REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, Oświadczenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców przedłużony

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców zostanie przedłużony o kolejne dwa tygodnie. Pomoc przysługuje rodziom, którzy muszą zostać w domu z najmłodszymi dziećmi.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu koronawirusa wydłużony - zmiany

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom, którzy nie pracują z powodu konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem do 8. roku życia ze względu na zamknięcie szkół, przedszkoli, żłobków. Przyczyną tego zamknięcia jest epidemia koronawirusa. Na koniec marca 2020 r. wprowadzono zmiany polegające m.in. na wydłużeniu liczby dni, za które przysługuje zasiłek.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony o kolejne 14 dni

Kolejny dodatkowy zasiłek opiekuńczy w wymiarze 14 dni z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem do 8. roku życia z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka w wyniku epidemii koronawirusa – to jeden z zapisów przyjętego w sobotę przez Sejm pakietu rozwiązań z tzw. tarczy antykryzysowej. Na dodatkowy zasiłek opiekuńczy będą mogli też liczyć opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Można wnioskować o dodatkowy zasiłek opiekuńczy na kolejne dni

Szkoły, żłobki i przedszkola będą zamknięte aż do Świąt Wielkanocnych. Rodzice, którzy wykorzystali już dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę na kolejne dni. Oświadczenie należy złożyć tak jak poprzednio.

REKLAMA

Dodatkowy zasilek opiekuńczy dla rodziców od 26 marca 2020 r.

Rodzice mogą wnioskować o wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego na kolejny okres. Od 26 marca 2020 r. z mocą wsteczną ma obowiązywać nowelizacja obowiązujących przepisów. Obecnie rodzice dziecka w wieku do ukończenia 8 lat w przypadku zamknięcia z powodu zagrożenia koronawirusem przedszkola, żłobka lub szkoły mogą skorzystać z dodatkowego 14-dniowego zasiłku opiekuńczego.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po 25 marca 2020 r.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie z 11 marca 2020 r . w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - do dnia 10 kwietnia 2020 r. został wydłużony termin, w którym nie funkcjonują żłobki, przedszkola, szkoły i inne placówki, do których uczęszczają dzieci.

ZUS - nowe infolinie tematyczne dla klientów

ZUS uruchomił nowe infolinie tematyczne dla klientów. Pod specjalnymi numerami telefonów można uzyskać informacje m.in. na temat zasiłków opiekuńczych, świadczeń przysługujących w czasie kwarantanny czy pomocy dla przedsiębiorców.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców - wniosek do ZUS online

Rodzic ma prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19. W jakich przypadkach wniosek o zasiłek można wysłać do ZUS online?

REKLAMA

Praktyczny poradnik dla pracowników i pracodawców w przypadku koronawirusa

Jak należy zorganizować pracę w związku z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem? Czy pracownik może wnioskować o pracę zdalną? Czy w okresie zagrożenia koronawirusem pracodawca może wysłać pracowników na zaległe urlopy wypoczynkowe? Ministerstwo pracy przygotowało praktyczny poradnik dla pracodawców i pracowników.

Ile wynosi wysokość dodatkowego zasiłku opiekuńczego? Komu przysługuje? - pytania i odpowiedzi

Ile wynosi dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje? Jak uzyskać dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy opieka na dziecko do lat 8 z powodu koronawirusa może przerwać urlop wypoczynkowy?

Czy opieka nad dzieckiem wynikająca ze specustawy z związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przerywa urlop wypoczynkowy? Odpowiedź poniżej.

Oświadczenie o dodatkowy zasiłek opiekuńczy elektronicznie - jak wypełnić wniosek (ZAS-58) przez PUE ZUS

Osoba prowadząca pozarolniczą działalność albo współpracująca z nią, dla której płatnikiem zasiłku jest ZUS, może złożyć oświadczenie o dodatkowy zasiłek opiekuńczy za pośrednictwem portalu PUE ZUS przy wykorzystaniu wniosku ZAS-58. Jak zrobić to krok po kroku?

Zasiłek opiekuńczy (z powodu COVID-19) dla rodziców dzieci do 12 roku życia

Minister Rozwoju poinformowała o zmianie specustawy ws. koronawirusa, dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem do 12 r. życia. Obecnie limit wieku dziecka wynosi 8 lat. (Aktualizacja: Minister rozwoju wycofała się z tego zapisu. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na razie tylko dla rodziców dzieci do 8 lat).

Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8 (dodatkowy zasiłek opiekuńczy) - jak wypełnić druk, od kiedy

Jak wypełnić w oświadczeniu okres sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem? Co z sobotami i niedzielami? Kiedy i jak złożyć oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8 w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły? Od kiedy przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - oświadczenie, wysokość, wymiar

W celu otrzymania dodatkowego zasiłku opiekuńczego należy złożyć oświadczenie (pobierz oświadczenie). Czy potrzebny jest wniosek Z-15A? Jak długo trwa okres wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego?

Kwarantanna dziecka i zamknięcie szkoły, przedszkola, żłobka - zasiłek opiekuńczy

Objęcie dziecka kwarantanną z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem lub zamknięcie szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii uzasadnia wypłatę zasiłku opiekuńczego. Jakie dokumenty należy złożyć, aby uzyskać świadczenie?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - zamknięcie szkoły, przedszkola i żłobka z powodu koronawirusa

Specustawa dotycząca koronawirusa przyznaje rodzicom dzieci w wieku do 8. roku życia prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego za 14 dni opieki nad dzieckiem z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola, żłobka czy klubiku dziecięcego. Należy w tym celu wypełnić stosowne oświadczenie.

ZUS: specjalna infolinia dotycząca zasiłków opiekuńczych, chorobowych

ZUS poinformował o uruchomieniu specjalnych linii tematycznych w związku z uzyskaniem zasiłku opiekuńczego w przypadku zamknięcia placówek oświatowych czy poddania się kwarantannie.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem do lat 8. Co z dziećmi powyżej 8 lat?

Rzecznik Praw Dziecka zaapelował o zmianę przepisów i objęcie prawem do dodatkowego zasiłku opiekuńczego rodziców dzieci powyżej 8. roku życia. Zgodnie z aktualnymi przepisami dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na czas opieki nad dzieckiem do lat 8. w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły.

Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19 (koronawirusa)

ZUS stworzył wzór Oświadczenia o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 (koronawirusa) żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły. Wypełnienie tego dokumentu jest niezbędne w celu otrzymania zasiłku opiekuńczego za czas opieki nad dzieckiem.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu COVID-19 - wzór oświadczenia pracownika, od kiedy, komu przysługuje

Aby uzyskać dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły - należy złożyć oświadczenie do swojego pracodawcy. Pobierz wzór oświadczenia o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8. Do kiedy zasiłek przysługuje?

Zamknięcie żłobka, przedszkola i szkoły z powodu koronawirusa a zasiłek opiekuńczy

Zamknięcie żłobka, przedszkola czy szkoły z powodu koronawirusa może być podstawą do przyznania zasiłku opiekuńczego. Ile wynosi świadczenie z powodu konieczności sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem w tym czasie? Kto wypłaca zasiłek opiekuńczy? Ile dni można je pobierać?

Oświadczenie o zaprzestaniu karmienia dziecka piersią

Pracownica, która karmi dziecko piersią, może korzystać z prawa do płatnych przerw w pracy. Po zaprzestaniu karmienia powinna złożyć do pracodawcy pismo z datą, od której nie będzie już korzystała z przerw na karmienie dziecka.

Rekompensaty dla branż energochłonnych 2019 - ważne oświadczenie

Przedsiębiorcy energochłonni, którzy chcą dostać rekompensaty za 2019 rok, muszą w ciągu 14 dni od 29 sierpnia br. zrzec się wsparcia oferowanego przez tzw. ustawę o cenach prądu.

Zamrożone ceny prądu: czy rolnicy muszą składać oświadczenia?

Rolnicy mają prawo skorzystać z rozwiązań przewidzianych w ustawie o cenach prądu.T ermin składania oświadczeń przez mikro i małych przedsiębiorców korzystających z innych taryf niż taryfa G, także tych prowadzących działalność rolniczą, został przesunięty na 13 sierpnia 2019 r.

Coroczne oświadczenie majątkowe skarbnika gminy

Dnia 10 stycznia 2019 r. zostałam powołana uchwałą Rady Gminy na stanowisko skarbnika gminy. Zachowując termin 30-dniowy od dnia powołania, tj. 7 lutego 2019 r., złożyłam oświadczenie majątkowe według stanu na 31 grudnia 2018 r. wraz z rozliczeniem rocznym PIT-37 za 2018 rok. Czy w związku z tym powinnam składać kolejne oświadczenie majątkowe za 2018 rok w terminie do 30 kwietnia 2019 r.? Czy w oświadczeniu majątkowym podaje się wartość zaciągniętego kredytu np. mieszkaniowego czy kwotę na dzień 31 grudnia 2018 r., jaka pozostała do spłaty?

Czy oświadczenie do celów socjalnych narusza przepisy o ochronie danych osobowych

Jeden z pracowników odmawia złożenia oświadczenia do celów ustalenia wysokości świadczeń przysługujących z ZFŚS, tłumacząc, że taki wymóg narusza przepisy o ochronie danych osobowych. Regulamin ZFŚS naszej jednostki zawiera zapisy o konieczności złożenia oświadczenia. Czy nie naruszają one przepisów? Jakie konsekwencje ponosi pracownik, który nie złożył oświadczenia, i jak postąpić w razie stwierdzenia, że wykazał w nim nieprawdziwe dane?

Publikacja oświadczeń majątkowych w Biuletynie Informacji Publicznej

Proszę o informację, czy umieszczenie oświadczeń majątkowych w BIP urzędu pracy jest obowiązkowe, w sytuacji gdy osoba zobowiązana do złożenia oświadczenia składa dokument do urzędu miasta? Urząd miasta na swojej stronie BIP zamieszcza ww. oświadczenie. Czy urząd pracy posiadający BIP powinien również ww. dokument umieścić w swoim serwisie, czy wystarczyłaby informacja w BIP urzędu pracy odsyłająca do BIP urzędu miasta?

Jak poprawnie sporządzić oświadczenie majątkowe?

Czy oświadczenia majątkowe radnych stanowią mechanizm antykorupcyjny? Jak powinny wyglądać oświadczenia majątkowe radnych? Co grozi za podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym?

Forma oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku

Spadkobierca może przyjąć spadek bez ograniczenia odpowiedzialności za długi, z ograniczeniem tej odpowiedzialności lub też spadek odrzucić. Skuteczność oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku uzależniona jest m.in. od zachowania przewidzianej przez przepisy prawa formy.

Zasiłek opiekuńczy – dla kogo i jak długo?

Zasiłek opiekuńczy przysługuje osobie, którą zwalnia się od wykonywania pracy z powodu konieczności podjęcia opieki nad dzieckiem lub innym chorym członkiem rodziny. Jak długo w ciągu roku kalendarzowego można korzystać z zasiłku opiekuńczego?

Rejestr umów cywilnoprawnych w 2018 r.

Od nowego roku ma obowiązywać ustawa o jawności życia publicznego. Wśród jej założeń jest mi. stworzenie jawnego rejestru umów cywilnoprawnych w sektorze publicznym, obowiązek wprowadzenia wewnętrznych procedur antykorupcyjnych w sektorze publicznym oraz w średnich i większych firmach. Ma też wprowadzić do polskiego prawa pojęcie sygnalisty – osoby informującej o nieprawidłowościach, która będzie chroniona z mocy ustawy.

Zmiany w rejestracji oświadczeń dla cudzoziemców

W dniu 1 września 2017 r. wszedł w życie fragment nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Od tego dnia nie ma możliwości rejestracji oświadczeń, przewidujących wykonywanie pracy przez cudzoziemca po dniu 31 grudnia 2018 r.

Wzory oświadczeń o powiązaniach rodzinnych, służbowych, prawnych i faktycznych

Jak powinno wyglądać oświadczenie o braku lub istnieniu okoliczności, o których mowa w art. 17 ust. 1 Prawa zamówień publicznych? Czy dostępny jest wzór takiego oświadczenia?

Zgoda osoby trzeciej w prawie cywilnym

Do dokonania pewnych czynności prawnych jest wymagana zgoda osoby trzeciej. Podstawowe przepisy dotyczące tego rodzaju zgody znajdują się w art. 63 k.c. Określono tam chwilę złożenia oświadczenia przez osobę trzecią oraz od kiedy skuteczna jest zgoda następcza tej osoby, a także formę jaką powinno przybierać jej oświadczenie.

Zmiany w ustawie o oświadczeniach majątkowych

Projekt ustawy o oświadczeniach o stanie majątkowym osób pełniących funkcje publiczne w dniu 18 lipca 2014 r. został wysłany do uzgodnień międzyresortowych, konsultacji publicznych i opiniowania.

Jak napisać oświadczenie sprawcy kolizji?

Oświadczenie sprawcy kolizji jest często najszybszym sposobem na rozwiązanie problemu dotyczącego zdarzenia drogowego. Jak poprawnie napisać takie oświadczenie? Co powinno ono zawierać?

Doręczanie oświadczeń

Doręczanie oświadczeń do roku 1998 było czynnością notarialną niezmiernie rzadką. Po wejściu w życie z dniem 1 stycznia 1998 roku ustawy o gospodarce nieruchomościami czynność ta zyskała na znaczeniu.

REKLAMA