokumentowana.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że koszty odsetek i prowizji od zaciągniętego kredytu na spłatę udziału kapitałowego występującego wspólnika nie będą kosztami uzyskania przychodów.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki związane z zakwaterowaniem pracowników tymczasowych stanowią koszty uzyskania przychodów dla spółki, uwzględniając konieczność zapewnienia zakwaterowania w celu kontynuacji współpracy, osiągania przychodów oraz zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS), wydała interpretację podatkową dotyczącą możliwości uznania zakupionych przez przedsiębiorcę urządzeń i wyposażenia jako kosztów uzyskania przychodu. Podatnik, prowadzący działalność związaną ze sprzedażą rozwiązań inteligentnego domu, zamierzał wykorzystać te towary do stworzenia pokazowej instalacji. KIS potwierdza, że poniesione wydatki mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że spółka będzie mogła zaliczyć wynagrodzenie wypłacane na rzecz wspólnika z tytułu okresowych świadczeń niepieniężnych, o których mowa w art. 176 Kodeks spółek handlowych (k.s.h.) do kosztów uzyskania przychodów.
REKLAMA