REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Nieodpłatna mediacja to jedna z form bezpłatnej pomocy prawnej. Kto może z niej skorzystać? Co obejmuje nieodpłatna mediacja?
Sexting zaliczany jest do internetowych zagrożeń, z jakimi może zetknąć się młody człowiek. Co trzeba wiedzieć o tym zjawisku? Dlaczego może być niebezpieczne?
Mowa nienawiści (tzw. hate speech) to zjawisko, które może występować zarówno w przestrzeni online, jak i offline. Ma ono poważne negatywne skutki społeczne. Na mowę nienawiści są szczególnie narażone dzieci.
Trolling stanowi obecnie poważne zagrożenie w komunikacji pomiędzy użytkownikami Internetu. Jakie metody obrażania w sieci najczęściej spotykamy i w jaki sposób możemy się przed nimi chronić?
REKLAMA
Na czym polega catfishing w Internecie? Jak go rozpoznać i w jaki sposób można się przed nim chronić?
Popularność pomp ciepła nie maleje ale coraz częściej można usłyszeć głosy użytkowników, którzy spodziewali się po nich większej efektywności energetycznej. Okazuje się, że problem nie leży jednak w samej pompie ciepła, ale w błędach, które są popełniane podczas jej doboru i instalacji. Wyjaśniamy, co może mieć wpływ na zbyt wysokie koszty działania pompy.
Pomnik przyrody stanowi jedną z form jej ochrony. Jak można zdefiniować pomniki ochrony przyrody? Jakie kryteria powinno spełniać drzewo, aby uznać je za taki pomnik?
Odpady komunalne to często odpady, które powstają w gospodarstwach domowych, ale nie tylko. Szczegółowe wyliczenie znajdziemy w ustawie o odpadach.
REKLAMA
Ochrona przyrody jest ważnym zagadnieniem w dobie rozwoju technologicznego. Z tempo powodu warto wiedzieć na czym polega i jakie są jej cele.
Parki narodowe to miejsca, które pełnią ważną rolę w kontekście ochrony przyrody. W jakim celu są tworzone i jak można je zdefiniować?
Public relations to jedno z kluczowych zagadnień w wielu firmach. Co oznacza i jak może pomóc w rozwoju działalności gospodarczej?
Czym jest sztuczna inteligencja (SI)? Jakie zagrożenia i korzyści są związane z jej rozwojem? Jaki może mieć wpływ na rynek pracy?
Sprzedawcy energii elektrycznej będą musieli w swoich rozliczeniach z klientami uwzględnić 12 proc. obniżkę rachunku za energię - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Zauważyła, że odbiorcy energii będą mogli uzyskać obniżkę należności w kwocie ok. 120 zł.
Opłata kogeneracyjna w 2024 r. bez zmian. Opublikowano projekt rozporządzenia. Stawka opłaty kogeneracyjnej w przyszłym roku ma pozostać na poziomie roku 2023, czyli w wysokości 4,96 zł/MWh.
Formularz zgłoszenia budowy linii bezpośredniej wraz z załącznikami jest już dostępny na stronie internetowej URE. Nowe regulacje prawne umożliwiają teraz uruchamianie linii bezpośrednich w formie decyzji administracyjnej.
Wellbeing może przynieść wiele korzyści w firmie. Z tego powodu warto wiedzieć czym jest i jak można go wdrożyć.
Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka często nazywana jest „becikowym”. Kto może otrzymać takie wsparcie?
Sprzedawcy energii elektrycznej będą mogli obniżyć o 12 proc. cenę energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wstecznie od początku 2023 r. - przewiduje opublikowany w poniedziałek projekt rozporządzenia ministra klimatu.
Rząd, za pomocą odpowiedniego rozporządzenia wprowadzi obniżkę cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych - poinformował w Zabrzu (Śląskie) minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Media społecznościowe odgrywają dziś wiele ról. Ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z tych platform.
Bullying ma różne formy. Każda z nich może jednak wywołać poważne problemy u ofiary. Jak przeciwdziałać temu zjawisku?
Bioróżnorodność jest fundamentem życia na Ziemi, a jej zachowanie jest kluczowe dla stabilności ekosystemów, zdrowia ekosystemów, a także dla przetrwania ludzi i innych organizmów.
Czynne prawo wyborcze jest niezbędne, gdy chcemy oddać swój głos w wyborach. Kto ma czynne prawo wyborcze w Polsce?
Bierne prawo wyborcze to jedno z podstawowych pojęć Kodeksu wyborczego. Na czym polega? Kto ma bierne prawo wyborcze w Polsce?
Na czym polega upskilling i czym różni się od reskillingu? Podpowiadamy jak wdrożyć upskilling krok po kroku.
Reskilling to pojęcie coraz częściej pojawiające się na rynku pracy. Na czym polega i czy warto wdrożyć takie działanie?
Pora nocna została określona w Kodeksie pracy. Czy każdego pracownika można zatrudniać w porze nocnej? Co z dodatkiem za taką pracę?
Compliance to ważny termin w działalności wielu firm. Co oznacza? Jakie ma zalety i z jakimi wyzwaniami się wiąże?
Kim jest wyborca niepełnosprawny? Termin ten został zdefiniowany w Kodeksie wyborczym.
Dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku to jednak z form wsparcia rodzin z dziećmi. Komu przysługuje takie świadczenie i jak można je uzyskać?
Półmetek wakacji to najlepszy czas na to, aby pomyśleć i przygotować się na kolejny sezon grzewczy. Od lat właśnie w okresie letnim ceny energii elektrycznej i gazu są najniższe w roku. Pomimo wdrożenia tarcz ochronnych, mieszkańcy muszą liczyć się z podwyżkami i to znaczącymi. Na rosnące koszty utrzymania mieszkań składa się wiele czynników, między innymi rosnąca płaca minimalna. Wszystko to odbije się na naszych portfelach.
Znak „x” stawiamy na karcie do głosowania podczas wyborów. Definicję znaku „x” znajdziemy w Kodeksie wyborczym.
Kodeks wyborczy to istotny akt prawny regulujący problematykę wyborów. Jakie kwestie określa i z jakich rozdziałów się składa?
Czym jest Centralny Rejestr Wyborców? Jakie dane zawiera i kiedy został uruchomiony?
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ochronie odbiorców energii elektrycznej – poinformowała 23 sierpnia Kancelaria Prezydenta. Nowelizacja podnosi progi zużycia, od których odbiorcom w gospodarstwach domowych przysługują zamrożone ceny energii.
W dniu 16 sierpnia 2023 r. Sejm poparł propozycję rządu i przegłosował nowelizację ustawy, która podnosi dotychczasowe limity zużycia energii elektrycznej po cenie zamrożonej na poziomie z ubiegłego roku. – Dzięki temu przeciętna polska rodzina w tym roku zapłaci za prąd 3-4 tys. zł mniej – mówi Maciej Maciejowski z Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Jak podkreśla, nowe, korzystniejsze rozwiązania obejmą wszystkie gospodarstwa domowe – również te, które przekroczyły wcześniejszy limit przewidziany w Tarczy Solidarnościowej. Mniej za prąd będą też płacić małe i średnie przedsiębiorstwa, samorządy oraz odbiorcy wrażliwi.
Czym jest zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej? Jaki jest wymiar takiego zwolnienia i jak o nie wnioskować?
Headhunter to ważna osoba w procesie rekrutacji pracownika. Czym się zajmuje headhunter, jakie powinien mieć kwalifikacje i ile zarabia?
Blog to popularna forma publikacji artykułów, porad czy grafik. Na czym polega praca bloggera? W jaki sposób blog może pomóc w prowadzeniu firmy?
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że można dokonywać sprzedaży energii do ładowania samochodów elektrycznych dla osób fizycznych bez kasy fiskalnej, ponieważ płatności będą dokonywane on-line z wykorzystaniem elektronicznych kart płatniczych, a następnie będzie wystawiona faktura, która zostanie przesłana do odbiorcy.
E-commerce to ważne pojęcie w dobie szybkiego rozwoju usług i internetu. Co oznacza? Czym zajmuje się branża e-commerce?
Czym zajmuje się specjalista ds. kadr i płac? Jakie są najczęstsze wymagania stawiane osobom aplikującym na to stanowisko? Od czego uzależnione są zarobki?
Czym jest tzw. czternasta emerytura? Komu przysługuje i na jakich zasadach? Gdzie można znaleźć odpowiednie przepisy?
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że Gmina będzie nadal mogła skorzystać ze zwolnienia z rejestracji zgodnie z art. 16 ust. 7a pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym. Dla obowiązku rejestracji w CRPA, jak i dla wyłączenia z tego obowiązku, nie ma znaczenia fakt, że część niewykorzystanej energii (wyprodukowanej przez podmiot nieposiadający koncesji) jest sprzedawana podmiotowi posiadającemu koncesję, ponieważ nie jest to czynność opodatkowana.
Krajowej Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że koszty energii elektrycznej, poniesione na potrzeby prac badawczo-rozwojowych zaliczyć można jako koszty kwalifikowane w uldze na działalność badawczo-rozwojową.
Firma zgłosiła do organu podatkowego zapytanie dotyczące zwolnienia z zapłaty podatku akcyzowego od wyprodukowanej energii elektrycznej przez swoje instalacje fotowoltaiczne. Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) udzieliła odpowiedzi, informując, że firma nie jest zwolniona z tego obowiązku.
Digitalizacja w sektorze energetyki obejmuje coraz większe obszary. Poza wprowadzaniem własnych, nowoczesnych systemów IT, podmioty tej gałęzi gospodarki pracują nad nowym modelem wymiany informacji rynku energii – Centralnym Systemem Informacji Rynku Energii (CSIRE). Eksperci z firmy E.ON Polska podkreślają, że system ten przyniesie korzyści wszystkim uczestnikom rynku. Konsumentom, prosumentom, sprzedawcom energii, operatorom sieci dystrybucyjnej i operatorowi sieci przesyłowej.
Świadczenie wspierające jest nową formą pomocy kierowaną do osób niepełnosprawnych mających potrzebę wsparcia.
Dobry start to jedno ze świadczeń, jakie mogą otrzymać rodzice na wyprawkę szkolną dla dziecka. Jakie warunki należy spełnić?
Jakie zadania ma Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych? W jaki sposób może to pomóc konsumentom?
REKLAMA