Mieszkanie dla singla to powierzchnia zaaranżowana nietypowo. Mieszkanie dla singla może wyglądać inaczej niż tradycyjne mieszkania, możemy sobie pozwolić na więcej. Singiel to przede wszystkim nie osoba samotna. Często wyzwolona, świadoma swoich potrzeb, prowadząca otwarty na świat i ludzi, kosmopolityczny tryb życia. Może sobie pozwolić na odważne rozwiązania a czasem nawet szaleństwo, które jest odzwierciedleniem osobowości i mocnych cech charakteru.
W małym pokoju dziennym czasami nie wiemy, jak zadbać o miejsce do siedzenia. Bez względu na to, ile funkcji pełni pokój dzienny, z reguły jest przede wszystkim miejscem wypoczynku rodziny, częściej lub rzadziej w towarzystwie gości, dlatego też bardzo ważną sprawą jest przygotowanie odpowiednich miejsc do siedzenia.
Aranżacja jadalni to dla wielu z nas wyzwanie, zwłaszcza jeśli jest ona umiejscowiona w kuchni. Dobrą stroną aranżacji jadalni jest to, że nie musi się to wiązać z wysokim kosztem, czasem wystarczy kupić designerski obrus i pokrowce na krzesła, które będą ze sobą współgrały. W wersji minimalnej możemy tylko podkreślić dotychczasową aranżację designerskimi dodatkami. Nie musimy od razu kupować całego zestawu mebli, choć to też jest dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli dysponujemy większą sumą pieniędzy.
Nasza świadomość ekologiczna zmieniła się z biegiem lat, nawet w czasie wyboru podłogi staramy się zakupić te, które są jednocześnie ekologiczne i estetyczne. Dla wielu osób ekologiczne wyposażenie to element ideologii życiowej, dotyczy to także podłogi, na szczęście nie muszą już wybierać między ekologią a estetyką. Możemy też wybierać spośród materiałów ekologicznych podłóg, w zależności od naszego zmysłu estetycznego.
Powszechnie wiadomo, że poziome pasy wydłużają, a pasy pionowe poszerzają – zarówno sylwetkę, jak i wnętrze naszego mieszkania. Pasy we wnętrzu to także doskonałe narzędzie aranżacyjne, które podkreśli klasyczny charakter wnętrza albo wzmocni jego nowoczesność, ponieważ są one ponadczasowym motywem.
Kratka: prosta, dwukolorowa, szachownica, szkocka, pipetka. Kratka opanowała wzornictwo. Kratkę możemy znaleźć wszędzie: na poduszkach, zasłonach, pledach, naczyniach… Chociaż ten klasyczny wzór kojarzy się nam przede wszystkim z wnętrzami rustykalnymi, możliwości jego zastosowania jest niesłychanie wiele.
Biel, ciemny brąz i błękit to nieczęsto spotykane połączenie kolorystyczne w aranżacji wnętrz. Nie sposób jednak odmówić połączeniu bieli, ciemnego brązu i błękitu subtelnego uroku, który będzie pasował z powodzeniem do mieszkania nowoczesnego, ascetycznego, ale też romantycznego. Jednak jak urządzić sypialnię w bieli, w brązie i w błękicie by zachować umiar?
Odcienie fioletu są modne także we wnętrzu mieszkania. Nie musimy ograniczać się do jednego odcienia fioletu. Do wyboru mamy kilka odcieniu fioletu, w postaci wrzosu, lawendy, bzu, jagód, fiołka i bakłażana. Możemy pokusić się o zaaranżowanie wnętrza salonu w kilku odcieniach fioletu. Zachęcić może nas świadomość, że wszystkie te odcienie to kolory natury. Aranżowanie salonu w odcieniach fioletu to nie tylko kolor ścian, ale także dodatków. Jednak jak je zastosować, żeby nadmiar fioletu nie stał się przytłaczający?