REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

COVID-19

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - kwiecień 2021

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony na kwiecień 2021 r. Do którego kwietnia będą zamknięte żłobki i przedszkola? Ile wynosi? Jak złożyć wniosek?

Rusza Platforma dla Przedsiębiorców

Platforma dla Przedsiębiorców to specjalny poradnik dla poszkodowanych branż przez COVID-19. Znajdują się tam opinie ekspertów, wyroki oraz analizy prawne. Dostęp jest bezpłatny.

Prawnik o obostrzeniach: Nie przekraczać granic praworządności [VIDEO]

"Nie dziwi potrzeba wprowadzania ograniczeń" - komentował na gorąco, po konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego radca prawny Robert Gniezdzia.

Czym jest windykacja polubowna i samodzielna?

Pandemia sprawiła, że przedsiębiorcy intensywnie szukają dopływu gotówki z różnych źródeł. Przebranżawiają się, wchodzą w nisze rynkowe, przenoszą działalność do Internetu. Wielu skrupulatniej dochodzi też pieniędzy zamrożonych w niezapłaconych fakturach u kontrahentów, korzystając z windykacji polubownej.

REKLAMA

Czy pracownicy handlu zostaną zaszczepieni?

Rzecznik MŚP zwrócił się z wnioskiem o szybkie zakwalifikowanie do szczepień pracowników handlu. Zdaniem Adama Abramowicza wzrastająca epidemia grozi zwiększoną absencją wśród pracowników, co może utrudnić właścicielom zapewnienie koniecznej obsady, służącej do obsługi sklepu.

Czy pracodawca może zmusić pracownika do zaszczepienia się przeciwko COVID-19?

W Polsce, jak i na całym świecie, są obecnie przeprowadzane szczepienia przeciwko COVID-19. Budzą one wiele wątpliwości, przede wszystkim po stronie pracowników i pracodawców. Czy jako pracodawca możesz nałożyć na swoich pracowników obowiązek zaszczepienia się przeciw COVID-19 oraz czy jako pracownik musisz się takiemu szczepieniu poddać.

Wielkanoc 2021: zakaz przemieszczania się?

Wielkanoc 2021: zakaz przemieszczania się wszedł w życie? Czy w święta można podróżować autem? Sprawdźmy co oznaczają nowe obostrzenia.

Mutacje i warianty koronawirusa SARS-CoV-2

Mutacje i warianty koronawirusa. – Niepokoi nas łatwość, z jaką wirus przechodzi z jednej osoby na drugą, co jest efektem mutacji – mówi farmakolog, dr Leszek Borkowski. Brytyjska odmiana koronawirusa charakteryzuje się nie tylko większą zakażalnością, lecz także prowadzi do większej liczby hospitalizacji. A to z kolei jest powodem niewydolności służby zdrowia. Wczoraj resort zdrowia poinformował, że zajętych jest 75 proc. łóżek covidowych i respiratorów. Jak podkreśla rząd, to najtrudniejszy moment pandemii od 13 miesięcy. Problemy z wydolnością systemu mają także kraje, w których służba zdrowia jest oceniana dużo lepiej niż w Polsce.

REKLAMA

Praca zdalna w administracji publicznej do 9 kwietnia 2021 r.

Praca zdalna w administracji - cała administracja publiczna wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe, zostanie na najbliższe dwa tygodnie wysłana na pracę zdalną - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował też do prywatnych przedsiębiorców o pracę zdalną dla pracowników w tym czasie.

Nowe obostrzenia od niedzieli? Prof. Horban: pojutrze możemy zamknąć Polskę

Lockdown w Polsce - czy rząd zdecyduje się zamknąć cały kraj? Czy będzie całkowity lockdown wraz z godziną policyjną? Prof. Andrzej Horban, główny doradca Rady Medycznej przy Premierze RP zapowiada, że możliwe są kolejne obostrzenia na Wielkanoc.

COVID-19. Nowe zasady bezpieczeństwa na okres Świąt Wielkanocnych

Koronawirus a Wielkanoc. Nowe zasady bezpieczeństwa od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r. – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie oraz nowe limity osób w sklepach i kościołach. Obostrzenia obejmą więc także okres Świąt Wielkanocnych.

Pracodawcy RP: rząd powiela stare błędy

Pracodawcy RP uważają, że rząd strzela na oślep z kolejnymi obostrzeniami. Dlaczego na przykład zamknięte zostały sklepy meblowe, budowlane, a kościoły pozostają otwarte?

Morawiecki: Czy służba prywatna ratuje życie pacjentów COVID-19? Jest stanowisko branży

W odpowiedzi na pytanie premiera Pracodawcy RP podkreślają, że prywatny sektor opieki zdrowotnej od początku pandemii wspiera system ochrony zdrowia w walce ze skutkami COVID-19. Zarówno aktualnie, jaki w drugiej fali pandemii walczy o życie i zdrowie pacjentów.

Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku pracy - covid

Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku pracy - co to jest? Co zmienił COVID? Jakie są metody oceny ryzyka zawodowego?

Fryzjerzy zamknięci, ale co drugi Polak się na to nie zgadza [BADANIE]

Od 27.03 br salony fryzjerskie zostaną zamknięte. Tylko czterech na dziesięciu Polaków uważa, że w przypadku dalszego wzrostu zakażeń rząd powinien bezwzględnie zamknąć zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Tylko 7% firm jest gotowych na przyszłość [BADANIE]

Cyfryzacja firm to wyzwanie. Przy aktualnej, niestabilnej sytuacji gospodarczej, tylko około 7% badanych firm osiągnęło niemal dwukrotnie wyższą wydajność i trzykrotnie wyższą rentowność.

Handlowcy apelują o nowe terminy niedziel handlowych. Premier odpowiada

W wyniku tegorocznych lockdownów większość najemców nie mogła skorzystać z możliwości prowadzenia działalności w niedzielę 31 stycznia i nie będzie mogła jej prowadzić 28 marca br.

Twardy lockdown. Rząd zamyka sklepy meblowe i fryzjerów

Rząd ogłosił nowe obostrzenia, które będą obowiązywały przez 2 tygodnie - od 27.03 do 9.04 br. Zmiany dotyczą handlu, branży beauty oraz żłobków i przedszkoli.

Nowe obostrzenia – przedszkola i żłobki zamknięte

Nowe obostrzenia od 27 marca 2021 r. – do kiedy zamknięte przedszkola i żłobki? Co ze szkołami? Czy będzie przysługiwał zasiłek opiekuńczy?

Nowe obostrzenia - dodatkowy zasiłek opiekuńczy i praca zdalna

Nowe obostrzenia od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r. - co z przedszkolami i żłobkami? Czy będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Rekomenduje się pracę zdalną.

Transformacja cyfrowa w czasie pandemii. Księgowość priorytetem

Transformacja cyfrowa w czasie pandemii. Jeśli już firmy decydują się na przeprowadzenie cyfrowej transformacji, najbardziej dynamiczną przemianę przechodzą działy księgowości, sprzedaży i obsługi klienta - obszary charakteryzujące się najniższym poziomem automatyzacji, z drugiej - generującej rozwój biznesu. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez EY Polska.

Doustny Lek na COVID-19 - Pfizer rozpoczął badania kliniczne

Lek na COVID-19 - Pfizer rozpoczął badania kliniczne podawanego doustnie preparatu. Jak ma działać lek? Kiedy preparat ma być podawany?

Jak komunikować się z pracownikami w dobie niepewności?

Komunikacja z pracownikami składa się na sukces przedsiębiorstwa. Od zawsze odgrywała kluczową rolę w rozwoju działalności – personel, który otrzymuje jasne, precyzyjne komunikaty, działa bowiem efektywniej. Jednak teraz, w dobie niepewności, jest szczególnie ważna. Oto wskazówki, jak komunikować się z pracownikami w dobie niepewności?

Zawieszone terminy procesowe. Ustawa zadziałała wstecz

Terminy procesowe z powodu stanu epidemii zostały zawieszone już od dnia 13 marca 2020 r., a więc w tym przypadku ustawa zadziałała wstecz.

Stacje narciarskie w zapaści. Branża domaga się odszkodowań

Przez zamknięcie stoków niemal przez całą zimę obiekty zarobiły jedynie 30 proc. tego, co przed rokiem. Dodatkowo wiele z nich nie dostało wsparcia z tarcz finansowych, przez co dziś są zagrożone upadłością. Dlatego branża domaga się od rządu specjalnej pomocy i wypłaty odszkodowań.

Merkel wstrzymuje decyzję o tzw. twardym lockdownie na Wielkanoc

"Biorę za to pełną odpowiedzialność - to był mój błąd!" - mówi Merkel i zawiesza decyzję o kolejnych obostrzeniach na Wielkanoc. Czy życie w Niemczech zostanie zamrożone?

Ponad 40% Polaków jest za wprowadzeniem zakazu przemieszczania się w trakcie Wielkanocy

Niemal 47% Polaków twierdzi, że rząd nie powinien zakazywać przemieszczania się bezpośrednio przed świętami i w trakcie Wielkanocy. Za zaostrzeniem regulacji są głównie osoby w wieku 56-80 lat i z miejscowości liczących od 100 do 199 tys. mieszkańców.

Jaką rolę pełnią audyty zewnętrzne i wsparcie produkcyjne?

Coraz więcej firm zaczyna doświadczać zatorów finansowych, które stanowią poważne zagrożenie dla ich funkcjonowania. Jaką rolę pełnią w takim momencie audyty zewnętrzne i wsparcie produkcyjne?

Rozprawy sądowe online

Rozprawy sądowe online to rozwiązanie, z którego obecnie mogą korzystać sądy w sprawach cywilnych. Czy rozprawy w formie wideokonferencji będą funkcjonowały również po pandemii?

Rośnie zainteresowanie kredytami na OZE

Coraz częściej korzystamy z OZE. Potwierdza to ilość udzielonych kredytów ratalnych w lutym br. na zakup pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych. Ile pożyczamy na "zielone rozwiązania"?

Jakie są minusy "home office"?

Home office to jedna ze zmian, która została wprowadzona podczas pandemii. Czy taki model pracy będzie już standardem? Czy może działaniem doraźnym?

Nie tylko Silicon Valley. Na czym polega startupowy fenomen Izraela?

W ciągu ostatnich miesięcy świat spojrzał na Tel Awiw i Jerozolimę szczególnie za sprawą ogromnych postępów w szczepieniu mieszkańców przeciw COVID-19. Jak wygląda tamtejsza scena innowacyjnych debiutantów?

Nowy Ład. Podatki bardziej sprawiedliwe

Nowy Ład. Podatki bardziej sprawiedliwe - to kierunek zmian podatkowych, które przewiduje Polski Nowy Ład.

Pracownicy przebranżawiają się z powodu COVID-19

Przebranżowienie staje się częstym zjawiskiem. Pracownicy z branż najbardziej poszkodowanych z powodu COVID-19 szukają zatrudnienia w innych miejscach. Jakie branże poradziły sobie w pandemii najlepiej?

Ukraińcy w Polsce a pandemia COVID-19

Ukraińcy w Polsce w czasie pandemii COVID-19 zwykle przedłużali pobyt w kraju. Czy ich liczba spadła w porównaniu do poprzedniego roku? Gdzie mogą pracować w czasie epidemii? Dlaczego wybierają Polskę?

Rejestracja pojazdu: koronawirus oznacza karę w urzędzie?

Rejestracja pojazdu: koronawirus ogranicza dostęp do urzędu. A to może oznaczać brak możliwości przerejestrowania samochodu i karę od starosty.

Prof. Horban: jeśli przekroczymy 30 tys. zakażeń, to od niedzieli możliwy całkowity lockdown

Czy od niedzieli czeka nas lockdown? Bardzo możliwe, bo wszystko zależy od liczby zakażeń. Decydująca jest granica 30 tyś. zakażeń w ciągu jednego dnia - podkreślił prof. Horban.

Czy wielkość mieszkania ma wpływ na zachorowalność na COVID-19?

Wielkość mieszkania a COVID-19. Czy metraż mieszkania ma znaczenie, jeżeli chodzi o zachorowalność na COVID-19? Którzy mieszkańcy miast chorują częściej?

Rząd pracuje nad pożyczkami dla dużych firm

Projekt uchwały ws. Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm ukazał się w wykazie prac legislacyjnych rządu. Co przewiduje projekt? Kto będzie mógł skorzystać z pożyczki?

Co z kościołami w Święta Wielkanocne 2021?

Co z kościołami w Święta Wielkanocne w 2021 roku? Czy rząd przewiduje dodatkowe restrykcje? O planowanych zaleceniach mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Ile czasu na przerejestrowanie auta? 2021 r., koronawirus i problem

Ile czasu na przerejestrowanie auta? 2021 r., koronawirus i nowe-stare zasady! Czy termin wyznaczony przez urzędników nie jest zbyt krótki?

Co drugi pracownik obawia się o swoją pensję

Pandemia nie odpuszcza. Aż 84% Polaków obawia się, że kolejna fala pogorszy ich sytuację finansową. W Barometrze Związku Przedsiębiorstw Finansowych większość respondentów przyznała, że wraz z kolejną falą pandemii rośnie ich niepokój o budżet domowy.

Krzysztof Poznański: Dlaczego jedne sklepy w galeriach są otwarte, a drugie zamknięte? [PODCAST]

Rząd wprowadza kolejne restrykcje nie analizując dostępnych danych i powoduje gwałtowne zainteresowanie zakupami, co będzie widoczne szczególnie teraz przed okresem świątecznym. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Maseczka w pracy - czy jest obowiązek?

Maseczka w pracy - czy jest obowiązek zakrywania ust i nosa przez pracowników? Czy pracodawca może zwolnić ich z nakazu noszenia maseczek? Jakie obowiązki ma pracodawca? Kogo dotyczy bezwzględny obowiązek noszenia maseczek? Kiedy w pracy można zdjąć maskę?

Kto nie musi nosić maseczki w pracy?

Kto nie musi nosić maseczki w pracy? Czy trzeba przedstawić zaświadczenie lekarskie? Co z osobami pracującymi w budynkach użyteczności publicznej?

COVID-19 w miejscu pracy - obowiązki pracodawcy z zakresu BHP

COVID-19 w miejscu pracy - jakie obowiązki z zakresu BHP ma pracodawca? Rękawiczki, środki dezynfekcji i dystans - to trzy podstawowe wymagania. Kiedy pracodawca zapewnia środki ochrony osobistej?

Maseczka w samochodzie 2021 r. Nowe obostrzenia dla kierowców?

Maseczka w samochodzie w 2021 r. będzie konieczna? I jakie obostrzenia oznacza kolejny lockdown? To postanowiliśmy sprawdzić.

Kto kupuje mieszkania w pandemii?

Zakup mieszkania. Czy zmieniła się struktura nabywców mieszkań i profil klientów deweloperów? Jaka grupa kupujących teraz dominuje? Kto decyduje się na zakup?

Nauka zdalna do 11 kwietnia 2021 r.

Nauczanie zdalne do 11 kwietnia 2021 - jest już rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki. Co zawiera? Jak będą funkcjonować szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, szkoły dla dorosłych i placówki kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego od 22 marca?

Wypowiedzenie umowy w czasie epidemii a konsultacja związkowa

Konsultacja związkowa wypowiedzenia umowy o pracę w czasie pandemii - czy jest wymagana? Jak zawiadomić zakładową organizację związkową o zamiarze wypowiedzenia pracownikowi umowy o pracę? Czy na czas epidemii COVID-19 przewidziano szczególne przepisy?

REKLAMA