REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kod QR

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Coraz częściej zakupy robimy ze smartfonem w ręce. Skanowanie kodów QR ułatwia uzyskanie wszelkich możliwych informacji o produkcie

Smartfon stał się nieodłącznym elementem procesu zakupowego – w sklepach korzysta z niego aż 90% badanych. A to dlatego, że 2/3 Polaków postrzega siebie jako świadomych konsumentów. Chcą wiedzieć, co kupują, a ponad połowa regularnie sprawdza informacje na opakowaniach przed zakupem.

To już koniec papierowych paragonów fiskalnych. Kasa wyśle sms na smartfona, a już teraz można go pobrać w wersji cyfrowej jako kod QR

E-paragony mają być powszechne i całkowicie zastąpić te papierowe, które teraz dostajemy od sprzedawców na finał transakcji. Fiskusowi ułatwi to walkę z szarą strefą, nam kontrolę wydatków i zarządzanie domowym budżetem.

 

Skanujesz kody QR musisz wiedzieć, że cyberprzestępcy teraz wolą je od fałszywych linków

Kod QR to wygoda, zwłaszcza w płatnościach. Do tego stopnia, że wkrótce ma zastąpić całkowicie np. kasowniki a środkach komunikacji publicznej – już teraz „kupno biletu” w tej formie jest bardzo popularne. W autobusie kod podmienić trudno, ale już na parkomacie czy na stronie internetowej – to łatwe. A dla nas o tyle trudne, że fałszywy kod QR wykryć jest znacznie trudniej niż fałszywy link.

Jak rozpoznać próbę oszustwa z wykorzystaniem kodów QR? [PRZYKŁADY]

Quishing, czyli oszustwo z wykorzystaniem kodów QR staje się coraz bardziej powszechne. Ostatnio przyjęło formę mandatów zostawianych kierowcom za wycieraczką. Ale ataków takich jest więcej, można je znaleźć np. w skrzynkach e-mail. Jak rozpoznać atak hakerski? Jak zadbać o bezpieczeństwo? 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA