REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Konsument, Samochód

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podatek PCC przy kupnie samochodu. Kto płaci? Ile? W jakim terminie? Deklaracja podatkowa

PCC od zakupu samochodu. Czy zawsze przy kupnie samochodu trzeba zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC)? Kto płaci PCC i składa deklarację PCC-3? Jaka stawka PCC od zakupu samochodu? Kto jest zwolniony z PCC przy zakupie samochodu? W jakich sytuacjach zakup samochodu nie jest opodatkowany PCC?

Badania konsumentów, czyli jak poprawić Customer Experience?

Customer Experience jest jedną z najważniejszych części składowych relacji na linii marka - klient. Dzięki odpowiedniej strategii CX można pozytywnie wpłynąć na doświadczenia odbiorców marki oraz budować ich lojalność. Jednym z niezbędnych do tego narzędzi są badania konsumentów, które mogą dostarczyć wielu przydatnych informacji.

Reflektory LED do samochodu: hit czy kit? Co tak naprawdę dają?

Reflektory LED do samochodu pojawiły się całkiem niedawno. Co tak naprawdę dają, czy są rozwiązaniem awaryjnym i czy warto je wybrać?

Voucher turystyczny z dłuższym terminem realizacji

Voucher turystyczny z dłuższym terminem realizacji to jedno z rozwiązań zawartych w projekcie ustawy, przyjętym przez Stały Komitet Rady Ministrów. Co to oznacza dla konsumentów?

REKLAMA

Zmiany w dowodzie rejestracyjnym. Jak je wprowadzić?

Zmiany w dowodzie rejestracyjnym, czyli dziś opowiemy o tym jak prawidłowo modyfikować dane zawarte w dokumentach pojazdu.

Na co skarżyli się konsumenci w 2020 roku?

Na co skarżyli się konsumenci w 2020 roku? Ubiegły rok podsumowało Europejskie Centrum Konsumenckie działające przy UOKiK.

Jak konsument może pozbyć się długów?

Jak konsument może pozbyć się długów? Co w chwili utraty lub zatrzymania się płynności finansowej? W pandemii wiele osób ma problemy finansowe.

Jak działa webasto?

Jak działa webasto? Czy webasto chłodzi? To tematy, którymi zajmiemy się dziś. Sprawdzimy co tak właściwie daje ogrzewanie postojowe.

REKLAMA

Zapchana nagrzewnica? Objawy, na które zwrócisz uwagę to...

Zapchana nagrzewnica? Objawy to nie tylko brak ciepłego powietrza w samochodzie. Czasami skutki zapchanej nagrzewnicy są dużo poważniejsze.

Wydatki na samochód w ramach ulgi rehabilitacyjnej

Ulga rehabilitacyjna daje możliwość odliczenia wydatków poniesionych na przystosowanie pojazdów mechanicznych do potrzeb wynikających z niepełnosprawności. Nie można jednak odliczyć wartości zakupu samochodu dla osoby niepełnosprawnej, bo nie jest to wydatek na przystosowanie pojazdu mechanicznego do potrzeb niepełnosprawności.

Auto na postoju, czyli zimowa walka kierowców z przeciwnościami

Auto na postoju, czyli czy silnik powinien być wyłączony? A jak tak, to jak ogrzewać samochód na postoju? I co z pojazdami elektrycznymi zimą?

Podatek PCC przy zakupie samochodu

Podatek PCC przy zakupie samochodu. Wykup samochodu, który był przedmiotem wynajmu długoterminowego, podobnie jak wykup auta od firmy leasingowej, nie powoduje konieczności zapłaty podatku PCC. 2% wartości pojazdu zapłacimy jednak kupując samochód od osoby prywatnej.

Co zrobić, gdy zamarzają zamki w samochodzie?

Co zrobić, gdy zamarzają zamki w samochodzie? Dziś odpowiemy na zimowe pytanie kierowców, które pojawia się wraz z pierwszymi mrozami.

Jak ogrzać samochód na postoju? Czy to da się zrobić?

Jak ogrzać samochód na postoju? To jedno z ważniejszych, zimowych pytań kierowcy. W tym materiale poszukamy na nie odpowiedzi.

Zamarzające drzwi w samochodzie: jak je otworzyć?

Zamarzające drzwi w samochodzie to popularny problem zimowy kierowców. Jak sobie z nim poradzić? Jest kilka sposobów, które omówimy dziś!

Kulig samochodem: czy to legalne i... bezpieczne?

Kulig samochodem to popularna forma zimowej rozrywki. Tylko czy ciągnięcie sanek autem po drodze publicznej to dobry pomysł?

Jak ogrzać samochód zimą? Jest kilka sposobów!

Jak ogrzać samochód zimą? Czy grzać go na postoju? A może skuteczne będzie tylko webasto? Na te pytania odpowiemy w tym materiale.

Pokrowiec na samochód: zimą może się przydać?

Pokrowiec na samochód? Zima może być jego żywiołem! Bo choć kojarzy się z PRL-em, skutecznie chroni nadwozie chociażby przed śniegiem i lodem.

Jak dbać o samochód zimą? O czym pamiętać?

Jak dbać o samochód zimą? To pytanie, które postawimy przed dzisiejszym tekstem. Poszukajmy na nie odpowiedzi.

Czy zimą myć samochód? Odpowiadamy.

Czy zimą myć samochód? Woda i mróz nie stanowią najlepszego połączenia w sytuacji, w której auto jest parkowane pod chmurką.

Samochód: klimatyzacja zimą powinna być włączona?

Samochód: klimatyzacja zimą powinna działać czy nie? Czyli dziś zajmiemy się jednym z motoryzacyjnych mitów. Poszukajmy odpowiedzi na pytanie.

Wynajem samochodu na firmę - jakie korzyści podatkowe?

Wynajem samochodu na firmę a podatki. Przedsiębiorcy wynajmujący samochód na firmę mogą korzystać z przywilejów podatkowych. Obciążenie z tytułu miesięcznego abonamentu oraz wkładu własnego jest wówczas znacznie mniejsze niż kwoty brutto na fakturach za wynajem.

Brexit w pigułce – jakie zmiany dla konsumentów?

Jak Brexit wpłynie na polskich konsumentów? Od kiedy potrzebny będzie paszport? Co z zakupami online? Prezentujemy zestaw niezbędnych informacji.

Najpopularniejsze modele samochodów w Polsce wg. CarVertical

Najpopularniejsze modele samochodów w Polsce w roku 2020? CarVertical postanowiło to sprawdzić. Podstawowy trend? Ten jest mocno proniemiecki!

Przedsiębiorca jako konsument od 1 stycznia 2021 r.

1 stycznia 2021 r. weszły w życie przepisy nowelizacji kodeksu cywilnego oraz ustawy o prawach konsumenta przyznające przedsiębiorcom prawa konsumentów. Co to oznacza? Kto może skorzystać z tej zmiany?

Automatyczna procedura zwrotu towaru - jak uniknąć problemów?

Zwrot towaru za pomocą automatycznej procedury to rozwiązanie, które oferuje wiele sklepów internetowych. Jak wygląda zwrot? Co robić, gdy pojawią się problemy? Na te pytania odpowiada Europejskie Centrum Konsumenckie przy UOKiK.

Przedsiębiorca jak konsument. Co zmieni się od 1 stycznia 2021 r.?

Dotychczas podział był prosty, produkt lub usługę kupuje Klient - Konsument lub Klient - Przedsiębiorca. Od 1 stycznia ten podział będzie inny. Zmiany prawa dla e-commerce, które miały wejść w czerwcu 2020 r. postanowiono jednak, przesunąć na okres noworoczny tzn. 1 stycznia 2021 r.

Zimowe przygotowania samochodu

Jak przygotować samochód na zimę? Szczególnie o tej porze roku utrzymywanie pojazdu w dobrym stanie technicznym zmniejsza ryzyko wypadku.

Mandat za odśnieżanie samochodu? Jak go uniknąć?

Mandat za odśnieżanie samochodu jest realnym scenariuszem w Polsce. Za jakie wykroczenia należy się kara? O tym opowiemy w naszym materiale.

Ubezpieczenie AC: co z autami o nietypowym przeznaczeniu?

Ubezpieczenie AC daje ochronę, ale i wymaga. Jeździsz swoim autem lub motocyklem po torze? Powiedz o tym ubezpieczycielowi.

Przedsiębiorca objęty ochroną konsumencką – zmiany od 2021 roku

Przedsiębiorcy (niektórzy) zostaną od 2021 roku objęci ochroną konsumencką. Już 1 stycznia 2021 roku w życie wejdą zmiany w prawie konsumenckim. Jedną z najważniejszych zmian będzie rozszerzenie ochrony konsumenckiej na przedsiębiorcę zawierającego umowę nienależącą do przedmiotu jego działalności gospodarczej. W obrocie gospodarczym obok konsumenta i przedsiębiorcy istniał zatem będzie trzeci podmiot, a mianowicie przedsiębiorca na prawach konsumenta. W określonych sytuacjach osoba taka będzie mogła być traktowana jako konsument, a tym samym zostanie objęta ochroną przewidzianą dla konsumentów. Którzy przedsiębiorcy zostaną objęci ochroną konsumencką?

Ile wydamy na święta Bożego Narodzenia w 2020 roku?

Boże Narodzenie, ze względu na pandemię, będzie w tym roku miało wyjątkowy charakter. Czy sytuacja epidemiologiczna i gospodarcza wpłynie na zwyczaje zakupowe Polaków? Jak pokazuje 23. edycja międzynarodowego badania „Zakupy świąteczne 2020”, przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, w tym roku na prezenty, żywność, podróże oraz spotkania z najbliższymi zamierzamy przeznaczyć średnio 1 318 zł, czyli o 29 proc. mniej niż wydaliśmy rok temu. Najbardziej wyczekiwane prezenty to kosmetyki i perfumy, ale oprócz nich podarujemy bliskim upominki, które pozwolą im rozwijać pasje. Prezenty coraz częściej kupujemy w internecie. Dystans pomiędzy sklepami stacjonarnymi a sklepami online w wielu kategoriach produktowych maleje z roku na rok.

Folia na karoserię. Po co ją stosować?

A wszystko zaczęło się od... tuningu. Dziś folia na karoserię to jednak nie tylko sposób na bezinwazyjną zmianę koloru nadwozia, ale i ochronę lakieru.

Materiały budowlane - uwaga na nierzetelne informacje sprzedawców i producentów

Jedynym wiarygodnym i wymaganym prawem źródłem wiedzy o właściwościach danego wyrobu budowlanego jest dokument o nazwie Deklaracja Właściwości Użytkowych, w którym producent wiążąco potwierdza właściwości wyrobu i bierze za niego odpowiedzialność. Jeżeli wyrób nie jest opatrzony jasną i czytelną etykietą oraz wymaganą przepisami deklaracją, klient nie może być pewny, co kupuje i jakie właściwości, np. izolacyjne czy przeciwpożarowe, ma dany produkt. Ma wówczas także utrudnione prawo do składania reklamacji, a w przypadku pożaru trzeba się liczyć z problemami związanymi z wypłatą odszkodowania. Co trzeba wiedzieć kupując materiały budowlane?

Jakie mamy światła w samochodzie?

Jakie mamy światła w samochodzie? Czyli dziś omówimy składowe elementy reflektorów występujących w większości aut osobowych w Europie.

Klimatyzacja zimą w aucie. Używać jej czy nie?

Dziś zajmiemy się tematem klimatyzacji zimą w aucie. Czy używanie schładzacza w sezonie chłodnym ma sens? A jak tak, to o jakich zasadach pamiętać?

Polacy boją się koronawirusa i kupują na zapas

O 30 pp. wzrósł w ciągu miesiąca poziom obaw Polaków wywołanych przez pandemię koronawirusa. Opracowany przez Deloitte indeks niepokoju wynosi nad Wisłą 34 proc. i jest najwyższy na świecie. Najnowsza edycja badania firmy doradczej Deloitte Global State of the Consumer Tracker pokazuje, że ogólny poziom lęku przełożył się na niemal wszystkie przyzwyczajenia i zachowania konsumentów w Polsce. Aż 46 proc. z nas deklaruje, że kupuje na zapas. To najwyższy wynik dla Polski w historii badania i ponownie najwyższy w Europie.

Elektromobilność - wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów

Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu elektromobilności na przestrzeni ostatnich dwóch lat wzrosło o ponad 200% i wciąż będzie rosło. Problem w tym, że takich inżynierów jest na polskim rynku jak na lekarstwo.

Sprzedaż samochodu Ukraińcowi. Jakie są obowiązki?

Sprzedaż samochodu Ukraińcowi różni się od transakcji dokonanej z Polakiem? Raczej nie - pod warunkiem, że sprzedający zadba o formalności!

Czy maseczka w samochodzie jest obowiązkowa? Kolejna zmiana

Maseczka w samochodzie nadal jest obowiązkowa? Rządzący po raz kolejny zmieni obostrzenia w tej kwestii. Sprawdź co powinieneś wiedzieć.

Nowy system poboru opłat na autostradach

System poboru opłat na autostradach ulegnie zmianie. Planowane jest wprowadzenie nowego systemu poboru przez Krajową Administrację Skarbową, tj. systemu swobodnego ruchu "free flow". Dotychczasowy system służący do poboru opłaty elektronicznej musi zostać wygaszony do 1 lipca 2021 r.

Jak wspólnie z klientem budować granice prywatności w sieci?

Jak sprawić, aby proces pozyskiwania prywatnych danych od klientów przez firmy w sieci był komfortowy i odbywał się w zgodzie z wartościami użytkowników. Naukowcy podają konkretne rozwiązania, które pomogą uczynić transfer informacji o użytkownikach do firm bardziej etycznym i opartym na wzajemnym szacunku - mówić otwarcie o polityce prywatności, prosić tylko o niezbędne dane i budować relację opartą na zaufaniu.

Więcej praw dla klientów banków i firm ubezpieczeniowych

28 października 2020 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o rozpatrywaniu reklamacji i sporów klientów podmiotów rynku finansowego oraz o Funduszu Edukacji Finansowej. Nowe przepisy mają zwiększyć efektywność ochrony interesów klientów podmiotów rynku finansowego poprzez połączenie kompetencji Rzecznika Finansowego oraz Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Obywatele mają szybciej uzyskiwać informacje. Sprawniej niż dotychczas mają być identyfikowane pojawiające się na finansowym rynku konsumenckim problemy.

Ministerstwo Finansów nie pracuje nad podwyżką akcyzy od samochodów

Nie pracujemy nad podwyżką stawek akcyzy od samochodów - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Finansów odpowiadając na pytania PAP dot. planów wprowadzenia zmian w podatku akcyzowym od używanych samochodów sprowadzanych z zagranicy.

LPG, diesel czy benzyna - który napęd wybrać?

Kierowca kupujący auto nowe lub używane, musi odpowiedzieć na kluczowe pytanie. Wybrać LPG, diesla czy benzynę?

Czemu czujnik deszczu nie działa po wymianie szyby? My wiemy.

Czemu czujnik deszczu nie działa po wymianie szyby? W dzisiejszym materiale poszukamy odpowiedzi na to pytanie.

Domiar akcyzy za Porsche zakupione na firmę

Fiskus domierzył blisko 20 000 zł akcyzy spółce za nabycie Porsche za granicą, biorąc pod uwagę średnią wartość rynkowa takiego pojazdu w Polsce. Sąd uznał jednak za niedopuszczalne praktyki organów podatkowych, które z automatu, bez względu na okoliczności biorą za podstawę opodatkowania akcyzą średnią wartość rynkową podobnego auta w Polsce, a następnie do tej wartości porównują kwotę, jaką podatnik zapłacił za samochód za granicą.

Karta pojazdu 2021 r. Czy nadal będzie obowiązywać?

Od kilku lat zapowiadana jest likwidacja karty pojazdu. Tylko czy to akurat stanie się w roku 2021? Sprawdźmy.

Rejestracja samochodu z darowizny. O czym pamiętać?

Otrzymałeś samochód i chcesz wiedzieć czym jest rejestracja samochodu z darowizny? Zobacz jak wygląda procedura.

Konsument odstępując od umowy kredytu nie może ubiegać się o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału

W wyroku z 4 czerwca 2020 r. (C-301/18) Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej („TSUE”) orzekł, że konsument odstępując od umowy kredytu nie może dochodzić od banku wynagrodzenia za korzystanie z kapitału, wpłaconego tytułem rat kapitałowo-odsetkowych.

REKLAMA