REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Eksploatacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Daewoo Matiz: czyszczenie filtra powietrza. Poradnik

Bawełniany lub gąbkowy filtr powietrza wymaga regularnego czyszczenia. W poradniku tym zademonstrujemy, w jaki sposób eksploatować wkładkę firmy K&N w Daewoo Matizie.

Daewoo Matiz: jak wymienić płyn hamulcowy?


W wielu markach wymiana płynu hamulcowego zalecana jest raz na 2 lata, ale wielu użytkowników zapomina o regularnej wymianie. W poradniku tym pokażemy sposób, w  jaki samemu wykonać tę czynność.

Daewoo Matiz: wymiana spryskiwaczy na dwu-dyszowe. Poradnik


Standardowe, jedno-dyszowe spryskiwacze w Matizie są mało wydajne. W poradniku tym pokażemy, jak wymienić je na dwu-dyszowe.

Renault Clio II: naprawa spryskiwaczy. Poradnik


Awaria spryskiwaczy w Clio II jest dosyć często spotykana. Nie ma potrzeby wymieniania żadnego elementu. W poradniku tym dowiesz się, jak tanio i skutecznie naprawić spryskiwacze w Clio II.

REKLAMA

Daewoo Nexia: montaż siłowników przedniej maski. Poradnik


Maska na siłownikach jest o wiele bardziej praktyczna niż na metalowym wsporniku. Niestety, Nexia nie posiada takiego udogodnienia. W poradniku tym pokażemy, jak samemu zamontować siłowniki maski silnika.

Daewoo Nexia: białe kierunkowskazy przednie. Jak to zrobić?


Białe kierunkowskazy prezentują się znacznie lepiej niż oryginalne z pomarańczowym elementem. W poradniku tym znajduje się opis, jak samemu wybielić przednie kierunkowskazy.

Daewoo Leganza: montaż czujnika temperatury. Krok po kroku

Nie każda Leganza miała możliwość wyświetlania temperatury w zegarku. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamontować czujnik temperatury. Poniżej znajduje się opis jak tego dokonać.

Daewoo Lanos: montaż grilla z siatki. Poradnik


W poradniku tym, pokażemy, w jaki sposób zmienić wygląd standardowego grilla w Daewoo Lanos. Nie jest to trudna modyfikacja, jednak zmienia znacząco wygląd zewnętrzny naszego auta.

REKLAMA

Daewoo Espero: czyszczenie włącznika świateł


Problem z włączeniem świateł jest dosyć poważny. Jest to na tyle groźna usterka, że znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo. Oto sposób na rozebranie i wyczyszczenie włącznika znajdującego się na dźwigni zmiany świateł.

Daewoo Lanos: jak krok po kroku wyregulować hamulec ręczny?


W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób wyregulować hamulec ręczny w Daewoo Lanos. Cała operacja nie jest trudna i nie potrzeba mieć dużego doświadczenia, żeby przeprowadzić regulacje hamulca ręcznego.

Daewoo Matiz: zaślepienie zaworu EGR


Usterka zaworu EGR objawia się najczęściej nierówną pracą silnika na biegu jałowym oraz poprzez nierównomiernie przyspieszanie po gwałtownym naciśnięciu gazu. Jednym ze sposobów jest zaślepienie zaworu EGR.

Daewoo Lanos 1.6: wymiana termostatu


Wymiana termostatu jest jedną z szybszych wymian, które możemy wykonać we własnym zakresie. Poniżej znajduje się opis krok po kroku, jak wymienić termostat w Lanosie.

Zrujnowana S8 dopuszczona do ruchu


GDDKiA opublikowała zdjęcia pokazujące zaniedbania trasy ekspresowej S8 w Warszawie. Droga ta została odebrana od wykonawcy pod warunkiem, że wykonawca naprawi wszystkie usterki na swój koszt.

Ford Mondeo MK3: naprawa uszkodzonego zamka schowka pasażera - poradnik

W poradniku tym, pokażemy, w jaki sposób naprawić uszkodzony zamek schowka pasażera w Fordzie Mondeo MK3. Usterka wydaje się dosyć nieistotna, jednak potrafi być bardzo uciążliwa.

Opel Astra Sports Tourer

Opel Astra Sports Tourer zaprezentuje w Polsce na początku lutego swój nowy model kombi. Nowa Astra Sports Tourer produkowana będzie w zakładach Opla w Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii.

Toyota Avensis I: montaż grilla z siatki aluminium. Krok po kroku.


Zmiana wyglądu grilla w Toyocie Avensis znacząco zmienia wygląd auta. Jednak chcąc osiągnąć taki efekt, musimy poświęcić naszej Toyocie kilka dłuższych chwil.

Toyota Avensis I FL: regeneracja przednich zacisków - krok po kroku


W poradniku tym skoncentrujemy się na regeneracji przednich zacisków hamulcowych. Objawem zablokowanych zacisków, są zazwyczaj nagrzewające się hamulce. Zablokowany zacisk, można również poznać po kierownicy podczas jazdy.

Toyota Avensis I: wymontowanie i konserwacja mechanizmu tylnej wycieraczki


Zacierające się mechanizmy wycieraczek dotyczą praktycznie każdego auta. Brak ich konserwacji sprawia, że ich żywotność znacznie się skraca. W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób zakonserwować mechanizm tylnej wycieraczki.

Audi A3 8L: naprawa popielniczki

Usterka popielniczki, jest dosyć często spotykana w modelu Audi A3 8L. Do tego, jeśli ktoś często z niej korzysta, ryzyko uszkodzenia wzrasta bardzo szybko. Co zrobić, jeśli uszkodzimy popielniczkę?

Audi A3 8L: montaż klimatyzowanego schowka

W poradniku tym przedstawimy, jak zmodyfikować nasz schowek, żeby można było nazwać go klimatyzowanym. Porada ta, skierowana jest do właścicieli Audi A3, oraz Audi S3.

Audi A3 8L: naprawa pompki centralnego zamka


Powodem, dla którego naprawiamy pompkę centralnego zamka Audi A3 8L, jest uszkodzenie łopatek wirnika. Niestety jest to kolejna typowa usterka dla aut z grupy VAG. W poradniku tym pokażemy, jak samemu poradzić sobie z taką usterką.

Toyota Avensis I: demontaż rozrusznika i wymiana bendiksa


Uszkodzenie rozrusznika jest dosyć popularną usterką w większości aut. Zazwyczaj nie jest to wada fabryczna, lecz zwyczajne zużycie elementów rozrusznika. W poradnik tym, dowiesz się jak w Toyocie Avensis przywrócić sprawność rozrusznikowi.

Audi A3 8L: naprawa spryskiwacza tylnej szyby - poradnik


Poradnik ten skierowany jest do osób, które mają problem ze spryskiwaczem tylnej szyby. Konkretnie mamy tutaj na myśli brak jakiejkolwiek reakcji na próbę włączenia spryskiwacza tylnej szyby.

Toyota Avensis I: wymiana szczotkotrzymacza rozrusznika


Awaria szczotkotrzymacza rozrusznika zmusza nas do zwiększenia wyposażenia o dodatkowe narzędzie, mianowicie młotek. Przy każdym odpaleniu jesteśmy skazani na uderzenie w rozrusznik naszej Toyoty. Dla obserwatora jest to komiczny widok a dla nas przykre uczucie.

Toyota Avensis I: naprawa przełącznika wycieraczek


Przełącznik wycieraczek, podobnie jak kierunkowskazów ulega uszkodzeniu po pewnym czasie. Nie ma jednak potrzeby, żeby dokonywać zakupu nowego. W poradniku tym, pokażemy, jak samemu naprawić taki przełącznik w Toyocie Avensis.

Audi A3 8L 1.9 TDI: czyszczenie kolektora ssącego

W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób skutecznie wyczyścić kolektor ssący w Audi A3 1.9 TDi. Zabrudzony kolektor ssący dość mocno wpływa na pracę silnika naszego auta.

Na czym nie warto oszczędzać eksploatując samochód (część 2)?


Ceny paliw, szczególnie w ostatnim czasie, stały się trudne do zaakceptowania. Niektórzy by zaoszczędzić, próbują stosować paliwa niekoniecznie pochodzące z oficjalnych stacji paliw.

Na czym nie warto oszczędzać eksploatując samochód (część 1)?


Eksploatacja samochodu jest bez wątpienia dość kosztowna, szczególnie porównując polskie i zachodnioeuropejskie zarobki. Skłania to do ograniczania wydatków z tym związanych, jednak nie na wszystkim warto oszczędzać.

Czym grozi wjazd w głęboką kałużę?


Samochody osobowe są przystosowane do jazdy w różnych warunkach pogodowych, również podczas opadów deszczu. W skrajnych sytuacjach nie zachowanie odpowiedniej ostrożności przy wjeżdżaniu w głęboką kałużę może pociągnąć za sobą bardzo złe skutki.

Na czym nie warto oszczędzać eksploatując samochód (część 3)?


Jeżeli nie mamy możliwości własnoręcznego umycia samochodu, jesteśmy zmuszeni do korzystania z myjni, których łączny koszt może wynosić kilkaset złotych rocznie.

Średnioterminowy wynajem aut w Polsce - krok po kroku


Usługa najmu średnioterminowego w Polsce dopiero raczkuje. Jest ona atrakcyjnym pośrednikiem pomiędzy najmem krótko- i długoterminowym, łączącym cechy obydwu rodzajów najmu.

W jaki sposób montuje się zbiornik gazu LPG i jego armaturę?


Zasilanie silnika pojazdu paliwem alternatywnym wymusza użycie zbiornika, w którym paliwo to jest magazynowane i dostarczane później do spalania w silniku. Podpowiadamy, jak jest zamontowany zbiornik na gaz w samochodowej instalacji gazowej.

Jaki jest skład oleju silnikowego?

Silnik samochodu to wiele współpracujących ze sobą elementów. Do ich prawidłowego funkcjonowania konieczne jest stosowanie środka smarnego, który musi mieć dość złożony skład, pozwalający na spełnianie jeszcze kilku innych funkcji.

W jaki sposób oczyszczane są spaliny w silnikach Diesla?


Jeszcze nie tak dawno silnik z zapłonem samoczynnym kojarzył się chmurami czarnego dymu, wydobywającymi się z układu wydechowego. Postęp w konstrukcji tego typu jednostek napędowych sprawił, że obecnie nie odbiegają one poziomem czystości spalin od najlepszych silników benzynowych.

Paliwa do samochodów zabytkowych. Porada

Naturalną konsekwencją postępu w konstrukcji silników spalinowych jest zmiana zadań stawianych zasilającym ich paliwom. Oto, jakie paliwa powinno stosować się do samochodów zabytkowych.

Na czym można zaoszczędzić eksploatując samochód?


Eksploatacja samochodu nie musi być tak droga, jak się powszechnie uważa. Odrobina sprytu pozwala na zmniejszenie kosztów posiadania auta o kilkanaście do kilkudziesięciu procent, nie pogarszając przy tym poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy.

Na co wpływa kąt wyprzedzenia osi zwrotnicy?


Kąt wyprzedzenia osi zwrotnicy jest jednym z najważniejszych parametrów geometrii zawieszenia pojazdu, bowiem odpowiada za tworzenie tzw. momentu stabilizacyjnego.

Jakie filtry są montowane we współczesnych samochodach?


Podstawą do prawidłowego działania wielu samochodowych układów jest oczyszczenie czynnika przezeń przepływającego. Z tego powodu we współczesnych pojazdach znajdziemy szereg różnych filtrów, z których każdy wymaga okresowej wymiany.

Jak zdemontować instalację gazową?


Zasilanie gazem LPG niesie ze sobą dużo korzyści, jednak czasami może być utrapieniem, z którego jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zdemontowanie instalacji gazowej z samochodu. Opisujemy jak krok po kroku wymontować instalację gazową.

Jak programuje się sekwencyjne instalacje gazowe?


Podstawą do prawidłowego działania instalacji gazowej czwartej generacji z sekwencyjnym wtryskiem LPG w fazie lotnej jest jej prawidłowe zaprogramowanie.

Jak modyfikować układ kierowniczy do sportu?


Nie jest tajemnicą, że jedną z najważniejszych zasad skutecznej jazdy sportowej jest umiejętność szybkiego kręcenia kierownicą. W jaki sposób można uczynić układ kierowniczy bardziej bezpośrednim?

Jak działa zautomatyzowana skrzynia biegów?


Zautomatyzowana przekładnia stanowi połączenie sprawności, charakterystycznej dla mechanicznych skrzyń biegów, z brakiem konieczności ręcznej zmiany przełożeń.

Jak działa układ recyrkulacji spalin EGR?

Jak działa EGR? Coraz bardziej rygorystyczne normy emisji szkodliwych składników spalin skłaniają producentów samochodów do opracowywania systemów, które uczynią auta bardziej ekologicznymi bez wpływu na ich parametry eksploatacyjne. Jednym z takich systemów jest EGR.

Jak działa sprzęgło Haldex? Poradnik.

Istnieje wiele sposobów na rozdzielenie napędu na cztery koła. W 1998 roku dołączyło do nich sprzęgło konstrukcji szwedzkiej firmy Haldex.

Jak działa przepływomierz?


Pomiar ilości pobieranego przez silnik powietrza ma ogromne znaczenie dla doboru odpowiedniej dawki paliwa. We współczesnych silnikach spalinowych tę odpowiedzialną rolę spełnia czujnik przepływu, zwany przepływomierzem.

Alkomat ze sklepu - czy jest coś wart?


Polskie przepisy oraz zdrowy rozsądek zabraniają nam prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Istnieją sposoby, aby samodzielnie skontrolować swoją trzeźwość, jednak czy można im zaufać?

Do czego służy czujnik spalania stukowego?

Spalanie detonacyjne to bardzo niekorzystne zjawisko występujące w silniku o zapłonie iskrowym. Aby mu przeciwdziałać wykorzystuje się specjalny czujnik spalania stukowego.

Czym różni się paliwo zimowe od letniego? Poradnik eksperta

Niskie, zimowe temperatury stawiają podwyższone wymagania wielu materiałom eksploatacyjnym, stosowanym w samochodach. By silnik pracował w jak najbardziej optymalnych warunkach, w okresie zimowym stosowane jest specjalne paliwo.

Czym różni się czujnik indukcyjny od czujnika Halla? Poradnik.


Aby układ sterujący nowoczesnym silnikiem działał prawidłowo niezbędne jest dostarczenie do niego sygnału prędkości obrotowej oraz aktualnego położenia wału korbowego. Bardziej rozwinięte konstrukcje wymagają również informacji o obrotach i położeniu wałków rozrządu.

Czy silniki Diesla można zasilać olejem roślinnym?


Wzrost cen paliw kopalnych spowodował, że poszukiwane są alternatywne sposoby zasilania silników spalinowych. Paliwem stosowanym niemal od zarania motoryzacji i przez lata zapomnianym jest olej pochodzenia roślinnego. Czy w obecnych realiach nadaje się on do zasilania współczesnych silników?

REKLAMA