REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Internet, Umowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wirusów historia najnowsza

Szkodliwe programy mogą wydawać się stosunkowo nowym zjawiskiem. Na skutek epidemii z ostatnich lat większość użytkowników komputerów została wprowadzona w świat wirusów, robaków i trojanów - głównie w wyniku infekcji ich komputerów. Pewną rolę odegrały również media, coraz częściej donoszące o najnowszych cyberzagrożeniach i aresztowaniach twórców wirusów.

Gry online i oszustwa - czyli źródło łatwych pieniędzy

Wszyscy w coś gramy. Niektórzy preferują gry sportowe, inni hazardowe, są też tacy, dla których samo życie to gra. Gry komputerowe stały się powszechnym zjawiskiem - grają w nie miliony ludzi. Niektórzy lubią Tetris, inni wybierają Counter Strike, ale wszyscy dobrze się bawią.

Hakera portret psychologiczny

Wiele dyskusji toczy się wokół pytania: "dlaczego ludzie włamują się do systemów komputerowych?". Niektórzy twierdzą, że to tak, jakby zapytać kogoś, dlaczego wspina się po górach i usłyszeć odpowiedź: "bo istnieją".

Czy kradzież laptopa musi skutkować kradzieżą danych?

Nikogo nie powinno dziwić, że z każdym dniem urządzenia przenośne są coraz powszechniej akceptowane i stosowane. Są małe i wygodne, można je więc przenosić z miejsca pracy do domu i efektywnie wykorzystywać w obu miejscach. Jednak to właśnie łatwość przenoszenia takich urządzeń sprawia, że są one szczególnie podatne na zgubienie czy kradzież. Wtedy stają się źródłem wycieku poufnych informacji, który może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. Jak wobec tego można chronić urządzenia przenośne przed takimi zagrożeniami?

REKLAMA

Bezpieczeństwo sieci Wi-Fi i Bluetooth w Warszawie - badanie objazdowe

W lutym 2007 r. analitycy z Kaspersky Lab przeprowadzili badanie bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych oraz urządzeń Bluetooth w Warszawie. Zebrano dane dotyczące sieci WiFi oraz urządzeń z komunikacją Bluetooth. W ramach badania przeanalizowano wyłącznie konfigurację, do której dostęp za pomocą połączenia bezprzewodowego może uzyskać każdy. Żadne dane nie zostały przechwycone ani odszyfrowane. Raport nie zawiera informacji o fizycznej lokalizacji punktów dostępowych ani dokładnych nazw wykrytych sieci.

Główne osobowości z kręgu hakerów

Artykuł ten zawiera krótkie opisy najbardziej znanych hakerów, zarówno czarnych, jaki i białych kapeluszy. Postaci te zyskały sławę z różnorodnych powodów: ze względu na ich działania, zarówno pozytywne, jak i negatywne, wkład do rozwoju oprogramowania i technologii, czy też innowacyjne podejście, umiejętności lub nietuzinkowe pomysły.

Szkodliwe programy - czyli wirusy, robaki i inne paskudztwo

Szkodliwe programy są tworzone w celu wyrządzenia szkód użytkownikowi. Można wyróżnić trzy podkategorie szkodliwych programów: wirusy i robaki, programy trojańskie oraz szkodliwe narzędzia.

Kto i dlaczego tworzy wirusy?

Twórcy wirusów należą do jednej z czterech ogólnych grup: pierwszą grupę tworzą cyberwandale, którzy dzielą się na dwie kategorie. Druga grupa obejmuje poważniejszych programistów, którzy również występują w dwóch odmianach.

REKLAMA

Krótka historia spamu

Spam (nieoczekiwane, masowo rozsyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej materiały reklamowe) po raz pierwszy pojawił się w połowie lat 90-ych, kiedy to z poczty elektronicznej korzystała tak duża liczba użytkowników, że ta forma reklamy mogła stać się opłacalna. Spam urósł do rozmiaru problemu już w roku 1997 i w tym samym czasie pojawiła się pierwsza lista RBL (Real-Time Black List).

Spam - czym właściwie jest

Aby skutecznie zwalczać spam, należy najpierw dokładnie go zdefiniować. Większość ludzi określa spam jako nieoczekiwaną pocztę. Definicja ta nie jest jednak zupełnie poprawna i prowadzi do mylenia niektórych rodzajów korespondencji handlowej z prawdziwym spamem.

Jak działa spamer - czyli poznaj metody wroga

Do tworzenia i przesyłania miliardów wiadomości e-mail dziennie spamerzy wykorzystują specjalistyczne programy i technologie. Wymagają one znacznych inwestycji zarówno w czasie, jak i pieniądzach.

Trzy kryteria istnienia szkodliwych programów - czyli kiedy możesz zostać zainfekowany

Szkodliwe programy nie są w stanie przeprowadzić skutecznego ataku na komputer lub zainstalowane w nim aplikacje, jeśli te nie posiadają możliwości uruchamiania innych zewnętrznych programów, nawet bardzo prostych.

Phishing - czyli jak nie być naiwną rybką i nie dać się złapać

Nie ma prawie dnia bez pojawiania się w Internecie wiadomości o przypadkach phishingu. Czasami phishing określany jest jako "carding" lub "brand spoofing". Czym dokładnie jest to zjawisko? Jakie są mechanizmy phishingu i jego skutki?

Jak wykryć atak hakera - czyli bądź czujny w sieci

Większość luk w komputerach może zostać wykorzystana na wiele różnych sposobów. Ataki hakerów mogą wykorzystywać jeden konkretny exploit, kilka exploitów równocześnie, złą konfigurację, jeden z elementów systemu lub nawet backdoora z wcześniejszego ataku.

Co zrobić, gdy komputer został zainfekowany wirusem

Czasami nawet doświadczony użytkownik może nie zorientować się, że jego komputer został zainfekowany wirusem. Dzieje się tak wtedy, gdy wirusy ukrywają się wśród zwykłych plików lub maskują się pod postacią standardowych plików. Warto więc wiedzieć jak rozpoznać objawy infekcji wirusem, jak odzyskać dane po ataku wirusa oraz jak zapobiec uszkodzeniu danych przez złośliwe programy.

Czy każdą umowę należy zawierać na piśmie

Nie. Nie każdą umowę trzeba zawierać na piśmie. Są jednak takie umowy, które muszą być koniecznie zawarte w formie pisemnej. W innym wypadku bowiem są nieważne i nie rodzą żadnych skutków prawnych. Są też takie, które muszą być zawarte w formie aktu notarialnego.  

Darowizna a małżeństwo

Często zdarza się, że bądź to obdarowanym, bądź darczyńcą jest osoba będąca w związku małżeńskim. Powoduje to pewne zawirowania związane z darowizną.

Darowizna obciążona poleceniem

Darowizny nie można uzależnić od warunku ani terminu. Można jednak zobowiązać obdarowanego do określonego zachowania (polecenie). Przypomina to konstrukcję polecenia testamentowego.

Co nie jest darowizną?

Nie każde przysporzenie przekazane drugiej osobie będzie uznane za darowiznę (co ma istotne znaczenie dla podatku od spadków i darowizn).

Wzory umów i formularze

 

Internet eliminuje wykluczenie społeczne

Internet jest narzędziem integracji społecznej - ułatwia powrót na rynek pracy, umożliwia kształcenie. Dlatego samorządy jako jednostki odpowiedzialne za rozwój lokalny i regionalny powinny likwidować wykluczenie właśnie poprzez zapewnienie dostępu do Internetu oraz szkolenia z zakresu obsługi komputera.

Szkolenia komputerowe

Proponujemy udział w szkoleniach komputerowych organizowanych przez grupę kapitałową INFOR.

Szkolenia komputerowe

Proponujemy udział w szkoleniach komputerowych organizowanych przez grupę kapitałową INFOR.

Zgłoszenie reklamacji imprezy turystycznej

Zmiana programu zwiedzania czy miejsca zakwaterowania, opóźniony wyjazd lub powrót do kraju, mniejsza, niż przewidziana w umowie, ilość posiłków to często zdarzające się w praktyce sytuacje. Aby uzyskać odszkodowanie trzeba zgłosić reklamację imprezy turystycznej.

Umowa

Umowa - zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron ustalające ich prawa lub obowiązki.

Umowa

Umowa - zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron ustalające ich prawa lub obowiązki.

Oświadczenie woli

Oświadczenie woli jest przejawem tego, co dana osoba chce zrobić.

Oświadczenie woli

Oświadczenie woli jest przejawem tego, co dana osoba chce zrobić.

Odstępne

Odstępne - polega na tym, że strony podpisujące umowę mogą zastrzec prawo odstąpienia od niej za zapłatą oznaczonej sumy pieniężnej.

Odstępne

Odstępne - polega na tym, że strony podpisujące umowę mogą zastrzec prawo odstąpienia od niej za zapłatą oznaczonej sumy pieniężnej.

Odstąpienie od umowy

Od umowy odstępuje się w takim samym trybie, w jakim się ją zawierało.

Odstąpienie od umowy

Od umowy odstępuje się w takim samym trybie, w jakim się ją zawierało.

Najczęściej popełniane błędy w umowach

Podpisując umowę musimy pamiętać o wszystkich jej elementach. Często nie zawarcie któregoś z nich utrudni lub nawet uniemożliwi dochodzenie praw przed sądem. Warto zatem przed podpisaniem umowy dobrze przeczytać jej projekt i zapoznać się z najczęściej popełnianymi błędami.

Co warto wiedzieć o umowie darowizny

Darowizna to umowa, przez którą darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku. Bezpłatny charakter oznacza, że druga strona umowy (obdarowany) nie musi w żaden sposób płacić w zamian za uczynioną darowiznę.

Co powinno się znaleźć w umowie dzierżawy

Przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony lub nieoznaczony a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz.

Kiedy warto zawrzeć umowę dzierżawy?

Dzierżawa pozwala nie tylko na używanie cudzej rzeczy w zamian za opłatę, ale również czerpanie z tej rzeczy pożytków.

Jak przygotować umowę użyczenia

Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu przez czas oznaczony lub nieoznaczony, na bezpłatne używanie oddanej mu w tym celu rzeczy.

Jak poprawnie spisać umowę najmu

Przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.

Na co zwrócić uwagę w umowie kredytu hipotecznego

Banki oferują obecnie wiele przystępnych kredytów hipotecznych. Umowy kredytowe zawierają jednak coraz więcej kruczków prawnych. Często są one tak skonstruowane, że istotne postanowienia "giną" w gąszczu zapisów standardowych lub mało istotnych.

Jak odstąpić od umowy kredytu konsumenckiego

Ustawa o kredycie konsumenckim przewiduje pewne ułatwienia dla konsumenta. Przejawiają się one m. in. odstąpienia od umowy. Konsument bez podania przyczyny może odstąpić od każdej takiej umowy. Ma jednak na to ograniczony czas.

Co musi zawierać umowa kredytu konsumenckiego

Umowa o kredyt konsumencki to umowa, na mocy której przedsiębiorca w zakresie swojej działalności udziela lub daje przyrzeczenie udzielenia konsumentowi kredytu w jakiejkolwiek postaci.

Czym jest kredyt

Przez umowę kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas oznaczony w umowie kwotę środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel, a kredytobiorca zobowiązuje się do korzystania z niej na warunkach określonych w umowie, zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty oraz zapłaty prowizji od udzielonego kredytu.

Czym różni się kredyt od pożyczki

W języku codziennym zamiennie używamy słów „pożyczka” i „kredyt”. Jednak w myśl przepisów prawa obydwa te pojęcia się różnią i to znacznie. Oto kilka znaczących różnic.

Jak właściwie sporządzić umowę pożyczki

Brakuje nam pieniędzy na zakupy. Co wtedy zrobić? Najlepiej je pożyczyć. Aby to jednak zrobić trzeba zawrzeć umowę pożyczki. Warto zapoznać się z kilkoma poradami na temat tego, co powinno znaleźć się w takiej umowie.

Czym jest pożyczka

Pożyczanie pieniędzy jest bardzo popularne w życiu codziennym. Za każdym razem warto jednak zabezpieczyć się na wypadek gdyby dłużnik nie chciał oddać pieniędzy. W tym celu trzeba dobrze sformułować umowę pożyczki

Na co zwrócić uwagę w umowie sprzedaży samochodu

Przez umowę sprzedaży samochodu, tak samo jak i przy sprzedaży innych dóbr, sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić za nią sprzedawcy określoną cenę.

Jak reklamować wadliwy towar

Bardzo często nowo zakupiony sprzęt się psuje, albo ma wady których na pierwszy rzut oka nie widać. Co może w takiej sytuacji zrobić pokrzywdzony klient? Najlepiej zgłosić reklamację.

Kiedy można zwrócić towar

Z zakupów dokonanych w internecie można zwykle zrezygnować w ciągu dziesięciu dni. Są jednak wyjątki - sklep nie musi przyjąć m.in. rozpakowanych płyt, kaset czy filmów DVD.

Jak zabezpieczyć umowę sprzedaży

Często umowa sprzedaży przewiduje odroczony termin płatności. Sprzedawcą zastanawia się wtedy, w jaki sposób ma się zabezpieczyć przed niezapłaceniem za towar. Jedną z dostępnych i tanich form zabezpieczenia jest weksel własny in blanco.

Jak napisać umowę przedwstępną

Umowa przedwstępna powinna być każdorazowo dostosowana do konkretnej transakcji, gotowe wzorce takich umów są często zawodne. Treść i forma umowy przedwstępnej jest bardzo ważna. Warto zatem zapoznać się z kilkoma uwagami na ten temat.

REKLAMA