REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Firmy logistyczne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Opanowanie logistyki przez inteligentne algorytmy jeszcze nam nie grozi

Dotychczasowe doświadczenia firm próbujących wdrożyć inteligentne algorytmy w swoich łańcuchach dostaw pokazują, że jest to zadanie ekstremalnie trudne. Zgodnie z harmonogramem i pierwotnymi założeniami robi to zaledwie 16% organizacji. Niewielki jest także udział przedsiębiorstw, które stosują już sztuczną inteligencję w wybranych procesach logistycznych. Programom implementacji towarzyszy ponadto obszerny katalog czynników ryzyka i brak odpowiedniego know-how, ale w branży panuje przekonanie, że AI i tak zrewolucjonizuje globalne łańcuchy zaopatrzenia.

Globalny sektor logistyczny zakończy 2024 rok na dużym plusie

Wolumen towarowy transportowany przez światową flotę kontenerową zyska w tym roku 5-6%. Fracht lotniczy zaliczy wzrost na poziomie 5%, a rynek przesyłek ekspresowych i paczek urośnie o nawet 9,2%. Więcej i szybciej zarobią także operatorzy logistyczni, ponieważ obserwujemy właśnie niecodzienne przesunięcie szczytu transportowego na szlakach prowadzących z Chin do Europy i USA. Branża logistyczna pogodziła się również z kryzysem żeglugowym na Morzu Czerwonym, a nawet zamieniła konieczność opływania Afryki na wzrosty w poszczególnych obszarach rynku. Za sprawą rosnącej sprzedaży w e‑commerce to może być bardzo dobry rok dla logistyki, nawet w kulejącej gospodarczo Europie.

Coraz więcej kontroli firm logistycznych. Urzędy celno-skarbowe sprawdzają pozwolenia na uproszczenia celne

Urzędy celno-skarbowe zintensyfikowały kontrole firm logistycznych. Chodzi o monitoring pozwoleń na uproszczenia celne, szczególnie tych wydanych w czasie pandemii. Jeśli organy celno-skarbowe natrafią na jakiekolwiek uchybienia, to może dojść do zawieszenia pozwolenia, a nawet jego odebrania.

Stabilny wzrost na rynku logistyki kontraktowej do 2027 roku

Inicjatywa na światowym rynku logistyki kontraktowej od lat należy do regionu Azji i Pacyfiku i tak pozostanie przynajmniej do 2027 r. Do tego czasu operatorzy z Europy i Ameryki Płn. utracą na rzecz dalekowschodnich firm aż 4% udziałów w globalnych przychodach, ale wciąż będą się rozwijać. W Europie wzrost zapewni zwłaszcza handel internetowy, na którym skorzysta także Polska. Kluczową dla nas kwestią będzie także utrzymanie dynamiki na rynku magazynowym. 

REKLAMA

Automaty paczkowe. Czy zdominują rynek usług kurierskich?

Pochodną boomu na e-commerce jest wzmożone zainteresowanie rynkiem automatów paczkowych. Automaty w Polsce cieszą się wyjątkowo dużą popularnością.

Branża DIY: Pięć kluczowych elementów przewagi konkurencyjnej

Branża DIY, jak zdobyć przewagę konkurencyjną? W 2020 roku światowy rynek DIY wzrósł o blisko 14 proc. do łącznej wartości 701 mld euro. Duży w tym udział mają polscy eksporterzy, którzy systematycznie zwiększają wolumen dostawy swoich towarów do europejskich sieci sklepów typu „home improvement”, zwłaszcza w Niemczech. Na tak wysoce konkurencyjnym rynku, z ustabilizowanym asortymentem i stabilnym poziomem cen, szczególnego znaczenia nabiera efektywna logistyka.

10 najtrudniejszych do obsadzenia stanowisk w logistyce

Brak wykwalifikowanej kadry to jedno z kluczowych wyzwań w obszarze logistyki, z jakimi borykają się firmy. Jakie są przyczyny trudności w obsadzaniu miejsc pracy nowymi pracownikami?

Polski biznes nieprzygotowany na brexit

Do dziś wiele firm nie podjęło żadnych kroków, aby zabezpieczyć własne interesy przed skutkami brexitu bez umowy. Niestety, bierność tych przedsiębiorstw wpłynie negatywnie na firmy, które przygotowały się na brexit i w efekcie może wydłużyć nawet 6-dniowe kolejki w portach. Międzynarodowy operator logistyczny apeluje do polskich firm o podjęcie stosownych działań.

REKLAMA

Elektroniczny rejestr przedsiębiorców transportu drogowego już wkrótce

Utworzenie Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego zakłada projekt noweli ustawy o transporcie drogowym, którym we wtorek zajmie się rząd. Rejestr ma poprawić nadzór na firmami wykonującymi przewozy równolegle w kilku krajach UE.

Co wzrost rynku spożywczego oznacza dla operatorów logistycznych?

Według prognoz rynek artykułów spożywczych w Polsce wzrośnie w 2015 r., względem 2014 r. o 2,1 % do 243 mld zł. Co to oznacza z punktu widzenia operatorów logistycznych?

Wpływ branży motoryzacyjnej na rozwój logistyki

Branża motoryzacyjna wymaga rozbudowanej obsługi logistycznej. Co więcej, postęp technologiczny i zmieniające się warunki prowadzenia biznesu wymagają od obu stron ciągłego rozwoju. W rezultacie producenci samochodów z jednej strony korzystają z coraz bardziej nowatorskich rozwiązań oferowanych przez firmy logistyczne, z drugiej sami zgłaszają zapotrzebowanie na coraz bardziej wyszukane usługi.

Podwyższenie jakości obsługi klienta w branży TSL

Jakość obsługi klienta ma szczególne znaczenie w branży usługowej. W jaki sposób podwyższyć jakość obsługi klienta w branży TSL?

Trans Polonia powiększa zysk netto

M.in. dzięki znacznemu zwiększeniu przychodów (o 57,7 %) Trans Polonii udało się zwiększyć zysk netto w pierwszej połowie 2014 r. w porównaniu do analogicznego okresu z roku 2013.

Rynek pracy dla młodych w branży TSL

Branża TSL poważnie podchodzi do zatrudniania absolwentów wyższych uczelni. Firmy z branży logistycznej organizują Akademie, w których kształcą sobie pracowników.

Jak dostarczyć w tym samym czasie towar do setek punktów odbiorczych?

Dostarczenie towaru pod wskazane adresy o konkretnej godzinie w przypadku, gdy punktów docelowych jest kilkaset to wyzwanie. Jak to zrobić?

Wybór operatora logistycznego - na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru operatora logistycznego, które będzie odpowiedzialny za dystrybucję na terenie Europy? Po czym poznać dobrą firmę logistyczną?

Polski eksport i logistyka odporne na kryzys

Przez kryzys gospodarczy w 2012 roku koniunktura w większości krajów Unii Europejskiej uległa pogorszeniu. Jednak w Polsce, eksport rósł. 

Podróże służbowe, a koszty firmy

Poniesione przez pracodawcę koszty podróży pracownika mogą być przez niego zaliczone do kosztów podatkowych pod warunkiem ich właściwego udokumentowania.

DSV Solutions podpisało umowę na kompleksową obsługę logistyczną Mitsubishi International GmbH.

Mitsubishi International Gmbh, czyli niemiecki oddział Mitsubishi Corporation powierzył obsługę logistyczną Grupie DSV. W obsłudze zostanie wykorzystany m.in. magazyn DSV w Gdańsku.

Polskie miasta, najatrakcyjniejsze dla inwestycji sektora BPO w 2013 r.

Colliers wskazał polskie miasta, które mają największy potencjał rozwoju sektora BPO/SSC na polskim rynku. Nie zabrakło niespodzianek.

Duży przychód Balticon SA za 11 m-cy 2012 r.

Balticon SA poprawił swój przychód w stosunku do roku 2011 o 38 %. Firma jest znaczącym operatorem w obsłudze techniczno-logistycznej ruchu kontenerowego w regionie.

ROHLIG SUUS Logistics w największym centrum logistycznym najbliżej Warszawy

Rohlig Suus Logistics wynajęło 25 500 m2 w Prologis Park Janki. W tym roku będzie dysponowało największym obiektem logistycznym położonym najbliżej Warszawy.

Nowy Dyrektor Biznesu Lotniczego w DB Schenker Logistics

Od 1 grudnia 2012 roku stanowisko Dyrektora Biznesu Lotniczego w Schenker Sp. z o.o. oraz Dyrektora Biznesu Lotniczego Regionu East w Grupie DB Schenker objął Michał René.

Nowa lokalizacja PEKAES w świętokrzyskim

Od 3 grudnia 2012 r. klienci PEKAES mogą korzystać z nowej lokalizacji oddziału w Kielcach, która oferuje teraz łatwiejszy dojazd oraz bardziej przestronny i nowoczesny magazyn.

FM Logistic: 662 mln zł obrotu w 2011//2012 r.

Dla FM Logistic głównym źródłem dochodu są usługi transportowe, które przynoszą rosnąco ponad 61% przychodów (34, 8% pochodzi z transportu międzynarodowego, a 26, 8 % z transportu krajowego). Usługi magazynowania stanowią obecnie około 1/3 sprzedaży FM Logistic w Polsce (8, 3 % to składowanie, 22,7% handling).

PEKAES: 25 proc. taniej do Krajów Bałtyckich

Do końca lutego PEKAES oferuje promocyjne warunki w przewozach do czterech wybranych Krajów Bałtyckich. Oferta obejmuje przewóz przesyłek drobnicowych na kierunkach Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia. Promocja dotyczy nowych klientów.

PEKAES sprzedał spółkę zależną ON ROAD Truck Services S.A.

Zgodnie z zapowiedziami, PEKAES SA, największa polska firma w branży TSL, sprzedała ON ROAD Truck Services S.A., spółkę zależną zajmującą się działalnością dealersko-serwisową. Jest to jeden z ostatnich elementów realizacji strategii spółki na lata 2010-2012, która zakłada koncentrację na podstawowej działalności.

GEFCO Polska ma certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy w województwie mazowieckim

Izba Celna w Warszawie przyznała GEFCO Polska Certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy (ang. AEO – Authorized Economic Operator). Operator uzyskał status AEOF – uproszczenia celne/ bezpieczeństwo i ochrona, dzięki któremu będzie uprawniony do korzystania na terenie całej Unii Europejskiej z ułatwień w procedurach celnych oraz z uproszczeń w zakresie kontroli celnej dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony łańcucha dostaw.

FM Logistic: Rozbudowa platformy w Olszowej i nowe kontrakty

FM Logistic ponownie rozbudowuje centrum dystrybucyjne w Olszowej. Firma planuje zwiększenie zatrudnienia o kilkadziesiąt nowych osób.

Nowy oddział Fine Logistics

Firma Fine Logistics otworzyła oddział w Gdańsku. Do tej pory lokalne biura firmy znajdowały się w centralnej i południowej części kraju: Pruszków, Leśmierz, Poznań, Wrocław, Gliwice.

Trans Polonia: Przychody większe o 20 proc.

Trans Polonia S.A. specjalizująca się w przewozie chemii płynnej, w okresie 9 miesięcy 2012 wygenerowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 38,06 mln zł. To blisko 20 % wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, w którym to przychody wyniosły 31,74 mln zł.

Transport produktów łatwo psujących tylko pod ścisłą kontrolą

Czas przebywania produktów łatwo psujących się w łańcuchu dostaw musi być ograniczony do minimum. Logistyka tych produktów podlega też bardzo restrykcyjnym i ściśle określonym warunkom oraz procedurom transportu. Nieprawidłowe warunki podczas przewozu czy nieodpowiednio przygotowane cysterny mogą być przyczyną obniżenia jakości przewożonych produktów. 

Dachser: Nowe połączenie z Wielkiej Brytanii do Polski

Dachser UK wprowadził nowe, bezpośrednie połączenie do Polski. Nowa linia jest odpowiedzią na wzrost zamówień eksportowych na polski rynek z Wielkiej Brytanii.

Obsługa sklepów internetowych to przyszłość operatorów logistycznych, ale...

Według Boston Consulting Group wydatki konsumenckie w Internecie mają rosnąć w tempie 16 proc. w skali roku, aż do 2015 roku, w którym wyniosą 36 mld zł. Nic więc dziwnego, że firmy z branży logistycznej zainteresowały się tą nową formą prowadzenia działalności.

Unilever chce zmniejszyć pokonywany w Polsce roczny dystans o 20 milionów km

Unilever zmniejszy dystans przemierzany przez samochody ciężarowe firmy w Europie o około 200 mln kilometrów rocznie. Aż 10 proc. redukcji dystansu to transport towarów firmy po naszym kraju. Cała operacja zakończy w czwartym kwartale 2014 roku, dzięki wdrożeniu nowego systemu logistycznego, współfinansowanego ze środków unijnych.

OT Logistics SA kupiła od DB Schenker Rail Polska udziały w Porcie Handlowym Świnoujście

Spółka OT Logistics SA kupiła od DB Schenker Rail Polska udziały w Porcie Handlowym Świnoujście Sp. z o.o., stając się jego głównym udziałowcem - poinformował prezes OT Logistics S.A. Piotr Chajderowski.

Rosjanie kupią GEFCO

PSA Peugeot-Citroen, francuski koncern motoryzacyjny poinformował o rozpoczęciu rozmów z Kolejami Rosyjskimi (RŻD) w sprawie sprzedaży spółki GEFCO, operatora logistycznego - podał rosyjski serwis informacyjny RIA Nowosti.

Rohlig Suus Logistics odnowił certyfikat HACCP w Czeladzi


Rohlig Suus Logistics odnowił certyfikat HACCP w nowym centrum logistycznym w Czeladzi. Pozytywny wynik audytu potwierdził, iż operator zapewnia bezpieczną i zgodną z normami obsługę logistyczną artykułów spożywczych.

DSV rozwija serwis drobnicowy

DSV Road rozwija rozpoczęty pod koniec ubiegłego roku projekt o nazwie New Wave, w którym wszystkie kraje w europejskiej sieci DSV zostały połączone codziennym drogowym serwisem drobnicowym. DSV informuje o wzroście wolumenów i dynamicznym rozwoju regionalnych oddziałów.

Rohlig Suus Logistics buduje kompleks logistyczny w Poznaniu

Rohlig Suus Logistics realizuje kolejną inwestycję build-to-suit. W okolicach Poznania powstaje kompleks logistyczny o powierzchni około 12 500 m2.

FIEGE otwiera nowy magazyn w Chinach

Międzynarodowy operator logistyczny FIEGE, rozszerza swoją działalność w Chinach, otwierając kolejny, 12 magazyn w tym kraju. Uruchomienie tego magazynu umożliwia FIEGE skoncentrowanie się na kluczowych klientach rynku azjatyckiego.

Logistyka kontraktowa - plusy i minusy

Logistyka kontraktowa oznacza stałą pracę operatora nad uzyskaniem lepszej efektywności i produktywności, poprzez optymalizację i usprawnianie procesów logistycznych własnych oraz swoich klientów. Przedsiębiorstwo, korzystając z usług operatora lub rozważając taką możliwość, może zatem skorzystać z jego doświadczenia w usługach podobnych do tych, których oczekuje.

Dachser: Jak wybrać właściwą usługę transportową

Rozbudowana sieć połączeń, huby przeładunkowe, zastosowanie najnowszych technologii oraz inteligentne zarządzanie strumieniem przesyłek to recepta Dachser na sukces w logistyce. Obecnie dywizja Dachser European Logistics obejmuje swoim zasięgiem terytorialnym całą Europę.

PKP CARGO: Samodzielne przewozy także w Austrii

PKP CARGO zrealizowało pierwsze samodzielne przewozy węgla na austriackiej sieci kolejowej. Przejazd odbył się w ramach wykonywanego we współpracy z PKP CARGO International kontraktu na obsługę przewozów węgla koksującego w relacji Pawłowice Górnicze – Zenica/ Bośnia i Hercegowina.

Trans Polonia SA: Większe przychody, mniejsze zyski w I półroczu 2012 r.

Trans Polonia, operator specjalizujący się w przewozie chemii płynnej, w pierwszym półroczu 2012 wygenerowała 25,02 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Jest to 50 % wzrost w stosunku do I półrocza 2011 r. Nieco gorzej z zyskiem. Spadł o blisko 12 proc.

eArchiwum w DSV

Polskie spółki duńskiego koncernu DSV przekazały zewnętrznemu operatorowi zarządzanie swoim archiwum. Ponad 300 palet papierowego archiwum Grupy DSV przeszło do historii… w formie elektronicznej.

Amica ma nowy centralny magazyn

Amica, potentat branży AGD wprowadził się już do nowego liczącego 30 tys. mkw. magazynu w Goodman Poznań Logistics Centre.

Odpowiedzialność przewoźnika za przewożony towar

Jakie prawa posiada osoba uprawiona – nadawca bądź odbiorca przesyłki – w sytuacji, kiedy przewoźnik dopuści się określonych uchybień w związku z przewozem naszej przesyłki.

Schenker Logistics z nową Dyrektor HR

Stanowisko Dyrektora HR w Schenker Sp. z o.o. objęła Dorota Michalec. Do tej pory pracowała m.in. w firmie Xerox Polska, Sonoco Poland Packaging Services Sp. z o.o. i Coca Cola HBC Sp. z o.o.

ROHLIG SUUS Logistics przedłuża umowę najmu w ProLogis

ROHLIG SUUS Logistics przedłużył umowę najmu powierzchni magazynowej w gdańskim Parku Prologis. Operator inwestuje w logistykę kontraktową oraz wdraża nowoczesny system WMS.

REKLAMA