REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Wiadomo, że przynajmniej jeszcze w tym sezonie grzewczym tarcza antyinflacyjna chroniąca domowe budżety przed absolutnym bankructwem zadziała skutecznie, bo uchwalił ją zaraz na początku swojej działalności Sejm obecnej kadencji. Badania pokazują, że bez tej tarczy w większości polskich domów działby się dramat, zwłaszcza przy ostrzejszej zimie. Jednak czy to nie jest tylko odłożenie problemu na przyszłość?
Centralne ogrzewanie to system ogrzewania, w którym ciepło jest wytwarzane w jednym miejscu (centralnym źródle) i rozprowadzane poprzez rurki lub kanały do różnych pomieszczeń w budynku. Głównym celem centralnego ogrzewania jest utrzymanie odpowiedniej temperatury w całym budynku, zapewniając komfort cieplny mieszkańcom.
Działacze, eksperci i liderzy biznesu wzywają Polskę do poparcia dyrektywy EPBD, która po uzyskaniu ponadpartyjnego poparcia w Parlamencie wchodzi w ostatnią rundę negocjacji z UE. Dyrektywa określa plan działania w zakresie renowacji budynków w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i walki z ubóstwem energetycznym.
Na podstawie znowelizowanej 8 lutego 2023 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki opublikował 23 lutego br. maksymalne ceny dostaw ciepła poszczególnych dostawców, które będą obowiązywać od 1 marca do 31 grudnia 2023 r. Nowe, obowiązujące od 1 marca ceny są wyższe o 40% w porównaniu do cen obowiązujących dotychczas (od 30 września 2022 r.).
REKLAMA
Projekt rozporządzenia ws. nowego wzoru oświadczenia ws. wsparcia dla odbiorców ciepła opublikowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Oświadczenia mają być składane przez odbiorców ciepła systemowego innych niż gospodarstwa domowe w celu skorzystania z maksymalnej ceny ciepła.
REKLAMA
REKLAMA