REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Eksploatacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Volvo S40: demontaż wkładu z lusterka bocznego

Demontaż wkładu lusterka bocznego wymaga zachowania szczególnej ostrożności. W poradniku tym podpowiemy, jak wymontować wkład lusterka nie uszkadzając innych elementów.

Volvo V40: demontaż tunelu środkowego

Wymiana tunelu środkowego nie należy do trudnych prac. Patrząc na tunel mogłoby się wydawać, że trzeba zdemontować wiele elementów i odkręcić mnóstwo śrub. Czytając nasz artykuł dowiesz się, jak to zrobić samemu.

Jak zamontować LPG i nie zniszczyć samochodu?

Dla niektórych kierowców montaż instalacji gazowej to ciągle powód do wstydu, a inni szukając sposobu na obniżenie kosztów eksploatacji decydują się na jej montaż. Podpowiadamy jak prawidłowo zamontować instalację LPG w swoim aucie.

Jak regulować napięcie paska w silnikach Opla?

Wszystko zaczyna się od niepokojących odgłosów, następnie w razie braku reakcji przypora pęka i pasek traci swoje napięcie.

REKLAMA

Jak dbać o silnik wyposażony w turbosprężarkę?

Turbosprężarka jest bardzo skomplikowanym mechanizmem narażonym na działanie ogromnych sił i bardzo wysoką temperaturę. Odpowiednie smarowanie jest niezbędne do zachowania sprawności turbosprężarki, choć nie tylko.

Jak prawidłowo zamontować świece zapłonowe?

Jak się okazuje, w przypadku montaży świec zapłonowych wszystko jest kwestią prawidłowego monumentu dokręcania. Zbyt mocne lub słabe dokręcenie świec zapłonowych powodują wiele problemów.

Jak czyścić skórzaną tapicerkę?

W wypadku zniszczonych i mocno zużytych skórzanych tapicerek, konserwacje należy przeprowadzać regularnie, co trzy miesiące. W poradniku podpowiemy, jak czyścić skórzaną tapicerkę.

Jak dbać o elektrycznie sterowane szyby?

Usterka elektrycznej szyby może mieć gorsze konsekwencje niż złapanie „kapcia”. Samochodu z otwartym oknem nie można nigdzie zostawić, jest to zachęta dla złodzieja.

REKLAMA

Czy warto kupić opony z kevlaru?

Do zakupu opon z kevlaru odstraszać może cena, ale miłośnicy szybkiej jazdy będą je uwielbiać, ponieważ kojarzą się z Formułą 1 i dużymi prędkościami. Czy sprawdzą się podczas codziennej jazdy?

Opony z kevlaru - czy warto?

Bardzo wysoka cena opon wykonanych z kevlaru, działa odstraszająco. Jednak nie na miłośników szybkiej jazdy, którzy kojarzą je z Formułą 1 i dużymi prędkościami. Ale czy takie opony mają zastosowanie w codziennej jeździe?

Jakie są zalety zawieszenia opartego na kolumnach McPhersona?

Kolumny McPhersona uwielbiają mechanicy samochodowi, ponieważ kolumny mają nieskomplikowany sposób montażu. Użytkownicy McPhersonów cenią sobie przede wszystkim komfort i cenę.

Jak dobrze wybrać koło pasowe?

Przy wyborze koła pasowego należy kierować się technologią stosowaną przez producenta pojazdu. W tym przypadku nie warto oszczędzać na zakupie tańszych kół metalowych.

Co powoduje przeciążenie termiczne uszczelki głowicy cylindrów?

Mocno napęczniały materiał miękki przy kanałach wody w uszczelce pod głowicą może być efektem niedostatecznego odpowietrzenia systemu chłodzenia silnika. Może to prowadzić do uszkodzenia uszczelki pod głowicą cylindrów.

Jak działają cylindry w silniku?

Cylindry to niezbędna część każdego silnika tłokowego. To w nich zaczyna się praca silnika, w nich poruszają się tłoki i zachodzi spalanie. Podpowiadamy, jak działają.

Demontaż tarczy hamulcowej w samochodzie Mazda MX-3

Jeśli nasz samochód przestał efektywnie hamować, a do tego podczas hamowania czujemy charakterystyczne bicie w kierownicy, najpewniej tarcze hamulcowe kwalifikują się do wymiany. Podpowiadamy, jak zrobić to samodzielnie.

Wady i zalety silnika Wankla

Silnik Wankla nie jest jeszcze popularną jednostką napędową dla samochodów. Dzieje się tak dlatego, że prace nad nim zostały dość niedawno wznowione. Podpowiadamy, jakie są wady i zalety takiego silnika.

Wady i zalety silnika dwusuwowego

Silnik dwusuwowy jest bardzo wydajny w porównaniu do silnika czterosuwowego, ale ma też swoje wady. Są one powodem wycofania tego typu silników z rynków samochodowych. Przybliżamy więc zarówno wady, jak i zalety tych konstrukcji.

Jak wygląda i pracuje tłok silnika czterosuwowego?

Silnik to serce naszego samochodu. Składa się z wielu różnych części, a napędzanie kół samochodu jest możliwe dzięki ruchom tłoków. Przybliżamy, jak to działa.

Jak pracuje rozrząd i zawory w silniku?

Zadaniem układu rozrządu i zaworów jest doprowadzenie mieszanki paliwowo-powietrznej do komory spalania, a także prawidłowe odprowadzenie spalin do układu wydechowego. Podpowiadamy, jak to działa.

Jak działa tłok w silniku dwusuwowym?

Silnik dwusuwowy znacznie różni się od czterosuwowego, szczególnie pod względem działania. Tłok również jest inaczej skonstruowany ze względu na połączenie dwóch suwów w jeden.

Jak działa tłok w silniku czterosuwowym?

Tłoki to jeden z głównych elementów silnika. Napędzają pośrednio ruch kół naszego samochodu. Przybliżamy poniżej jak działają.

Mazda MX-3: demontaż klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych to naprawa, której musimy raz na jakiś czas dokonać. Możemy zaoszczędzić pieniądze, jeśli zrobimy to sami, podpowiadamy więc, jak najpierw zdemontować klocki.

Czym różni się silnik benzynowy od wysokoprężnego?

Silnik Diesla w porównaniu do jednostki benzynowej ma większą sprawność. Nie oznacza to jednak, że jest lepszym rozwiązaniem dla auta. Dlaczego? O tym dowiecie się w poniższym artykule.

Jak kontrolować bilans energetyczny w samochodzie?

Zimą najważniejszym parametrem naszych pojazdów jest ilość energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorze. Gdy będzie jej zbyt mało rozruch zimnego silnika nie będzie możliwy.

Jak parkować na swojej posesji lub w jednym z szeregowych garaży?

Parkowanie nie jest sztuką łatwą, o czym można przekonać się każdego dnia na ulicach. Ale chyba parkowanie na własnej posesji lub w garażu, którego drzwi prowadzą na ulicę lub drogę osiedlową nie powinno nastręczać trudności?

Jak obliczyć koszty podróży samochodem?

Planując wyjazd na urlop, czy choćby w tzw. podróż w interesach, warto zrobić wstępną kalkulację kosztów przedsięwzięcia, aby uniknąć potem niemiłych niespodzianek. Ile kosztuje wyprawa samochodem?

Zakup białego samochodu: plusy i minusy

 Na pewno od kupna białego samochodu odstrasza fakt, iż łatwo się brudzi, jest trudny do polerowania i konserwacji. Jednak są klienci, którzy są entuzjastami śnieżnobiałych karoserii.

Ford Mondeo: wymiana czujnika temperatury

Czujnik temperatury zewnętrznej podaje nam temperaturę, jaka panuje na zewnątrz. Jednak, gdy pokazuje nam ujemne wartości, podczas gdy mamy środek lata, czas na naprawę.

Fiat Punto II: naprawa zamka klapy

Uszkodzony zamek klapy powoduje wiele szkód. Cały bród, jaki jest na jezdni wpada prosto do naszego bagażnika. Co z tym zrobić? W poradniku tym dowiesz się jak naprawić zamek tylnej klapy.

Fiat Punto II: usunięcie skrzypienia pedału sprzęgła


Jazda ze skrzypiącym pedałem sprzęgła jest bardzo męcząca. Biorąc pod uwagę częstotliwość, z jaką go używamy, natychmiast musimy coś z tym zrobić.

BMW E36: wymiana uszczelki obudowy filtra oleju


Wymiana uszczelek zostanie przeprowadzona w BMW E36 z silnikiem M40. Cała operacja nie jest trudna i nie wymaga dużych nakładów finansowych.

BMW silnik M44: czyszczenie przepustnicy


Falujące obroty, nierówna praca silnika to główne powody, z których czyścimy przepustnicę.
Operacja nie jest trudna, możemy ją wykonać w kwadrans, lub jeszcze szybciej. Efekt? Auto nie do poznania.

BMW E30: naprawa elektrycznej szyby

Kiedy nie działa przycisk podnoszenia szyb, a nasza szyba nie chce się podnieść musimy zarezerwować sobie trochę czasu na naprawę. Czytając ten poradnik dowiesz się, jak naprawić taką szybę?

Fiat Punto II: wymiana podświetlenia przycisków

Montaż innego podświetlenia, niż oryginalne, sprawia, że nasze auto zaczyna wyróżniać się z tłumu. W poradniku tym pokażemy, jak wymienić podświetlenie przycisków i przełączników szyb.

Fiat Punto: wymiana żarówki światła przeciwmgielnego

Mogłoby się wydawać, że wymiana żarówki światła przeciwmgielnego jest bardzo prosta. Jednak instrukcja od Punto odsyła nas z tym problemem do ASO. Czytając ten poradnik dowiesz się, jak to zrobić samemu.

Dacia Duster minimalizm za małą cenę


Dacia Duster to już szósty model rumuńskiej marki. Mały SUV zadebiutował na polskim rynku w maju 2010. Koncern oferuje nam dwie wersje napędowe: na cztery i na dwa koła.

Jak dobrać ciepłotę świec zapłonowych?

W sytuacji, kiedy zachodzi konieczność wymiany świec w silniku samochodu, do którego nie ma instrukcji obsługi i nigdzie nie można znaleźć potrzebnych informacji, można spróbować dobrać świece eksperymentalnie.

Jakie są rodzaje wosków do polerowania?

Odpowiednie dobranie wosku jest kluczowe w procesie polerowania karoserii naszego samochodu. Poniżej przybliżymy, jak się tym zająć.

Jak radzić sobie z zamarzniętą szybą?

Nadejście zimy sprawia, że zamarznięta szyba w naszym aucie to codzienność. W poradniku radzimy co zrobić, by polepszyć widoczność przez przednią szybę auta.

Wyjazd do Kazachstanu. O czym pamiętać?

Przed podróżą do Kazachstanu musimy zdobyć sporą wiedzę na temat funkcjonowania jego ustroju, zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt oraz przygotować się na bardzo trudne warunki atmosferyczne.

Gdzie montować opony typu run flat?

Pomimo wyglądu zbliżonego do zwykłych opon, montaż opon typu run flat, powinno się zlecać odpowiednio przeszkolonym ludziom, dysponującym specjalnym sprzętem. Podejmując się montażu na własną rękę, sporo ryzykujemy.

Czy warto samodzielnie zakładać opony run flat?

Eksperci są zdania, że pomimo wyglądu zbliżonego do zwykłych opon, run flat’y powinny być montowane przez odpowiednio przeszkolonych pracowników i przy użyciu specjalnego sprzętu. Montaż na własną rękę jest raczej ryzykowny.

Czy można samodzielnie ocenić zużycie hamulców?

Nasze hamulce zużywają się i nieważne czy często ich używamy, czy staramy się hamować biegami. Trwałość części ściernych zależy przede wszystkim od intensywności eksploatacji. Co powinno wzbudzić nasz niepokój?

Kiedy powinniśmy zrobić kontrolę geometrii zawieszenia?

Kupujesz samochód z drugiej ręki? Po transakcji koniecznie skoryguj geometrię ustawienia kół samochodu w stacji diagnostycznej.

Czym grozi jazda z nieszczelnym tłumikiem?

Nieodpowiednio dobrany do oporów przepływu i pojemności, zasad prac i mocy silnika, może w dużej mierze przyczynić się do osłabienia osiągów jednostki napędowej. Ale nie tylko.

Jak wybierać żarówki? Porada

Na rynku produktów, zapewniających naszemu pojazdowi oświetlenie, wybór jest ogromny. Wymiana żarówki, wydaje się sprawą banalną, warto jednak w tym przypadku pamiętać o zaleceniach producenta.

Po wymianie na zimówki czas zadbać o opony letnie

Opony przechowywane we właściwy sposób, pozwolą cieszyć się ich dłuższą eksploatacją. Będą mniej narażone na zużycie i zniszczenie niż opony rzucone bezładnie w kąt garażu.

Jak zadbać o opony letnie po założeniu zimowych?

Opony wrzucone w róg garażu, na strych czy do komórki nie stracą przez kilka miesięcy swoich właściwości jezdnych, ale przechowywane w prawidłowy sposób posłużą nam nieco dłużej.

Wysokie spalanie? A może to termostat?


Gdy jednostka napędowa rozgrzewa się zbyt długo, zużywa większe ilości paliwa. Zbyt długie nagrzewanie się silnika, może być spowodowane uszkodzeniem termostatu.

Jak dbać o światła? Poradnik.

Najczęściej przypominamy sobie o nich, gdy przestają świecić. I nie szukamy przyczyny takiego stanu rzeczy. A czasem naprawdę warto.

REKLAMA