REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Cena mieszkania

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wzrost sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym w największych polskich metropoliach

Pierwsze trzy miesiące 2023 r. przyniosły wyraźny wzrost liczby mieszkań sprzedanych na rynku pierwotnym w największych polskich metropoliach. Łącznie na sześciu głównych rynkach, w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi deweloperzy sprzedali ponad 11,4 tys. mieszkań. Był to wynik lepszy aż o 34% w porównaniu z poprzednim, IV kwartałem 2022, w którym już było widać odbicie sprzedaży. Co najważniejsze, liczba sprzedanych mieszkań była wyższa również w porównaniu do wyników sprzed roku (+10%). Eksperci JLL, lidera doradztwa branży nieruchomości w Polsce, komentują dane za pierwszy kwartał 2023 roku na rynku mieszkaniowym.

Kupno mieszkania od dewelopera - ceny w grudniu 2022

Nawet 68 tys. złotych można zaoszczędzić decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego w grudniu. Oprócz rabatów, deweloperzy kuszą swoich klientów częściowym sfinansowaniem kosztów notarialnych czy miejsc parkingowych. Na tym jednak nie koniec. Na jakie promocje mogą jeszcze liczyć klienci?

Sierpniowe ceny mieszkań w dół [Raport]

Ceny mieszkań spadają. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy mieszkania staniały w 13 z 17 badanych miast. W tym okresie najmocniejsze przeceny miały miejsce w Częstochowie (-9%), Sosnowcu (-8%) i Bydgoszczy (-5%).

Najem, czy kupno mieszkania? Co się bardziej opłaca?

Dwukrotny wzrost wysokości rat kredytów mieszkaniowych w ostatnich miesiącach spowodował, że część klientów, którzy posiadają zdolność kredytową wstrzymała się z decyzją o zakupie własnego mieszkania. Alternatywą dla nich wciąż jest rynek najmu, mimo wzrostu czynszów do najwyższego w historii poziomu. Przed podjęciem poważnych decyzji mieszkaniowych warto wziąć pod uwagę długoterminowe zależności.

REKLAMA

Ceny nowych mieszkań w Warszawie w II kwartale zdrożały o 3%

Ceny nowych mieszkań w Warszawie w drugim kwartale zdrożały. Na tym największym w Polsce rynku deweloperskim niekiedy z pewnym wyprzedzeniem widać zmiany, które dopiero nastąpią w innych miastach. Warto zatem przyjrzeć się ofercie stołecznych deweloperów z II kw. 2022 r. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl zaprezentowali najważniejsze zmiany, które od początku kwietnia do końca czerwca br. dotyczyły podaży oraz cen nowych stołecznych lokali.

Boom sprzedażowy w deweloperskim segmencie mieszkaniowym dobiega końca

Pierwszy kwartał 2022 r. okazał się dla deweloperów mieszkaniowych notowanych na rynku podstawowym i Catalyst warszawskiej GPW na tyle słaby sprzedażowo, że w najnowszej historii porównywalny jedynie do drugiego kwartału 2020 r., czyli pamiętnego okresu pandemicznego lockdownu.

Kupno mieszkania od dewelopera - podniesienie ceny wskazanej w umowie

Kupno mieszkania od dewelopera - podniesienie ceny. Ustawa deweloperska zarówno w obecnej, jak i nowej wersji nie zakazuje waloryzacji (podniesienia) ceny zakupu mieszkania lub domu. Pojawiają się jednak wyroki sądów, które negatywnie oceniają klauzule przewidujące, że ostateczna cena zakupu mieszkania lub domu może wzrosnąć. Nabywcy nowych lokali i domów w aktualnych warunkach powinni szczególnie ostrożnie sprawdzać umowy podsuwane przez deweloperów.

Jak podwyższyć wartość mieszkania?

Zakup mieszkania jest popularną i dobrze wszystkim znaną formą lokaty kapitału. Choć głównymi czynnikami decydującymi o jego cenie są lokalizacja i powierzchnia, profesjonaliści od rynku nieruchomości znają również inne sposoby na podwyższenie wartości lokalu. Piotr Kania, architekt firmy HB Premium, zawodowo zajmujący się projektowaniem mieszkań inwestycyjnych, tłumaczy, jak dzięki wykorzystaniu dobrych zasad projektowania, nawet niewielkie inwestycje potrafią dostarczyć zaskakująco wysoki zysk pasywny.

REKLAMA

Kupno mieszkania - jaka forma zapłaty jest najbezpieczniejsza

Kupno mieszkania. Jak bezpiecznie płacić cenę nabywanej nieruchomości? Czy lepiej płacić przy podpisaniu aktu notarialnego, przed, czy po podpisaniu umowy sprzedaży? Czym jest depozyt notarialny? Wyjaśnia Agata Stradomska, menedżer agencji nieruchomości.

Lokalizacja, cena, sąsiad - co jest ważne przy wyborze mieszkania?

Lokalizacja oraz cena mieszkania to oczywiście jedne z najważniejszych czynników decydujących o zakupie nieruchomości. Preferencje mieszkaniowe Polaków wciąż jednak ewoluują. Atrakcyjna inwestycja mieszkaniowa to taka, która odpowiada potrzebom nabywcy i w której panują pozytywne relacje sąsiedzkie.

Wiek mieszkania a jego cena

Czy na rynku nieruchomości najdroższe są najmłodsze mieszkania? Czy obowiązuje zasada wyznawana przez miłośników wina, że najbardziej pożądane są te najstarsze? Odpowiedź na te pytania nie jest wcale jednoznaczna.

Czy ceny mieszkań w 2019 r. nadal będą rosły?

Co z cenami mieszkań w 2019 r.? Gdzie klienci mogą spodziewać się wyższych cen? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl.

Czy rosnące ceny mieszkań zniechęcają do zakupu?

Jak szybko rosną ceny mieszkań? Z jakiego powodu maleje zainteresowanie zakupem lokali w ostatnim czasie? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Czy sprzedaż mieszkań spada?

Czy pobyt na nowe mieszkania słabnie? Jak sytuację na rynku mieszkań oceniają deweloperzy?

Zamknięte rachunki powiernicze a ceny mieszkań

Jak zamknięte rachunki powiernicze wpłyną na ceny mieszkań? Czy w związku ze zmianami w ustawie deweloperskiej nabywców czekają podwyżki cen mieszkań?

Nowe mieszkania mogą zdrożeć o kilkanaście procent

Wśród ekspertów panuje niemal absolutne przekonanie, że ceny mieszkań deweloperskich ulegną istotnej zwyżce w najbliższych miesiącach. Specjaliści prognozują, że podwyżka może wynieść od kilku do nawet kilkunastu procent w skali roku.

Koniec 2017 r. ze wzrostem cen lokali mieszkalnych.

Końcówka 2017 r. przyniosła wzrost cen lokali mieszkalnych - tak wynika z opublikowanych przez GUS wskaźników dla cen lokali mieszkalnych w IV kwartale 2017 r. z podziałem dla województwa. Ceny mieszkań w stosunku do III kwartału są większe o 1,3 %.

Zakup mieszkania - lokalizacja ważniejsza niż cena

Okazuje się, co wynika z przeprowadzonych badań, że decydując się na zakup mieszkania, kierujemy się przede wszystkim jego lokalizacją. A zatem najpierw szukamy mieszkania w dogodnym dla siebie położeniu, a dopiero później analizujemy ceny. Dlaczego lokalizacja jest dla nas ważniejsza niż koszt zakupu nieruchomości?

Po dwóch stronach rzeki - Toruń

Toruń jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Kojarzy się nam przede wszystkim z Mikołajem Kopernikiem oraz piernikami. Geograficznie położony jest w Kotlinie Toruńskiej, po obu stronach Wisły. I to właśnie rzeka Wisła dzieli Toruń na dwa światy - prawobrzeżną część leżącą na Pomorzu oraz lewobrzeżną położoną na Kujawach.

Jakie czynniki wpływają na wartość mieszkania

Kryteriami, którymi kierujemy się przy zakupie mieszkania są przede wszytki jego wielkość, lokalizacja oraz standard wykończenia. I to właśnie te cechy mają największy wpływ na cenę mieszkania. Nie powinno więc dziwić, że podobne do siebie metrażem mieszkania różnią się znacząco, jeżeli chodzi o ich wartość rynkową.

Jak negocjować cenę mieszkania z deweloperem

Osoby poszukujące mieszkania, w pierwszej chwili zwracają uwagę jedynie na ceną ofertową. Tymczasem cena transakcyjna, za którą faktycznie mogliby nabyć mieszkanie, może być niższa nawet o 5-7%. Jak zatem wynegocjować z deweloperem lepszą ofertę?

Rośnie współzależność nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych

Rynki nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych są od siebie coraz bardziej zależne. Na czym polega ta współzależność? Jakie czynniki na nią wpływają? I najważniejsze, czy ta tendencja utrzyma się w przyszłości?

Limity cen mieszkań w MdM są zbyt niskie

Ponad połowa środków przeznaczonych 2014 roku na program „Mieszkanie dla Młodych” może przepaść. Jeśli rząd szybko nie wprowadzi okresowego podwyższenia limitów cen, zamiast planowanych 25 tys. rodzin z dofinansowania skorzysta jedynie ok. 10 tys. Na rynku brakuje mieszkań spełniających kryteria programu, najgorzej jest w Krakowie, Lublinie i Warszawie.

Rynek budowlany: mała liczba pozwoleń na budowę

Na rynku budowlanym niepokoi coraz mniejsza liczba wydawanych pozwoleń na budowę mieszkań i domów. W ciągu ostatniego roku deweloperzy oddali do użytku 57,5 tys. mieszkań, a ogółem na rynek trafiło 146,1 tys. lokali gotowych do zamieszkania.

Kupno mieszkania czy budowa domu – na co się zdecydować?

Rynek deweloperski oferuje nam szeroką ofertę mieszkaniową. Stajemy przed dylematem: małe mieszkanie w centrum miasta czy większe za tę samą cenę, ale na przedmieściach? Jest jeszcze jedno rozwiązanie, nad którym zastanawia się coraz więcej osób – budowa własnego domu. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mieszkania lub budowie domu, należy zastanowić się, która z opcji jest najbardziej opłacalna.

Mieszkania deweloperskie – które są najtańsze?

Deweloperzy sprzedają mieszkania w różnych stadiach realizacji inwestycji – tzw. dziurę w ziemi, czyli zanim jeszcze zaczną budowę, mieszkania w budowie i lokale gotowe do odbioru. Okazuje się, że im wcześniej zdecydujemy się na zakup, tym mniej zapłacimy.

Rynek nieruchomości w Krakowie 2013 – kurczy się oferta deweloperów

Rynek nieruchomości w Krakowie nabrał tempa, wyraźnie kurczy się oferta mieszkaniowa deweloperów. Co ciekawe wraz ze zmniejszającą się liczbą lokali do kupienia spada również ich cena – jednak nie jest to trend dla całego rynku nieruchomości w Krakowie.

Spadają ceny mieszkań w całej Polsce – sprawdź, gdzie najbardziej

Ceny mieszkań spadają w całej Polsce, największe obniżki odnotowano w najlepszych lokalizacjach dużych miast. Jednak spadają głównie ceny mieszkań z rynku pierwotnego. Najbardziej spadły ceny mieszkań w Gdańsku, bo aż o 22,5 proc. Gdzie jeszcze można kupić tańsze mieszkanie?

Spadek cen mieszkań – co wybrać: nowe czy używane?

Ceny mieszkań nadal utrzymują się w nieznacznym trendzie spadkowym. Ceny mieszkań nowych i używanych są porównywalne, nabywca musi zdecydować, które rozwiązanie będzie dla niego najlepsze. Jakie zalety ma każde z tych rozwiązań?

„Mieszkanie dla Młodych”: w jakich miastach mieszkania spełnią kryteria cenowe?

„Mieszkanie dla Młodych” podobnie jak wcześniej „Rodzina na Swoim” ma być finansowym wsparciem dla młodych Polaków przy zakupie mieszkania. Jednak, żeby dostać dopłatę trzeba będzie znaleźć mieszkanie spełniające kryterium cenowe, niestety wszystko wskazuje na to, że nie w każdym mieście będzie to proste, tak jak to było pod koniec funkcjonowania RnS.

Polaków nie stać na nowe mieszkania

Wielu Polaków nadal nie stać na kupno nowego mieszkania. W większości przypadków mieszkania kupowane są na kredyt. Przyczyną takiej sytuacji są zbyt wysokie ceny mieszkań i za małe wynagrodzenie – na metr kwadratowy przeciętnie pracujemy dwa miesiące. Niestety nic nie wskazuje na poprawę sytuacji.

Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu zaczyna się powoli kurczyć. Wrocławscy deweloperzy nie są zbyt skorzy do rozpoczynania nowych inwestycji. Dodatkowo sprzedawane są mieszkania, których budowa jeszcze się nie zaczęła. Przeczytaj, jak wygląda sytuacja na wrocławskim rynku mieszkaniowym.

Ceny mieszkań w Warszawie – utrzymuje się trend spadkowy

Ceny mieszkań w Warszawie znajdują się w stałym trendzie spadkowym, jednak trudno powiedzieć czy stan ten jeszcze długo potrwa. Największy spadek cen odnotowano w Wilanowie i to o ponad 20%. Swoją wartość utrzymują jedynie mieszkania luksusowe w Śródmieściu.

Krakowski rynek nieruchomości: gdzie szukać tanich mieszkań?

Ceny mieszkań w Krakowie są zróżnicowane ze względu na dzielnice. Jeśli szukamy taniego mieszkania w Krakowie to warto zapoznać się z ofertą dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Tanie mieszkania znajdziemy też w dzielnicach: Nowa Huta, Wzgórza Krzesławickie i Prądnik Czerwony. Gdzie jeszcze można szukać?

Polacy kupują droższe mieszkania

Po wygaszeniu „Rodziny na Swoim” można by się spodziewać, że Polacy wstrzymają się z kupnem mieszkania z rynku wtórnego. Jednak analiza transakcji zawieranych na rynku wtórnym wykazała, że dość chętnie kupowane są droższe mieszkania. Taka tendencja wpływa na wzrost średniej ceny m kw. mieszkania.

Jak kształtuje się rynek mieszkaniowy w Poznaniu?

Poznaniacy coraz częściej traktują zakup mieszkania jak inwestycję i wybierają nieduże mieszkania pod wynajem. Natomiast mieszkańcy Poznania kupujący mieszkanie dla siebie wybierają większe i droższe niż kilka miesięcy temu.

Rynek nieruchomości: raport kwiecień 2013

W marcu na rynku nieruchomości nie nastąpiło długo wyczekiwane ożywienie. Nieruchomości tanieją, ale w nieznacznym stopniu od 23 zł za metr kwadratowy do 138 złotych. Większe różnice w cenach zauważalne są w porównaniu z poprzednim rokiem.

Ceny nowych mieszkań na Białołęce są wciąż atrakcyjne

Nowe mieszkania na Białołęce cieszą się niesłabnącą popularnością, stoją za tym wciąż atrakcyjne ceny za metr kwadratowy. Białołęka jest najmłodszą dzielnicą Warszawy, pewne niedostatki infrastrukturalne zostaną zniwelowane z biegiem czasu. A na razie dzielnica przyciąga ludzi młodych atrakcyjnymi cenami. Sprawdź, co się teraz buduje na Białołęce.

Rosną transakcyjne ceny mieszkań

Ceny transakcyjne mieszkań w pierwszym kwartale 2013 roku poszły w górę. W tym czasie ceny transakcyjne mieszkań wzrosły prawie o 7%. Wraz z rosnącymi cenami maleje ilość zawieranych transakcji kupna mieszkania. Czego można się spodziewać w następnym kwartale?

Początek 2013 r. na rynku mieszkaniowym. Jednak kryzys?

Początek roku 2013 to dobry czas na obserwację i ocenę zmian na rynku nieruchomości. Głosy o kryzysie nie cichną, ustawa deweloperska też jeszcze jest tematem nieoswojonym. Coraz więcej zależy od samych kupujących. Jak w raportach z rynku budowlanego rysuje się początek roku?

Jak kształtują się ceny mieszkań w niedużych miastach?

Dział Badań i Analiz firmy Emmerson przeanalizował średnie ceny mieszkań w niedużych miastach Polski liczących 200–300 tysięcy mieszkańców. Na ceny w niedużych miastach wpływa nie tylko liczba mieszkańców, lecz także sytuacja gospodarcza regionu, demografia i liczba lokali na sprzedaż. Przeczytaj jak kształtują się ceny mieszkań w wybranych miastach.

Rekordowo niskie ceny mieszkań – czy trend spadkowy się utrzyma?

Ceny mieszkań nie były tak niskie od siedmiu lat, poprawie uległa też sytuacja na rynku kredytów. Rekordowo niskie ceny mieszkań zachęcają do kupna, ale czy jest to właściwy moment? Czy warto czekać aż ceny spadną bardziej? Czy może ceny będą powoli rosnąć by osiągnąć poziom sprzed kilku miesięcy?

Ceny mieszkań w Warszawie – gdzie odnotowano największe spadki?

W Warszawie mieszkania z rynku pierwotnego są tańsze niż te z rynku wtórnego. Średnia cena mieszkania deweloperskiego w Warszawie wynosi 7,6 tys. zł za metr kwadratowy. Największe spadki cen mieszkań odnotowano na Ursynowie, średnia stawka za metr spadła o 14%.

Deweloperzy wyprzedają mieszkania

W związku z pogarszającą się sytuacją na rynku mieszkaniowym wielu deweloperów zdecydowało się zaproponować klientom wyprzedaże, część z nich na stałe wprowadziła nowe ceny. Sezon wyprzedaży mieszkań w pełni – sprawdź, którzy deweloperzy proponują rabaty.

Zainteresowani kupnem mieszkania stają się coraz bardziej wymagający

Zainteresowani kupnem mieszkania zwracają uwagę nie tylko na cenę nieruchomości, lecz także na jakość wykonania. Coraz częściej kupujący szukają inwestycji, w których zastosowano ekologiczne rozwiązania. Dla deweloperów bardziej wymagający klient stanowi większe wyzwanie.

„Rodzina na gotowym” – nowy program sprzedaży na osiedlu Alpha

„Rodzina na gotowym” to nowy program sprzedaży zaproponowany przez RED Real Estate Development wprowadził na osiedlu Alpha w warszawskich Skoroszach. Deweloper w ramach programu „Rodzina na gotowym” zaproponował na osiedlu Alpha kupno mieszkania z wykończeniem pod klucz. Cena takiego mieszkania zaczyna się od 6490 zł za metr kwadratowy.

Małe mieszkania, a cena niekoniecznie

Małe mieszkania, pomimo ich niemałej ceny, cieszą się popularnością, zwłaszcza w dużych miastach. Często małe mieszkania, o powierzchni 30 metrów kwadratowych i mniej, są droższe od ich większych konkurentów. Najtańsze małe mieszkania na rynku wtórnym znajdziemy w Łodzi.

Najtańsze mieszkania w Polsce – sprawdź, gdzie są

Szukanie mieszkania może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli podoba nam się rozkład mieszkania to cena już niekoniecznie i rozpoczyna się szukanie kompromisu. Zazwyczaj ostatecznie czynnikiem decydującym staje się właśnie cena mieszkania. Sprawdź, gdzie w Polsce można kupić najtańsze mieszkania.

Wprowadzenie euro – kredyty i ceny mieszkań

Wprowadzenie euro w Polsce wpłynie na obniżenie oprocentowania kredytów hipotecznych w rodzimej walucie. Tańsze kredyty mieszkaniowe mogą wpłynąć również na zwiększenie dostępności mieszkań, a tym samym także na ich ceny. Przeczytaj, jaki wpływ na polską mieszkaniówkę i kredyty mieszkaniowe może mieć wprowadzenie euro.

Tanieją mieszkania i kredyty

Tanieją mieszkania i kredyty hipoteczne – od pięciu lat nienotowano tak dużych spadków cen nieruchomości na rynku wtórnym, dodatkowo RPP obniżała stopy procentowe, co wpłynęło na zwiększenie atrakcyjności kredytów. Na rynku wtórnym mieszkania najbardziej staniały w Krakowie, natomiast średnie oprocentowanie kredytu wynosi 5,56 proc.

REKLAMA