REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Konto oszczędnościowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych pod koniec grudnia 2024 r. [ranking] Średnio ok. 4-5 proc. ale bywa i 8 proc.

5,53% - tyle wynosi aktualnie (koniec grudnia 2024 r.) średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych – wynika z danych zebranych przez HREIT. To nieznacznie mniej niż miesiąc temu. Nadal można dostać nawet 8% na lokacie. Czy wiosną 2025 roku spadną stopy procentowe NBP a razem z nimi oprocentowanie depozytów bankowych?

Koniec realnych zysków z lokat bankowych. W 2025 r. inflacja będzie spadała szybciej niż stopy procentowe?

Zanotowane we wrześniu 2024 r. przyspieszenie inflacji to zła informacja dla oszczędzających na lokatach bankowych. Osoby posiadające przeciętne lokaty w bankach znowu zaczynają realnie tracić, czyli przegrywać z inflacją. Oprocentowanie depozytów przestaje bowiem chronić siłę nabywczą zaoszczędzonych pieniędzy przed zgubnym działaniem inflacji. Dalsze przyspieszenie inflacji i spodziewane obniżki stóp procentowych to scenariusz, który działa na niekorzyść bankowych ciułaczy.

Oprocentowanie lokat bankowych pod koniec lipca 2024 r. Ile wynosi? Kiedy można liczyć na promocyjne odsetki?

Pod koniec lipca 2024 r. średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych wynosi 5,55%. Tak wynika z informacji zebranych przez HREIT. To niewiele mniej niż miesiąc temu, ale ponad 1,2 pkt. proc. mniej niż rok temu. 6 banków obniżyło w lipcu oprocentowanie promocyjnych depozytów, a tylko jeden podwyższył. To jeden ze skutków niezmienionych stóp procentowych NBP. Banki mniej aktywnie walczą o oszczędności Polaków. 

Maksymalnie 7-8% na lokacie bankowej pod koniec czerwca 2024 r. [tabela najlepszych ofert]. Banki zwiększają wymagania

Ile wynosi oprocentowanie najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych pod koniec czerwca 2024 roku? Jakie odsetki można uzyskać? Średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych wyniosło w czerwcu 5,56%. W tabeli przedstawiamy najlepsze oferty banków.

REKLAMA

7,1 procent: najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe w 2024 roku teraz, ile realnie można zarobić i gdzie

Na krótko metę – lokata, na dłuższą – konto oszczędnościowe. To drugie można założyć zyskując dodatkową premię, a wiele kont oszczędnościowych na początek oferuje oprocentowanie porównywalne z lokatą. Przewaga konta jest taka, że można z niego wycofać środki nie tracąc całego oprocentowania.

Nawet 8%. Lokaty bankowe – oprocentowanie pod koniec maja 2024 r. [tabela najlepszych ofert]

Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec maja 2024 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych? Średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych wzrosło w maju do nieco ponad 5,7%.

Lokaty bankowe i konta oszczędnościowe 2024. Gdzie najlepsze oprocentowanie pod koniec marca? [Tabela]

Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec marca 2024 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych? W marcu 2024 r., pierwszy raz od 14 miesięcy cześć banków poprawiła nieco oprocentowanie lokat i rachunków oszczędnościowych. Wynika to najprawdopodobniej z  zapewnieniami Rady Polityki Pieniężnej o utrzymywaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Ale oczywiście taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Tym bardziej, że obecnie coraz więcej banków centralnych obniża stopy procentowe albo zapowiada takie cięcia. 

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych 2024 (koniec lutego) – ranking najlepszych ofert banków [Tabela]

Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec lutego 2024 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych? W lutym 2024 r. kontynuowany jest trend spadku oprocentowania lokat bankowych i kont oszczędnościowych, rozpoczęty pod koniec 2022 roku. Widać wyraźnie, że banki przygotowują się do obniżek stóp procentowych NBP. Ale coraz większa grupa ekspertów nie przewiduje cięcia stóp w 2024 roku. Jak będzie w rzeczywistości?

REKLAMA

Jakie odsetki dają banki na lokatach i kontach oszczędnościowych? [Koniec listopada 2023 r.]

Jakie odsetki można uzyskać z najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych pod koniec listopada 2023 roku? 

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych – najlepsze oferty banków pod koniec listopada 2023 r. [Tabela]

Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec listopada 2023 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych?

Oprocentowanie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych 2023 - koniec października [Tabela]

Jakie oprocentowanie oferują banki pod koniec października 2023 r. na lokatach i kontach oszczędnościowych? Czy jeszcze warto oszczędzać w ten sposób? Jak informuje Bartosz Turek, główny analityk HRE Investment Trust, kończący się powoli październik był kolejnym miesiącem złych informacji dla oszczędzających. Nie było aż tak źle jak we wrześniu, ale i teraz wiele banków ograniczyło depozytowe promocje. Chociaż warto zauważyć, że jeden bank zaoferował w październiku lokatę oprocentowaną stawką 8%.

Oprocentowanie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych - koniec września 2023 [Tabela]

Jakie oprocentowanie oferują banki pod koniec września 2023 r. na lokatach i kontach oszczędnościowych? Czy jeszcze warto oszczędzać w ten sposób? Jak informuje HRE Investment Trust tak mocnego i powszechnego cięcia oprocentowania w bankach dawno już nie widzieliśmy, a wszystko za sprawą wrześniowej obniżki stóp procentowych NBP przez Radę Polityki Pieniężnej. Jeszcze latem część instytucji kusiła nas oprocentowaniem na poziomie 10% - dziś trudno znaleźć coś na ponad 7%. 

Oprocentowanie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych - koniec sierpnia 2023 [Tabela]

Jakie oprocentowanie oferują banki pod koniec sierpnia 2023 r.. na lokatach i kontach oszczędnościowych? Czy jeszcze warto oszczędzać w ten sposób? Jak informuje HRE Investment Trust oferta depozytowa banków pogarsza się od końca 2022 roku. Obecnie banki zaczynają się już przygotowywać na obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. 

Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych - koniec lipca 2023 r. Ile wynosi?

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych w lipcu 2023 r. jest najgorsze od niemal roku - tak wynika z danych zebranych przez HREIT. 

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych 2023 – ostatni tydzień czerwca. Tabela najlepszych ofert

Jakie oprocentowanie lokat terminowych i kont oszczędnościowych oferują banki pod koniec czerwca 2023 r.? Średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych w czerwcu 2023 roku wyniosło 7,05%. PKO BP oferuje lokatę na 10% ale z kilkoma istotnymi warunkami.

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych 2023 - koniec maja, początek czerwca. Tabela

Jakie oprocentowanie lokat terminowych i kont oszczędnościowych oferują banki pod koniec maja 2023 r.?

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych 2023 - (kwiecień/maj). Tabela

W kwietniu 2023 r. nastąpiło dalsze pogorszenie oprocentowania bankowych depozytów (lokat terminowych i kont oszczędnościowych). Część banków zdecydowała się na zmniejszenie oprocentowania lub zaostrzenie dodatkowych warunków skorzystania z promocyjnych depozytów. Tylko jeden bank wyszedł z propozycją lepszą niż przed miesiącem, ale niestety tylko do 1500 klientów. 

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych 2023 (marzec/ kwiecień)

Jakie jest oprocentowanie najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych na przełomie marca i kwietnia 2023 r.? Niestety marzec przyniósł kolejne pogorszenie oferty bankowych depozytów. Banki wycofują z oferty najkorzystniejsze propozycje obiecujące najwyższe odsetki. O ile w gospodarce nie stanie się nic nieoczekiwanego, to pogarszanie się oferty depozytowej banków stanie się normą.

Bezpieczny Kredyt 2% - etap prac nad ustawą

Bezpieczny Kredyt 2% - etap prac nad ustawą. Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów ma rozpatrzyć projekt ustawy ws. kredytu 2 proc. Kredyt z dopłatą państwa ma pomóc osobom do 45. roku życia w zakupie pierwszego mieszkania.

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych - luty/marzec 2023

Oszczędzający nie mają najlepszych humorów na początku 2023. Tak w styczniu, jak i w lutym bieżącego roku średnie oprocentowanie najlepszych depozytów poszło w dół. Wprawdzie obniżki oprocentowania są niewielkie, ale już w 2022 roku widać było, że banki starały się zmieniać na niekorzyść klientów oferty depozytowe np. skracając okresy oszczędzania i wprowadzając dodatkowe wymagania.

Najlepsze lokaty bankowe i rachunki oszczędnościowe - styczeń/luty 2023. GALERIA

Najwyższe oprocentowanie lokat bankowych i rachunków oszczędnościowych. Zobacz galerię, sprawdź, które banki oferują najlepsze oprocentowanie w styczniu i lutym 2023 roku, a także jak kształtuje się średnie oprocentowanie depozytów bankowych!

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych – styczeń/luty 2023

Początek 2023 roku nie rozpieszcza oszczędzających. Większość banków pogorszyła oferty promocyjnych depozytów. Najczęściej w dół poszło oprocentowanie lub co najmniej maksymalna kwota, którą można zainwestować na preferencyjnych warunkach. 

W co inwestować by wygrać z inflacją? Opłacalność inwestycji

Jeszcze w 3 kwartale 2022 roku ceny nieruchomości rosły tak wyraźnie, że właściciele mieszkań na wynajem mogli realnie zarobić. Na dane zamykające cały ubiegły rok wciąż czekamy. Już jednak wiemy, że w 2022 roku inflacja na poziomie 16,6% pokonała fundusze, waluty, złoto czy lokaty. Na tych inwestycjach realnie w zeszłym roku traciliśmy.

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych – grudzień 2022-styczeń 2023 [Tabela]

Jakie jest oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych na przełomie grudnia 2022 r. i stycznia 2023 r. Dla oszczędzających zmiany na rynku lokat przestają być jednoznacznie pozytywne. Co prawda kilka instytucji stara się nas kusić obietnicą oprocentowania na poziomie ponad 8%. Nie brakuje jednak też takich, które w ostatnim miesiącu pogorszyły ofertę depozytów. Co przyniesie 2023 rok? Przede wszystkim zależy to od decyzji podejmowanych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych – listopad/grudzień 2022 [Tabela]

Jakie oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych oferują banki na przełomie listopada i grudnia 2022 r.? Najlepiej oprocentowane lokaty i rachunki oszczędnościowe dają w tym momencie zarobić około 8% w skali roku. Takie oferty ma już większość banków. Aby skorzystać z tych ofert trzeba jednak spełnić dodatkowe wymagania.

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych – październik/listopad 2022 [Tabela]

Jakie oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych oferują banki na przełomie października i listopada 2022 r.? W październiku banki wciąż jeszcze poprawiały ofertę depozytową, ale wzrost oprocentowania był najniższy od listopada 2021 roku – wynika z danych zebranych przez HRE Investments. Ponad 15% realnie stracili posiadacze rocznych lokat, którzy zanieśli swoje oszczędności do banku w październiku 2021 roku. Winna jest oczywiście inflacja, którą GUS wstępnie oszacował na 17,9% w październiku 2022 r.

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych – wrzesień/październik 2022 [Tabela]

Jakie oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych oferują banki na przełomie września i października 2022 r.? Oferta depozytowa banków we wrześniu ponownie została poprawiona. W ciągu 2022 roku doszło do bardzo poważnych zmian. Tym niemniej oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych nadal nie nadąża za inflacją.

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych – sierpień 2022 [Tabela]

Jakie oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych oferują banki na początku sierpnia 2022 r.? Przez ostatnie kilka miesięcy można było obserwować dynamiczną poprawę ofert lokat i rachunków oszczędnościowych. I choć banki nadal podwyższają oprocentowanie tych produktów to wydaje się, że najwyższe podwyżki już za nami.

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych w 2022 roku - II połowa maja. Odsetki 20 razy wyższe niż przed rokiem

Jakie oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych oferują banki w drugiej połowie maja 2022 roku? Ile można zarobić na lokacie bankowej? Czy (i ile) oszczędności na lokacie lub koncie oszczędnościowym tracą na wartości w czasie inflacji?

Wielu Polaków nadal nie posiada rachunku bankowego

Z informacji zebranych przez Narodowy Bank Polski wynika, że 22 proc. Polaków nie posiada konta w banku. Największą grupę wśród nich stanowią osoby młode. Dlaczego rachunek bankowy jest im niepotrzebny?

Nieprzewidziane wydatki jak na nie reagować

W codziennym życiu często spotkają nas nieplanowane wydatki. Coraz popularniejszym sposobem na uzyskanie potrzebnych środków są pożyczki terminowe lub szybkie pożyczki gotówkowe - chwilówki. Czy chwilówki wyprą konta oszczędnościowe i skarbonki? Czy są od nich atrakcyjniejsze? Czy biorąc pożyczki gotówkowe robimy to w pełni świadomie?

Jak rozsądnie prowadzić domowy budżet?

Jak zarządzać domowym budżetem, aby oprócz bierzących wydatków, udało nam się zaoszczędzić? Co zrobić, żeby nasze konto bankowe było bezpieczne, a stopa oprocentowania lokaty jak najwyższa? Specjaliści finansowi Expander podpowiadają, jak rozsądnie prowadzić domy budżet.

Lokaty i rachunki oszczędnościowe – najpopularniejsze produkty bankowe Polaków

Polacy oszczędzają najczęściej poprzez lokaty lub rachunki oszczędnościowe. Czy jednak dobrze znamy mechanizmy, dzięki którym nasze pieniądze są oszczędzane? Jak wskazuje Expander, nawet tak proste produkty bankowe jak lokaty lub rachunki oszczędnościowe należy rozumieć i znać warunki zawieranej umowy. Nieznajomość zapisów umów oraz działania produktów bankowych, z których korzystamy, może bowiem pozbawić nas zysków.

Automatyczne oszczędzanie – co oferują banki?

Banki coraz częściej oferują swoim klientom automatyczne oszczędzanie. Przeczytaj, w jaki sposób można oszczędzać automatycznie, co proponują poszczególne banki i ile można na tym zyskać.

Najlepsze konto oszczędnościowe – ranking banków 2013

W którym banku jest najlepsze konto oszczędnościowe z korzystnym oprocentowaniem? W przeciągu kilku ostatnich miesięcy na wielu kontach oszczędnościowych w różnych bankach oprocentowanie spadło z 4,2 do 3,5%. Wiele banków ma też w swoich ofertach konta oszczędnościowe z oprocentowaniem ok. 4%. Zobacz, w którym banku najlepiej jest założyć konto oszczędnościowe.

5 sposobów na oszczędności w 2013 roku

Jednym z postanowień noworocznych może być kontrola domowych finansów i tym samym uzyskanie oszczędności. Żeby na koniec następnego roku saldo domowego budżetu było na plusie wystarczy podjąć proste kroki. Przedstawiamy 5 sposobów na finansowe oszczędności w 2013 roku.

Jakie są produkty finansowe dla dzieci?

Produkty finansowe dla dzieci ciągle są mało popularne. Większy wybór produktów oferowany jest nastolatkom, gorzej jest z dziećmi poniżej 13. roku życia. Które rozwiązanie będzie najlepsze?

Polacy nadal chętnie oszczędzają

Polacy nadal chętnie oszczędzają w bankach. Wolimy oszczędzać, niż zaciągać kredyty. Czy w 2012 r. utrzyma się popularność depozytów?

Konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe – rachunek bankowy spełniający funkcję lokaty i rachunku osobistego. Umożliwia oszczędzanie pieniędzy i jednocześnie zapewnia stały dostęp do odkładanych środków. Konto oszczędnościowe ma niższe oprocentowanie niż lokata, ale wypłacając pieniądze, nie tracimy odsetek. Liczba darmowych wypłat różni się w zależności od banku. Kapitalizacja odsetek (doliczenie odsetek do środków zebranych na koncie) następuje po miesiącu lub po kwartale.

Konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe – rachunek bankowy spełniający funkcję lokaty i rachunku osobistego. Umożliwia oszczędzanie pieniędzy i jednocześnie zapewnia stały dostęp do odkładanych środków. Konto oszczędnościowe ma niższe oprocentowanie niż lokata, ale wypłacając pieniądze, nie tracimy odsetek. Liczba darmowych wypłat różni się w zależności od banku. Kapitalizacja odsetek (doliczenie odsetek do środków zebranych na koncie) następuje po miesiącu lub po kwartale.

REKLAMA