REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Zarządzanie zasobami ludzkimi oraz procesami płacowymi wymaga nie tylko solidnej wiedzy merytorycznej, ale także ciągłego doskonalenia umiejętności. Właśnie dlatego inwestowanie w kursy i szkolenia staje się nieodzownym elementem rozwoju zawodowego w tej branży. W tym artykule przyjrzymy się, jakie kompetencje są kluczowe dla specjalistów ds. kadr i płac oraz jak odpowiednio dobrane kursy i szkolenia mogą wspierać ich rozwój zawodowy. Zachęcam do dalszego czytania, aby dowiedzieć się, jak skutecznie rozwijać swoje umiejętności i osiągać sukcesy w tej wymagającej dziedzinie.
W dobie rosnącej obecności sztucznej inteligencji (AI) w różnych sektorach gospodarki, często pojawia się pytanie o przyszłość ludzkiej pracy. Czy będziemy mieć jeszcze co robić? Czy zastąpią nas algorytmy? Takie wątpliwości mnożą się z każdym miesiącem postępu technologicznego. Ale czy rozwiązania AI naprawdę mogą zastąpić pracowników działów kadrowych?
Czym zajmuje się specjalista ds. kadr i płac? Jakie są najczęstsze wymagania stawiane osobom aplikującym na to stanowisko? Od czego uzależnione są zarobki?
Polskie firmy są najlepiej przygotowane do zarządzania płacami w Europie i zajmują pierwsze miejsce w Payroll Proficiency Index. Rodzime przedsiębiorstwa uzyskały aż 71,7 proc. w biegłości w zarządzaniu listami płac, wyprzedając tym samym firmy z Norwegii (71,2 proc.), Hiszpanii (70,5 proc.) i Irlandii (68,15 proc.).
REKLAMA
Zgodnie z najnowszymi danymi GUS, średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wynosi obecnie 6883,96 zł brutto. Przyjmując je jako punkt odniesienia obliczeń różnicy płacowej okazuje się, że kobieta otrzyma pensję w wysokości 5989 zł, a więc o 13% mniej.
REKLAMA
REKLAMA