REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Down-sizing

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Downsizing: wady i zalety niskiej pojemności silnika

Downsizing: wady i zalety? A więc dziś powiemy czemu mała pojemność i duża moc są korzystne, a czemu mają też kilka mniej pozytywnych cech.

LSPI: jak zapobiegać spalaniu superstukowemu?

LSPI: jak zapobiegać spalaniu superstukowemu? Czyli co musi zrobić kierowca, aby silnik w jego aucie samoczynnie nie... wybuchł?! Sprawdźmy.

Spalanie superstukowe. Co to takiego?

Niekontrolowany zapłon mieszanki może doprowadzić do zniszczenia downsizingowanego silnika. Na czym polega spalanie superstukowe i jaka jest istota zjawiska LSPI?

Silnik 1.0 Turbo SIDI Opel - awarie, problemy, opinie

W roku 2014 Opel ogłosił wielki sukces. Inżynierowie niemieckiej marki zbudowali silnik 1.0 Turbo SIDI. Dziś firma wycofuje się z tej jednostki. Winne są awarie?

REKLAMA

Silnik 1.2 PureTech - awarie, problemy, opinie

Małolitrażowy benzyniak jest francuską odpowiedzią na downsizing. Ma 3 cylindry, 12 zaworów, spełnia normę Euro 6, a do tego powstał przy wykorzystaniu 120 patentów.

Wtrysk wody do silnika spalinowego - jak to działa?

Czy możliwe jest zasilanie silnika wodą? Okazuje się, że Bosch wspólnie z BMW, chcą zastosować specjalny wtrysk wody do jednostki napędowej aby zwiększyć jej moc i ograniczyć zużycie paliwa. Brzmi nierealnie!

Test Toyota Auris 1.2 Turbo 116 KM

Toyota Auris po niedawnym faceliftingu otrzymała nowy, turbodoładowany silnik benzynowy 1.2 D-4T o mocy 116 KM. Jak spisuje się nowa wersja napędowa?

Test Citroen C4 Cactus 1.2 PureTech 110 KM

Citroen C4 Cactus gościł już w naszej redakcji. Narzekaliśmy wtedy nieco na jego zbyt słaby silnik 1.2 VTi o mocy 82 KM. Jak spisuje się jego nowy motor z turbodoładowaniem?

REKLAMA

Test Peugeot 308 1.2 PureTech 110 KM

Peugeot 308 z nowym silnikiem 1.2 PureTech 110 KM to relatywnie niedrogi, a przy tym nowoczesny kompakt. Czy jego najnowsza jednostka napędowa, wykonana w duchu downsizingu, spełnia swoją funkcję?

Dlaczego nowoczesne silniki potrzebują specjalnych olejów?

Nowoczesne silniki spalinowe charakteryzuje znacznie większe obciążenie niż ich odpowiedników sprzed 20 lat. Z tego powodu wymagają one bardziej zaawansowanych olejów, które zapewnią im prawidłowe smarowanie i temperaturę. Castrol przedstawiając swój nowy produkt wyjaśnia dlaczego go wprowadził do oferty.

Tłoki z Formuły 1 w silnikach Renault?

Doświadczenie koncernu Renault zdobyte podczas wyścigów F1 zaprocentowało opracowaniem nowej generacji tłoków do silników turbo. Czym charakteryzują się one na tle klasycznych rozwiązań

Downsizing według Renault - nowe silniki z turbo

Moda na silniki o małej pojemności skokowej i turbodoładowaniu rozwija się w szybkim tempie. Renault już przedstawia swoje kolejne plany w zakresie downsizingu.

Nowy silnik PSA 1.2 EB PureTech - 3 cylindry i turbo

Koncern PSA wprowadza na rynek turbodoładowany silnik 1.2 EB PureTech. To francuska odpowiedź na silniki z ery tzw. downsizingu, jakimi od kilku lat kuszą klientów niektórzy producenci aut.

Silnik Opla 1.0 Turbo 12V SIDI

Opel wprowadza nowy silnik wykonany w duchu downsizingu - 1.0 Turbo SIDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Test Skoda Rapid 1.2 TSI 85KM Elegance: przestronnie!

Skoda Rapid trafiła na polski rynek pod koniec 2012 roku. Przez wielu uważana była z początku jako konkurent dla Octavii II. Sprawdzamy czy Rapid faktycznie jest tak duży i dobry aby uważać go za model lepszy niż Octavia II.

Jak można ograniczyć zużycie paliwa w silniku o dużej mocy?

Silnik o dużej mocy nie zawsze pali więcej paliwa niż małolitrażowa jednostka napędowa. Jak to możliwe?

Typowe usterki silnika benzynowego

Wolnossący silnik benzynowy to bardzo trwała konstrukcja. Problemy stwarzają za to jednostki turbodoładowane. Jakie są koszty napraw silnika benzynowego?

Test BMW 328i xDrive: na drodze ku doskonałości

Najnowsza odsłona BMW 328i xDrive dysponuje silnikiem o zaledwie czterech cylindrach, ale dzięki m.in. turbosprężarce ma on moc aż 245KM. Czy model ten, mimo utraty dwóch cylindrów, nie zatracił sportowego ducha BMW? Jak sprawuje się napęd czterech kół xDrive?

Miejskie auto z turbodoładowanym silnikiem. Poradnik kupującego

Miejskie samochody, z ekonomicznymi a zarazem dynamicznymi silnikami wyposażonymi w turbodoładowanie cieszą się rosnącą popularnością. Postanowiliśmy sprawdzić, którzy producenci oferują typowo miejskie auta z mocnymi silnikami o pojemności nie większej niż 1000 cm3.

Porównanie silników TwinAir, TSI i EcoBoost

Małolitrażowe, turbodoładowane silniki benzynowe na dobre zadomowiły się na rynku motoryzacyjnym. Zapewniają autom świetne osiągi i niskie zużycie paliwa. Postanowiliśmy przedstawić trzy najbardziej popularne konstrukcje : TwinAir, EcoBoost oraz TSI.

Silniki MutiAir a LPG

Silniki z serii MultiAir, mimo swojej zaawansowanej konstrukcji, mogą być przystosowane do zasilania gazem LPG. Najważniejszy jest dobór odpowiedniej instalacji LPG.

Czy downsizing skraca żywotność silników?

Mała pojemność, doładowanie oraz stosunkowo duża moc silnika - tak można scharakteryzować coraz więcej jednostek napędowych, które znajdziemy w ofercie producentów samochodów. Jednak, czy duża moc przy niewielkiej pojemności jednostki napędowej to najszybsza droga do skrócenia żywotności silnika?

Co czyni auta bardziej ekologicznymi?

Effecient Dynamics, Bluemotion, GreenLine... coraz częściej do standardowych nazw modeli dodawane są określenia, które dla większości użytkowników aut brzmią dość enigmatycznie. Wiadomo, że chodzi o ekologię, jednak w czym tak naprawdę się ona przejawia?

REKLAMA