Wiemy już, jak wybrać odpowiedni procesor do photoshopowej stacji roboczej. Wiemy, na jakie aspekty zwracać uwagę, co jest ważne, a co mniej istotne. Wspomnieliśmy również, że karta graficzna nie jest najważniejszym komponentem podczas korzystania z Photoshopa. Jako że wszystkie operacje związane z edycją zdjęcia były wykonywane przez procesor, karta graficzna miała za zadanie jedynie wyświetlić ładnie obraz na monitorze, a z tym radziła sobie większość urządzeń. Jeśli jednak korzystamy z najnowszej wersji Photoshopa, odpowiednia karta graficzna może się przydać.
Zmiany, zmiany, zmiany… Nie da się ukryć, że w ostatnich latach można było zauważyć poważne zmiany na szczeblu IT w wielu dziedzinach. Tylko w zeszłym roku zaszły znaczące zmiany w zakresie obsługi oprogramowania. Systemy wspierające obsługę konkretnych procesów biznesowych doczekały się między innymi zmian w interfejsach graficznych, które stały się bardziej ergonomiczne, przyjazne i estetyczne. Co jeszcze zmieniło się w tym segmencie?
W niewielkiej firmie komunikacja między komputerami jest niezwykle ważna. Niestety przesyłanie dużych plików bywa czasochłonne i często zawodne. Dlatego też w firmie, nawet niewielkiej, rozwiązaniem tych problemów może być niewielki serwer NAS. Dla niewtajemniczonych w serwerowym nazewnictwie, NAS to taki rodzaj serwera, którego głównym przeznaczeniem jest udostępnianie plików przez sieć. Dowiedzmy się, czym jest NAS i jak wybrać dysk do tego typu urządzenia?
W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu jest niezwykle popularną usługą, z której korzysta coraz więcej osób. Niestety wraz ze wzrostem popularności i dostępności, wzrasta również potrzeba korzystania z Internetu. Niekiedy potrzeba ta jest tak wielka, że coraz więcej użytkowników stara się podłączyć do pierwszej napotkanej i niezabezpieczonej sieci Wi-Fi. Tendencja ta w pewien sposób reguluje sposoby i próby dostępu do Internetu. Chcąc poznać te tendencje, pod koniec 2010 roku organizacja Wi-Fi Alliance, zajmująca się bezpieczeństwem sieci bezprzewodowych, zleciła przeprowadzenie badania. Co to za badanie i co wykazało?
Branża teleinformatyczna w ostatnich miesiącach prężnie się rozwija. Świadczyć może o tym fakt, że aż dziewięć z dziesięciu najbardziej innowacyjnych firm z 2011 roku, to spółki działające właśnie w branży IT. Ciężko się temu dziwić, gdyż przyszłością przemysłu jest właśnie przemysł komputerowy, telekomunikacyjny i komputerowy. Poznajmy bliżej firmy, które odnoszą największe sukcesy.
Firma HTC nie daje się zaskoczyć konkurencji i co jakiś czas wprowadza na rynek nowe urządzenia. Tym razem, co prawda nie są to nowe, ale odświeżone wersje smartfonów: Incredible, Desire oraz Wildfire, niemniej jednak firma stara się, aby na rynku coś się działo. Nowe wydania telefonów odróżniać się będą od pierwowzorów dodatkową literą "S". W urządzeniach tych, zależnie od modelu, wprowadzono drobne zmiany w specyfikacji oraz wyglądzie. Poznajmy nowe, a raczej odświeżone modele telefonów HTC.
Osoby, które na co dzień dużo piszą, a konkretniej przepisują teksty doskonale wiedzą, jak uciążliwe jest to zadanie. Czytanie kilku wyrazów i notowanie ich w edytorze… i tak przez kilkadziesiąt minut lub kilka godzin non stop. Z pewnością wiele osób ucieszy fakt, że jest możliwość skrócenia tego procesu do kilkudziesięciu sekund. W jaki sposób? To komputer może za nas przepisać tekst, a wszystko to dzięki funkcji optycznego rozpoznawania tekstu. Jak to możliwe?
Jeszcze kilka lat temu telefon komórkowy służył jedynie do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS. Obecnie, nowoczesne smartfony to swoiste połączenia telefonu z komputerem, aparatem fotograficznym, organizerem i odbiornikiem GPS w jednym. Co ciekawe, nie tylko telefonu uległy ewolucji, ale także nasze zachowanie. Jak to możliwe?
Nic tak jak książki nie potrafi wciągnąć człowieka na długie godziny. Czytając książki można zagłębić się w fabule, pogrążyć w wyobrażeniach i choć na jakiś czas zapomnieć o codziennych problemach i obowiązkach. Słuchając radia czy oglądając film nie angażujemy w to tak bardzo swoich zmysłów. Niestety książki bywają ciężkie, nieporęczne, niszczą się i są niestety dość drogie. Pewną alternatywą są książki elektroniczne, czyli e-booki. Co prawda rynek książek elektronicznych dopiero raczkuje, jednak popularność tego nośnika słów pisanych rośnie z dnia na dzień. Jak to wygląda w praktyce i jak zdobyć taką elektroniczną książkę?
Internet i wszystko, co z nim związane staje się coraz bardziej popularne. Według badań, tylko w ciągu listopada i pierwszych dni grudnia ubiegłego roku, wartość internetowego rynku wzrosła o 12 procent w porównaniu z rokiem 2009. W ciągu miesiąca wydatki na zakupy w sieci urosły do prawie 17 miliardów dolarów. Zdaje się, że tendencja rosnąca wcale nie ma zamiaru zwalniać, a już wkrótce internetowy handel może być równie popularny, co tradycyjny w sklepach stacjonarnych.
Dzisiejszy świat tonie w nowych technologiach. Z dnia na dzień powstają coraz to bardziej wymyślne i zaskakujące rozwiązania, a sprzęty, które kiedyś nieco śmieszyły w filmach science-fiction, dziś trafiają do naszych domów. Jeszcze do niedawna symbolem tradycji była książka, ale dziś nawet one się zmieniają – pojawiają się książki w wersjach elektronicznych. Co ciekawe, czytanie książek w formie cyfrowej może być przyjemne i wygodne. Przekonajmy się zatem, jak działają czytniki e-booków.