REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

COVID-19

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

W jakie nieruchomości inwestować czasie pandemii?

Inwestycja w nieruchomości. Jak wynika z analiz ekspertów, nawet o kilka procent większą rentowność mogą osiągnąć lokale handlowo-usługowe niż mieszkalne. Jednak nie są oni do końca zgodni w kwestii inwestycji dokonywanych na rynku nieruchomości przez zwykłego Kowalskiego.

Zakaz eksmisji w czasie pandemii – do kiedy?

Zakaz eksmisji w czasie pandemii może stanowić problem dla właścicieli nieruchomości. Czy wiadomo już do kiedy będzie obowiązywał?

Czy inwestycje zagraniczne są szansą na przetrwanie kryzysu?

Pandemia zmniejszyła chęć do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Jednak to właśnie w czasie kryzysu dochodzi często do dynamicznych zmian, które można zamienić w szanse na rozwój. Zatem inwestować czy jednak poczekać?

Szczepienia w pracy na covid - obowiązki pracodawcy

Szczepienia w pracy zakłada zmiana w Narodowym Programie Szczepień na COVID-19. Kiedy będą możliwe? Jakie obowiązki będzie miał pracodawca? Jakie warunki musi spełniać punkt szczepień?

REKLAMA

Jak przyciągnąć do firmy nowych pracowników?

Pracownicy szukający zatrudnienia oprócz dobrych warunków finansowych cenią również benefity pracownicze, które skłonią ich do podjęcia pracy u danego przedsiębiorcy. Jakie benefity cieszą się największym zainteresowaniem?

Czy pracodawcy chcą tworzyć punkty szczepień?

Punkty szczepień w pracy mają przyspieszyć szczepienia w Polsce. Czy pracodawcy chcą je tworzyć? Czy mogą namawiać do szczepień?

Średnie firmy chcą szczepić pracowników

Co piąta firma średniej wielkości deklaruje chęć utworzenia punktu szczepień w firmie. Czy pracownik ma obowiązek zaszczepienia się?

Likwidacja tzw. śmieciówek zaszkodzi rynkowi pracy

Ograniczanie "śmieciówek" nie jest najlepszym pomysłem. Pracodawcom są potrzebne elastyczne formy zatrudnienia, szczególnie teraz. Dlaczego "śmieciówki" zyskują na znaczeniu?

REKLAMA

Niedzielski: przedłużamy obecne obostrzenia. Do kiedy potrwa lockdown?

Obecnie obowiązujące obostrzenia epidemiczne zostały przedłużone do 18 kwietnia. Powodem jest nasilenie trzeciej fali pandemii COVID-19.

Przedszkola, szkoły i żłobki zamknięte do 18 kwietnia 2021 r.

Zamknięcie przedszkoli, szkół i żłobków zostało przedłużone do 18 kwietnia 2021 r. Kiedy rząd zamierza przywrócić stacjonarną edukację i opiekę nad dziećmi?

Ile ZUS wydał na zasiłki opiekuńcze?

Zasiłki opiekuńcze z ZUS należą się m.in. rodzicom opiekującym się dziećmi w domach w czasie pandemii COVID-19. Ile ZUS wydał na zasiłki opiekuńcze od 1 lutego 2020 r. do 1 marca 2021 r.?

Które branże mają się dobrze, mimo pandemii? [ANALIZA]

Pandemia spowodowała spore przetasowania wśród branż. Jedne stały się jej beneficjentem, inne wręcz odwrotnie. Wiele firm i całych branż jest w trudnej sytuacji, brakuje im środków na bieżące funkcjonowanie.

Czy szkoła może wymagać od nauczycieli szczepień przeciw COVID-19?

Szczepienia na COVID-19 dla nauczycieli rozpoczęły się 12 lutego 2021 roku. Czy szkoła może zobowiązać nauczyciela (pracownika) do poddania się temu szczepieniu, jak również do okazania dokumentu potwierdzającego odbycie takiego szczepienia?

Eurostat podał dane dotyczące bezrobocia w Polsce za luty

W lutym bezrobocie w Polsce wyniosło 3,1 proc. i był to najniższy wskaźnik wśród krajów Unii Europejskiej - poinformował Eurostat. Jak to wygląda na tle Europy? Jakie są prognozy?

Wiosennego ożywienia gospodarki nie będzie [KOMENTARZ]

W tym roku, z powodu dalszych obostrzeń, nie należy się spodziewać wiosennego ożywienia na rynku pracy, kolejne miesiące przyniosą wzrost bezrobocia - mówią eksperci. Dodają, że wiele będzie zależeć od skali pomocy rządowej, a także od długości trwania restrykcji.

Sklepiki szkolne nadal bez wsparcia Tarczy Branżowej

Sklepiki szkolne bezskutecznie wołają o pomoc. Dlatego Rzecznik MŚP apeluje w sprawie rozszerzenia wsparcia dla firm w Tarczy Branżowej.

74% Polaków wycofa pieniądze z banków w przypadku ujemnego oprocentowania [BADANIE]

Ujemne oprocentowanie skłoniłoby prawie 74% Polaków do wycofania oszczędności z banków. Głównie byłyby to osoby zarabiające ponad 9 tys. zł netto, z wyższym wykształceniem i z miast liczących 100-199 tys. ludności.

PRCH: nikt nie konsultował z nami regulacji czynszów w galeriach

Ogłoszone zmiany dotyczące ustawowego regulowania sposobu kształtowania umów najmu między dwoma niezależnymi podmiotami są zaskakującym rozwiązaniem niezgodnym z prawem - podkreśla PRCH.

20 tys. lokali gastronomicznych nadal bez wsparcia

Przez pandemię koronawirusa gastronomia nie fukcjonuje w pełni możliwości. Sprzedaż na wynos nie pokrywa ponoszonych kosztów, a około 20 tyś. punktów nie otrzymało dotąd żadnej pomocy.

Wniosek o emeryturę z datą wsteczną w czasie pandemii

Wniosek o emeryturę z datą wsteczną możliwy jest tylko w czasie pandemii i do 30 dni po ustaniu obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii związanych z COVID-19. Do czego służy druk ZUS ERO?

Leesman Index: Biuro musi być lepsze niż dom

Jak powinny się zmienić biura, żeby więcej pracowników chciało tam wracać? Najnowsze, światowe badania Leesman porównują wyniki wieloletnich analiz z ankietami z okresu pandemii. Wniosek: kluczowe znaczenie mają czynniki związane z koncentracją i prywatnością.

Ponad 20% małych i średnich przedsiębiorstw boi się utraty płynności finansowej [BADANIE]

Obecnie przedsiębiorcy najczęściej obawiają się utraty płynności finansowej – 25%. Boją się również nierzetelnych kontrahentów – 18%, a także rosnących kosztów prowadzenia działalności – 16%.

Jak zapewnić równość płci w warunkach pracy zdalnej?

Badania jednoznacznie pokazują, że dla kobiet praca zdalna oznacza konieczność łączenia obowiązków zawodowych i domowych w znacznie większym stopniu niż w wypadku mężczyzn. Jak tworzyć równościowe miejsca pracy w warunkach home office?

Restrukturyzacja - kto z niej korzysta?

Restrukturyzacja - kto z niej korzysta najchętniej? Ile postępowań restrukturyzacyjnych wszczęto w 2020 r.? Jaka jest sytuacja polskich firm?

Zezwolenie na pracę sezonową a inna praca cudzoziemca

Zezwolenie na pracę sezonową - czy cudzoziemiec może podjąć inną pracę niż wynikającą z zezwolenia? Kiedy można zmienić pracodawcę? Jakie są przepisy prawa dotyczące zezwolenia na pracę sezonową w czasie pandemii COVID-19?

Czy w taksówce trzeba mieć maseczkę?

Czy w taksówce trzeba mieć maseczkę? Obecnie obowiązujące przepisy są bardzo precyzyjne w tej kwestii. Sprawdźcie jaka jest odpowiedź na pytanie.

Szczepienia w zakładach pracy dużym wyzwaniem

Szczepienia w zakładach pracy są dużym wyzwaniem dla pracodawców. Problem może stanowić brak dostępności osób kwalifikujących na szczepienia i wykonujących szczepienia, a także organizacja punktu szczepień oraz systemu zamawiania szczepionek.

KUKE: rośnie odsetek niewypłacalnych firm

W lutym mniej firm ogłosiło upadłość, ale wrósł odsetek niewypłacalnych - poinformowało KUKE. Z czego wynikają takie dane? Jak sytuacja wygląda w innych krajach UE?

Rzecznik MŚP apeluje o pomoc dla branży beauty

Rzecznik MŚP wnioskuje do Wicepremiera Jarosława Gowina o wsparcie i możliwość działania dla branży . Branża została zamknięta na 2 tygodnie i nie uzyskała do tej pory żadnego wsparcia.

Wniosek o zorganizowanie opieki w przedszkolu mimo obostrzeń

Wniosek o zorganizowanie opieki w przedszkolu mimo rządowych zakazów - od 27 marca 2021 r. przedszkola są zamknięte. Chyba że rodzic złoży do dyrektora wniosek o zorganizowanie zajęć na terenie placówki.

Apel o pracę zdalną dla pracowników

Praca zdalna to najlepsza ochrona przed zakażeniem. Dystans nie pozwala na przenoszenie zakażeń. Minister rodziny i polityki społecznej apeluje do pracodawców o pracę zdalną.

Zamknięte przedszkola a dzieci przedszkolanki - co na to prawo?

Zamknięte przedszkola - czy dzieci przedszkolanki mogą przychodzić do placówki? Co na to prawo? Istnieje bowiem obowiązek zapewnienia opieki przez przedszkola dzieciom medyków i służb porządkowych. A co z dziećmi osób pracujących w przedszkolach?

Szczepienia przeciwko COVID-19 – nowy harmonogram, więcej punktów szczepień w drugim kwartale 2021 r.

Szczepienia przeciwko COVID-19 mają znacznie przyspieszyć. W kwietniu 2021 roku zmieni się harmonogram szczepień, zasady kwalifikacji a także lista miejsc w których będzie można otrzymać szczepionkę. Gdzie będą wykonywane szczepienia? Kto będzie mógł kwalifikować do szczepienia? Kiedy zapisy dla osób z poszczególnych roczników?

Uwaga przedsiębiorcy! Ruszają szczepienia w firmach - warunki, terminy

Rząd wprowadza możliwość szczepienia przeciw COVID-19 w firmach. Sprawdź, jakie warunki powinna spełnić firma, aby zaszczepić pracowników? Czy takie szczepienia będą dobrowolne? Czy pracodawca może zmusić pracownika do szczepienia?

Szczepienia na COVID-19 także w miejscach pracy

Szczepienia na COVID-19 będą przeprowadzane także w miejscach pracy. Kiedy pracodawca może uzyskać szczepionki dla swoich pracowników? Jakie warunki musi spełnić? Kto może kwalifikować i szczepić Polaków? Kto może zapisywać się na szczepienie?

Fast foody wciąż na dużym minusie. Spadek ruchu o ponad 40%

Analiza wizyt konsumenckich, zarejestrowanych w 750 fast foodach, wykazała, że ruch spadł średnio o 40,5% w relacji rocznej. Najpoważniejsze straty, powyżej 40%, odnotowano w woj. podlaskim, mazowieckim, pomorskim, łódzkim, dolnośląskim, małopolskim i wielkopolskim.

Dlaczego cyfryzacja w firmach zatrzymuje się na początkowym etapie?

Pandemia w początkowym etapie przyspieszyła cyfryzację, lecz dzisiaj zainteresowanie pozostaje na stałym, choć nierosnącym poziomie. Firmy, bardziej niż pełnego przejścia do chmury, szukają rozwiązań cyfrowych gwarantujących bezpieczeństwo danych.

Rekrutacja zwalnia, automatyzacja przyśpiesza

Firmy wstrzymują rekrutację, bo spodziewają się osłabienia gospodarki w tym roku. Niemal połowa jest zdania, że spowolnienie gospodarcze będzie większe niż rok wcześniej, a 18 proc. twierdzi, że utrzyma się sytuacja z poprzedniego roku.

Szczepienia w pracy?

Szczepienia w pracy to poważnie rozważane rozwiązanie. Rząd chce zwiększyć liczbę punktów kwalifikacji do szczepień, jak i samych miejsc szczepień. Jednym z pomysłów jest szczepienie w miejscach pracy.

MPP (split payment) z niższym progiem i bardziej powszechny

Split payment, MPP. - Przedsiębiorcy przyzwyczaili się do stosowania split payment i to rozwiązanie działa bardzo dobrze. Zastanawiamy się, czy obniżyć próg split paymentu – dziś to jest 15 tys. zł – lub nawet wprowadzić powszechny obowiązek podziału kont w przypadku podatku VAT - mówi Tadeusz Kościński, minister finansów w wywiadzie dla DGP.

Uwaga! Zmiany w zasadach kwaratanny dla powracających ze strefy Schengen

Na jakich zasadach można wrócić do kraju? Kiedy kwarantanna jest obowiązkowa? Czy należy wykonać test na COVID-19 przed wjazdem do Polski? Wyjaśniamy, co zmieni się dla wracających do kraju ze strefy Schengen.

Jak pandemia zmieniła strukturę rynku nieruchomości?

Wartość inwestycji na rynku nieruchomości. Wolumen transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych spadł 28% rok do roku w 2020 roku i osiągnął wartość 5,6 mld EUR. Zmieniła się też jego struktura – połowa transakcji dotyczyła rynku magazynowego, detronizując rynek biurowy. Pomimo trwającej pandemii, prognozy są optymistyczne i zakładają wzrost inwestycji w nieruchomości komercyjne w 2021 roku. Motorem będzie wciąż sektor magazynów. Centra handlowe i hotele, które ucierpiały najbardziej, będą podlegały konsolidacji. EY Polska po raz kolejny wziął pod lupę polski rynek nieruchomości w publikacji „The Polish Real Estate Guide 2021. The real state of real estate”.

Ponad 600 mln wsparcia dla górskich firm

202 górskie gminy, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią, otrzymają w sumie 672 mln zł wsparcia.

Co trzeci przedsiębiorca skarży się na nieuregulowane faktury [AUDIO]

Ponad 70 proc. przedsiębiorców poniosło w związku z pandemią dodatkowe koszty. Innym dużym problemem dla firmowych finansów są opóźnienia w płatnościach, na które narzeka już co trzeci przedsiębiorca. Z kolei ci, którzy sami nie płacą w terminie, tłumaczą się słabymi wynikami sprzedażowymi oraz oczekiwaniem na przelew od swoich kontrahentów.

Zasiłek opiekuńczy z KRUS w kwietniu 2021 r.

Zasiłek opiekuńczy z KRUS został przedłużony na kwiecień 2021 r. To świadczenie przyznawane w razie zamknięcia przedszkola, żłobka, klubu dziecięcego z powodu COVID-19. Kto może otrzymać zasiłek? Jak złożyć wniosek?

Michał Łenczyński, Beauty Razem: Jeśli branża beauty upadnie, nastąpi efekt domina [PODCAST]

Trzecia fala najbardziej uderzy w branżę beauty. Zamykanie jej nie ma żadnego uzasadnienia, bo ani salon fryzjerski ani gabinet kosmetyczny nie jest źródłem zakażeń COVID-19 – mówi Michał Łenczyński z Beauty Razem. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Nowe obostrzenia i pandemia - jak pracują sądy?

Czy nowe obostrzenia i trzecia fala zakażeń wypłynęły na pracę sądów? Niektóre z nich wprowadziły zarządzenia o możliwości lub odwołaniu posiedzeń.

Policja będzie pilnować przestrzegania obostrzeń

Policja będzie pilnować przestrzegania obostrzeń. Minister Mariusz Kamiński zapowiedział: będziemy działać stanowczo wobec osób, które wyłamują się ze społecznej solidarności.

Zarządzanie personelem w nowej rzeczywistości

Zarządzanie personelem w czasie pandemii nie jest proste. Mimo zmęczenia epidemią, nowa rzeczywistość przyniosła także dobre rozwiązania. Przykładem jest praca zdalna i hybrydowy model pracy. Pracodawcy muszą być elastyczni.

Wprowadzenie kar za zagraniczny wyjazd turystyczny

Kary za zagraniczny wyjazd turystyczny - czy zostaną wprowadzone w Polsce? Takie rozwiązania przewiduje Wielka Brytania gdzie każda próba wyjazdu za granicę z Anglii bez uzasadnionego powodu zagrożona będzie karą w wysokości 5 tys. funtów.

REKLAMA