Wiele osób, które myślą o rozkręceniu własnego przedsiębiorstwa w sieci myśli, że w Internecie nie da się już wymyślić nic nowego, że wszystko już jest. Nic bardziej mylnego! Owszem, w sieci możemy spotkać niemal każdą branżę, ale miejmy na uwadze fakt, ze e-biznes jest bardzo młodym i dopiero rozwijającym się zjawiskiem i dla każdego pomysłu znajdzie się tam miejsce. Czy mamy więc szansę na oryginalny pomysł?
Podpis elektroniczny, po spełnieniu pewnych warunków, traktowany jest na równi z podpisem złożonym własnoręcznie przez osobę, która się nim posługuje. Korzystanie z podpisu elektronicznego gwarantuje wygodę i szybkość dokonywania transakcji oraz zawierania umów. Odpowiedni podpis elektroniczny jest również dla osoby, która się nim posługuje oraz dla jej kontrahentów, gwarancją bezpieczeństwa. Jaki podpis elektroniczny uznaje się za bezpieczny? Poniżej przytaczamy opinię wydaną przez Ministerstwo Gospodarki.
Ustawy podatkowe, zaś w szczególności ustawa o VAT i ustawy o podatku
dochodowym, często uzależniają skutki podatkowe danego zdarzenia
gospodarczego od kwalifikacji prawnej składników majątku, będących jego
przedmiotem. Najczęściej uznanie określonej masy majątkowej za
przedsiębiorstwo spowoduje brak opodatkowania. Dlatego tak istotna jest
wstępna ocena zbywanych składników majątkowych, jako mogących lub nie
mogących stanowić funkcjonalnie związanych ze sobą elementów, które
łącznie mogą pełnić określone zadania. Ekspert wyjaśnia czym jest przedsiębiorstwo w rozumieniu ustaw podatkowych?
Jeżeli zamierzasz rozkręcić biznes w zakresie pośrednictwa finansowego,
musisz, jak każdy inny świeżo upieczony przedsiębiorca, przebrnąć przez
formalności związane z rejestracją działalności gospodarczej. Wbrew
obiegowej opinii nie nastręcza to większych trudności. Niniejszy artykuł, pomyślany jako przewodnik dla osób rozpoczynających
działalność, pomoże przejść przez wszystkie etapy rejestracji.
W najbliższym czasie polski sektor funduszy inwestycyjnych czekają duże zmiany, które dotyczyć będą nie tylko funduszy i towarzystw, które nimi zarządzają, ale także inwestorów. Zmiany te wprowadza nowa Dyrektywa Parlamentu Europejskiego, tzw. UCITS IV, która jest kolejną, po Bazyeli II i MiFID inicjatywą regulacyjną ukierunkowaną na standaryzację procesów zarządzania ryzykiem w europejskich instytucjach finansowych.