REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Holandia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy posiadając certyfikat rezydencji w Holandii i odprowadzając tam podatki, trzeba rozliczyć podatek dochodowy w Polsce?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której potwierdził, że wnioskodawca, który posiada holenderski certyfikat rezydencji, mieszka i pracuje w Holandii oraz odprowadza tam podatki zgodnie z prawem holenderskim, nie ma obowiązku rozliczać się z podatku dochodowego w Polsce.

Czy polski obywatel rezydujący i prowadzący działalność gospodarczą w Holandii podlega opodatkowaniu PIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że jeżeli podatnik uznany jest za rezydenta podatkowego w Holandii i odprowadza tam podatki dochodowe, nie ma obowiązku rozliczania się z podatku dochodowego w Polsce, pod warunkiem braku osiągania dochodów w Polsce.

Jakie warunki muszą być spełnione do skorzystania z ulgi na powrót ?

Mężczyzna mieszkający oraz pracujący 10 lat w Holandii chciał skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego dla osób powracających z zagranicy. KIS w odpowiedzi na interpretację indywidualną wskazał, że tzw. ulga na powrót będzie miała zastosowanie w przypadku spełnienia łącznie wszystkich warunków znajdujących się w ustawie o PIT.

Czy osoba zmieniająca miejsce zamieszkania może skorzystać z ulgi na powrót w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wnioskodawca spełnia wszystkie warunki umożliwiające skorzystanie z ulgi na powrót, co pozwala na obniżenie podatku dochodowego od określonych przychodów do kwoty 85 528 zł w roku podatkowym.

REKLAMA

W 2022 roku co piąty Holender zmienił swoją pracę

Holenderscy pracownicy coraz częściej zmieniają swoją pracę i w 2022 r. zdecydowało się na to 20 proc. z nich - informuje w poniedziałek agencja ubezpieczeń pracowniczych (UWV). Z informacji agencji wynika, że w porównaniu z sytuacją sprzed 10 lat liczba osób zmieniających pracodawcę podwoiła się.

Dni wolne 2023 - Holandia

Dni wolne od pracy w 2023 roku – Holandia. Kiedy wypadają? Przedstawiamy kalendarz.

Dni wolne od pracy - Holandia

Dni wolne od pracy w 2021 i 2022 roku - Holandia ma 9 dni świątecznych w roku kalendarzowym. Kiedy są święta w Holandii? Oto kalendarz.

Holandia: 24 dni dodatkowego urlopu przy zmianie płci

W Holandii IKEA przyznaje 24 dni dodatkowego urlopu pracownikom, którzy decydują się na zmianę płci. Podobne rozwiązanie przewiduje gmina Amsterdam.

REKLAMA

Firma dostarczająca energię prosi klientów, by zrezygnowali z jej usług, bo zbankrutuje

Firma dostarczająca energię Enstroga prosi klientów, którzy ostatnio nie zgodzili się na podwyżkę stawek, aby dobrowolnie zrezygnowali z jej usług. Jeśli pozostaną klientami i nadal będą płacić niższe stawki za prąd i gaz, firma obawia się bankructwa.

Delegowanie pracowników do Holandii od 30 lipca 2020 r.

30 lipca 2020 r. weszły w życie nowe przepisy o delegowaniu pracowników do pracy w Holandii. Zmiany dotyczą gwarantowanych warunków zatrudnienia, które uzależnione są od rodzaju działalności prowadzonej przez delegującego pracodawcę. Co się zmieniło?

Holandia - obowiązek zgłaszania pracowników delegowanych od 1 marca 2020 r.

Holandia wprowadza od 1 marca 2020 r. obowiązek zgłaszania pracowników delegowanych. Dotyczy to osób oddelegowanych do pracy przy przewozach kabotażowych, międzynarodowych oraz samozatrudnionych. Co to oznacza? Jakie kary można będzie otrzymać za brak zgłoszenia?

Diety zagraniczne 2020 – wysokość, jak liczyć?

Stawki diet zagranicznych w 2020 r. określa rozporządzenie w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej. Wysokość diety za zagraniczną podróż służbową jest inna dla każdego państwa, np. Niemcy – 49 euro, Holandia – 50 euro. Jak liczyć dietę, gdy pracodawca zapewnia bezpłatne wyżywienie?

Dni wolne od pracy 2019 – Holandia

W Holandii w 2019 r. jest 9 dni wolnych od pracy. Wyróżnia się takie święta jak Nowy Rok, Wielkanoc, Dzień Króla, Wniebowstąpienie Pańskie, Zielone Świątki i Boże Narodzenie. Niektóre z nich obchodzi się przez 2 dni. Sprawdź daty dni wolnych od pracy w Holandii. Czy Wielki Piątek jest oficjalnie dniem wolnym?

RPO o naruszaniu praw polskich pracowników w Holandii

Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca uwagę na łamanie praw pracowników w Holandii. W tej sprawie zwrócił się do Państwowej Inspekcji Pracy.

Pracujesz w Holandii? Sprawdź, czy zarobisz mniej!

Zarobki w Holandii uzależnione są od tzw. wiekówki. Polacy wyjeżdżają do pracy w Holandii z kilku powodów: duża ilość ofert pracy bez wymaganej znajomości języka czy kwalifikacji, sprzyjające przyjezdnym pracownikom prawo oraz jedne z wyższych zarobków w UE. Niestety nie dla osób do 21 roku życia. Czym jest wiekówka? Jaka jest minimalna płaca w Holandii? Ile wynoszą dodatki do wynagrodzenia?

Jak zachować się podczas kontroli drogowej w Holandii?

W Holandii mogą czekać na nas różne niespodzianki. Jedną z nich może być... Niespodziewane spotkanie z policją. Jak zachować się w czasie kontroli drogowej za granicą, czego nie robić żeby nie popaść w konflikt z prawem?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Holandii?

Ulicami Rotterdamu codziennie porusza się ogromna liczba rowerzystów. Możemy zdobyć się na oryginalność i podróżować samochodem. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na tę opcję, możemy wypożyczyć samochód.

Urlop okolicznościowy w Holandii


Urlop jest podstawowym prawem pracowniczym. Oprócz urlopów takich jak wypoczynkowy czy macierzyński, pracownicy mają także prawo do urlopu okolicznościowego, związanego z jakimś ważnym wydarzeniem w życiu osobistym. Jednakże w Holandii urlop ten rozumiany jest trochę inaczej.

Urlopy w Holandii

W Holandii, jak w każdym innym kraju, parownikom zatrudnionym legalnie przysługują płatne urlopy.

Jak powinna wyglądać umowa o pracę w Holandii?

Oczywiste jest, że przed podjęciem zatrudnienia należy z pracodawcą podpisać umowę o pracę. Zatrudnienie na postawie umowy ustnej często może prowadzić do nieprzestrzegania naszych praw pracowniczych.

Pozwolenie na pracę w Holandii


Od dnia 1 maja 2007 roku wyjeżdżając do Holandii nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń, zezwoleń itp. Jedynym naszym obowiązkiem jest obowiązek meldunkowy.

Numer identyfikacji podatkowej w Holandii


Chcąc legalnie pracować w Holandii najpierw trzeba się zarejestrować w Urzędzie Skarbowym i uzyskać numer BSN.

Emerytura za pracę w Holandii

Jeżeli pracowaliśmy w Holandii przez większość życia, to jak w każdym innym kraju należy nam się emerytura. Jak system emerytalny wygląda w Holandii?

Agencje pracy tymczasowej w Holandii


Agencje pracy tymczasowej to często pierwsze miejsce, do którego kieruje się osoba chcąca znaleźć tymczasowe bądź stałe zatrudnienie. Znalezienie „porządnej” agencji, takiej która naprawdę chce pomóc a nie tylko wykorzystać nie jest jednak łatwe. Od czego zatem należy zacząć?

Holandia

Sprawdź czy prawa konsumentów w innych krajach Unii Europejskiej różnią się od polskich przepisów. Na przykład czy możesz zwrócić towar do sklepu w określonym terminie? Zobacz na co warto zwracać uwagę dokonując zakupów poza granicami Polski.

REKLAMA