REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Cement

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Na co zwracać uwagę podczas zakupu cementu?

Cement jest podstawowym składnikiem betonu i ma Duzy wpływ na jakość konstrukcji budowlanych. Zły dobór cementu grozi obniżeniem trwałości konstrukcji, a także możliwością całkowitej utraty jej nośności. Poza tym może spowodować usterki estetyczne (przebarwienia, „raki”). Dlatego też przystępując do robót budowlanych należy pamiętać, że użycie cementu niskiej jakości, nawet przy jego odpowiedniej zawartości w betonie, niesie ryzyko poważnych konsekwencji.

Krok po kroku: Jak powstaje cement?

Cement jest jednym ze składników stosowanym przy produkcji betonu. To hydrauliczne spoiwo, które dzięki swoim właściwościom wiąże ze sobą wszystkie składniki wchodzące w skład różnych mieszanek betonowych lub zapraw murarskich. Warto więc wiedzieć jak powstaje materiał, tak powszechny w budownictwie.

Jak usunąć zabrudzenia po remoncie?


Po wykonanym remoncie należy usunąć wszystkie zabrudzenia, które pojawiły się w trakcie prac. Posprzątanie po remoncie to obowiązek fachowców. Zobacz, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się poremontowych zabrudzeń.

Jak prawidłowo wykonać fundament w domku jednorodzinnym?

Fundamenty są odpowiedzialne za konstrukcję całego domu, dlatego ważne jest, aby były trwałe i wytrzymałe. Zanim rozpoczniemy wykonanie fundamentów, należy dokładnie zaplanować całą inwestycję, aby uniknąć ewentualnych błędów. Po ukończeniu budowy wprowadzanie poprawek fundamentowych nie będzie już możliwe.

REKLAMA

Jak produkowany jest cement?

Cement to hydrauliczny materiał wiążący, otrzymywany z surowców mineralnych (margiel, wapień, glina) krzemianów, tlenków prostych, podwójnych i potrójnych oraz innych związków, głównie wapnia, glinu, krzemu i żelaza poprzez wypalanie a następnie zmielenie otrzymanego spieku.

REKLAMA

REKLAMA