REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Certyfikat energetyczny

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Budownictwo ekologiczne w Polsce - standard czy luksus?

Certyfikaty ekologiczne w budownictwie, bardzo szybko stały się na rynku standardem. Niestety, najemcy nie odebrali tego ze zbytnim entuzjazmem. Za mieszkanie w budynku z certyfikatem trzeba zapłacić więcej, niż w budynku, bez takiego certyfikatu. Takie podejście najemców jest nie małym problemem dla deweloperów. Aby uzyskać certyfikat ekologiczny, nie tylko trzeba budować wg właściwych technologii, ale i stosować ekologiczne materiały budowlane oraz rozwiązania projektowe.

Budynki, w których mieszkamy są groźne dla środowiska - dlaczego?

Duża część Polaków mieszka w nieocieplonych, ogrzewanych węglem, miałem węglowym lub paliwem stałym domach, które emitują groźne dla środowiska substancje, takie jak dwutlenek węgla. Wysoka energochłonność budynków negatywnie wpływa na jakość otaczającego nas powietrza. Z pośród dziesiątki europejskich miast, aż 6. to miasta z Polski. Czy energooszczędne rozwiązania w budownictwie są w stanie poprawić stan naszego środowiska?

Unia Europejska chce wprowadzić zmiany w dostawach energii

Unia Europejska chce wprowadzić nowe metody w zapewnieniu bezpieczeństwa dostaw energii. Zwiększenie bezpieczeństwa w tym sektorze związane jest z ostatnimi wydarzeniami na świecie.

Oznakowanie urządzeń elektrycznych - nowe przepisy w 2014 roku

Wszystkie sprzedawane w Polsce sprzęty elektroniczne powinny od 2014 roku posiadać informacje o swojej efektywności. Informacja taka powinna znajdować się na etykiecie energetycznej oraz w materiałach promocyjnych.

REKLAMA

Stolarka okienna: Etykiety energetyczne – dlaczego warto je czytać?

Etykiety energetyczne możemy spotkać na coraz większej ilości produktów. Niegdyś spotykaliśmy je głównie na sprzęcie agd (pralkach, lodówkach), teraz etykiety energetyczne możemy spotkać także na kupowanych oknach. Zobacz, co oznaczają poszczególne oznaczenia na etykiecie oraz jak czytać etykietę energetyczną.

Budować energooszczędnie – co to znaczy?

Budując energooszczędnie możemy zapobiec utracie nawet 30% ciepła z budynku. Według norm wartość współczynnika U dla ścian zewnętrznych w budynku energooszczędnym powinna wynosić ok. 0,30 W/(m2K). Istotny jest także właściwy wybór materiałów.

Certyfikat energetyczny budynku

Certyfikaty energetyczne budynków obowiązują w Polsce od ponad trzech lat. Mimo to wiele osób nie do końca wie, jak wyrobić certyfikat energetyczny budynku i ile to kosztuje?

REKLAMA

REKLAMA