REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Impreza masowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ulga sponsoringowa - jakie korzyści podatkowe dla firm?

Ulga sponsoringowa dla przedsiębiorców. Na czym polega? Jakie oszczędności podatkowe mogą się pojawić? Jakie koszty można odliczyć?

Odwołanie imprezy masowej z powodu koronawirusa a zwrot biletów - stanowisko UOKiK

Czy organizator imprezy masowej odwołanej z powodu koronawirusa powinien zwrócić pieniądze za bilety? UOKiK stoi na stanowisku, iż mają tu zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego.

Imprezy masowe - rekomendacja GIS w związku z koronawirusem

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób organizowanych w zamkniętych pomieszczeniach. Powodem jest rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Impreza masowa - jak zorganizować ją zgodnie z prawem?

Czym jest impreza masowa? Czy do organizacji takiej imprezy potrzebne jest zezwolenie? Co w przypadku przeprowadzenia imprezy masowej niezgodnie z prawem?

REKLAMA

Publiczne oglądanie meczu – jakie kary dla uczestników imprez masowych?

Podczas tegorocznych piłkarskich mistrzostw świata wielu kibiców podziwia zmagania piłkarzy w specjalnie do tego przygotowanych strefach kibica. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, iż publiczne oglądanie meczu może być imprezą masową artystyczno-rozrywkową. Za niewłaściwe zachowanie uczestnicy takich imprez mogą ponieść kary. Jakie?

Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych 2018

Zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych obowiązuje od 9 marca 2018 r. Co to oznacza w praktyce? Czy od tej zasady są jakieś wyjątki?

Stadion sportowy nie tylko dla kibiców

Zgodnie z projektem przygotowanym przez sejmową komisję kultury fizycznej, sportu i turystyki stadiony sportowe od 2015 roku mają być dostępne nie tylko dla kibiców sportowych, ale także dla rodzin z dziećmi. Zmiana przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa kibiców i innych uczestników imprez sportowych.

Sylwester - poznaj swoje prawa

Czy wiesz, że nieudaną imprezę sylwestrową możesz reklamować? A organizator ponosi odpowiedzialność za pozostawione w szatni płaszcze? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów radzi, jak odpowiedzialnie korzystać z solariów i przypomina o prawach wszystkim, którzy hucznie powitają Nowy Rok

REKLAMA

Alkohol na stadionach - jak i kiedy?

Na imprezie masowej, z wyłączeniem imprezy podwyższonego ryzyka, dozwolone są sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych zawierających nie więcej niż 3,5 % alkoholu. W praktyce zatem będzie to tylko piwo.

Za co możemy zostać ukarani podczas meczów Euro 2012?

Wnoszenie alkoholu, rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami, wtargnięcie na boisko... To tylko niektóre z czynów, za które kibicom grozi odpowiedzialność karna.

Nadużywanie zakazów stadionowych

Bezpieczeństwo na stadionach jest priorytetem działań zarówno rządu, samorządów jak i organizatorów meczów piłkarskich. Zakazy klubowe są wydawane przez kluby coraz częściej, również z błahych powodów. Gdzie można odwołać się od zakazu klubowego?

Żałoba narodowa - podstawa prawna

Żałoba narodowa to szeroko pojęty stan pogrążenia się całego narodu w smutku i refleksji, na skutek różnego rodzaju tragicznych wydarzeń w państwie lub poza nim. Uprawnienie do jej ogłoszenia przysługuje w Polsce Prezydentowi RP. Jednak podstawa prawna umożliwiająca wprowadzenie żałoby narodowej sformułowana jest w sposób dość lakoniczny.

Nowe zasady organizowania meczów piłkarskich

13 stycznia weszły w życie ostatnie z przepisów specustawy o Euro 2012. Dotyczą one przede wszystkim bezpieczeństwa na stadionach i imprezach masowych. Jakie nowe regulacje weszły w życie?

Co jest imprezą masową?

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa europy w piłce nożnej. W listopadzie mieliśmy do czynienia z licznymi demonstracjami w dniu Święta Niepodległości. Wtedy pojawiły się również dyskusje odnośnie zwiększenia bezpieczeństwa takich imprez. Co jest imprezą masową, a co nią nie jest?

Bezprawne użycie wizerunku – kiedy stanowi naruszenie dóbr osobistych?

Wizerunek stanowi dobro osobiste podlegające ochronie prawnej. Z reguły osoby znane i popularne, a w zasadzie ich wizerunki są wykorzystywane w reklamie. Posłużenie się nimi za zgodą tych osób nie będzie naruszeniem prawa, natomiast – bez takiej zgody, może prowadzić do określonych konsekwencji prawnych.

Kiedy pseudokibicowi zostanie założony nadajnik?

Już wkrótce zostanie zniesiony obowiązek osobistego stawiennictwa pseudokibiców na komisariacie Policji. Ma on zostać zastąpiony dozorem elektronicznym. Pseudokibicowi zostanie założony nadajnik, który będzie zawiadamiał centrum monitoringu o miejscu jego przebywania w czasie meczu piłkarskiego.

Nowe przestępstwa przed Euro 2012

Zakaz noszenia noży, wyrok już na stadionie, dozór elektroniczny dla kibiców, ale także powrót alkoholu na imprezy sportowe. Takie zmiany, w związku ze zbliżającym się turniejem Euro 2012 zaproponował rząd.

Co grozi za złamanie zakazu udziału w imprezach masowych

Walka ze stadionowymi chuliganami od niedawna stała się łatwiejsza. W wyniku nowelizacji Kodeksu karnego osoba, wobec której sąd orzekł zakaz udziału w imprezach masowych, ma obowiązek osobistego stawiennictwa w wyznaczonej jednostce organizacyjnej policji, w czasie trwania imprezy. Za złamanie tego zakazu grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Czy na stadionach pojawi się monitoring?

Rząd wciąż pracuje nad likwidacją istniejących luk w prawie i wypracowaniem skutecznych mechanizmów w walce z bandytyzmem stadionowym. Monitoring ma ułatwić rozpoznanie i wyłapanie stadionowych chuliganów. Jednak przygotowany przez MSWiA projekt nowego rozporządzenia w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprezy masowej zakłada, że na polskich stadionach zostaną dopuszczone kamery analogowe, które są gorszej jakości niż monitoring cyfrowy.

Identyfikacja kibiców piłki nożnej

Agresywni kibice, zamieszki i bójki na meczach to w polskich realiach niestety nadal norma, dlatego przepisy zapewniające bezpieczeństwo na tego rodzaju imprezach sportowych są coraz bardziej restrykcyjne.

Uprawnienia służb porządkowych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowuje rozporządzenie do ustawy o organizacji imprez masowych, w którym określi uprawnienia i kwalifikacje służb porządkowych, w tym m.in. do przeszukania uczestników imprez i przeglądania ich bagażu.

Uprawnienia i obowiązki służb porządkowych podczas imprez masowych

Od 1 kwietnia obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie uprawnień i obowiązków służb porządkowych podczas imprez masowych. Członkowie służb porządkowych mogą mieć kajdanki i miotacze gazu.

Zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej

Aby zorganizować imprezę masową należy uzyskać zezwolenie właściwego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Za zorganizowanie takiej imprezy bez stosownego pozwolenia można zapłacić grzywnę a nawet być pozbawionym wolności.

REKLAMA