REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
RPO interweniuje w spawie nieogłoszenia w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 4 czerwca 2024 r., o sygn. akt SK 140/20, na podstawie którego nawet 200 tys. emerytów, którzy przed 6 czerwca 2012 r. przeszli na wcześniejszą emeryturę, a następnie – złożyli wniosek o emeryturę powszechną, która została im pomniejszona na podstawie art. 25 ust. 1b ustawy z dnia 17.12.1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – może teraz otrzymać od ZUS wyrównanie sięgające nawet 64 tys. zł. Emeryci nie mają jednak na co czekać – mogą dochodzić swoich praw już dzisiaj.
W Dzienniku Ustaw właśnie ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów ustanawiające wysokość płacy minimalnej od 1 stycznia 2025 r. Oto materiał źródłowy.
W Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie, które dotyczy kwot świadczeń rodzinnych i kryteriów dochodowych, obowiązujących od 1 listopada 2024 r. Chodzi m.in. o zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny czy tzw. becikowe.
Ustawa budżetowa na 2024 rok oraz ustawa okołobudżetowa zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw. Dokumenty te zakładają m.in. podwyżki dla budżetówki w tym dla nauczycieli o 30 proc. Przepisy przewidują również przeznaczenie 3 mld zł m.in. na leczenie chorób onkologicznych.
REKLAMA
Ustawa z dnia 29 listopada 2023 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Od kiedy metoda in vitro będzie finansowana z budżetu państwa?
W czwartek w Sądzie Najwyższym do godz. 15.30 odnotowano 12 protestów odnoszących się do wyborów parlamentarnych oraz 5 protestów przeciwko ważności referendum - poinformowało PAP w czwartek po południu biuro prasowe Sądu Najwyższego.
Ustawa o Centralnej Informacji Emerytalnej została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Kto będzie miał dostęp do CIE? Jakie informacje znajdą się w systemie?
Zgodnie z opublikowanym w Dzienniku Ustaw rozporządzeniem minimalne wynagrodzenie za pracę w 2024 r. wzrośnie dwa razy.
REKLAMA
W Dzienniku Ustaw opublikowano dwa rozporządzenia dotyczące czternastej emerytury w 2023 r. W którym miesiącu zostanie wypłacona czternastka i w jakiej wysokości?
Ustawa o świadczeniu wspierającym została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Kiedy wejdzie w życie i jakie przewiduje rozwiązania dla osób niepełnosprawnych?
Nowe stawki opłat za nadanie indywidualnego kodu identyfikacyjnego (numeru EIPA), uznawanie kodu oraz ich utrzymanie w systemie teleinformatycznym wprowadza rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska, opublikowane w Dzienniku Ustaw. Jest to istotna informacja dla wszystkich podmiotów, które korzystają z tych usług.
Procedura ustawodawcza to formalny proces tworzenia i wprowadzania nowych ustaw lub zmian w istniejących ustawach w Polsce. Procedura ta jest uregulowana przez Konstytucję RP oraz ustawy o działalności legislacyjnej Sejmu i Senatu. Projekt ustawy może być złożony przez Prezydenta RP, Radę Ministrów, posłów i senatorów, grupę co najmniej 100 tysięcy obywateli, a także inne podmioty. Każdy projekt ustawy musi przejść przez kilka etapów.
Dziennik Ustaw (Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej) to polski publikator aktów normatywnych. Jest to dziennik urzędowy.
Dziennik Ustaw (Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej) to polski publikator aktów normatywnych. Jest to dziennik urzędowy.
REKLAMA