REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
O pokoleniu Z i Y było głośno, a kim są GIGersi? Rozwój GIGeconomy to jeden z największych trendów ostatnich lat. Dla GIGworkerów elastyczna praca to podstawa. To specjaliści pracujący projektowo. W 2025 roku będą stanowić 15% globalnych pracowników.
Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii i internetu, w ostatnich latach możemy zaobserwować dynamiczny rozwój pracy platformowej. Ten nowy model zatrudnienia staje się coraz bardziej popularny i wpływa na wiele aspektów naszego życia zawodowego. Praca platformowa, zwana również gospodarką współdzielenia, to forma zatrudnienia, w której pracownicy wykonują krótkoterminowe zadania lub oferują swoje usługi za pośrednictwem platform internetowych.
Dynamiczne zmiany w dziedzinie pracy i rozwoju technologicznego mają wpływ na przyszłość umów o pracę. W miarę jak gospodarka ewoluuje w kierunku modelu opartego na umiejętnościach, tradycyjne formy zatrudnienia ulegają przekształceniom.
Gig economy (znana również jako ekonomia na zlecenie) – system pracy oparty na elastycznych umowach, w którym pracownicy wykonują różne zadania i projekty jako niezależni kontraktorzy, zamiast zatrudniać się na pełen etat. W gig economy, pracownicy są często nazywani „gig-workerami” lub „gigsterami”, a ich zatrudnienie opiera się na krótkoterminowych, tymczasowych zleceniach.
REKLAMA
Wraz z rozwojem nowych technologii i narastającymi zmianami na rynku pracy, tradycyjne formy zatrudnienia stopniowo ustępują miejsca elastycznym i alternatywnym modelom zatrudnienia. Jednym z najbardziej widocznych trendów w dzisiejszym świecie pracy jest pojawienie się tzw. gig economy, czyli gospodarki dorywczej.
REKLAMA
REKLAMA