REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziecko, Zdrowie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ministerstwo rodziny kończy prace nad babciowym, wiadomo od kiedy ZUS będzie wypłacał nowy zasiłek

Wiadomo też, jakie babcie i jacy dziadkowie nie dostaną babciowe tak długo jak nie spełnią jednego ważnego warunku, o którym wcześniej nie było mowy.

Podczas badań okresowych w pracy będzie można wykonać badania profilaktyczne? Zakres ten może być poszerzony nawet o kolonoskopię

Planuje się aby podczas badań okresowych w pracy będzie można wykonać badania profilaktyczne? Sprawdź szczegóły!

Badania okresowe medycyny pracy będą połączone z badaniami profilaktycznymi - mammografia, cytologia, PSA, być może test FIT i kolonoskopia

Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia planują połączyć badania profilaktyczne z badaniami okresowymi w pracy. W ten sposób chcą zachęcić Polaków do badań profilaktycznych, aby w większym stopniu wykrywać poważne choroby na wczesnym etapie ich rozwoju.

Nowa usługa ratująca życie poda dokładną lokalizację osoby dzwoniącej na numery alarmowe

Bywa, że osoba dzwoniąca na numery alarmowe ma problem z podaniem lokalizacji. Już niedługo nie będzie takiej potrzeby. Usługa Advance Mobile Location (AML) nad którą pracuje Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej ma pomóc w lokalizacji osoby dzwoniącej na numery alarmowe i ratować ludzkie życie. 

REKLAMA

Nie zmywasz makijażu przed treningiem? To błąd

Szybki trening prosto po pracy albo przed wieczornym prysznicem to dobry pomysł na pozbycie się stresu, nabranie energii i poprawę samopoczucia. Warto jednak pamiętać, aby nie ćwiczyć w makijażu. Dlaczego? O tym poniżej.

Lek na odrost zębów coraz bliżej? Ruszają badania na ludziach

Szykuje się rewolucja w stomatologii? Prace nad lekiem na odrastanie zębów są już w toku. Zespół japońskich badaczy z sukcesem przetestował myszy i fretki a teraz rozpocznie testy na ludziach. Jest szansa, że przed 2023 lek będzie zakwalifikowany do terapii? 

Otyłość to poważna, przewlekła choroba. Matka wszystkich chorób. Jak ją skutecznie leczyć? Są leki, trzeba zmienić styl życia, w ostateczności operacja bariatryczna

Na całym świecie 4 marca jest obchodzony Światowy Dzień Otyłości. Z tej okazji wczoraj na konferencji w centrum prasowym PAP prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości (PTLO) prof. Lucyna Ostrowska podkreśliła, że otyłość to choroba, nie defekt kosmetyczny. "Jest to choroba, którą widać, ale która jest niestety przezroczysta, ponieważ wciąż mamy niedodiagnozowaną tę chorobę i niedostatecznie leczoną" - powiedziała. W wywiadzie dla PAP endokrynolog prof. Wojciech Bik powiedział, że choroba otyłościowa jest matką wszystkich chorób i możemy mówić o epidemii. Jego zdaniem leczenie otyłości należy zacząć od modyfikacji stylu życia. W leczeniu otyłości są też sprawdzone leki inkretynowe, które modulują wydzielanie insuliny i pobudzają uczucie sytości. 

Pobyt w szpitalu - jak się przygotować?

Pobyt w szpitalu często wiąże się ze stresem. Czasem zmniejszyć go może odpowiednie przygotowanie i wiedza o tym, co jest potrzebne do przyjęcia do szpitala. Podpowiadamy w artykule. 

REKLAMA

29 lutego - Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Ile ich jest na świecie?

Dzień Chorób Rzadkich przypada na ostatni dzień lutego, data jest nieprzypadkowa. Na całym świecie 300 mln ludzi żyje z rzadkimi chorobami. 

Jak pozbyć się mikroplastiku z wody? Prosty sposób

Mikroplastik jest wszechobecny, niestety trafia także do pożywienia i wody. Chociaż na ten moment nie wiadomo dokładnie, jak wpływa na ludzki organizm, to wpływ ten z pewnością nie jest pozytywny. Naukowcy znaleźli sposób na pozbycie się mikroplastiku go z wody. 

Opieka senioralna w Polsce: brak podejścia systemowego skutkuje fatalnym w skutkach akcjonizmem

Na początku należy stwierdzić, że polityka senioralna to niewątpliwie swoisty leitmotiv rządu premiera Donalda Tuska. Nie ma dnia, aby media nie donosiły o działaniach rządu związanych z próbami rozwiązania problemu, który jak miecz Damoklesa wisi nad całą sferą socjalną budżetu państwa, a tak właściwie nad przyszłością społeczno-gospodarczą Polski. A jest nim właśnie opieka senioralna. Kto z politycznych decydentów nie dostrzeże prawdziwej wagi tego problemu, nie ma co liczyć na powodzenie podczas następnych wyborów. I dotyczy to właściwie wszystkich krajów starzejącej się na gwałt Unii Europejskiej.

Znasz portal Diety NFZ? Korzysta z niego już prawie 870 tys. osób

Portal diety.nfz.gov.pl to baza bezpłatnych przepisów na zdrowe i proste w przygotowaniu dania do samodzielnego przygotowania. Narodowy Fundusz Zdrowia podał, że z planów żywieniowych korzysta już blisko 870 tys. osób. 

Babciowe 2024: nowy zasiłek wyższy niż 1500 złotych? dla matki na opiekę nad dzieckiem, żłobek lub dla babci

Babciowe kojarzy się z zasiłkiem w wysokości 1500 zł wypłacanym rodzicom małego dziecka, by sfinansowali opiekę nad maluchem w wieku żłobkowym, choćby opłacając jego babcię, i mogli pójść oboje do pracy. W budżecie państwa na 2024 r. uchwalonym właśnie przez Sejm zarezerwowano na ten rok 1,5 miliarda złotych – jako realizacja programu „Aktywny rodzic”, czyli finansowe wsparcie kobiet, które wracają na rynek pracy po urodzeniu dziecka.

Co wiesz o witaminach? Quiz wiedzy w 140. rocznicę urodzin Kazimierza Funka

Witaminy są bardzo ważne dla ogólnego stanu naszego zdrowia, szczególnie w okresie zimowym! Dziś przypada 140. rocznica urodzin Kazimierz Funka, polsko-amerykańskiego biochemika, twórcy nauki o witaminach. Rozwiąż quiz i sprawdź, co o nich wiesz!

Depresja nie wybiera. Ale na dobrostan psychiczny może wpłynąć dieta albo... pies

23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. To dobra okazja do tego, aby przypomnieć sobie, że ta choroba może dotknąć każdego. Gdzie szukać pomocy? Jak poprawić swój dobrostan psychiczny? 

Będzie zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Już 64% młodzieży miało do czynienia z takimi papierosami

Aż 64 proc. młodych ludzi miało kontakt z jednorazowymi papierosami elektronicznymi. Czy wkrótce to się skończy? Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała w środę, że może rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. 

Zakaz sprzedaży e-papierosów jednorazowych. I.Leszczyna: Zielone światło od Donalda Tuska dla zmiany przepisów

W dniu 21 lutego 2024 r. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że może już rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Dodała, że chciałaby jak najszybszej ścieżki, bo aż 64 procent młodych ludzi miało z nimi kontakt.

Jak pracodawca może zareagować na przyprowadzanie przez pracownika dziecka do pracy

Pracownica zatrudniona w sklepie kolejny raz przyprowadziła do pracy 5-letniego syna. Tłumaczyła to tym, że syn ma katar i nie mógł iść do przedszkola, a pracownica nie ma już urlopu na żądanie. W sklepie 5-latek siedzi sam na zapleczu, kiedy pracownica pracuje, co budzi nasze duże obawy o bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Ponadto pracownica nie skupia się w pełni na pracy, tylko co chwilę oddala się ze stanowiska pracy na zaplecze, żeby sprawdzić, co z dzieckiem. Co możemy zrobić w tej sytuacji? Czy możemy ukarać ją upomnieniem lub naganą albo zwolnić, żeby w jej miejsce zatrudnić w pełni efektywnego pracownika? Czy możemy wprowadzić w regulaminie pracy regulację zakazującą przychodzenia do pracy z dzieckiem?

Jest źle, będzie lepiej? Młodzi nadzieją na poprawę profilaktyki zdrowotnej w Polsce

W ostatnich latach Polska stanęła w obliczu nie tylko wyzwań związanych z gospodarką czy polityką, ale także ze zdrowiem publicznym. Badania profilaktyczne, kluczowe dla wczesnego wykrywania chorób, stanowią istotny element dbałości o zdrowie. Niestety, statystyki wskazują, że Polacy nie korzystają z nich w wystarczającym stopniu. Jednak nadzieję na poprawę tych wskaźników niesie ze sobą zaangażowanie młodszych pokoleń, zwłaszcza pokolenia Z i milenialsów. 

Badania naukowe: Nadmiar białka w diecie szkodzi tętnicom. To wyższe ryzyko miażdżycy

Spożywanie zbyt dużych ilości białka zwiększa ryzyko miażdżycy. Winę za to ponosi aminokwas leucyna – informuje pismo “Nature Metabolism”. Odkryty przez naukowców z University of Pittsburgh School of Medicine mechanizm molekularny sprawia, że nadmierna ilość białka w diecie może zwiększać ryzyko miażdżycy.

Lek na porost zębów jeszcze w tej dekadzie? Dr Takahashi w połowie 2024 roku rozpocznie badania kliniczne. Jak daleko do rewolucji w stomatologii?

W ostatnich tygodniach w mediach toczyła się dyskusja o tym, że japoński naukowiec zapowiedział, iż jeszcze w tej dekadzie powstanie lek na porost zębów. Ta wiadomość zelektryzowała środowisko medyczne, a także pacjentów implantologicznych i protetycznych. Ale zdaniem dr n. med. Piotra Przybylskiego należy trochę ostudzić emocje w tym zakresie. Lek na porost zębów, jak każdy lek, musiałby przejść wiele badań klinicznych, aby potwierdzono jego skuteczność i bezpieczeństwo, a następnie dopuszczono do obrotu. Jak wskazuje ekspert, sam ewentualny proces odrastania zębów musi być też dokładnie monitorowany, aby nie wywołał poważnych problemów z układem zgryzowym i funkcją żucia. Nawet jeśli lek rozpocznie nową erę w stomatologii, to upłynie jeszcze wiele lat, zanim w ogóle trafi do Polski. Sami lekarze będą musieli też przejść liczne szkolenia, aby móc go podawać pacjentom. I to też nie będzie łatwy proces do zrealizowania.

Wróciły lęki o zdrowie najbliższych i własne, Mniej boimy się utraty majątku wskutek wysokiej inflacji

Choć sytuacja materialna polskich rodzin po pandemii i wysokiej inflacji poprawia się niemal z miesiąca na miesiąc, nie słabną obawy o przyszłość, stan finansów domowych i inne sprawy materialne. Jednak mimo oddalającej się perspektywy COVID-19 znów na pierwsze miejsce powodów do stresów przebiła się troska o zdrowie - bliskich oraz własne.

500 plus zamiast 800 plus na koncie. Co zrobić?

Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego została podniesiona z 500 zł do 800 zł. Co, jeśli na konto wpłynęło jednak tylko 500 zł?

Od 15 lutego 2024 r. zmienią się wymogi zatrudnienia dla osób mających pracować z dziećmi

W przypadku zatrudniania osób do pracy z dziećmi od 15 lutego 2024 r. zostanie rozszerzony obowiązek weryfikacji niekaralności kandydatów do pracy. Pracodawca będzie musiał sprawdzić czy osoba zgłaszająca się do pracy nie była karana za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, przeciwko życiu i zdrowiu, za handel ludźmi, znęcanie się, a także łamanie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii.

Min. zdrowia I. Leszczyna: przepis o klauzuli sumienia nie obowiązuje lekarza, gdy trzeba ratować czyjeś zdrowie lub życie

Przepis o klauzuli sumienia nie obowiązuje, gdy trzeba ratować czyjeś zdrowie lub życie. Mam wrażenie, że niektórzy lekarze o tym zapominają - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską minister zdrowia Izabela Leszczyna. Minister powiedziała, że jej resort będzie kontrolował szpitale, czy nie utrudniają wykonywania aborcji. Placówki, które będą to bezprawnie utrudniały, dostaną najpierw karę. Gdy proceder będzie się powtarzał - NFZ będzie wypowiadał umowę. 

Plastikowe butelki PET a zdrowie. Minister przyznaje: mogą uwalniać do wody różne związki chemiczne. Antymon, bisfenol A, kwas tereftalowy, glikol dietylenowy. Przepisy określają limity tych substancji a sanepid czuwa

Czy woda, soki, napoje w butelkach PET zawierają szkodliwe związki chemiczne? W interpelacji do ministra zdrowia posłowie wskazali na niepokojące badania naukowe. Minister zdrowia przyznał pod koniec stycznia 2024 r., że z butelek plastikowych mogą uwalniać się (zwłaszcza pod wpływem światła i wysokiej temperatury) m.in. kwas tereftalowy, glikol etylenowy, glikol dietylenowy, aldehyd octowy, antymon, a także bisfenol A. Jednak przepisy określają bezpieczne limity tych substancji, które muszą być kontrolowane w procesie produkcji i dystrybucji. Państwowa Inspekcja Sanitarna rutynowo kontroluje producentów i dystrybutorów żywności w opakowaniach plastikowych pod kątem przestrzeganiach tych przepisów. Zdaniem ministra nie ma potrzeby wprowadzania ograniczeń stosowania tworzyw sztucznych w opakowaniach przeznaczonych do sprzedaży napojów oraz wód butelkowanych. 

Rozliczenie PIT jako „osoba samotnie wychowująca dzieci”. Wystarczające jest, aby taki stan zaistniał w ciągu roku, a nie trwał przez cały rok

Czy przez cały rok trzeba być „osobą samotnie wychowującą dziecko”? Wystarczające jest, aby taki stan zaistniał w ciągu roku, a nie trwał przez cały rok. Przepisy ustawy o PIT nie uzależniają prawa podatnika do preferencyjnego opodatkowania jego dochodów od tego, czy przez cały rok był osobą samotnie wychowującą dziecko.

Jak chronić dziecko w sieci? Narzędzia kontroli rodzicielskiej

W dzisiejszych czasach w większości miejsc w Polsce dostęp do sieci jest czymś powszechnym i zwyczajnym. Coraz bardziej przesuwa się również granica pierwszego zetknięcia się z telefonem czy Internetem. To z jednej strony stały kontakt rodzica z dzieckiem, z drugiej – szereg zagrożeń. Jak chronić dziecko w sieci? 

Quiz: Jak dobrze znasz miód i świat pszczół? 7. pytanie tylko dla znawców

Czy wiesz, w jakiej temperaturze powinno się przechowywać miód, aby zachować jego najlepsze właściwości? A co to jest pierzga i ile kilogramów miodu można zebrać rocznie z jednego ula? Jeśli jesteś ciekawy, ile łyżeczek miodu wytwarza pszczoła w ciągu swojego życia, a także jakie są różnice między poszczególnymi rodzajami miodu, to ten quiz jest dla Ciebie!

Babciowe 2024 - kiedy 1500 zł dla matek?

Babciowe 2024 - kiedy? Wypłaty 1500 zł dla matek powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka mają ruszyć w trzecim kwartale tego roku. Tak wynika z zapowiedzi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ulga na dziecko a władza rodzicielska. Samo płacenie alimentów na dziecko oraz sporadyczne spotkania to za mało

Samo płacenie alimentów na dziecko oraz sporadyczne spotkania z małoletnim dzieckiem nie są rozstrzygające dla uznania, że rodzic wykonuje władzę rodzicielską. Jeżeli władza rodzicielska przysługuje formalnie obojgu rodzicom, a tylko jeden z rodziców faktycznie ją wykonuje, to z odliczenia w PIT całości kwoty ulgi na dziecko może skorzystać tylko ten rodzic.

Na co rodzice najczęściej wydają 800 plus? Od dziś można już składać wnioski na nowy okres świadczeniowy

1 lutego ruszył nabór wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r. Na co najczęściej rodzice i opiekunowie przeznaczają te pieniądze? 

Standardy ochrony małoletnich w placówkach medycznych od 15 lutego 2024 roku

Z dniem 15 lutego 2024 roku na organie zarządzającym placówką medyczną, do której uczęszczają albo w której przebywają lub mogą przebywać małoletni oraz organizatorze działalności medycznej, ciążyć będzie obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. Standardy mają zapewnić małoletnim bezpieczeństwo, przeciwdziałać przestępstwom o charakterze seksualnym oraz ustandaryzować postępowanie w przypadku naruszeń. Niewprowadzenie standardów podlega odpowiedzialności karnej. 

250 zł miesięcznie na ucznia dowożonego. Do 29 każdego miesiąca JST otrzymają środki na uczniów z Ukrainy

Do 29 każdego miesiąca JST otrzymają środki na uczniów z Ukrainy. Jest to wsparcie finansowe ze środków Funduszu Pomocy z przeznaczeniem na realizację dodatkowych zadań oświatowych związanych z kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi i uczniami będącymi obywatelami Ukrainy.

Program „Aktywny rodzic” ruszy w trzecim kwartale 2024 roku

Program "Aktywny Rodzic", wspierający kobiety powracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka, ma ruszyć w trzecim kwartale 2024 roku. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prace nad jego przygotowaniem.

800 plus. Co, jeśli rodzic nie wypełni prawidłowo wniosku do ZUS?

Od 1 lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyjmował wnioski o świadczenie wychowawcze (800 plus) na nowy okres świadczeniowy. Rzecznik ZUS Paweł Żebrowski zapewnił, że zakład jest gotowy do akcji przyjmowania wniosków, które będzie można złożyć na kilka sposobów.

Jakie imiona były wybierane dla dzieci w 2023 r.? Czy można nadać dziecku dowolne imię?

Czy na podium listy imion wybieranych dla dzieci w 2023 roku są zaskoczenia? Rodzice wybierali raczej klasyczne czy nowoczesne imiona? Czy zgodnie z polskim prawem można nadać dziecku dowodnie wybrane imię? Sprawdźmy. 

Skutki klapsów zostają na całe życie

Jakie są konsekwencje stosowania kar fizycznych wobec dzieci w ich dalszym rozwoju? Jak wpływa to na psychikę? Dlaczego mimo zakazu stosowania kar cielesnych, wciąż wielu rodziców i opiekunów uważa je za dobrą metodę wychowawczą? 

Co dalej z 1 na koniec semestru? Decydują o tym przepisy i statut szkoły. Sprawdź, co robić.

Regulacje dotyczące oświaty bywają niezrozumiałe dla uczniów i ich rodziców. Zasady funkcjonowania poszczególnych placówek różnią się między sobą. Dotyczy to nie tylko organizacji roku szkolnego, ale także zasad oceniania. Również sposób postępowania w przypadku tak zwanych zagrożeń, bywa w szkołach różny. Zawsze musi jednak pozostawać w zgodzie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Zamieszanie z 800+. Oszuści już działają. Co z nowym okresem rozliczeniowym?

Nowy okres świadczeniowy o 800 plus trwa od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r. Na adresy mailowe rodziców i opiekunów zaczęły wpływać podejrzane wiadomości instruujące jak podwyższyć świadczenie. ZUS ostrzega przed oszustami i informuje, od kiedy można składać wnioski. 

Noworoczne postanowienia 2024. Pięć sposobów by w nich wytrwać – ale czy jeszcze o nich pamiętasz

Wczoraj, 17 stycznia był Dzień Porzucania Noworocznych Postanowień. Sprawdź czy jesteś w gronie tych, którzy już o nich zapomnieli, a może nawet – porzucili. A jeśli przypomnieliśmy ci właśnie o nich, to poznaj pięć sposobów, by jednak w nich wytrwać.

2024: premier Donald Tusk potwierdził 1500 złotych co miesiąc dla aktywnej mamy na żłobek, babciowe lub dla opiekunki dziecka

Babciowe 1500 zł zapowiedział w expose premier Donald Tuska już od nowego roku. Dostanie je każda mama, każda rodzina potrzebująca opieki nad małym dzieckiem w ramach nowego rządowego programu Aktywny Rodzic. W przyjętym przez rząd we wtorek 19 grudnia 2023 r. budżecie państwa na rok 2024 są przewidziane pieniądze na sfinansowanie nowego świadczenia.

Ferie w Warszawie? Stolica przygotowała bezpłatne atrakcje

Spektakle, warsztaty czy wspólne zwiedzanie wystaw to niektóre z propozycji zorganizowanych przez miasto dla dzieci i młodzieży. "Zimowa Warszawa dostarczy w tym roku multum atrakcji" - informuje ratusz.

Dlaczego dobra wentylacja sypialni to podstawa i co z nami robi zanieczyszczone powietrze?

Badacze wciąż szukają sposobów na poprawę jakości snu. Ostatnio odkryli, że odpowiednia wentylacja pomieszczenia znacząco wpływa na sen. 

Dane osobowe pracowników. Czy pracownik musi odpowiadać na pytania o stan zdrowia

Dane osobowe pracowników chronią przepisy unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (tzw. RODO) oraz krajowego Kodeksu pracy. Ochroną objęte są wszelkie informacje o pracowniku, nie tylko imię, nazwisko i adres zamieszkania. Szczególnej ochronie prawnej podlegają dane wrażliwe, obejmujące w szczególności informacje dotyczące zdrowia pracowników. W jakich wobec tego sytuacjach pracodawca może pozyskać i przetwarzać dane dotyczące zdrowia pracowników. Przepisy ściśle to określają.

Kalendarz badań. Sprawdź, jakie badania warto wykonać w Twoim wieku

Początek roku to dobry moment na zrobienie kompletu badań profilaktycznych. Pomoże w tym przygotowany przez NFZ kalendarz, który wygeneruje listę badań dopasowanych do płci i wieku. 

Kto dostanie 2 i 3 stycznia nowe 500+ ZUS już wypłaca 800 plus. Sprawdź swoje konto w banku - pierwsze wypłaty były w grudniu

W piątek 29 grudnia ZUS przelał na konta rodziców pierwsze świadczenia z programu Rodzina 500+/800+ w nowej wysokości 800 zł. Otrzymali je rodzice na 711 250 dzieci gdyż ZUS przelał tego dnia z tytułu 800 plus kwotę 569 mln złotych. To osoby, które zgodnie z terminarzem ZUS otrzymują to świadczenie 2 dnia każdego miesiąca.

Świąteczna alienacja rodzicielska. Nie wszystkie dzieci lubią święta, bo ambicje rozwiedzionych rodziców radość zamieniają w piekło

Adwokaci specjalizujący się w sprawach rodzinnych nadali temu zjawisku nawet własne określenie - świąteczna alienacja rodzicielska. To dowodzi, że nie są to sytuacje o charakterze epizodów, ale poważny problem społeczny.

Kancelaria Przyjazna Dziecku. Konkurs rozstrzygnięty!

65 prawników otrzymało certyfikaty Kancelarii Przyjaznej Dziecku podczas gali kończącej drugą edycję konkursu.

Przymusowe kontakty z ojcem [OPINIA]

Trudno przygotować się na odejście od oprawcy i uchronić dziecko od przemocowego ojca, który przecież nie stosuje przemocy nad dzieckiem, jedynie nad matką.

REKLAMA