REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-commerce

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Piractwo w Polsce – ile kosztowało w 2010 roku?

W 2010 roku liczba zgłoszeń o przypadkach piractwa komputerowego w Polsce wzrosła aż o 43%. To ogromny skok, którego niestety nie można zaliczyć do pozytywów. BSA (Business Software Alliance) odnotowało w Polsce aż 402 takie przypadki. Czy sytuacja w 2011 roku się poprawi? Ciężko liczyć na taki obrót sprawy biorąc pod uwagę niezwykły wzrost przestępczości komputerowej, do której zalicza się przecież piractwo.

Nowy tablet firmy Toshiba z Androidem 3.0

Jakiś czas temu na rynku pojawił się tablet firmy Toshiba – Folio 100. Niestety urządzenie było wybitnie nieudany. Urządzenie było wręcz nękane ciągłymi aktualizacjami oprogramowania, a obsługa tabletu było niewygodna. Tym razem Toshiba chce oczyścić dobre imię swojego tabletu, pokazując nowe urządzenie. Poznajmy, jak na razie bezimienny tablet marki Toshiba.

Co sprawia najwięcej problemów programom do OCR?

Rozpoznawanie tekstu OCR z pewnością pomaga nam w pracy w biurze lub w domu, ale czasami sprawia ogromne problemy programom do rozpoznawania tekstu i komputerom, które muszą sobie poradzić z dużą ilością operacji. Co sprawia największe problemy podczas rozpoznawania tekstu?

Dlaczego rozpoznawanie tekstu jest pracochłonne?

Rozpoznawanie tekstu to ciężka praca nawet dla wydajnych komputerów. Aby jak najbardziej odciążyć maszynę, opracowywano nawet specjalne czcionki, których znaki są łatwiejsze do rozpoznania. Doskonale wiemy, jak funkcja OCR może ułatwić pracę w biurze i domu. Dlaczego proces OCR tak mocno obciąża komputer?

REKLAMA

Czy technologia OCR pomoże w rozpoznaniu pisma odręcznego?

Ręczne przepisywanie tekstu to bardzo uciążliwe i monotonne zajęcie. Na szczęście istnieje takie coś jak OCR, czyli optyczne rozpoznawanie tekstu. Działa ono bardzo dobrze w przypadku tekstu drukowanego, ale jak poradzi sobie z tekstem pisanym? Czy funkcja OCR poradzi sobie z odręcznym pismem?

HTC Incredible, Desire i Wildfire – nowe odświeżone modele z S przy nazwie

Firma HTC nie daje się zaskoczyć konkurencji i co jakiś czas wprowadza na rynek nowe urządzenia. Tym razem, co prawda nie są to nowe, ale odświeżone wersje smartfonów: Incredible, Desire oraz Wildfire, niemniej jednak firma stara się, aby na rynku coś się działo. Nowe wydania telefonów odróżniać się będą od pierwowzorów dodatkową literą "S". W urządzeniach tych, zależnie od modelu, wprowadzono drobne zmiany w specyfikacji oraz wyglądzie. Poznajmy nowe, a raczej odświeżone modele telefonów HTC.

HTC Flyer – ciekawy tablet z mocnym wnętrzem

W ostatnich dniach firma HTC przeprowadza istny szturm na rynek przenośnych urządzeń. Jednym z modeli, które ostatnio ujrzały światło dzienne jest ciekawy tablet z 7 –calowym ekranem. Czy nowe urządzenie będzie konkurencją dla rynkowych wyjadaczy?

Umeox Apollo – czy chińska myśl techniczna zagrozi konkurentom?

Chińska firma Umeox zaprezentowała nowy smartfon Apollo, który ma szansę nieco namieszać na zapchanym już rynku „mądrych telefonów”. Co prawda urządzenie nie ma zaskakujących parametrów technicznych, jednak pewna nowość zastosowana w tym telefonie zwraca na niego uwagę. Co to takiego?

REKLAMA

Najważniejsze programy do rozpoznawania tekstu

Wiemy już, co nieco o rozpoznawaniu tekstu, technikach wykorzystywanych przez programy i ogólnych zasadach działania tych procesów. Poznajmy teraz najpopularniejsze programy do OCR, które znacząco ułatwią nam pracę w firmie.

Jak dokładnie działa rozpoznawanie znaków?

OCR, czyli optyczne rozpoznawanie tekstu sprawdza się szczególnie w firmach, w których wymagane jest przenoszenie dokumentów papierowych do komputera. Niewiele osób jednak wie, jak działają programy OCR. Warto wiedzieć, że programy te stosują wiele rozmaitych technik pozwalających na rozpoznanie poszczególnych znaków.

Click 2 SMS – co to takiego i czy to działa?

Telemarketing – przez wielu znienawidzona, ale nadal bardzo skuteczna forma promocji swoich produktów i usług. Bardzo wiele firm sprzedaje swoje oferty poprzez stary i sprawdzony call center. Niekiedy klient jest zainteresowany i zamówi proponowany produkt od razu, niekiedy oddzwoni po zastanowieniu. Ale co zrobić w momencie, gdy konsument jest zainteresowany ofertą, ale w danej chwili nie może rozmawiać?

Jak działa rozpoznawanie tekstu w komputerze?

Wiemy już, jak uciążliwe jest ręczne przepisywanie tekstów do komputera. Wiemy również, że istnieje idealne rozwiązanie, które wyręczy nas z tej uciążliwej pracy. Rozwiązanie to nazywa się OCR. Poznajmy teraz tajniki działania optycznego rozpoznawania tekstu, czyli zmiany grafiki na tekst.

Optyczne rozpoznawanie tekstu – co to takiego?

Osoby, które na co dzień dużo piszą, a konkretniej przepisują teksty doskonale wiedzą, jak uciążliwe jest to zadanie. Czytanie kilku wyrazów i notowanie ich w edytorze… i tak przez kilkadziesiąt minut lub kilka godzin non stop. Z pewnością wiele osób ucieszy fakt, że jest możliwość skrócenia tego procesu do kilkudziesięciu sekund. W jaki sposób? To komputer może za nas przepisać tekst, a wszystko to dzięki funkcji optycznego rozpoznawania tekstu. Jak to możliwe?

LG Optimus Pad – wielkie możliwości za równie dużą cenę

W trakcie MWC, czyli Mobile World Congress 2011 firma LG Electronics oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na europejskie rynki tabletu Optimus Pad. Urządzenie jest odpowiednikiem modelu G-Slate, który jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Urządzenie oferuje dość ciekawe parametry techniczne i może być konkurencją dla Samsunga czy Motoroli. Poznajmy bliżej nowe urządzenie marki LG.

Acer Iconia Smart – duży ekran w formacie 21:9

Nowości i zaskakujących modeli ciąg dalszy. Ciekawą serię kontynuuje firma Acer z nowym modelem smartfonu serii Iconia. Nowe urządzenie o nazwie Iconia Smart z pewnością spodoba się wielbicielom multimediów, w szczególności filmów, gdyż za sprawą dużego wyświetlacza w niecodziennym formacie 21:9, oglądanie filmów będzie czystą przyjemnością. Poznajmy bliżej nowe urządzenie firmy Acer.

Samsung Galaxy S II – nareszcie oficjalna (imponująca) specyfikacja

Wiele osób z niecierpliwością czekało na dzień, w którym Samsung oficjalnie zapowie nową „Galaktykę”. Koniec czekania, gdyż jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów ostatnich tygodni został oficjalnie zapowiedziany. Koniec spekulacji i plotek, czas na suche fakty. Jak więc prezentuje się najnowszy Samsung Galaxy S II?

Jak komunikować się z klientem w przypadku awarii systemu informatycznego?

Awaria systemu informatycznego może być równa prawdziwemu kataklizmowi dla kondycji przedsiębiorstwa. Brak kontaktu z klientem, brak zamówień, strata przychodów. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Philips D812 – dwie karty SIM i ciekawy design

Firma Philips zaprezentowała telefon, który z pewnością przypadnie do gustu biznesmenom, którzy bardzo często podróżują, nawet między kontynentami. Mowa tu o modelu D812, który obsługuje dwie karty SIM w systemach GSM i CDMA. Na rynku pojawia się coraz więcej modeli obsługujących dwie karty SIM. Czym więc zaskakuje nowe urządzenie Philipsa?

Jak wybrać niewielki dysk przenośny?

Jeszcze do niedawna posiadanie 10-15 filmów na dysku twardym doprowadzało do niemal całkowitego zapełnienia powierzchni dyskowej. Obecnie magazynowanie nawet kilkuset gigabajtów danych w postaci filmów, zdjęć czy muzyki to codzienność każdego użytkownika komputera. Jeśli korzystamy z kilku komputerów, kopiowanie i powielanie tych samych materiałów między urządzeniami jest kłopotliwe i mało wydajne. Istnieje jednak pewne rozwiązanie – dysk przenośny.

Jak wybrać zewnętrzny dysk do archiwizacji danych?

Firmowy dysk do archiwizacji danych to wbrew pozorom bardzo ważne urządzenie, które pozwoli zabezpieczyć najważniejsze dane w firmie. Tego typu sprzęt przyda się również w domu do przechowywania ważnych dokumentów czy kolekcji zdjęć. Zewnętrzny dysk archiwizacyjny możemy również wykorzystać do dużej ilości danych i multimediów pomiędzy komputerami. Na co zwracać uwagę wybierając taki dysk?

Sklepy internetowe i serwisy społecznościowe – dobre połączenie?

Obecnie serwisy społecznościowe takie jak wszędobylski Facebook czy Twitter, a także Nasza-Klasa to prawdopodobnie najczęściej odwiedzane strony internetowe w sieci. Warto w tym momencie połączyć pewne fakty. Otóż aż 67 procent użytkowników serwisów społecznościowych jest w stanie kupić produkt, który polecają mu znajomi. Tak działa social shopping, a jego siła przekonuje coraz więcej polskich sprzedawców. Jak to wszystko działa?

Reklama w mobilnym Internecie – jak przewidzieć reakcję odbiorcy?

Jeszcze kilka lat temu telefon komórkowy służył jedynie do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS. Obecnie, nowoczesne smartfony to swoiste połączenia telefonu z komputerem, aparatem fotograficznym, organizerem i odbiornikiem GPS w jednym. Co ciekawe, nie tylko telefonu uległy ewolucji, ale także nasze zachowanie. Jak to możliwe?

HP Pre 3 – oficjalna specyfikacja

Jakiś czas temu firma HP przejęła producenta telefonów komórkowych Palm. Owoce tej zmiany możemy podziwiać już dziś, gdyż światło dzienne ujrzał zaprezentowany właśnie HP Pre 3. Co ciekawe HP nie narzucił swojego stylu, a telefon jest kontynuacją znanej linii urządzeń Palma. Jedyną różnicą jest zmiana w jakości urządzenia – oczywiście na lepsze. Poznajmy bliżej nowe urządzenie firmy HP.

Komunikat reklamowy – jak dokładnie wybrać odbiorcę?

W ostatnim czasie rozwój mobilnego Internetu nabrał niebywałego tempa, a z dnia na dzień lawinowo wręcz rośnie liczba kontentu zarówno w formie mobilnych stron internetowych jak również różnego rodzaju aplikacji. Dla nas najważniejszy jest fakt, że wraz z tym wzrostem, zwiększa się powierzchnia reklamowa. Jak w tym ciągle rosnącym świecie dotrzeć do konkretnego klienta?

Książki elektroniczne i ich dostępność – e-book jako alternatywa dla książki?

Nic tak jak książki nie potrafi wciągnąć człowieka na długie godziny. Czytając książki można zagłębić się w fabule, pogrążyć w wyobrażeniach i choć na jakiś czas zapomnieć o codziennych problemach i obowiązkach. Słuchając radia czy oglądając film nie angażujemy w to tak bardzo swoich zmysłów. Niestety książki bywają ciężkie, nieporęczne, niszczą się i są niestety dość drogie. Pewną alternatywą są książki elektroniczne, czyli e-booki. Co prawda rynek książek elektronicznych dopiero raczkuje, jednak popularność tego nośnika słów pisanych rośnie z dnia na dzień. Jak to wygląda w praktyce i jak zdobyć taką elektroniczną książkę?

Wady i zalety e-czytników - jak to wyąda w praktyce?

Książki elektroniczne są dla ludzi, którzy bez żadnego wysiłku chcą zabrać ze sobą w podróż, do szkoły lub do pracy całą swoją bibliotekę zapisaną w telefonie lub w pamięci komputera. Elektroniczne odpowiedniki tradycyjnych książek są niemal wymuszonym przez dzisiejszy tryb życia wynalazkiem. Oczywiście, aby z nich korzystać niezbędny jest czytnik e-booków. Poznajmy największe wady i zalety tych urządzeń.

Czytniki e-booków i e-papier – budowa i zasada działania

Wiemy już, czym charakteryzują się elektroniczne książki. Można je czytać na komputerze, ale nie jest to wygodne. Najodpowiedniejszym urządzeniem do tego celu będzie czytnik książek elektronicznych. Poznajmy więc największe różnice między komputerem a czytnikiem, oraz sposób działania tychże urządzeń.

Nowy wymiar zakupów – Facebook Deals wkracza do Europy

Na rynku coraz popularniejsze stają się zakupy grupowe, czyli kupno jednego towaru przez wiele osób. Producenci i sprzedawcy bardzo często w takich przypadkach udzielają rabatów i upustów. Niestety na rynku grupowych zakupów brakowało dużego gracza. Teraz jednak mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Włoch będą mogli kupować i przy okazji "meldować się" za pomocą usługi Places. Poznajmy bliżej ten nowy wynalazek.

Kupujemy prezenty w godzinach pracy – zakupy internetowe coraz popularniejsze

Internet i wszystko, co z nim związane staje się coraz bardziej popularne. Według badań, tylko w ciągu listopada i pierwszych dni grudnia ubiegłego roku, wartość internetowego rynku wzrosła o 12 procent w porównaniu z rokiem 2009. W ciągu miesiąca wydatki na zakupy w sieci urosły do prawie 17 miliardów dolarów. Zdaje się, że tendencja rosnąca wcale nie ma zamiaru zwalniać, a już wkrótce internetowy handel może być równie popularny, co tradycyjny w sklepach stacjonarnych.

E-czytniki i e-booki – nowy wymiar książek?

Dzisiejszy świat tonie w nowych technologiach. Z dnia na dzień powstają coraz to bardziej wymyślne i zaskakujące rozwiązania, a sprzęty, które kiedyś nieco śmieszyły w filmach science-fiction, dziś trafiają do naszych domów. Jeszcze do niedawna symbolem tradycji była książka, ale dziś nawet one się zmieniają – pojawiają się książki w wersjach elektronicznych. Co ciekawe, czytanie książek w formie cyfrowej może być przyjemne i wygodne. Przekonajmy się zatem, jak działają czytniki e-booków.

Czy za wysyłanie spamu firmie grozi kara grzywny?

Rozsyłanie wiadomości reklamowych do skrzynek potencjalnych odbiorców może przybrać postać spamu. Czy wobec tego nadawca może zostać ukarany? Czy grożą mu konsekwencje finansowe? Poniżej znajdziesz odpowiedź na postawione pytania.

Kyocera Echo – Android 2.2 i dwa ekrany

Jeden z głównych operatorów sieci komórkowych w Stanach Zjednoczonych zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty nowego smartfona z systemem Google Android 2.2. Po specyfikacji technicznej, co prawda nie spodziewajmy się rewolucji, ale jest to kolejny model telefonu, który zaskakuje czymś ciekawym - dwoma wyświetlaczami.

Reklama w mobilnych aplikacjach internetowych

Wspominaliśmy już o reklamie w mobilnych aplikacjach internetowych. Posiada ona wiele zalet zarówno dla reklamodawcy, jak i odbiorcy. Reklamodawca może dotrzeć do określonej grupy odbiorców, którzy są potencjalnie zainteresowani reklamowanym produktem lub usługą. Odbiorcy reklamy zaś unikają typowej nudy, gdyż reklamy zmieniają się dynamicznie. Co jeszcze oferuje reklama w mobilnych aplikacjach i jak to wygląda w praktyce?

Mobilny Internet – poznajmy go bliżej

Ostatnio temat mobilnego Internetu przewija się niemal wszędzie – w radiu, telewizji i oczywiście Internecie tradycyjnym. Dla wielu osób jednak pojęcie to nadal jest dość obce. Co więc kryje się pod pojęciem „Mobilny Internet? Poznajmy najważniejsze tajniki techniczne i użytkowe mobilnego Internetu.

Vishing – nowa forma kradzieży poufnych danych

Nie jest już tajemnicą, że dzisiejszy Internet to miejsce niemal tak samo niebezpieczne i narażone na oszustwa, jak świat realny. Niemal z dnia na dzień pojawiają się nowe sposoby na oszustwa i kradzieże. Jednym z najnowszych sposobów na kradzież poufnych danych jest Vishing. Czym charakteryzuje się ta forma kradzieży?

Mobilny Internet – jak zaplanować kampanie reklamową?

Mobilny Internet to zupełnie inne medium, w porównaniu do Internetu stacjonarnego. Mobilny Internet jest wypełniony najróżniejszymi aplikacjami, miejscami do pobierania muzyki, dzwonków, tapet, poprzez aplikacje nawigacyjne, treningowe, liczące kalorie czy ilość wypitego alkoholu po gry i zabawy. Zaznaczmy, że wszystko jest zaprojektowane i przygotowane pod kątem urządzeń mobilnych. Zabierając się do planowania kampanii reklamowej w Internecie mobilnym trzeba również pamiętać o doskonałym dopasowaniu do tego nowego miejsca, gdyż wszelkie błędy mogą mieć nieciekawe skutki.

Reklama w mobilnym Internecie – jak to działa?

Wiemy już, że w tym roku mobilny Internet będzie jednym z głównych mediów, w których wszyscy będą starali się umieszczać swoje reklamy. Mobilny Internet przeżywa dynamiczny rozwój, i nie wiadomo, czy już po koniec tego roku większość wirtualnych stron nie przeniesie się z komputerów na komórki i tablety. Poznajmy więc zasadę działania oraz największe zalety reklamy w mobilnym Internecie.

Savoir vivre – jak się zachować podczas rozmowy konferencyjnej?

Firmowe rozmowy konferencyjne to w wielu firmach norma i codzienność. Jeśli są one przeprowadzane często, z pewnością nie raz zdarzyła nam się dziwna sytuacja. Wtedy utwierdzamy się w przekonaniu, że dobre zachowanie i maniery powinny być obecne zawsze, również podczas rozmowy konferencyjnej.

Mobilny Internet – nowe miejsce na reklamę dla firmy?

Wiemy już, analizując ubiegły rok, jak szybko rozwija się mobilny Internet. W 2010 roku pojawiło się mnóstwo projektów wykorzystujących mobilny Internet w dotarciu do konsumentów, takie jak strony internetowe firm, dostosowane do urządzeń mobilnych, firmowe aplikacje mobilne, czy też kampanie reklamowe prowadzone w mobilnym Internecie. Ciężko sobie wyobrazić, jakoby to nowe medium miało ponieść klęskę. Jak wygląda rynek reklamy w mobilnym Internecie?

Wideo- i telekonferencja – poznajmy tajniki obu rozwiązań

Prowadzenie profesjonalnej firmy o zasięgu ogólnokrajowym lub międzynarodowym wiąże się z wieloma podróżami służbowymi. Niekiedy tego typu wyjazdy nakładają się na siebie stwarzając sytuacje bez wyjścia. Nie można być przecież w dwóch miejscach na raz, prawda? Otóż okazuje się, że jest to technicznie możliwe. Poznajmy tajniki wideo- i telekonferencji.

Mobilne aplikacje – czy to się opłaca?

Mobilny Internet to bardzo ważna pozycja w nadchodzącym roku. Być może ta odmiana Internetu zakróluje i wszystkie firmy obecne dotychczas w Internecie „stacjonarnym” przeniosą się do mobilnego odpowiednika. Czy mobilne aplikacje firmowe to sposób na zarobek?

Internet AD 2011 – jakie prognozy?

Każdy rok przynosi nam nowe wydarzenia i co oczywiste – zmiany. Zmiany te są szczególnie zauważalne tam, gdzie panuje największy rozwój. Nie da się ukryć, że w ostatnich latach największy postęp i rozwój można było zauważyć w branży IT, szczególnie w świecie wirtualnym, czyli w Internecie. Co przyniesie nam nowy rok? Czego możemy się spodziewać?

Clickjacking – czym jest i jak się przed tym uchronić?

Odpowiedzialne osoby doskonale wiedzą, że dzisiejszy Internet nie jest miejscem bezpiecznym i anonimowym. Jeszcze do niedawna stosowanie się do takich prostych reguł jak unikanie podejrzanych stron, aktualizacja ochrony antywirusowej i nieotwieranie linków w wiadomościach od nieznajomych gwarantowało dość wysoki poziom bezpieczeństwa w sieci. Niestety w niedługim czasie może się to zmienić, gdyż cyberprzestępcy odkryli nową broń, która może być niebezpieczna nawet dla ostrożnych użytkowników. Popularność serwisów internetowych sprawiła, że pojawiło się w nich nowe zagrożenie – porywanie kliknięć. Zobaczmy jak działa clickjacking i jak nie dać się nabrać.

Ile kosztuje założenie firmowej strony internetowej?

W dobie nowoczesnych technologii na czele z Internetem posiadanie przez firmę własnej strony internetowej stało się już nie tyle dodatkiem, co raczej koniecznością. Ile kosztuje jej założenie? Przeczytaj poradę eksperta.

Jak wygląda internetowy szantaż?

Dla wielu osób Internet to wciąż swego rodzaju „zabawka”. Nie mają oni pojęcia, że tak naprawdę Internet to nie tylko narzędzie wiedzy i zabawy. Obecnie sieci internetowe tworzą swego rodzaju drugi wirtualny świat, w którym również toczą się wojny i konflikty. Niestety nie jest to tekst zapożyczony prosto z filmu „Matrix”, to już codzienność, a przykładów takiej teorii jest coraz więcej.

Microsoft Office 2010 – jak się odnaleźć po przesiadce z Office 2003?

Jeżeli niedawno dokonaliśmy przesiadki ze starego już pakietu Office 2003 na nową wersję 2010 z pewnością pierwsze wrażenie jest dość zaskakujące. Być może jesteśmy w lekkim szoku, a już na pewno nie jest nam łatwo zorientować się, gdzie znajdują się polecenia, do których do tej pory trafialiśmy odruchowo. Nic dziwnego, gdyż nowa wersja pakietu znacząco różni się od poprzednich. Jak sobie poradzić w stosunkowo nowym świecie pakietu biurowego Office 2010?

Hasła SMS – czy nadal są bezpieczne?

Obecnie jedną z najpopularniejszych form autoryzacji operacji bankowych jest hasło wysyłane do klienta za pomocą wiadomości SMS. Tego typu autoryzacje są również popularne podczas logowania się na stronę internetową konta u operatora telefonii komórkowej etc. Jak dotychczas taka forma autoryzacji wydawała się w pełni bezpieczna. Czy tak jest nadal?

Co jest największym wrogiem komputerów?

Wiele osób zastanawia się, co, oprócz groźnych wirusów i złośliwych programów, jest największym wrogiem komputerów. Może to być bardzo silny mróz lub upał – skrajne temperatury, szczególnie te wysokie, nie wpływają pozytywnie na podzespoły komputera, choć sprzęt najwyższej jakości poradzi sobie z takimi temperaturowymi anomaliami. Największym powodem do zmartwień jest jednak wilgoć i powtarzające się, nagłe wyłączanie komputerów. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Skradziony laptop – co zrobić?

Mimo naszej ostrożności i zapobiegliwości nasz laptop padł łupem złodzieja. Jesteśmy załamani i zdenerwowani, ale mimo wszystko w takich chwilach warto zachować spokój i postępować według pewnych zasad i wskazówek. Na szczęście są spore szanse na to, aby odzyskać nasz sprzęt, ale będą nam potrzebne niezbędne dane dotyczące naszego laptopa. Jak poradzić sobie z tą sytuacją?

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą laptopa?

Zasada ograniczonego zaufania sprawdza się nie tylko na drodze, ale również w przypadku komputerów. Pamiętajmy jednak, że nie jest to najlepsza metoda zabezpieczenia laptopa przed kradzieżą. Jeśli myślimy, że laptopa nie da się ukraść, bo jest zbyt duży i nieporęczny, jesteśmy w ogromnym błędzie. Wystarczy chwila nieuwagi na uczelni, w pociągu czy restauracji, a nasze drogocenne narzędzie pracy zniknie. Domowy czy służbowy komputer dla wielu osób jest codziennym narzędziem pracy, bez którego ciężko wyobrazić sobie dzień. Jak więc zabezpieczyć nasz komputer przed kradzieżą?

REKLAMA