REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Eksploatacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nissan Almera N16: wymiana filtra przeciwpyłkowego

Ciągle parujące szyby mogą być przyczyną brudnego filtra przeciwpyłowego. Dobra widoczność, zwłaszcza jesienią i zimą, gdy zmrok zapada dość wcześnie, ma kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa.

Jak walczyć z rdzą na tarczach hamulcowych?


Choć rdza na tarczach hamulcowych nie ma zasadniczego wpływu na skuteczność hamowania, to jednak mocno szpeci najładniejsze auto, a wielu niedoświadczonych kierowców może zniechęcić do zakupu samochodu.

Czyszczenie parownika klimatyzacji

Regularne czyszczenie parownika klimatyzacji jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu, dlatego tę czynność powinniśmy przeprowadzać raz w roku. Na co zwrócić uwagę podczas czyszczenia klimatyzacji?

Radzimy jak często należy wymieniać osuszacz


Komfort i bezpieczeństwo to podstawowe zalety układu klimatyzacji samochodowej. Aby rzeczywiście układ klimatyzacji mógł nam to zagwarantować, potrzebne są sprawnie działające poszczególne jej elementy. Jednym z nich jest osuszacz.

REKLAMA

Jak działa hybrydowa świeca zapłonowa?

Nadzwyczaj cienka platynowa elektroda środkowa zmniejsza zapotrzebowanie na napięcie zapłonowe i zapewnia optymalny zapłon mieszanki paliwowej.

Podpowiadamy dlaczego warto regularnie wymieniać filtr kabinowy


Przeciętnie po roku filtr kabinowy jest na tyle wypełniony, że przestaje on spełniać swoje funkcje ochronne przed obciążonym zanieczyszczeniami powietrzem ulicznym. Poniżej przedstawimy kilka argumentów przemawiających za regularną wymianą filtra.

Jak wybrać dobry kondenser? – poradnik


Dokonując wyboru nowego podzespołu, należy zwrócić uwagę na producenta. Stosowanie zamienników bywa równoznaczne z krótką żywotnością produktu, a tym samym z dodatkowymi kosztami.

Jak powinien zachowywać się pasażer?


Pasażer niewątpliwie może być dystraktorem dla kierowcy. Podpowiadamy, jak powinien się zachowywać, aby nie utrudniać prowadzenia samochodu, a wręcz pomagać kierującemu.

REKLAMA

Dlaczego zagłówki są takie ważne?

Zagłówek ma na celu ochronę kręgów szyjnych podczas ewentualnego zderzenia samochodu. Podpowiadamy, czemu jest on taki ważny i jak prawidłowo go ustawić.

Jak wybrać silnik elektryczny?

Kiedy paliwo staje się co raz droższe i coraz częściej słyszymy o szkodliwym wpływie silników spalinowych na środowisko naturalne, być może warto pomyśleć o przebudowie swojego samochodu na elektryczny lub zakupie nowego, wyposażonego w elektryczny napęd. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni silnik.

Pasażerowie a pasy bezpieczeństwa


Każdy, kto przebywa w samochodzie podczas jazdy powinien zapiąć pasy bezpieczeństwa. Pasażerowie jednak często o tym zapominają lub ignorują zalecenia kierowcy. Podpowiadamy, czym może skończyć się taka decyzja.

Jak zoptymalizować spalanie w samochodzie hybrydowym?

Samochód hybrydowy może przynieść nam oszczędność, ale tylko wtedy, gdy wiemy, jak zoptymalizować spalanie. Podpowiadamy więc, jak obniżyć spalanie w samochodzie hybrydowym.

Jak wymienić akumulator?

Akumulator jest jedną z części samochodu, bez której niemożliwa jest praca wielu elementów, przede wszystkim silnika. W sprzyjających warunkach, akumulator należy wymieniać co najmniej raz na 5 lat, podpowiadamy więc, jak to zrobić samemu.

Jak współdziałać z motocyklistami na drodze?

Ostatnio coraz częściej słyszy się, że motocykliści to utrapienie kierowców, a kierowcy motocyklistów. Brak porozumienia często jest przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Jak używać prostownika?

Każdy kierowca samochodu musi liczyć się z tym, że akumulator jego pojazdu może się rozładować i trzeba będzie go naładować z użyciem prostownika. Podpowiadamy, jak właściwie używać prostownika.

Jak przejeżdżać przez wyboje?

Nasze „polskie” drogi znane są już chyba na całym świecie. Niestety, na razie jeszcze musimy sobie z nimi radzić, dlatego podpowiadamy, w jaki sposób bezpiecznie przejeżdżać przez wyboje.

Jak zdjąć oponę z felgi?

W obecnych czasach nie praktykuje się samodzielnego naprawiania uszkodzonych opon. Liczne wyspecjalizowane warsztaty wulkanizacyjne zrobią to szybko, solidnie i tanio.

Jak zdejmować opony z felg?

Dziś już nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności i tracić czasu na samodzielne naprawy uszkodzonych opon. Za niską cenę, zrobią to za nas warsztaty wulkanizacyjne.

Jak działa szczotkowy silnik elektryczny?

Silniki elektryczne stają się popularne i modne jako wyposażenie nowoczesnych samochodów. Są one z pewnością bardziej niezawodne od silników spalinowych, mają też wyższą sprawność i lepsze osiągi. Podpowiadamy więc, jak działają.

Jak działa poduszka powietrzna?

Poduszki powietrzne w tej chwili są już właściwie podstawowym elementem wyposażenia większości nowoczesnych samochodów. Podpowiadamy, jak działają.

Jak działa wodorowo-tlenowe ogniwo paliwowe?

Ogniwa paliwowe to być może przyszłość samochodów elektrycznych. Są przyjazne środowisku, a w przypadku ogniw wodorowo-tlenowych, jedynym produktem ich pracy jest woda. Przybliżamy, jak działa takie ogniwo.

Jak działa bezszczotkowy silnik elektryczny?

Silniki elektryczne stają się coraz bardziej popularne, a naukowcy pracują nad efektywnym sposobem zasilania ich na co dzień w samochodach. Konstrukcja samego silnika również ewoluowała i usunięto z niego awaryjne szczotki. Podpowiadamy, jak działa silnik bezszczotkowy.

Jak diagnozować niepokojące dźwięki silnika?

Gdy nasz silnik zaczyna wydawać dźwięki, których nie słyszeliśmy wcześniej, może to oznaczać początek poważnej usterki. Podpowiadamy, jak wstępnie zdiagnozować uszkodzenie.

Jak usunąć naklejki z tylnej szyby?

Naklejki na każdej części samochodu bywają trudne do usunięcia. Jednak nie jest to niemożliwe. Na każdy typ naklejki i jej umiejscowienie jest odpowiedni sposób. W poradniku tym pokażemy, jak pozbyć się naklejek na tylnej szybie.

Zadbaj o czystość w aucie w czasie zimy


Zachowanie czystości w aucie, kiedy jest większość mokrych i zimnych dni jest bardzo trudne. W poradniku tym pokażemy, jak sobie poradzić z takim problemem.

Jak uchronić się od nadmiaru wilgoci w czasie zimy?


Chcąc zwalczyć wilgoć musimy najpierw wiedzieć, w jaki sposób dostaje się ona do środka samochodu. Oto kilka porad, jak poradzić sobie z tym problemem.

Seat Ibiza II: naprawa czujnika świateł stopu


Uszkodzony czujnik świateł najłatwiej jest wymienić. Jednak my pokażemy, jak można go samodzielnie naprawić. W ten sposób zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Naprawa czujnika nie zajmie nam wiele czasu.

Seat Ibiza II FL: jak poradzić sobie z łuszczącymi klamkami i uchwytami

Problem łuszczących się klamek oraz uchwytów dotyczy modeli wyprodukowanych w rocznikach 1999 – 2002. Jednak można na stałe pozbyć się tego problemu. Jak to zrobić? Opis znajduje się poniżej.

Ford Fiesta MK3: wymiana świec i przewodów WN


Wymiany świec i przewodów WN warto wykonać przed okresem zimowym. Mamy wówczas pewność, że nasz samochód odpali. Jest to bardzo łatwa czynność i bez problemu wykonamy ją samodzielnie.

Jak często sprawdzać poziom oleju?

Nawet nowe samochody wymagają tego, by od czasu do czasu zajrzeć pod ich maskę. Poniżej przybliżymy jak często sprawdzać poziom oleju w silniku.

Sposób na ruszanie w zimie? Żwirek dla kota!

Nie wszyscy muszą lubić koty, ale ich szczęśliwi właściciele w zimę mają z nich dodatkowy pożytek. Może nie dokładnie z samych zwierzaków, ale ze żwirku, który co jakiś czas wsypują do kuwety.

Jak często sprawdzać drążki kierownicze?


Jeśli zimową porą zdarzyło Ci się mocno uderzyć kołami w krawężnik (poślizg boczny) – nie czekaj, tylko jak najszybciej odwiedź stanowisko diagnostycznie. Jeżeli nie i tak przynajmniej raz w roku kontroluj zbieżność.

Dlaczego osłony przegubów są takie ważne?


Oszczędzanie podczas zakupu osłon przegubów jest pierwszym krokiem mogącym doprowadzić do wizyty w warsztacie. Poniżej tłumaczymy dlaczego nie warto oszczędzać na tym elemencie.

Jak samodzielnie przeprowadzić wiosenny przegląd oświetlenia? Poradnik

Im zimniej tym częściej światła narażone są na wszelkiego rodzaju usterki. Po ostatnich mrozach warto, więc przyjrzeć się oświetleniu naszego samochodu

Czy warto czyścić filtr powietrza silnikowego?

Tak, ale kierowcy powinni pamiętać, że oczyszczony filtr nie odbuduje pełnej, pierwotnej wydajności filtracji.

Ford Mondeo MK2: naprawa czujnika biegu wstecznego


Uszkodzenie czujnika biegu można zdiagnozować sprawdzając działanie świateł cofania. Jeżeli po wrzuceniu biegu zapalają się i po chwili gasną oznacza to, że musimy przeprowadzić naprawę czujnika biegu wstecznego.

Skoda Fabia: naprawa dolotu


W poradniku tym, pokażemy, jak naprawić dolot w Skodzie Fabii 1.4. Efekt uszkodzenia odczuwalny jest w momencie, kiedy samochód się nagrzeje. Wówczas zaczyna dziwnie jechać.

Jak wyrejestrować i zezłomować samochód? Poradnik

Aby wyrejestrować samochód należy najpierw go zezłomować. W pierwszej kolejności powinniśmy więc znaleźć stację demontażu upoważnioną przez wojewodę do wydawania zaświadczeń o przyjęciu auta do kasacji.

Jak często wymieniać łożyska kół przednich?


Łożyska to jeden z najbardziej niedocenianych przez kierowców elementów samochodu. Tymczasem, jeżeli lekceważymy pierwsze niepokojące objawy wyeksploatowane łożysko może nagle unieruchomić pojazd, a nawet doprowadzić do wypadku.

Czym grozi jazda ze zużytymi łożyskami?

Jak rozpoznać zużyte łożyska? Kierowcę powinny zaniepokoić typowe objawy zużytych łożysk takie jak szum, czy inne dziwne odgłosy, które mogą nasilać się na niektórych zakrętach, ale nie tylko. Jazda ze zużytymi łożyskami jest wręcz niebezpieczna!

Jak często wymieniać łożyska kół tylnych?

Niestety z uwagi na fakt, że większość łożysk przednich jest nierozbieralnych, kierowca w zasadzie nie może w jakiś szczególny sposób o nie zadbać. A jak jest z tylnymi?

Czy warto wymieniać łożyska?

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że skrajnie zużyte łożyska mogą nagle unieruchomić pojazd a nawet doprowadzić do wypadku.

Jak rozwiązać problem przymarzniętych drzwi?

Gdy parkujemy pod chmurką w mroźną noc, rano zdarzają się kłopoty z otworzeniem drzwi samochodu. Uniemożliwia to przymarznięte zamek lub uszczelka. Mrozu nie unikniemy, ale możemy zapobiec przymarzaniu drzwi samochodowych.

Mercedes W124: czyszczenie reflektorów


Czysty reflektor to podstawa dobrej widoczności. W starszych autach warto pomyśleć o wyczyszczeniu reflektorów po ich wewnętrznej stronie. W poradniku tym, pokażemy jak wyczyścić reflektory na przykładzie Mercedesa W124.

Jak działa napęd 4x4 ze sprzęgiełkiem wielopłytkowym?

Jest nieskomplikowany konstrukcyjnie, łatwy w sterowaniu i niezły w lekkim terenie, ale czasami trudno przewidzieć jego zachowanie.

Jak działa napęd 4x4 z centralnym mechanizmem różnicowania?

Płynne i przewidywalne zachowanie samochodu przy nagłej zmianie przyczepności nawierzchni kierowcy aut z takim napędem okupią wysoką ceną i wyższym zużyciem paliwa.

Czy warto zabezpieczać nowe auto przed korozją?

Bez względu na markę już po dwóch – trzech latach użytkowania warto zainwestować trochę pieniędzy w antykorozyjne zabezpieczenie podwozia naszego samochodu.

Sokole Góry

Sokole Góry to Park Krajobrazowy znajdujący się obok Olsztyna w Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Liczne formy wapienno skałkowe – będące wizytówką tej krainy geograficznej – są tłumnie odwiedzane zarówno przez grotołazów, jak i zwyczajnych turystów.

KIA Venga - K(illed) I(n) A(ction)


Jeszcze 4 lata temu jazda samochodami marki KIA była równie pociągająca jak kanałowe leczenie zęba wykonywane bez znieczulenia przez ślepego dentystę. W obydwu wypadkach kończyłeś jako znerwicowany gość agresywnie reagujący na widok fotela z zagłówkiem, „bzyczący” dźwięk silnika oraz słowa „Będzie pan zadowolony z naszych usług”.

Mercedes W203: demontaż kluczyka


Kluczyk do Mercedesa W203 może być trudny do zdemontowania. Płytka z układem scalonym, jest tak delikatna, że można coś uszkodzić. W poradniku tym dowiesz się, jak bezpiecznie zdemontować kluczyk.

REKLAMA